Jump to content

חולצת ה70 למדינת ישראל

Sawyerdroid

Recommended Posts

פאקינג 210 שקל על חולצה בייצור עצמי והעולם שותק. עם כל הכבוד, יש גבול למחירים! לגבי החולצה, אישית לא התחברתי, נראית לי ילדותית כזאת, לא יודע איך להסביר, אולי בגלל ה MTA בצד, לא יודע...

פאקינג 210 שקל על חולצה בייצור עצמי והעולם שותק. עם כל הכבוד, יש גבול למחירים! לגבי החולצה, אישית לא התחברתי, נראית לי ילדותית כזאת, לא יודע איך להסביר, אולי בגלל ה MTA בצד, לא יודע...

לא הבנתי מה הבעיה עם המחיר. חלוצות של קבוצות מחו"ל נמכרות בכמעט פי 2 מזה.

בנוגע ל-MTA, לדעתי כל עוד ואין מותג סטייל אדידס, הסמל חייב להישאר בשמאל ובימין לשים משהו שם. גם אני הייתי מעדיף לראות שם משהו אחר במקומו. אבל הסמל לא יכול להישאר באמצע, זה פשוט לא מרגיש טבעי.

מודה, עדיין לא מעכל סופית שמכבי עולים לשחק עם חולצה שעיצבתי.

כאוהד ממתי שאני זוכר את עצמי בכיתות הנמוכות ביסודי ומעצב ב-15 שנים האחרונות - זה הגשמת חלום.

פשש כל הכבוד לך, אני מקנא בך

בנוגע ל-MTA, לדעתי כל עוד ואין מותג סטייל אדידס, הסמל חייב להישאר בשמאל ובימין לשים משהו שם. גם אני הייתי מעדיף לראות שם משהו אחר במקומו. אבל הסמל לא יכול להישאר באמצע, זה פשוט לא מרגיש טבעי.

אני דווקא אהבתי את הסמל באמצע אבל רק בחולצת חוץ והשלישית, העיצוב של החולצת בית זוועתי.

לא הבנתי מה הבעיה עם המחיר. חלוצות של קבוצות מחו"ל נמכרות בכמעט פי 2 מזה.

לא יודע איפה ראית חולצות שנמכרות בפי 2?! חולצות של קבוצות מובילות בעולם, כמו בארסה, ריאל או מנצסטר יונייטד אפשר למצוא במחיר של 280-300 ש"ח, אבל אל תשכח שזה חולצות של מותגים הכי מובילים בעולם. חולצות של קבוצות שדי מקבילות ברמתן למכבי ניתן למצוא במחיר 250 ש"ח, אבל זה שוב פעם מותגים כמו אדידס או נייק!

לא יודע איפה ראית חולצות שנמכרות בפי 2?! חולצות של קבוצות מובילות בעולם, כמו בארסה, ריאל או מנצסטר יונייטד אפשר למצוא במחיר של 280-300 ש"ח, אבל אל תשכח שזה חולצות של מותגים הכי מובילים בעולם. חולצות של קבוצות שדי מקבילות ברמתן למכבי ניתן למצוא במחיר 250 ש"ח, אבל זה שוב פעם מותגים כמו אדידס או נייק!

אתה קונה חולצות בגלל הקבוצה, לא בגלל המותג המייצר. המותג יכול לגרור סטייה מסוימת במחיר (כמו שמאקרון עלה כאן פחות מאשר אדידס, מה שממש לא קורה ברוב המקומות בעולם, אגב. לשם הדוגמה החולצה של נאפולי, קאפה, חברה גדולה פחות מאדידס, עולה יותר מחולצה של ריאל מדריד, 115 יורו לעומת 90 דולר), אבל זה לא העיקר.

לגבי מחירים של חולצות של קבוצות גדולות, כפי שאמרתי קודם - בדקת נתונים של זה?

