Jump to content

מכבי ת"א - הפועל חיפה | משחק 1 בפלייאוף

Recommended Posts

אז לנסות להשחיל לו בפאלש זה יותר טוב?

דווקא הייתי מצפה ממנו לתת איזה צ'יפ ולגמור את זה יפה.

אם תשים לב ציינתי בסוף ההודעה שאני חושב שהוא לא קיבל את ההחלטה הנכונה, אני גם חושב שצ׳יפ היה נותן לו סיכוי טוב יותר להבקיע בסיטואציה הזו.

אבל גם צ׳יפ שם זה רחוק מלהיות sure shot , קל מאוד לפקשש את זה.

בסופו של יום אני מצפה משחקן ברמתו של וידאר לשים את הכדור ברשת 1/2 בסיטואציות כאלו. זו החמצה מבאסת, אבל מכאן ועד להפיל את ההפסד הזה עליו כמו

שראיתי חלק עושים ? מנותק לחלוטין מהבנה במשחק לטעמי.

אם תשים לב ציינתי בסוף ההודעה שאני חושב שהוא לא קיבל את ההחלטה הנכונה, אני גם חושב שצ׳יפ היה נותן לו את הסיכוי הטוב ביותר להבקיע בסיטואציה הזו.

אבל גם צ׳יפ שם זה רחוק מלהיות sure shot , קל מאוד לפקשש את זה.

בסופו של יום אני מצפה משחקן ברמתו של וידאר לשים את הכדור ברשת 1/2 בסיטואציות כאלו. זו החמצה מבאסת, אבל מכאן ועד להפיל את ההפסד הזה עליו כמו

שראיתי חלק עושים ? מנותק לחלוטין מהבנה במשחק לטעמי.

אני מסכים איתך לחלוטין שמדובר בהחלטה שגויה, פשוט הייתי מעדיף לראות אותו מנסה לעבור את השוער (ונכשל) מאשר הניסיון להשחלה הזה.

הוא טעה בצורה הכי מעצבנת ומזלזלת שיש.

לא חושב שהוא זלזל, גם לא מאמין שהוא ניסה להשחיל.
הוא רצה לסובב את הכדור עם הפאלש מעבר לטווח הגפיים של השוער, מתוך הבנה שממרחק כזה הכדור יספיק להתמרכז חזרה לכיוון השער.
אם זה מצליח אומרים שזו סיומת גדולה, אם לא אומרים שהוא חלש/מזלזל. משחק אכזר כדורגל, מה נעשה.

זו פעולה טכנית קשה יותר מאשר צ׳יפ עם ימין, אין ספק.
הפעולה הכי יעילה בסיטואציה הזו היא לפתוח את הגוף כלפי השער ולסובב כדור פשוט עם שמאל... בהנחה ויש לך שתי רגליים כמובן.

לא חושב שהוא זלזל, גם לא מאמין שהוא ניסה להשחיל.

הוא רצה לסובב את הכדור מעבר לטווח הגפיים של השוער, מתוך הבנהה שממרחק כזה הכדור יספיק להתמרכז חזרה לכיוון השער.

אם זה מצליח אומרים שזו סיומת גדולה, אם לא אומרים שהוא חלש/מזלזל. משחק אכזר כדורגל, מה נעשה.

זו פעולה טכנית קשה יותר מאשר צ׳יפ עם ימין.

הפעולה הכי יעילה בסיטואציה הזו היא לפתוח את הגוף כלפי השער ולסובב כדור פשוט עם שמאל... בהנחה ויש לך שתי רגליים כמובן.

בתכלס הוא הגיע עם הפנים לשער ובתנופה, היה צריך למשוך ימינה וזה גול קל.

בתכלס הוא הגיע עם הפנים לשער ובתנופה, היה צריך למשוך ימינה וזה גול קל.

2:20.

טופ 5 פינישרים כיום בעולם כן ? ועוד כזה שהרגל החלשה שלו (שמאל) היא כזו שוידאר היה תורם כליה כדי שתהיה החזקה שלו.

https://www.youtube.com/watch?v=tUFAxjdvnjA

2:20.

טופ 5 פינישרים כיום בעולם כן ? ועוד כזה שהרגל החלשה שלו (שמאל) היא כזו שוידאר היה תורם כליה כדי שתהיה החזקה שלו.

https://www.youtube.com/watch?v=tUFAxjdvnjA

טב''ח היה מכניס את זה

לדעתי ניסה את הבעיטה הזו ספציפית גם מתוך שיקול עוצמת הבעיטה, צ'יפ משאיר פתח להצלה מהקו של הבלם שרץ שם, וגם לא כזה פשוט לתת צ'יפ מדויק וטוב על 16 מטר ומעלה בנגיעה, בדרך כלל זו פעולה של 10 מטר מהשער גג.

