Jump to content

מעבר למגורים בחו"ל ומכבי

לנצח צהוב

Recommended Posts

שלום לכולם!

אשתי התקבלה לאחרונה ללימודי דוקטורט בארה"ב ובתחילת יולי אנו טסים לאמריקה למסלול של לפחות חמש שנים.

כמובן שיש לי המון שאלות בירוקרטיות הקשורות במעבר, אבל אני רוצה להמתקד דווקא במכבי.

יצא לי לקרוא פה בעבר על משתמשים שגרים בחו"ל, גם בארה"ב, ומסקרן אותי לשמוע איך ניתן להתמודד עם ה"אובדן" הזה?

קשה לי לדמיין את עצמי עובד ובמקביל אפילו לא רואה בטלוויזיה משחק של מכבי... איך בכל זאת צופים במשחק שיש אופציה כזאת? טלוויזיה ישראלית בכבלים? ובכלל, האם אפשר להתרגל לזה בסוף?

אני גר בחו"ל בשנתיים האחרונות.
אפשר לראות מכבי בטלוויזיה, יש שרות של ספורט 1 לחו"ל (אגב, משדרים שם גם את המשחקים שלא משודרים בארץ בספורט 1).
אפילו אם בגלל הפרש השעות המשחקים הם בצהריים, עדיין אפשר לראות את המשחקים, כי הרוב המוחלט של המשחקים של מכבי הם בימי ראשון, שזה יום חופשי בחו"ל.

בימי שני או משחקים באירופה, אם עובדים על מחשב במשרד, תמיד אפשר לשים בחלון קטן את המשחק ולשמוע עם אוזניות.

האם אפשר להתרגל לזה?
תראה, זה חסר, אני מתגעגע לריח של הדשא, ברור.
אבל אם אתה גר באזור שיש בו ישראלים נוספים, תמצא עוד איזה אוהד מכבי או שניים בסביבה ותראו את המשחקים ביחד.
זה החסרון הכי חזק שיש במגורים בחו"ל, אבל שאר היתרונות עולים לאין שיעור.

לי היה בהתחלה מכשיר sling box (לא זוכר את שם הדגם).

שמתי אותו בחדר הישן שלי בבית של ההורים. זה מכשיר שמתחבר בין הממיר לטלויזיה ומתחבר גם לרשת הביתית (קווי, לא אלחוטי).

האיכות הייתה טובה והמכשיר מאפשר לך לשלוט מרחוק בממיר ולראות את כל הערוצים.

אתה יכול גם ליצור שם משתמש משני ולתת למישהו אחר להתחבר, אבל אי אפשר בו זמנית (אולי השתנה בינתיים, זה היה מזמן).

אחרי שמגדירים ובודקים שהכל עובד, אפשר לנתק את הטלויזיה עצמה ולהעביר אותה אבל הממיר חייב להשאר במקום, מחובר לקיר ולsling box.

אחרי שנתיים שזה עבד סבבה לגמרי ההורים שלי ביטלו את חבילות הספורט ואז עברתי לשירות סטרימינג פיראטי בתשלום שאני לא זוכר את שמו ובינתיים גם נסגר אז זה לא משנה.

אחרי זה הייתי משתמש בלינקים לנבדל וכל מיני אתרים שמפרסים לפעמים פה בפורום. חרא איכות חיים וחרא איכות וידאו אבל מסתדרים עם מה שיש.

היו איזה חודשיים שלושה שהשתמשתי בשירות של צ'ארלטון האיכות הייתה סבירה/בסדר אבל שים לב:

1. הוא מאוד יקר - משהו כמו 100 שקל לחודש

2. הוא כולל רק ליגה וגביע - לא משחקים באירופה של ישראליות ולא משחקים מח"ול. זה לא" ערוץ" פתוח שאתה יכול תמיד לראות, אלא אתה בוחר כל פעם איזה משחק/ים לראות מתוך הליגה והגביע שלנו בלבד.

3. זה גם בלי השידור המקדים ובלי השטויות שבזמן המחצית

4. קרה לי פעם או פעמיים שהשידור התחיל ב5-10 דקות איחור.

עוד מישהו פה בטח יירשום על iptv. אין לי ממש נסיון עם זה אז תחכה להם (:

אישית, אני חושב שאם ניתן לארגן sling box איכותי זה פתרון מעולה אבל הוא דורש קניית מכשיר, הגדרות, קניית חבילות הספורט, והכי קשה זה למצוא מקום עם ממיר שלא באמת בשימוש של מישהו כדי לא להפריע לאף אחד לראות מה שהוא רוצה.

אה וגם אינטרנט סבבה. אני לא יודע לומר כמה upload "צריך", רק יכול לומר שלי (אצל ההורים) היה 2 מגה וזה היה בסדר.