בדיקה מהירה מראה שמחירי הבסיס של תלבושות אדידס ונייק של קבוצות בכירות לא יורדים מ-90 דולר, שזה בערך 315 שקל, כשבבאיירן לצורך העניין זה 90 יורו (390 שקל), וגם ביובנטוס, שמוכרת גם חולצות משחק אותנטיות לגמרי ב-120 יורו (520 שקל) מחיר בסיס. אפילו קבוצות כמו לייפציג, שהן פחות מובילות בעולם, לא מוכרות בפחות מ-90 דולר מחיר בסיס (הם ספציפית יותר). יש הנחות מן הסתם, עכשיו זה יותר זול לקראת סוף העונה, אבל המחירים בגדול גבוהים משמעותית ממה שאתה מתאר.

רד לדרג ב'-ג', ובאזל למשל מוכרת ב-99 פרנק מחיר בסיס. זה מעל 360 שקל. תטען ששוויץ יקרה, ואתה צודק, אז תפנה לאולימפיאקוס שמוכרת חולצה ב-70 יורו לפני הנחות למיניהן, קצת יותר מ-300 שקל.

בדרג של מכבי אתה אומר ודי מדייק שחולצות עולות בערך 250 שקל, אז עכשיו זה ירד ב-30 שקל כשהקבוצה גם עומדת בעלויות יצור (כמובן ברווח, זו המטרה), אז כן יש לך קיצוץ מחירים ב-12% שמקל על האוהדים. אתה לא יכול לצפות לקיצוצים גדולים יותר, המטרה להגדיל רווחים בתחום.

בדרג של מכבי אתה אומר ודי מדייק שחולצות עולות בערך 250 שקל, אז עכשיו זה ירד ב-30 שקל כשהקבוצה גם עומדת בעלויות יצור (כמובן ברווח, זו המטרה), אז כן יש לך קיצוץ מחירים ב-12% שמקל על האוהדים. אתה לא יכול לצפות לקיצוצים גדולים יותר, המטרה להגדיל רווחים בתחום.

ההשוואה היא לא נכונה בעייני. קח את אותה איכות החולצה של אדידס ללא הלוגו של ריאל מדריד לדוגמה והיא תעלה לך סדר גודל של 50-60 אירו, כאשר זה כולל את הלוגו של ריאל זה עולה 90 אירו. חוץ מזה שאתה משלם על חולצת הקבוצה שלך אתה גם משלם על מותג. אם תשווה את זה לחולצה של מכבי, תוריד את הלוגו של מכבי וחולצה כזאת לא תעלה יותר מ-20 אירו במקרה הטוב, וכאשר מוטבע עליה לוגו של מכבי זה עולה 50 אירו, שים לב ליחס! כשהייתי לפני כמה חודשים בסלובניה, חולצת אדידס של מאריבור עלתה 58 אירו, אבל אל תשכח שזה אדידס ולא אישהו מותג זניח. כשמכבי מוציאה 5 סטים שונים בעונה אחת, ולא של מותג כשלהו, ראוי שהמחירים גם יהיו בהתאם. אם מכבי הייתה עובדת מול מותג כלשהו, בכלל לא הייתי מתווכח, אבל זה לא המצב, ובעייני יש פה ניצול מצד מכבי של האוהדים שלה!

כאוהד ממתי שאני זוכר את עצמי בכיתות הנמוכות ביסודי ומעצב ב-15 שנים האחרונות - זה הגשמת חלום.

שאפו ענק!..

חולצה יפה מאוד, הגשמת חלום של כל אוהד מכבי בערך

ההשוואה היא לא נכונה בעייני. קח את אותה איכות החולצה של אדידס ללא הלוגו של ריאל מדריד לדוגמה והיא תעלה לך סדר גודל של 50-60 אירו, כאשר זה כולל את הלוגו של ריאל זה עולה 90 אירו. חוץ מזה שאתה משלם על חולצת הקבוצה שלך אתה גם משלם על מותג. אם תשווה את זה לחולצה של מכבי, תוריד את הלוגו של מכבי וחולצה כזאת לא תעלה יותר מ-20 אירו במקרה הטוב, וכאשר מוטבע עליה לוגו של מכבי זה עולה 50 אירו, שים לב ליחס! כשהייתי לפני כמה חודשים בסלובניה, חולצת אדידס של מאריבור עלתה 58 אירו, אבל אל תשכח שזה אדידס ולא אישהו מותג זניח. כשמכבי מוציאה 5 סטים שונים בעונה אחת, ולא של מותג כשלהו, ראוי שהמחירים גם יהיו בהתאם. אם מכבי הייתה עובדת מול מותג כלשהו, בכלל לא הייתי מתווכח, אבל זה לא המצב, ובעייני יש פה ניצול מצד מכבי של האוהדים שלה!

