Jump to content

חזרה בתשובה

כפכף הזהב

Recommended Posts

אני ממעט להגיב בנושאי דת,קל וחומר כאלה שקשורים לחן הצהוב, אבל קצת עצוב לי שהתפיסה כלפי היא דת היא כ"כ דיכוטומית. או שאתה חילוני כופר או שאתה חרדי.

אתה יכול לקיים אורח חיים דתי כהלכה, בלי ללבוש שחורים,בלי לגדל פאות ובלי ללמוד 24\7.

כן, אבל העניין שהוא הציג זה לא רצון לקיים דת כהלכה (אני בספק שזה מעניין אותו) אלא הרצון במסגרת פשוטה ומובנית לחיים.

אני יכול להזדהות עם זה קצת, הרבה פעמים יותר קל לפרוח בתוך מסגרת מאשר בחוץ.

אני בטוח שיש פה אנשים שפרחו בטירונות או בפנימייה או בקורס מובנה הרבה יותר מבכל סיטואציה אחרת, זה לא כזה מוזר. בגלל זה יש גם לא מעט אנשים שאחרי המסגרת הקשיחה של הצבא הולכים קצת לאיבוד.

בגדול היום יש כל כך הרבה אופציות וגירויים שזה קשה להתמודד עם מסלול חיים אחד, במובן מסוים אפשר להגיד שהמאמץ לבצע בחירות כבד מדי לאנשים ובגלל זה חלק רוצים באמת "לחשק" את עצמם למסלול אחד.

מי שחושב שחיי דת הם נטולי בחירה אז הוא פשוט טועה. בהרבה מובנים המסלול הזה יותר "קשה" מאשר חיים כחילוני. שוב אני מוציא מהדיון את הקיצונים.

מי שחושב שחיי דת הם נטולי בחירה אז הוא פשוט טועה. בהרבה מובנים המסלול הזה יותר "קשה" מאשר חיים כחילוני. שוב אני מוציא מהדיון את הקיצונים.

אבל כל הרעיון זה קיצונים...

הוא מדבר על חליפות, שידוך ולימוד במקום עבודה.

וזה לא שאין בחירות, זה שיש מסגרת ברורה ומטרה ברורה.

יש לך הרבה בחירות בתוך הענף אבל כרתת את רוב העץ ואתה מעביר את השיקול דעת שלך לאחרים (תחשוב רק על ההימנעות מבחירת בני זוג, עבודה, לבוש וערכאת ערעור להתלבטויות בדמות רב וזה בלי לדבר על זה שיש לך אשכרה ספר חוקים פיזי שאומר לך איך לחיות).

אחד הדברים הכי הזוים שיש בדת

זה שצריך לבוא לרב עם הדם של אשתך כדאי לדעת אם היא זבה

לא יודע לא נראה לי כלכך הגיוני שצריך ללכת עם הדם של האישה לגבר אחר ולהראות לה שהוא יקבע אם כן או לא..זה קצת מביך.

אחד הדברים הכי הזוים שיש בדת

זה שצריך לבוא לרב עם הדם של אשתך כדאי לדעת אם היא זבה

לא יודע לא נראה לי כלכך הגיוני שצריך ללכת עם הדם של האישה לגבר אחר ולהראות לה שהוא יקבע אם כן או לא..זה קצת מביך.

מה זה זבה?

זבה זה אישה שמדממת 3 ימים רצוף ללא וסת

בעיקרון הרב שמומחה בזה יודע את סוג הצבע של הדם

אבל זה קצת מביך, למה אישה לא הולכת לרבנים עם זה.

זבה זה אישה שמדממת 3 ימים רצוף ללא וסת

בעיקרון הרב שמומחה בזה יודע את סוג הצבע של הדם

אבל זה קצת מביך, למה אישה לא הולכת לרבנים עם זה.

מה? מדממת ללא וסת? וסת זה לא דימום?

שמע אני לא מבין בדיני טמאה וטוהרה, לא למדתי את הנושא ואין לי מושג, אני יודע רק את המושג

גם לא מבין איך זה עובד אצל נשים

יש פה כמה דתיים רצינים יותר שיכולים להגיב(DUSS21ׂ) אולי הם יסבירו יותר טוב

בטוח אחי? אישה יכולה לדמם סתם ככה בלי קשר למחזור? נשמע הזייה

זה לא הזיה.זה אכן יכול לקרות.מהמון סיבות.

