Jump to content

אפקט הפרפר

דריקס

Recommended Posts

מדהים לפעמים לחשוב איך רגע אחד קריטי במשחק אחד בדקה מסויימת יכול לשנות סיומת של עונה שלמה.

המחזור הראשון בפלייאוף, המרחק ממקום 1 עומד על 2 נק בלבד. מתחילים את הפלייאוף בהתרגשות שהשנה זה שלנו!

משחק ״ביתי״ מול הפועל חיפה המפתיעה. בתכלס, משחק לא פשוט, אבל אנחנו מכבי והשנה זה שלנו.

עולים לייתרון וממשיכים לתקוף.. מכבי נראית לא רע בכלל.. אבל אז משהו קורה שם. אנחנו מחמיצים... ושוב מחמיצים.. וכלום לא נכנס אז איך אומרים - ״שלא כובשים סופגים״.

מחצית שניה 180 מעלות. מכבי עולה רדומה ומחזירה לאט לאט את הפועל חיפה למשחק. חיפה כובשת וכבר כולנו מבינים שאת המשחק הזה לא מנצחים... טוב נו...לפחות לא מפסידים. ואז זה מגיע. השער בדקה ה 94. מכבי מפסידים. בדיעבד, מכבי מתרסקים.

זה המשחק ששינה הכל. שינה מומנטום, ריסק את הבטחון והתחיל כדור שלג שנמשך עד שורות אלו.

אז מה היה קורה אם וידאר היה מגלגל את זה פנימה...

אני לגמרי חושב שזה זה, כושר יש וגם יכולת אבל אין מספיק רצון.

גם כל השינויים הלא מובנים בהרכב.

אחרי הרבה זמן רואים קבוצה לא מאומנת,הכל מקרי.

אפקט הפרפר התחיל בבחירת הזרים ובניית הקבוצה באופן כללי השנה. אם תלך אחורה תוכל לראות אינספור אנשים שהעירו שיש פה בעיה מהותית, במיוחד בקישור. איך יכול להיות שאנשי הפורום רואים שזאת בעיה די רצינית להביא שני זרים על אותה העמדה פחות או יותר (סושיץ׳ ובאטוקיו) וג׳ורדי וכל אנשי הצוות המהולל הזה לא? במיוחד כשאין לך קשר אחורי אחד נורמלי ואתה בונה על פאקינג שרן ייני?

ואגב, אם תלך אחורה תראה גם את שומרי הממלכה שומרים על ג׳ורדי מכל משמר. שחס וחלילה לא יעבירו ביקורת על האליל שלהם. שומרי הממלכה האלה נעלמו אם תהית אגב.

עד העונג הבא וזה

זה לא אפקט פרפר, זה דטרמניזם - מה שצריך לקרות יקרה.

מכבי התפרקה פשוט כי היא פריכה מנטלית. זו לא קבוצת המהפכים של ערן זהבי.

אם זה לא היה קורה מול הפועל חיפה זה היה קורה בפעם הבאה. לקבוצה הזו אין אופי של אלופה, ולא מגיע לה לקחת אליפות.

קח את ב"ש של אתמול - ראס בן אמו הם לא יפסידו את המשחק הזה. זה דטרמניזם. כולם מתאבדים על המגרש כדי לא להפסיד - ואגב הפסד שלהם היה חסר משמעות בתכלס כי הם יקחו אליפות. להתאבד ככה על המגרש בשביל לא להפסיד הפסד חסר משמעות - זה מכביזם וזה אופי של אלופה. הידיעה הזו שלא מפסידים. להם יש את זה, לנו כבר לא.

זה כל ההבדל.

יותר נכון לשאול מה היה קורה אם היו עושים שינויים בזמן ולא מחכים להתרסקות טוטאלית שמחזירה אותנו לשנת 2011.

