Jump to content

סלאח, פה זה ארץ ישראל.

JacK

Recommended Posts

חן בחייאת, למה להגיע לרמה של גידופים וירידות אישיות? גם ככה הנושא הזה רגיש.

לא חבל שעוברים לדיון של התכתשויות במקום לדבר על הנושא עצמו?

חן בחייאת, למה להגיע לרמה של גידופים וירידות אישיות? גם ככה הנושא הזה רגיש.

לא חבל שעוברים לדיון של התכתשויות במקום לדבר על הנושא עצמו?

אני? זה הוא התחיל. אני רק מנסה לעזור לו. שלא יגיד שלא עושים כלום למען הפריפריה.

ul1ft3ngytmm.png

נ.ב, יש רפרנס לכפכף

טו - אוב

חחחחחח אז בגלל שהם שרים בסלסולים וזה מה שהציבור אוהב אז ליוצרים מזרחיים קשה יותר? מה, לשיר בסגנון שהם מכירים מהבית? זה רווחי היום הרבה יותר מהסגנון שחווה אלברשטיין מכירה מהבית!

אתה מוכן להפסיק לרגע להתמסכן כדי לבדוק את הלוגיקה* שלך? זה לא ייקח הרבה זמן, מבטיח.

רגע וילד רוסי באשקלון? הם לבנים, לא? איך שלחו אותם לשם! באג* בתוכנה! תוציא רגע את הראש מהתחת ותראה שאף אחד לא חולק על כך שהפריפריה* מופלה לטובת המרכז. ומה הפריפריה עושה בנידון? מאשימה את הממסד וממשיכה להצביע לו. חחחחחח. אז כנראה שבאמת אין סיבה לפתוח שם מגמת מחשבים. מי יצליח?

חוץ מזה שכן מנסים לפתח. תסתכל פעם איזה הטבות מורים שעוברים ללמד בפריפריה מקבלים. או שתתקשר למוסד להכשרת מורים, תגיד שאתה אתיופי ותשאל מהם תנאי הקבלה. רמז: דופק.

מזל שכאן זה לא גרמניה. אנשים מגרמניה רצחו חלקים מהמשפחה שלי. אבל מה אכפת לך? הם היו סתם פריבילגים כמוני.

*צירפתי פה מילון קטן לביאור* כל המילים שחשבתי שתתקשה בהבנתן. כן, אני יודע שזה נחמד מצידי. פשוט כשהייתי קטן אבא שלי אמר לי שאני צריך לזכור להשתמש בפריבילגיות שלנו לטובת הכלל והחלשים, ואני משתדל ליישם. תודה אבא, אוהב.

באג - טעות, פגם.

לוגיקה - תורת ההיגיון.

פריפריה: אזור מרוחק גאוגרפית מהמרכז.

ביאור - פירוש, הסבר.

להרחבה אתה יכול לנסוע לספריה, לאתר מחשב עם אינטרנט ולהיכנס לוויקיפדיה. אל תוותר. עבודה קשה משתלמת.

אולי הייתי עונה לך ברצינות אם לא היית כותב את זה יא חתיכת זבל, גזען עלוב ומסריח. איך היית מרגיש אם הייתי כותב שהמשפחה שלך כל כך אידיוטים שבמקום לראות את כל הסימנים בגרמניה הם העדיפו למות שם העיקר לא לאבד את הכסף שלהם?

ואגב התמסכנות אז את מה שאני מרוויח בחודש אתה וכל המשפחה שלך לא תרוויחו בעשור וספוילר, הפסקתי לעבוד לפני 4 שנים.

אולי הייתי עונה לך ברצינות אם לא היית כותב את זה יא חתיכת זבל, גזען עלוב ומסריח. איך היית מרגיש אם הייתי כותב שהמשפחה שלך כל כך אידיוטים שבמקום לראות את כל הסימנים בגרמניה הם העדיפו למות שם העיקר לא לאבד את הכסף שלהם?

ואגב התמסכנות אז את מה שאני מרוויח בחודש אתה וכל המשפחה שלך לא תרוויחו בעשור וספוילר, הפסקתי לעבוד לפני 4 שנים.

הוא בסך הכל רומני הוא אפילו לא משלהם. הוא פשוט תפס צד מלפני x שנים ולא יכול, רוצה או מסוגל לראות את התמונה הכוללת בצורה אוביקטיבית. הסיפור פה זה לא אף אחד מכאן וזה לא מעניין מה המוצא של אף אחד ומה סבא וסבתא שלו עשו ומאיפה הגיעו. יש כאן סיפור ענק שלא מספרים ומנסים למחוק אותו זה הנושא וזה מה שמעניין כל השאר הו גיב א שיט?

