Jump to content

פייר פליי?

JacK

Recommended Posts

מה הסיפור? האם בזבזנו יותר מדי ועכשיו זה מונע מאיתנו לרכוש שחקנים? האם בגלל זה קיבלנו צבא של מושאליםהשנה?

אם חשבתם שהרכישות ההזויות של ג'ורדי פגעו בנו על הדשא אנחנו מקבלים פן אחר שיפגע בנו גם לאחר שיעזוב.

מי יכול לשפוך אור?

מה הסיפור? האם בזבזנו יותר מדי ועכשיו זה מונע מאיתנו לרכוש שחקנים? האם בגלל זה קיבלנו צבא של מושאליםהשנה?

אם חשבתם שהרכישות ההזויות של ג'ורדי פגעו בנו על הדשא אנחנו מקבלים פן אחר שיפגע בנו גם לאחר שיעזוב.

מי יכול לשפוך אור?

ג'ק, רוב הרכישות שאתה מדבר עליהן כפלופים שהוצאנו עליהם סכומי עתק הם כאלה שאני מסכים וחושב בדיוק כמוך, וגם בזמן אמת חשבתי כך.

אבל אני בספק אם בגלל הרכישות של ורמוט, יחזקאל, מרסלו ודומיהם, יש את עניין הפייר פליי.

כלומר לא נראה לי שזה מה שעשה את ההבדל.

למשל לצד זה, יש שכר גבוה מדי לרבים מדי במועדון. לא יכול להיות שכל שחקן שנע בין ספסל ליציע יקבל 300-400 אלף יורו לעונה.

הנושא ממש לא עוד אחד לדבר על טיב הרכישות של ג'ורדי אלא להבין לאיזה קיץ אנחנו הולכים ולמה והאם יש אש מתחת לעשן?

מסכים שהמשכורות במכבי חסרי פרופורציות, בטח של הצוות המקצועי לאורך השנים, לגבי משכורות השחקנים? הבאנו את זה על עצמנו, בעונות הראשונות התפארנו בהחזרת השפיות הכלכלית ו6 שנים אחרי הכל נראה אותו דבר.

אין ספק שההשקעה הגדולה של מיץ' בתשתיות, תפקידי ניהול, יועצים, כנסים בינלאומיים וכו'מהווים את מירב החריגה ביחס להכנסות הוצאות ומהוות את ההבדל המשמעותי יותר בתקציב לעומת חיפה/באר שבע.

אז......צדקת! זה אשמת מיץ'!

קראתי איפשהוא שהמשכורות במכבי(לפני שנה) הגיעו לאיזור השישים וחמש מיליון. זה מופרע, חולני ולא בריא למועדון כדורגל ישראלי. מכבי השמינה מידי וזקוקה לדיאטה לטובתה.

אין ספק שההשקעה הגדולה של מיץ' בתשתיות, תפקידי ניהול, יועצים, כנסים בינלאומיים וכו'מהווים את מירב החריגה ביחס להכנסות הוצאות ומהוות את ההבדל המשמעותי יותר בתקציב לעומת חיפה/באר שבע.

אז......צדקת! זה אשמת מיץ'!

חלק מההוצאות שציינת מותרות ללא הגבלה לפי חוקי הפייר פליי, תשתיות למשל, נוער למשל

דרך אגב גם חיפה חצתה את קו המאה מליון, היא כבר כמה שנים חורגת, היא לא משחקת באירופה ולא מוכרת (כמו באר שבע שאני בטוח שגם היא חצתה, אבל ההוצאות שלה בטוח מפוברקות ) איך אף אחד לא בודק אותם ? אמחנו מכרנו את זהבי ב7,,בן חיים ב3,עטר וכ׳ו בטוח הכנסנו כמעט כמו שהוצאנו במשך שנים

להלן החוקים הברורים:

החוקים

באופן הכי פשוט, מועדון כדורגל לא יוכל להוציא יותר ממה שהוא מכניס. במילים אחרות, מה שמועדון מוציא בהעברות שחקנים, משכורות וכל הוצאה כספית אחרת שלא קשורה למתחמי אימונים או פיתוח נוער, לא יעלה על מה שמועדון מכניס ממכירות כרטיסים, זכויות טלוויזיה, ספונסרים, מרצ'נדייז, מכירת שחקנים וכספי זכייה. בשלוש השנים הראשונות (2012-2015) "מסגרת האשראי" של כל מועדון הייתה 45 מיליון אירו. בשלוש השנים שאחרי (2015-2018) המסגרת היא 30 מיליון אירו והמטרה היא שבמרוצת השנים המסגרת לא תרשה למועדון להיות בהפסדים. כענישה למועדון שחורג ממגבלות אלה, אופ"א רשמה שמונה עונשים (בסדר החומרה שלהם) שיינקטו כנגד המועדון: תחילה המועדון יקבל אזהרה. לאחר מכן קנס כספי, הורדת נקודות, מניעת כספי זכייה במקרה רלוונטי, איסור על רישום שחקנים חדשים במועדון, הגבלת מספר השחקנים שהמועדון יכול להחתים, פסילה מתחרות אירופית נוכחית ולבסוף פסילה עתידית וארוכה ממפעלים אירופיים. בשנת 2012 מכבי נתניה הייתה אחת מ-16 המועדונים שהיו קרובים מאוד לאבד כספי זכייה כתוצאה מחריגה מחוקי הפייר פליי.