היו איזה חודשיים שלושה שהשתמשתי בשירות של צ'ארלטון האיכות הייתה סבירה/בסדר אבל שים לב:

1. הוא מאוד יקר - משהו כמו 100 שקל לחודש

2. הוא כולל רק ליגה וגביע - לא משחקים באירופה של ישראליות ולא משחקים מח"ול. זה לא" ערוץ" פתוח שאתה יכול תמיד לראות, אלא אתה בוחר כל פעם איזה משחק/ים לראות מתוך הליגה והגביע שלנו בלבד.

3. זה גם בלי השידור המקדים ובלי השטויות שבזמן המחצית

4. קרה לי פעם או פעמיים שהשידור התחיל ב5-10 דקות איחור.

1. גם ככה בחו"ל, או שהמשכורות גבוהות יותר או שהמחייה זולה יותר. אז 100 ש"ח בחו"ל זה לא 100 ש"ח בארץ.

2. משחקים מחו"ל לא חסרים ערוצים מקומיים שמשדרים צ'מפיונס ליג וליגות בכירות באירופה. משחקים של מכבי באירופה זה באמת חסרון שלא משדרים שם.

3. בלי השידור המקדים זה רק יתרון. אני אישית מקשיב לשידור המקדים באפליקציה של מכבי, מקצועי ואיכותי יותר והם לא שונאי מכבי שם. במחצית כן יש את כל השטויות שלהם (דיבור צפוף וכאלה)

4. רק פעם אחת התחיל לי משחק באיחור של 5 דקות, כל שאר הפעמים הכל היה תקין.

5. יש מדינות שבהן עוקפים חזק את הנושא של שידורים פיראטים ונותנים קנסות אישיים. אז כדאי לבדוק את המדיניות במקום בו אתה גר לפני שאתה מתחבר לשידורים פיראטים.

הוא אמר שהוא עובר לארה"ב

לי בקנדה היה די קשה למצוא שידורים לליגת האלופות וכאלה.

ליגה שהיא לא הפרמייר ליג לא מצאתי בכלל.

מניח שבאירופה זה קל יותר

ואני אצא חתול לרגע אבל... "אוכפים" (:

הוא אמר שהוא עובר לארה"ב

לי בקנדה היה די קשה למצוא שידורים לליגת האלופות וכאלה.

ליגה שהיא לא הפרמייר ליג לא מצאתי בכלל.

מניח שבאירופה זה קל יותר

אני גר באירופה, אז כנראה שבאמת בגלל זה קל יותר למצוא פה שידורים. וגם, כל פאב משדר פה כדורגל, ויש פה פאב כל 5 מטר.

אבל עם כל המהגרים שיש בארה"ב וההיספנים, אין איזו חבילת ספורט שמשדרת כדורגל מאירופה?

עוד באסה שקשורה למכבי, זה שאין את השיחות כדורגל בעבודה ביום אחרי משחקים.
כשאתה גר באירופה זה עוד מילא, כי מדברים על הליגה המקומית פה ועל הצ'מפיונס, אבל בארה"ב? הייתי אומר שבטח מדברים על ענפי הספורט הפלסטיים האלה שלהם, אבל בטח גם את זה הם לא עושים, כי זה לא פוליטקלי קורקט או שקר כלשהו.

אנקדוטה: מאז שאני פה מאפריל 2016, רק פעמיים דיברו איתי על ספורט ישראלי במשרד כשלא אני הייתי זה שהתחיל את השיחה.
1- אחרי הניצחון של ב"ש על אינטר
2- אחרי חרפת זניט

כשאני בארצות הברית אני צופה בנבדל וכאלה או קופץ לחבר עם IPTV, אנסה לברר איתו לגבי זה.

ומגבים פה על הספורט הפלסטי שלהם כל הזמן, זה נשמע כמו שיחות על מניות.

הכוונה בצ'רלטון שבעצם נפתח מעיין אתר במחשב ואז צריך לחבר hdmi לטלוויזיה? 100 שקל בחודש זה לא מעט... הכוונה בתשלום חודשי קבוע או שאפשר לשלם פר משחק?

הספורט האמריקאי באמת לא מעניין... מה שכן, לאוניברסיטה שאשתי תלמד בה יש קבוצת כדורסל בליגת המכללות ה-ncaa, זה דווקא נשמע חוויה...

את כל המשחקים של ליגת האלופות משדרים בערוצי ספורט הרבים שיש שם. אני ראיתי את המשחק שלנו נגד צ'לסי באיכות HD בלי בעיה באחד מהם, ואפילו היו כמה ערוצים ששידרו את המשחק הזה (ובאמת, כל משחק צ'מפיונס משודר).

לגבי הליגה האירופית - אם אני זוכר נכון, משדרים משחקים נבחרים משם. לא הייתי שם בתקופה שהיינו באירופית.