זה לא שמכבי מוכרת חולצות טריקו, רמת החולצות דומה מאוד לזו של חולצות אדידס של מכבי, אז למה צריך להיות הבדל כזה גדול? אתה לא יודע כמה עולה חולצה כזו בלי סמל של מכבי, כי זה לא דבר שקיים (בניגוד לחולצות גנריות של אדידס).

58 יורו זה קצת יותר מ-250 שקל, מכבי מוכרת לך חולצות ב-220 לפני הנחות שבאותו מפעם לפעם, זה 50.80 יורו, מחיר סביר לחולצת כדורגל. בית"ר מוכרים ג'יבובה ב-230, באר שבע מוכרים ב-250 כשאתה צריך להוסיף תשלום אם אתה רוצה להוסיף הדפסת ספונסרים, ועוד כסף על שם ומספר. חיפה היחידים שמוכרים ב-180 וגם נמוך מזה, אבל זה כי נייקי מוכרים רק חולצות רפליקה מוזלות בקבוצות שהן לא בטופ כמדיניות. ושוב, תזכור שהן מקבלות כסף מהחברות הללו ומתקזזות על הכנסות ממכירות, במכבי מוציאים כסף לייצור החולצות וצריכים להחזיר ולהרוויח דרך המכירות, מודל שונה.

מכבי החליטו לייצר בעצמם כי אדידס ושאר החברות לא מביאות לפה את הסחורה ברמה הכי גבוהה, כנראה בגלל גודל השוק.

אז אני מניח שהשקיעו הרבה כדי להתקרב לרמה הכי גבוהה.

והזוי שבית"ר מוכרים ג'יבובה ב-230, החולצה שלהם נראית כאילו קנית אותה בבסטה בשוק.

זה ממש לא עובד ככה. תרצה או לא, אנחנו מקור הכנסה גדול עבור מכבי ולכן בהיבט הזה יש להתייחס אלינו כלקוחות. מעבר לזה, כמו שסלבה הראה לך, המחירים שמכבי גובה עבור החולצות נמוכים משמעותית מהמחירים שקבוצות אחרות בחו״ל גובות. בשורה התחתונה, אם המחיר לא מתאים לך (לגיטימי) אל תקנה וזה נכון לגביי כל דבר בערך. אני לא אוהב את בחולצה - אני לא קונה אותה.

כל הכבוד :clap:

מספר.

בגדול אני בעד סמל גדול יותר אם אין כלום חוץ מזה, סטייל סאו פאולו וכאלה.

מספר זה מעולה. היה ככה גם בתלבושת של 06/07, אהבתי את זה.

318512-46.gif

לא מבין את מי שמתלונן על המחיר, יקר לכם? תקנו שנה הבאה ביילו פריידיי או משהו כזה.

כולה פאץ' של 70 שנה למדינה.

לא מבין את מי שמתלונן על המחיר, יקר לכם? תקנו שנה הבאה ביילו פריידיי או משהו כזה.

כולה פאץ' של 70 שנה למדינה.

בכלל, צריך להבין שמדובר במותרות. מכבי כל הזמן עושה מבצעים, אם יקר לכם לקנות במחיר המלא אתם לא חייבים, אף אחד לא יחשוב שאתם פחות אוהדים.

אגב, גם החולצה המיוחדת של הסל נראית מעולה. הלוואי שיהפכו את זה למסורת. כל שנה ביום העצמאות חולצה לבנה עם כחול, ובסוכות (שאז מכבי הוקמה) חולצה כחולה עם לבן.

כפיים, נראה מעולה.

סחטיין, עשית עבודה טובה. החולצה נראית מעולה.