ממקור מוסמך אני יכול להגיד שההתעקשות של מיץ' על בניית איצטדיון חדש (אגב, עוד לא זנח את הרעיון), נובעת

גם מכל הקשור לנושא הנ"ל.

גם לי, אני לא מבין מה הולך פה, הרכישות מול המכירות בערך שוות ערך אז מה זה השטויות האלה עכשיו?

לדעתי זו אזהרה לקראת חריגה בעונה הבאה לא ב-3 שנים האחרונות, לא סביר שעם עונת הצ'מפיונס יש עדיין חריגה מ-30 מיליון יורו.

תאורטית מיץ' יכול להחליט שכדי לצאת מהמצב הזה הוא מקפיץ את מחירי המנויים באלף שקל יותר בעונה הראשונה בבלומפילד,

והכל מסתדר? **תאורטית**?

תאורטית מיץ' יכול להחליט שכדי לצאת מהמצב הזה הוא מקפיץ את מחירי המנויים באלף שקל יותר בעונה הראשונה בבלומפילד,

והכל מסתדר? **תאורטית**?

זו תמיד שאלה טובה האם עדיף מחיר גבוה עם פחות לקוחות או מחיר נמוך עם יותר לקוחות, צריך (תמיד) למצוא את המדרגה שאחריה השינוי משמעותי, ואני חושב שאנחנו כבר שם.

זו תמיד שאלה טובה האם עדיף מחיר גבוה עם פחות לקוחות או מחיר נמוך עם יותר לקוחות, צריך (תמיד) למצוא את המדרגה שאחריה השינוי משמעותי, ואני חושב שאנחנו כבר שם.

מאמין שעדיף יותר לקוחות בפחות כסף.

יותר לקוחות זה גם יותר אנשים שקונים מרצ'נדייס לפני משחקים ושטויות כאלה .

ובכללי תמיד עדיף שיהיה שוק גדול יותר.

והכל מסתדר? **תאורטית**?

הרבה יותר פשוט. מיץ' יכל לעשות מה שיעקב שחר עושה ומה שהרבה קבוצות בעולם עושות. הספונסר שעל החולצה הוא בעצם החברה של הבעלים או חברה שקשורה אליה. ככה הבעלים מזרים כסף אך זה נחשב הכנסות.

שמישהו יסביר איך ב''ש עומדת בפייר פליי אם השחקן היחיד שהם מכרו ב3 שנים זה דוידזאדה ב500 אלף יורו.

אולי הם לא משלמים הרבה לשחקנים, לפחות לא ביחס למכבי.

שמישהו יסביר איך ב''ש עומדת בפייר פליי אם השחקן היחיד שהם מכרו ב3 שנים זה דוידזאדה ב500 אלף יורו.

לפי הדיווחים והדוחות מכבי מוציאה כ 60 מליון ש''ח על משכורות. זה סכום אסטרונומי. ב"ש למיטב זכרוני עם תקציב כולל של 75 מ' ש"ח בערך. שימוש באצטדיון הם מקבלים חינם. יש להם ספונסר.יש להם סולד אאוט באצטדיון גדול. יש הכנסות

מאירופה. הם מוציאים הרבה פחות על משכורות.

מאמין שעדיף יותר לקוחות בפחות כסף.

יותר לקוחות זה גם יותר אנשים שקונים מרצ'נדייס לפני משחקים ושטויות כאלה .

ובכללי תמיד עדיף שיהיה שוק גדול יותר.

לא תמכור מינויים ב-100 ₪ים, כמו שאמרתי יש מדרגה, שמעליה כהר יהיו פחות אוהדים משמעותות

בקיץ ג'ורדי התבטא לא פעם שאין לו תלונות כלפי המועדון כי היו "big offers"

ככה שנראה לי שהסיפור הזה מנופח יתר על המידה והסיקור התקשורתי הנרחב עלול לספק תירוץ למועדון להוריד השקעות ברכש בקיץ תוך כדי שהדבר "יתקבל" ע"י הקהל

(או שאולי הניפוח הוא דווקא צעד יזום של מכבי על מנת לאותת לטביבים של העולם? כנראה wishful thinking שלי)

אולי הם לא משלמים הרבה לשחקנים, לפחות לא ביחס למכבי.

לא מאמין לכל הסיפורים האלה על וואקמה שמשחק עם משכורת של פיליפיני, אחרת הוא כבר מזמן היה מתחפף משם.

לפי הדוחות של 2015 מליקסון קיבל מיליון יורו בשנה (שזה כולל מענקי חתימה), אחרי זה הם רק החתימו שחקנים בכירים נוספים, ושידרגו חוזים לשחקנים קיימים.

אולי בסך הכללי הם משלמים פחות מאיתנו, אבל לא בהבדל של אחוזים משמעותיים.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5215544,00.html#autoplay