כל בלוף בסוף מתגלה, כל העונה היינו חרא למעט פרקים מסוימים

אי אפשר לשחק כל העונה גרוע ולהגיד בפלייאוף נתפוצץ, אם לא התפוצצנו עד עכשיו זה היה ברור שגם הפלייאוף לא

אפילו בתקופה "הטובה" בסיבוב השני היו הרבה מאוד משחקים שלא נראו טוב, אז מחצית מול בית"ר וניצחון על ב"ש אבל בתקופות הטובות שלנו היינו נותנים להם 2 או 3 אבל גם במשחקים האלה לא הצלחנו לשלוט כל המשחק והחזקנו יתרון שברירי ורק התפללנו לשריקת הסיום

מטורף לאן הגענו. ואני לא מדבר על הפסד בפלייאוף, אלא על מה שנהיה ממועדון שהיה סמל לשלמות והפך לבדיחה.

לא שאני לא מאמין שנחזור, אבל עדיין חבל שזה נראה ככה. אם אני משווה לליגות אחרות, אני לא רואה איך קבוצות אחרות ששולטות בליגות שלהן מגיעות למצב כזה.

אדריכל הכשלון ב3 שנים האחרונות, הפזרנות הגדולה והיהירות שלנו ושל ג'ורדי הרגה אותנו לגמרי.

הנה, יש לנו בעלים כמו מיץ' שמוכן להשקיע כל סכום על כל שחקן והנה אנחנו מתפזרים עם הסכום הזה..וכשלון עצום שתכף אסביר לגביו בענין הכספים.

בזבוז כספים מטורפים שהביאו את המועדון למשבר של פיר פלי.....בגלל ג'ורדי גולדהאר כמו קונה קרח מאסקימוסקים.

מביאים זרים דרך סוכנות קבועה, שג'ורדי מאמין בה (אולי גם דברים אחרים מי יודע?) ולא מוכן להקשיב לאחרים, קונה סחורה שמציעים לקבוצות אחרות במחיר אחר ולנו במחיר אחר כי יודעים שעלינו אפשר לגזור קופון.

בזמנו הפועל ת"א דיברו על זה שראיקו הוצע להם ב1.5 מליון יורו רכישה והם סירבו כי זה היה יקר, אנחנו שילמנו פי 2...מענין שראיקו הגיע דרך אותה סוכנות שג'ורדי תמיד עובד איתה, זה מריח כבר כמה זמן לא טוב..

באטוקיו הוצע לחיפה בתחילת השנה ואני בטוח שבחוזה נמוך בהרבה ממה שהוא הוצע לנו וגם הם חשבו שזה גבוה מדי ואמרו לא..כנ"ל באבין שאני בטוח לגביו שאם הוא הוצע לטביב זה מקסימום רבע מהחוזה הנוכחי שלו וגם אז זה היה גבוה לו.

וזה רק ההתחלה..שחקנים באים למכבי בשביל להרוויח 600 ו700 אלף וגם אלה שבמועדון שנשארו לטווח שנים ארוך בשביל להרוויח את הסכומים האלה, שהמקבילים שלהם שברמתם בב"ש מרוויחים חצי מהסכום הזה ואפילו פחות..

באיזה עולם שחקן כמו ייני גוזר 400 אלף, שפונגין 300, מיכה 500 וכ'ו ? אלה שחקנים של 200-100 אלף בלחץ וזה הרמה שלהם, לפחות במקרה של דסה הם למדו, למרות שגם החוזה שהוצע לו גם גבוה מדי .

בנוסף להכל

הבאת מאמנים כמו שוטה בסכום מטורף ופיצוים, הבאת מאמן כמו ליטו בסכום מטורף(יאמר לזכות ג'ורדי שזה לא הוא הביא) וגם פה היינו צריכים לפצות כי ג'ורדי לא היה מוכן לעבוד איתו וההפך...

היד של גולדהאר והטוב לב שלו גרמו לקרויף לבזבז המון כספים...למזלנו ערן זהבי הציל לנו את התחת בליגת האלופות והכניס לגולדהאר כסף בזמנו..

כל מה שרשמתם נכון.

נעשו הרבה טעויות בבניית הקבוצה. אבל כמו שאני רואה את שאר המתמודדות לאליפות הם גם לא מבריקות והכדורגל שלהם לא מדהים.

לפעמים הדבר שמפריד בין אליפות לקריסה טוטאלית זה משחק אחד.

אני משוכנע שאם אנחנו מנצחים את הפועל חיפה, עדיין היינו חזק במאבק. משהו התפרק במשחק הזה. מנטאלית, מקצועית - הכל.

.