זה לא הזיה.זה אכן יכול לקרות.מהמון סיבות.

איזה סיבות למשל? באמת מעניין אותי לדעת לא בקטע ציני...

אני עם חברה שלי שנה פלוס ולפני הייתח בעוד מערכת יחסים ארוכה ומעולם לא קרה שאחת מהן דיממה בלי קשר למחזור חודשי

אני עם חברה שלי שנה פלוס ולפני הייתח בעוד מערכת יחסים ארוכה ומעולם לא קרה שאחת מהן דיממה בלי קשר למחזור חודשי

בזמן הריון,אחרי לידה,התקן תוך רחמי.

כמו שאתה יכול לדמם בלי מחזור.

זה איבר בגוף, וזה אומר שהוא יכול לדמם ממספר סיבות בריאותיות. חלק מהן חמורות, וחלק לא. בול כמו שאתה יכול לדמם מהאף (זה אומר שמשהו לא תקין בריאותית, אבל זה לא חייב להיות משהו חמור).

חזרה (בתשובה) לנושא:

בזמן האחרון אני מתחיל יותר ויותר להעריך את החוכמה שבהמצאת הנצרות. לקחת את האלמנטים החיוביים של הדת בלי קיום המצוות הדווקני, האינסופי וה(כמעט) בלתי אפשרי.

ברור לי שהרפורמים ודומיהם עלו על אותו פטנט, רק באיחור של בערך 2000 שנה. בקטנה.

שוקל ברצינות את הסוגיה. אעדכן.

חזרה (בתשובה) לנושא:

בזמן האחרון אני מתחיל יותר ויותר להעריך את החוכמה שבהמצאת הנצרות. לקחת את האלמנטים החיוביים של הדת בלי קיום המצוות הדווקני, האינסופי וה(כמעט) בלתי אפשרי.

ברור לי שהרפורמים ודומיהם עלו על אותו פטנט, רק באיחור של בערך 2000 שנה. בקטנה.

שוקל ברצינות את הסוגיה. אעדכן.

האלמנטים החיוביים? הדת הקתולית במיוחד היא דת שמבוססת על פחד. מפחידים ילדים מגיל קטן שאם לא יעשו מה שצריך הם יישרפו לנצח באש הגיהנום. בכלל, להגיד שהיהדות התקדמה באיחור של 2000 שנה מהנצרות קצת מפספס מסעות צלב, אינקוויזיציה, ציד מכשפות (במובן המילולי) וכו׳, שלא לדבר על נוצרים פנאטיים בארה"ב שעד היום מבחינתם ביצוע הפלות הוא "תועבה" שמצדיקה רצח.

לגבי דקדקנות בקיום מצוות, אתה יודע שהחרדים האשכנזים הם לא היהודים הראשונים או היחידים בעולם, כן?

חן נראה לי אתה צריך סוכן, שיבדוק לך את כל האופציות, אם זה יהדות/נצרות/איסלאם/בודהיזם/וכו' ומי שתציע את ההצעה הכי טובה תזכה

תנסה אולי להיות נזיר במקדש, נראה אתה תמצא את מה שאתה מחפש

האלמנטים החיוביים? הדת הקתולית במיוחד היא דת שמבוססת על פחד. מפחידים ילדים מגיל קטן שאם לא יעשו מה שצריך הם יישרפו לנצח באש הגיהנום. בכלל, להגיד שהיהדות התקדמה באיחור של 2000 שנה מהנצרות קצת מפספס מסעות צלב, אינקוויזיציה, ציד מכשפות (במובן המילולי) וכו׳, שלא לדבר על נוצרים פנאטיים בארה"ב שעד היום מבחינתם ביצוע הפלות הוא "תועבה" שמצדיקה רצח.

לגבי דקדקנות בקיום מצוות, אתה יודע שהחרדים האשכנזים הם לא היהודים הראשונים או היחידים בעולם, כן?

אני מדבר יותר על הזרמים שנוצרו אחרי הרפורמציה. הם יותר תואמים לרוחו של ישו לדעתי. נצרות קתולית זה סוג של יהדות רבנית לדעתי.

חן נראה לי אתה צריך סוכן, שיבדוק לך את כל האופציות, אם זה יהדות/נצרות/איסלאם/בודהיזם/וכו' ומי שתציע את ההצעה הכי טובה תזכה

תנסה אולי להיות נזיר במקדש, נראה אתה תמצא את מה שאתה מחפש

נשמע לי הגיוני.