חבל שמגיעים לרמה מסריחה כזו, הייתי בטוח שיהיה פה שיח איכותי ורציני. בעיקר כי זה כבר מאוס שכל פעם שהנושא עולה מתייחסים לזה בזלזול, אף פעם לא בצורה עניינית.

אני חושב שהמחלוקות בין מזרחים לאשכנזים (ונגזרת מזה ימין ושמאל) זה הגורם הכי מפלג והכי מבאס שיש לנו במדינה, וזה די גורם לי לאבד תקווה.

יש מה לתקן, יש מה לשפר, וצריך לאחות את השברים בינינו, אז למה לעצום עיניים בכוונה?

קשה להודות שצריך איזה תכנית מקיפה לצמצום פערים? שדרושה הכרה בפשעים שנעשו במכוון?

אני לא אומר שכל האשכנזים ליקקו דבש, בהכללה, ממש לא. כל אחד והסיפור שלו. ועדיין, כמגמה, נעשו פה הרבה דברים שדחקו מזרחים לשוליים.

היום אחוז מועט באוכלוסיה (שכולל בתוכו מבוגרים יוצאי עדות המזרח בני 60-70 שחוו את הקיפוח בצורה מירבית בתקופת קום המדינה) מפלה מזרחים / אשכנזים, ולרובנו בכלל לא משנה מאיפה ההורים או הסבים של האדם שאנחנו מדברים איתו הגיעו לארץ.

לדבר על טעויות ממסדיות ופשעים של השלטון בתקופת הקמת המדינה כלפי האוכלוסייה העולה זה דבר אחד, ולדרדר את השיח לרמות אישיות ולטעון לאפלייה כיום במדינה זה דבר אחר.

*צירפתי פה מילון קטן לביאור* כל המילים שחשבתי שתתקשה בהבנתן. כן, אני יודע שזה נחמד מצידי. פשוט כשהייתי קטן אבא שלי אמר לי שאני צריך לזכור להשתמש בפריבילגיות שלנו לטובת הכלל והחלשים, ואני משתדל ליישם. תודה אבא, אוהב.

באג - טעות, פגם.

לוגיקה - תורת ההיגיון.

פריפריה: אזור מרוחק גאוגרפית מהמרכז.

ביאור - פירוש, הסבר.

להרחבה אתה יכול לנסוע לספריה, לאתר מחשב עם אינטרנט ולהיכנס לוויקיפדיה. אל תוותר. עבודה קשה משתלמת.

הודעת השנה

מה הסיבה שאנשים שכנראה היו 5 שנים בתנאים של לא חיים (כנראה רובם לא רכשו השכלה במחנות ולא באו עם עושר שצברו בפולין לארץ) הגיעו למצב שהם הועדפו על פני עולי ארצות המזרח ושיכנו אותם במרכז הארץ/קיבוצים/כל מקום שהמדינה תמכה בו כלכלית?

רק בגלל שהצבע והמוצא התאימו למקבלי ההחלטות

אין אפשרות להגיד שההשכלה שיחקה פה תפקיד

זה אמנם יסיט את הדיון אבל מוזיקה "מזרחית" של היום היא ממש לא מוזיקה מזרחית.

פופ ים תיכוני.

איפה זוהר וחיים משה?!

אין דיון אנשים עדיין לא בשלים לדון על הנושא הזה זה מה שלקחתי מהנושא הזה

גם המוזיקה הקלאסית של היום היא לא הקלאסית של הפעם, אפילו ההיפ הופ של היום הוא לא ההיפ הופ של פעם.

כל מוזיקה משתנה לאורך זמן ועכשיו במקום העתיק מיוונית\תורכית המוזיקה הזאת תפסה כיוון שהקהל אוהב, אין עם זה שום בעיה ואפילו הפוך, ה"מזרחית" תופסת כיוון שהקהל יכול להתחבר אליו.

לא אמרתי או רמזתי שיש עם זה בעיה.

אבל לדעתי יותר נכון לקרוא לזה פופ ים תיכוני כמו שאמרו מעלי.

לא אמרתי או רמזתי שיש עם זה בעיה.

אבל לדעתי יותר נכון לקרוא לזה פופ ים תיכוני כמו שאמרו מעלי.

לדעתי זה להפוך את זה למשהו שזה לא, זה לא גסטין ביבר או בריטני ספירס, זאת המזרחית החדשה של היום שנמאצאת בכל מקום.