קח בחשבון שיש המון יהודים בארה"ב ככה שהם כן נוטים לשדר משחקים של קבוצות ישראליות. hell, בקדימון שלהם לליגת האלופות הראו את מכבי ואת זהבי כמה פעמים כשווה בין כל ענקיות הכדורגל (דבר שלא עשו עם שאר קבוצות הדרג הרביעי).

כל מה שרשמתי תקף לקליפורניה, תחכה למעיין (מנג'ר יונייטד) לגבי ניו יורק.

איפה בארה"ב אתה תגור?

יש לא מעט שירותי IPTV (פיראטיים, קח בחשבון שהם יכולים להיסגר מתישהו, אבל תמיד יש תחליפים) שיספקו לך את כל הערוצים בעלות של 25-50 לחודש, הם עובדים מעולה גם בחו"ל (הייתי בפאקינג קזחסטן וראיתי בלי העיות את כל הערוצים הישראלים).

אם תרצה עוד פרטים אז אני אשלח לך בפרטי.

SlingBox זה דבר מעולה.

אני חי עם זה כבר כמה שנים טובות וזה עוזר מאוד.

קשה מאוד בלי מכבי בחו״ל, אין דרך לתקן את זה..

תנסה לתכנן שהחופשות שלך בארץ לא יהיו על פגרה שתוכל להגיע למשחקים.

יש תמיד איך למצוא סטרימינג

כמו שנירסי אמר בד"כ תמצא חברים אוהדי מכבי לראות איתם משחקים

גם לי היו כאלה עד שהסתכסכתי איתם חחח

אני היחיד שמספיק לו נבדל, ROJA DIRECTA ודומיהם? רוב הפעמים האיכות לא רעה בכלל ותמיד משדרים..

אין מה לעשות זה קשה להפסיד כ"כ הרבה משחקים בטח אם אתה מנוי ואחד כזה שהולך ל-90% מהמשחקים...ואף פעם לא מתרגלים לזה תמיד יש הרגשה של משהו חסר.

רק תזכור שבד"כ יש הפרש של שניות/דקות בין השידור שלך לשידור בארץ אז תשים את הפלאפון רחוק ממך כדי שלא תראה את ההודעות מהחברים

כשאתה גר באירופה זה עוד מילא, כי מדברים על הליגה המקומית פה ועל הצ'מפיונס, אבל בארה"ב? הייתי אומר שבטח מדברים על ענפי הספורט הפלסטיים האלה שלהם, אבל בטח גם את זה הם לא עושים, כי זה לא פוליטקלי קורקט או שקר כלשהו.

אנקדוטה: מאז שאני פה מאפריל 2016, רק פעמיים דיברו איתי על ספורט ישראלי במשרד כשלא אני הייתי זה שהתחיל את השיחה.

2- אחרי חרפת זניט

1 ו-2 קרו באותו יום, ככה כדי לעשות לנו קצת טוב על הלב (אלא אם אתה מתכוון לניצחון בטרנר).

2- אחרי חרפת זניט

איפה אתה גר?

2- אחרי חרפת זניט

אצלי זה היה "Who is this guy, Eran Zahavi?" אחרי שעלינו לאלופות, מקולגה שחולה כדורגל, ומאז הוא גם בודק מה אנחנו עושים באירופה כל שנה. לשמחתי יש לי בעבודה כמה וכמה אנשים שמתעניינים בליגת האלופות ובפרמיירליג ואפשר לדבר איתם כדורגל, אבל עד שהגעתי לעבודה הזאת - בהחלט היה חסר הנושא הזה. לא מצאתי ישראלים שמתעניינים בכדורגל מספיק כדי לעשות צפיות משותפות ולצעוק על המסך. אני בסוג של "חור" - ויקטוריה, קנדה. מאמין שבמקומות אחרים יש יותר סיכוי למצוא.

בנושא שידורים, נרשמתי לשירות של ספורט1 לא מזמן כי השירות הפיראטי שהשתמשתי בו התחיל להיתקע יותר מדי אבל עבד מצוין במשך חודשים (יכול לתת את השם בפרטי, מאמין שזה פתוח רק לחו"ל ואולי סידרו את זה). ספורט1 קצת יקר, אבל בהחלט טוב לחסוך את הנושא של התקיעות, שידורים שנופלים, וכו'. משחקים מאירופה אני בדרך כלל מוצא פה https://www.reddit.com/r/soccerstreams/- לא מושלם אבל עובד טוב מאוד רוב הזמן.

תודה רבה על העצות כאן ובפרטי. אשתדל לחזור לנושא בעוד שלושה חודשים ממדינת ניו-יורק...עצות לאיך אפשר להתמודד עם המזג אויר בחורף יתקבלו בברכה...