לא החמצה פסיכית בכלל, שטקוס יצא מעולה, עד שוידאר הגיע לכדור הוא כבר חסם את השער טוב יהיה רחוק ממנו שני מטר בערך, אולי פחות.

לדעתי ניסה את הבעיטה הזו ספציפית גם מתוך שיקול עוצמת הבעיטה, צ'יפ משאיר פתח להצלה מהקו של הבלם שרץ שם, וגם לא כזה פשוט לתת צ'יפ מדויק וטוב על 16 מטר ומעלה בנגיעה, בדרך כלל זו פעולה של 10 מטר מהשער גג.

לא החמצה פסיכית בכלל, שטקוס יצא מעולה, עד שוידאר הגיע לכדור הוא כבר חסם את השער טוב יהיה רחוק ממנו שני מטר בערך, אולי פחות.

שטקוס יצא מעולה, אבל כשווידאר השתלט על הכדור היה בינהם מרחק של 5 מטר לפחות.

הפעולה הכי יעילה שם היא לסובב עם שמאל לפינה הרחוקה. לדעתי וידאר היה שם קצת חסר ביטחון והחליט ללכת על הרגל החזקה, ובכך הוא טעה.

גם צ׳יפ זו החלטה טובה יותר מאשר הפאלש לרחוק, אבל דורש איכות ביצוע מאוד גבוהה.

זלזול ממש ממש לא היה שם, הוא לא ניסה להשחיל ולא בטיח.

כך או כך, כפי שכבר הסכמנו, רחוק מאוד מלהיות החמצה פסיכית. החמצה רגילה של כדורגל.

ממצבים כאלה יותר מחמיצים מאשר מבקיעים.

לא הבאתי שום סטטיסטיקות.

זה מצב קלאסי לחלוץ מהיר ובעל כוח מתפרץ, אולי. גם על זה ניתן להתווכח.
שטקוס היה יציב מאוד על הרגליים, ועם תגובה טובה היה יכול להקשות מאוד על החלוץ ולגרום לכך
שגם אם יעבור, אותו הוא יגיע למצב של זווית כיבוש לא קלה. המרחק ביניהם היה גדול מדי כדי שוידאר יעבור אותו בקלות בפירסט טאצ׳.
אם אתה חושב שזה מצב קל, כנראה שלא שיחקת הרבה כדורגל בחייך, או שלא ראית מספיק. או גם וגם.
מצטער אם זה נשמע מזלזל, זו לא הכוונה, אבל פשוט קשה לי למצוא לכך הסבר הגיוני אחר.

מעל כל זה, וידאר הוא לא חלוץ מהיר ובעל כוח מתפרץ. חלוץ מסוגו צריך לנסות לסיים משם בנגיעה. זה הסיכוי הטוב ביותר שלו לכבוש.

לא הבאתי שום סטטיסטיקות.

זה מצב קלאסי לחלוץ מהיר ובעל כוח מתפרץ, אולי. גם על זה ניתן להתווכח.

שטקוס היה יציב מאוד על הרגליים, ועם תגובה טובה היה יכול להקשות מאוד על החלוץ ולגרום לכך

שגם יעבור, אותו הוא יגיע למצב של זווית כיבוש לא קלה. המרחק בינהם היה גדול מדי כדי שוידאר יעבור אותו בקלות בפירסט טאצ׳.

אם אתה חושב שזה מצב קל, כנראה שלא שיחקת הרבה כדורגל בחייך, או שלא ראית מספיק. או גם וגם.

מצטער אם זה נשמע מזלזל, זו לא הכוונה, אבל פשוט קשה לי למצוא לכך הסבר הגיוני אחר.

מעל כל זה, וידאר הוא לא חלוץ מהיר ובעל כוח מתפרץ. חלוץ מסוגו צריך לנסות לסיים משם בנגיעה. זה הסיכוי הטוב ביותר שלו לכבוש.

שיחקתי לא מעט כדורגל, וראיתי לא מעט. גמר ליגת האלופות 2001 ריאל - ולנסיה מוזמן לראות את הגול של ראול.

בדרך כלל ששחקן בא אחד על אחד מול שוער, הוא מצליח לעבור אותו או לסחוט פנדל ואדום.

שיחקתי לא מעט כדורגל, וראיתי לא מעט. גמר ליגת האלופות 2001 ריאל - ולנסיה מוזמן לראות את הגול של ראול.

בדרך כלל ששחקן בא אחד על אחד מול שוער, הוא מצליח לעבור אותו או לסחוט פנדל ואדום.

כל כך נכון, עיוות את התפיסה.

לנסות לעבור את השוער בזווית כזו, בפירסט טאצ׳, עם הרגל החלשה. מה הבעיה ? קלי קלות. כאילו כל שחקן הוא ראול.

בחיאת אחי, ראול מגדולי החלוצים בהיסטוריה, בדיוק בגלל דברים כאלה.