אגב, באליפות של אוסקר המשחק מול רמה״ש היה משחק משנה עונה. אפקט הפרפר.

אני אישית ממש לא הרגשתי שהשנה זה שלנו. לאורך כל העונה הזאת אין בכלל תחושה של קבוצה אלופה. רכבת הרים כזאת לא חווינו המון שנים. לאורך כל העונה בלטה העובדה שאין לנו אופי, אין לנו אף ווינר בקבוצה ואין לנו יציבות. פתאום דוידזאדה מאחד המגנים הטובים הופך להיות אחד הגרועים, פתאום דסה מהמגן הכי טוב הופך להיות בינוני מינוס, פתאום שופטים מזיינים אותנו ואין אף אחד שייזיין את השופטים. כולם רכים, נראה שלא כזה אכפת להם באמת (על זהבי אתה רואה כמה אכפת לו, אפילו ברמה האישית), הרוטציה נעשת לא משיקולים נכונים, כל כמה מחזורים הרכב אחר ולא בגלל עייפות. התירוץ של הפציעות לא רלוונטי כיוון שב"ש חוותה לא פחות פציעות. מאז שזהבי, קרלוס ופריצה עזבו, אין לך שחקנים עם רעב וקילר אינסטינקט. הפלייאוף הזה משקף בצורה הטובה ביותר, בלי מסיכות ובלי פילטרים, את האופי הלוזרי שנדבקו בו השחקנים, שעל הנייר שייכים לסגל לטעמי המוכשר ביותר בליגה.

אתם.חיים בסרט. תלכו לפושעים שלי מלפני שוףלוש שנים. ראו את המכתבים שכתבתי.להנהלה. לפנינו. אפקט הפרק היה בהחלטה הנוראי לעבור לנתניה. תראו לי עוד קבוצה בעולם שמשחקת 5 שנים בלי בית?נשמע לכם הגיוני. יש לזה השפעה כלכלית מכרעת על כל המועדון. אבל אף.אחד לא רצה להבין את.זה. חבל. הנבואה התגשמה כתבתי להם שתוך.שלוש שנים לא יהיה מועדון...וכאשר עבורנו בא לנו!כמה אוהדים יקנו מנויים לשנה הבאה לנתניה. לי היו 10 מנויים...ומי שיודע ומכיא את.המשפחה יודע איזה אוהדים אנחנו.היום אני במצב שאף אחד לא רוצה לבוא. לא בגלל מכבי לא בגלל המשחקים העלובים. רק בגלל האיצטדיון המקולל המסריח הזה. אני נותן לאנשים חינם את המנויים ואף.אחד לא רוצה ללכת. הילדים לא רוצים.לעבןר סיוט של חמש שעות..חבל חבל עלוב עצוב. עד שלא יהיה לנו בת.אי אפשר להתחיל בתהליך הקיפוח

כל מה שרשמתם נכון.

נעשו הרבה טעויות בבניית הקבוצה. אבל כמו שאני רואה את שאר המתמודדות לאליפות הם גם לא מבריקות והכדורגל שלהם לא מדהים.

לפעמים הדבר שמפריד בין אליפות לקריסה טוטאלית זה משחק אחד.

אני משוכנע שאם אנחנו מנצחים את הפועל חיפה, עדיין היינו חזק במאבק. משהו התפרק במשחק הזה. מנטאלית, מקצועית - הכל.

.

אגב, באליפות של אוסקר המשחק מול רמה״ש היה משחק משנה עונה. אפקט הפרפר.

קבוצה גדולה לא מתמוטטת בגלל משחק אחד ומתגברת על משברים. ב"ש יצאו מהמשבר שלהם ולא קרסו.

אנחנו לא קרסנו מהשני הפסדים רצופים בתחילת העונה עם אוסקר (דרבי ובני יהודה).

אנחנו קרסנו כאן כמו מגדל קלפים ולכן גם אם היית עובר את הפועל חיפה, ככל הנראה האפס חוסן מנטאלי הזה היה צץ מאוחר יותר.