בא לי להישאר בתחומי הארץ בינתיים. לא שיש משהו שקושר אותי לפה.

• 2 months later...

חברים, חשוב לי להבהיר שהנושא הזה הוא רציני ולא ציני.

מאסתי בהבלים של העולם החילוני.

די, כמה אפשר לרדוף אחר תחושת משמעות ולהמציא ערכים?

לחפש הנאות רגעיות כדי למלא את הדלי לרגע קט וחולף

אני מסתכל היום על דוסים, וואלה אני מקנא בהם.

תראו איזו קהילתיות מאחדת, כל ישראל אחים ולא אדם לאדם זאב.

לא צריך ללכת לעבודה אפשר "ללמוד תורה" ובתכלס להעביר את הזמן בסבבה עם חברים

מתחתנים בשידוך בגיל 18 ולא צריך לרדוף כל היום אחרי שבורות מהטינדר.

אם יש בעיות הולכים לרב ומסדרים את העניינים ולא מתגרשים ופוגעים בכולם.

ואם כבר רב, איזה כיף זה שיש מישהו שיודע תמיד מה צריך לעשות

לא צריך כל היום להתלבט, להתחבט, אולי ללמוד את זה, אולי לעבוד שם, ימין, שמאל, אולי בכלל הגירה היא הפיתרון?

יש רב והוא קובע. מה שהוא אומר - עושים. לא יותר כיף ככה? פשטות.

ומה המחיר, צריך לגדל זקן, לשים חליפה בקיץ?

בקטנההה, לפחות לא צריך לבחור בגדים כל הזמן. אולי סקיני, אולי סלים, עם איזה סניקרס זה הולך?

מדים וזהו.

בקיצור, מה המסלול הכי מהיר ועם הכי פחות דרישות קדם?

היי חבר

לא פתחתי נושא אבל זו מחשבה שעברה לי בראש, מתחבט בה המון וחושב לא רק על המחשבה עצמה אלא גם על ההשלכות (שינוי של 180 באורך החיים, איך המשפחה והחברים יקבלו את זה [אני עושה\חושב על זה בלב שלם, אך לא יכול שלא לחשוב גם על זה]).

אז קודם כל, כל הכבוד לך על האומץ, כן גם אם פתחת את זה פה בפורום, לא מובן מאליו בכלל, תודה :) .

לנושא,

האם יצא לך לברר את התהליך?

במה זה כרוך?

כל התחושות ששיתפת פה אכן נוגעות גם אליי בהמון מובנים ואספקטים. אשמח לשמוע ממך עוד במידה וחקרת.

נ.ב

זכית ונולדת יהודי! זכות גדולה מאוד, ושתדע שלא משנה לאן תלך, איפה תטבול ואיזה פסוקים תגיד, לפי היהדות אתה תמיד תשאר יהודי.

ואם תשאל אותי, לא חייב ללכת לזרם הכי מחמיר, לדעתי יש הרבה חלקות בדת שנהרסו עם השנים\אנשים\כסף.

בטוח שלא חסר מקומות מדהימים(!), שמקבלים, מכילים, ומבינים בלי להיות קיצוני פנאט.

*הכותב תל אביבי חילוני בורן אנד רייזד.

לא חייבים "לחזור בתשובה" כדי להיות לשמור מצוות. החלוקה הזאת לא ממש היתה קיימת בגולה, לפחות בחלק השפוי של הקהילות. הקטע של התבודדות חברתית היה די חדש לסבא שלי למשל שלא הבין למה בן אדם מאמין צריך להתלבש שונה. אמא שלו היתה מאמינה, אבא שלו לא. היא הלבישה את סבא שלי בציצית, לא אהב, הוריד. הוא אף פעם לא היה צריך לבחור בטורקיה אם הוא דתי או חילוני. החכמים (רבנים) של יהדות ספרד חיו בקהילה כמו כולם ולא הפרידו את עצמם. כל הראייה הזאת של שחור או לבן שהגיעה ממזרח אירופה היא די הרסנית לדת היהודית ולעם היהודי. אנשים שמגדירים את עצמם "מסורתיים" וחיים בחברה כמו כולם הם הרבה יותר כמו הגולה של טרום הפירוק האשכנזי לזרמים, למרות הטיעון האווילי והשקרי ש"פעם כולם היו חרדים".