עזוב שיש גם יוצאים מן הכלל כמו בן אל תבורי נגיד, אבל אם תלך על הזמרי מזרחית ה"קלאסיים" זאת המזרחית היום, החל מאייל גולן ועד לעומר אדם עדן בן זקן.

ביום שיפתחו את הדיון החשוב הזה נגד הממסד ולא ייתנו הרגשה כאילו הדיון הזה הוא נגד סבתא וסבא שלי ואני מאשים יהיה אפשר לדון בזה כמו שצריך.

איך היית מרגיש אם היית אומר לך, שלמרות כל הכסף והשופוני שלך אתה עדיין לא יודע מתי מסתלבטים עלייך באינטרנט?

אבל הרי הפסקת לעבוד, אז יש לך מספיק זמן כדי ללמוד.

תגובות תמימות או מרושעות שאין להם קשר להווה.

להגיד שאין ולא הייתה אפליה, זו עצימת עיניים. להגיד שלא הייתה יד מכוונת לאפליה זו עצימת עיניים + לשים כיסוי עיניים.

מספיק לפתוח את הטלוויזיה ולראות את הפרסומות שקודמות לפרסומת של הסרט המדובר בנושא, לראות את כולם לבנים. האם יש יד מכוונת למה יפה ונכון? מה אני אמור לראות על המסך?

חוסר הגיוון מתחיל מלמעלה, תקשורת + פוליטיקה + מוסדות ועוד ועוד ועוד.

הדור הצעיר יותר, יכול לספר על אפליה וגזענות במקומות העבודה, מקומות הבילוי וכו' אבל זה יקטין את האפליה והגזענות שעברו ההורים והסבים של רובנו מעדות המזרח בכל מקום אפשרי, החל מהפן הכלכלי (נכסים, עליה, תעסוקה) ועד הפן החברתי.

ישראל ממש לא מדינה נאורה ולא כולם כאן אחים, יש אחים ויש אחים חורגים. כבר ביום הראשון במערכת החינוך שאמורה להקנות לך בסיס לעתיד, שמים את כל אלו ללא יכולת כלכלית באותו הבית ספר, באותה הכיתה, השילוב והגיוון לא קיים וככה מאוד קשה להצליח.

ביום שיפתחו את הדיון החשוב הזה נגד הממסד ולא ייתנו הרגשה כאילו הדיון הזה הוא נגד סבתא וסבא שלי ואני מאשים יהיה אפשר לדון בזה כמו שצריך.

אז אתה יכול להירגע אחי, אף אחד לא מאשים אותך או את סבתא שלך, באמת מנסים לדבר פה על עוולות של ממסד וארגונים ופחות גזענות של 1 על 1, למרות שגם זה קיים.

עכשיו אתה יכול להמשיך בדיון?

כשישלחו את סבא שלך לעבודות פרך באושוויץ כשבמקביל שלחו את כל המשפחה שלו לתאי גזים, תשתמש במילה אשכנאצים. חתיכת חריאן קטן ועלוב.

ירון לונדון?

נולד בתל אביב בשנת 1940, ההורים שלו עלו לארץ בשנות ה 20. הרבה לפני השואה.

הנטייה הטבעית לשייך כל אחד שהוא קצת בעל צבע עור לבן לשואה גזענית גם כן. ומקורה כנראה בגזענות ממסדית שכן, יש גם צפון אפריקאים שנרצחו בשואה.

כמובן שהשימוש במילה אשכנאצים כמו שעשה הבחור היא לא הולמת, ומצטער אותי שהוא בחר לפתוח את הנושא בצורה כזאת.

ירון לונדון?

הנטייה הטבעית לשייך כל אחד שהוא קצת בעל צבע עור לבן לשואה גזענית גם כן. ומקורה כנראה בגזענות ממסדית שכן, יש גם צפון אפריקאים שנרצחו בשואה.

כמובן שהשימוש במילה אשכנאצים כמו שעשה הבחור היא לא הולמת, ומצטער אותי שהוא בחר לפתוח את הנושא בצורה כזאת.

בלי קשר לירון לונדון ספציפית (שאין לי מושג עליו), זה שההורים של מישהו עלו לארץ לפני השואה, לא אומר שהסבים והסבתות לא היו בשואה.

נראה שאנשים שמגיבים פה גם לא ממש צפו בסדרה. חבל שמגיבים סתם.

ירון לונדון?

לא הבנתי מה לעזאזל אתה וירון לונדון קשורים