נגד רמת השרון היה לנו חלוץ כמו קולואטי שעם כל זה שהוא היה אכזבה אני לוקח אותו לפני כל חלוץ אחר במכבי היום..הוא לפחות בועט לשער ומגיע למצבים(וגם היה מבשל)\

אפקט הפרפר התחיל לפני שנתיים, ההפסד של האליפות בפוטו פיניש והמעבר לנתניה, את התוצאות הצפויות רואים עכשיו. עד אז שלטנו בליגה ללא עוררין.

לא יודע איך אפשר למשוך עוד שנה בלי בית.

אתם.חיים בסרט. תלכו לפושעים שלי מלפני שוףלוש שנים. ראו את המכתבים שכתבתי.להנהלה. לפנינו. אפקט הפרק היה בהחלטה הנוראי לעבור לנתניה. תראו לי עוד קבוצה בעולם שמשחקת 5 שנים בלי בית?נשמע לכם הגיוני. יש לזה השפעה כלכלית מכרעת על כל המועדון. אבל אף.אחד לא רצה להבין את.זה. חבל. הנבואה התגשמה כתבתי להם שתוך.שלוש שנים לא יהיה מועדון...וכאשר עבורנו בא לנו!כמה אוהדים יקנו מנויים לשנה הבאה לנתניה. לי היו 10 מנויים...ומי שיודע ומכיא את.המשפחה יודע איזה אוהדים אנחנו.היום אני במצב שאף אחד לא רוצה לבוא. לא בגלל מכבי לא בגלל המשחקים העלובים. רק בגלל האיצטדיון המקולל המסריח הזה. אני נותן לאנשים חינם את המנויים ואף.אחד לא רוצה ללכת. הילדים לא רוצים.לעבןר סיוט של חמש שעות..חבל חבל עלוב עצוב. עד שלא יהיה לנו בת.אי אפשר להתחיל בתהליך הקיפוח

אתה צודק בכל מילה (ובכל נקודה) מבחינת הפגיעה המקצועית עם החסרון של בלומפילד אבל ההחלטה על השיפוץ היא לא של ההנהלה אלא של עיריית ת"א, אז מה הטענות להנהלה?

אם זה בגלל שלא עברנו למושבה אז סבבה, למרות שגם פה קשה לבוא בטענות על הסחיטה שרצו לעשות למכבי.

במושבה זה היה נראה אותו דבר, ההבדל היחידי היה מבחינת הנוחות בהגעה (חצי נחמה), מבחינת ביתיות אין הבדל נתניה/מושבה ככה שגם אם היינו משחקים במושבה זה לא היה עוזר. שניהם לא בלומפילד ולא טרנר.

לא קשור רק לבלומפילד.. אפשר לקחת תארים גם במגרשים עלובים ובלי ביתיות (ק"ש) הקבוצה לא היתה מספיק חזקה מכל הבחינות, וכמו שאנשים פה רשמו עוד בתחילת העונה נבנתה בצורה מאוד תמוהה.

אמנם בלומפילד היה נותן לנו את הערך המוסף (היינו מנצחים כמה משחקי בית שאיבדנו בהם נק') אבל זה רק היה למראית עין. הקבוצה כבר שנתיים פשוט חלשה ועם שחקנים שעוד כמה שנים כולנו ניזכר בהם בלעג (מגיע לכם בטוקיו וכו'..)

לא קשור רק לבלומפילד.. אפשר לקחת תארים גם במגרשים עלובים ובלי ביתיות (ק"ש) הקבוצה לא היתה מספיק חזקה מכל הבחינות, וכמו שאנשים פה רשמו עוד בתחילת העונה נבנתה בצורה מאוד תמוהה.

אמנם בלומפילד היה נותן לנו את הערך המוסף (היינו מנצחים כמה משחקי בית שאיבדנו בהם נק') אבל זה רק היה למראית עין. הקבוצה כבר שנתיים פשוט חלשה ועם שחקנים שעוד כמה שנים כולנו ניזכר בהם בלעג (מגיע לכם בטוקיו וכו'..)

באטוקיו יכל להיות שחקן מצויין אבל רק במשחק אחד הוא שיחק בעמדה האמיתית שלו - נגד חיפה בחוץ שגם הבקיע.

הוא חייב לשחק כמספר 10 קשר התקפי שמצטרף לרחבה, כל העונה הוא שיחק באמצע ואפילו קשר אחורי.