הטענה השנייה שלך היא בפשטות לא נכונה. שוב, אולי בפיפא.

אם וידאר היה נותן שם צ'יפ בנגיעה או מסובב לרחוק זה גול, חבל שהוא הלך על הפאלש (שכמו שקוסמיק אמר, אם היה הולך לרחוק ואז מסתובב למרכז השער - גול של חלוץ טופ אירופי)

אני רוצה להאמין שהוא לא ניסה להשחיל, ראיתי את ההילוך החוזר רק פעם אחת אז נזרום איתך.

אם ניסה להשחיל אז זו עילה להשאלה לבני טמרה.

צ׳יפ יכול לקפוץ פעם אחת על הדשא ולחמוק ליד הקורה בקלות. הוא גם יכול להתפקשש טכנית וללכת לידיים של השוער. הוא גם יכול להסתיים ברשת.

זה הכל בביצוע מוריו. אני חושב שפתיחה מלאה של הגוף לכיוון השער ולסובב בשמאל חצי פס-חצי מלא זו הפעולה כי פשוטה ויעילה בסיטואציה הזו.

אבל גם פה ... מדובר על רגל שמאל.

לא אומר שצריך להיות חלוץ על בשביל לשים משם גול, כן ? אבל זה מצב שמחטיאים ממנו המון. בערך כמו שמבקיעים.

להשחיל משם זה הזייה. שטקוס עמד נמוך ומכווץ (בכלל, פעל מושלם במהלך בעיניי), לא היה שם ספייס.

בחיאת אחי, ראול מגדולי החלוצים בהיסטוריה, בדיוק בגלל דברים כאלה.

הטענה השנייה שלך היא בפשטות לא נכונה. שוב, אולי בפיפא.

יש כל כך הרבה דוגמאות לכך.

סתם מהזיכרון שלי:

ורמוט מול ראפיד וינה בחוץ

באדיר מול שטרום גארץ חוץ.

דרבי 5-0 טבח.

זהבי מול ביתר 5-0.

טבח מול סנטה קולמה.

טבח במוקדמו ליגת האלופות שניצחנו 5:1 בבלומפילד.

שכטר סחט פנדל מראייקו העונה.

אחוז גבוה מאד להצליח לעבור את השוער במצב כזה. לא קשור לפיפא ולא כלום.

רוב החלוצים בליגה היו מנסים לעבור.

אם וידאר ככ טוב, ברמה של הזר הכי טוב שהיה פה למה הוא לא מתבלט?

מספיק די לחיות בשקר 3.5 מיליון יורו למכבי זה כמו שריאל תשכיב 100 מיליון יורו על שחקן

וידאר בחיים כמעט לא עובר את השוער זה משהו גורף אצלו, הפעם היחידה שהוא ניסה לפי מה שאני זוכר זה בפראג נגד סלביה.

שימו לב לסרטונים שלו המון מצבים שיכל לעקוף ובחר לבעוט והבקיע.

ככה שגם כאן למרות האכזבה העצומה , אני מכבד את ההבנה שלו שהוא מוגבל כנראה בקטע הזה של כח מתפרץ ולכן הוא מעדיף לבעוט.

קשה מאוד לאכול את וידאר, מצד אחד מהלכים גדולים, גולים ברמה שאף אחד בארץ לא יכול לעשות בארץ

מצד שני יש לו הרבה חסרונות, כמו פיזיות ודריבל

אם היינו קבוצה מאומנת עם תבנית משחק שעוזרת לוידאר להגיע למצב אחד-שתיים כל משחק אז היינו נהנים ממנו יותר

אבל יש גם משחקים שהוא בכלל לא נוגע בכדור ואנחנו משחקים עם 9 שחקני שדה וזה קשה

לטעמי המשוואה היא די ברורה, מה שכולם רואים ויודעים (גם וידאר עצמו), יש שני שחקנים בקבוצה שיודעים להפעיל

אותו, מיכה ודסה. מן הסתם הפציעות שלהם הכי פגעו בו, תוסיפו לזה את הספסול שלו לכמה משחקים

ותקבלו ירידה חדה בביטחון ובתפוקה שלו. גם כשבדקתי כדי לגבות את העובדות בנתונים, הכל מתחבר לצערי.....

מאמצע אוקטובר עד אמצע דצמבר, כאשר דסה נעדר מכל המשחקים ומיכה ממחציתם, וידאר בלי גול.

חזר להבקיע את שער הניצחון בגמר גביע הטוטו נגד ב"ש.

שבוע לאחר מכן דסה חזר מול ק"ש ואז וידאר מבקיע במשך 4 משחקים רצופים כולל 2 צמדים.

דסה שוב נפצע ווידאר לא מצליח לכבוש מאמצע ינואר עד למשחק מול פ"ת באמצע מרץ.