Jump to content

סלאח, פה זה ארץ ישראל.

JacK

Recommended Posts

בעניין האליאס שהכניסו לכל מינה מדינות ערב בג'רבא הרבנים לא נתנו להם להכנס בגלל החילוניות וליברליזם (אני לא סגור עם גם בתימן לא נתנו להם להכנס).

אני לא מתייחס לעוולות עבר בהודעה הזו. מותר לתת עליהן את הדעת, מותר להתייחס לחוסר צדק, אבל יש כאן הלך רוח כל כך בכייני ותבוסתני, קשה לי להסביר איך אנשים מעדיפים להתעסק בזה באופן כזה נלהט במקום להשקיע את המרץ הזה בפיתוח עצמי ולקדם את החיים שלהם לאנשהו.

לחיות בישראל ב2018 ולבזבז את הדרייב שלך על שנאה לאשכנזים ותחושה שאתה שנוא ומקופח - זה פתטי.

יש מצב שפספתי משהו? דווקא הדיון לא גלש לבכי על קיפוח ב2018 (שעדיין קיים על עצימות נמוכה).

לא מבין מה הבעיה שלכם עם "בכי וקיפוח". עלק במקום להתרכז בלצמוח. איך תצמח בפריפריה יא טמבל.

הדבר הכי מרושע זה הבניית המציאות שהם יצרו שמזרחי=ניאנדרתל ונחות. מי ישמע המציאו ת'תרבות.

הבעיה המרכזית היא שכולנו הגענו לכאן יהודים.לבנות ולהתיישב בארץ, לאשכנזים דאגו לעבודה ומגורים טובים, ואת המזרחים השפילו, זרקו במקומות נידחים עם פחות פרנסה, פחות אופקים תרבותיים להתפתח וככה הגלגל הזה נשמר.

הפריפריה תמיד הייתה מקומות של עוני, חינוך פחות טוב מהמרכז, והמדינה/ממסד אשכנזי משמר את המעגל הסה גם בתרבות (דמות המזרחי בקולנוע).

בכלל, כל המדינה הזו לבנה וגזענית ומסריחה מהתנשאות..הו ההתנשאות.

*למען הסר ספק - אני מדבר על אשכנזים ואשכנזיות כמודל או תפיסה שלטת, ולא מונע משנאה כוללנית כי זה מטומטם. מה שכן, שונא פריוילגים שלא מבינים בכלל שהם פריוילגים, ושאם במקרה היה להם שם משפחה אחר יש מצב שהם היו עניים חסרי השכלה ולא היפסטרים תל אביבים סופר מתוחכמים.

בכלל, כל השנאה והפילוג הזה בעם, באמת שזה בגללם. מקום המדינה מחזיקים אותנו למטה. טפי שרמוטות.

לא ראיתי עדיין, וג'ק וסהר מסתדרים גם בלעדיי

אבל רק אספר סיפור

ראיון עבודה באחד ממשרדי עורכי הדין הגדולים. ראיון שני מול בעל הבית. הוא קורא לזקן שלי "חיזבאללה" וכשאני מציין שהיום רוב הצעירים לא מתגלחים הוא מוסיף ש"עם איך שאתה נראה אפשר להצניח אותך בדעאש".

לא ב1950. 2018. עלק לא קיים.

אגב, לא התקבלתי לעבודה.

יש מצב שפספתי משהו? דווקא הדיון לא גלש לבכי על קיפוח ב2018 (שעדיין קיים על עצימות נמוכה).

לא פספסת כלום הוא פשוט בא עם משפטים מהבית ולדעתי גם לא ראה את הפרקים

לא ראיתי עדיין, וג'ק וסהר מסתדרים גם בלעדיי

אבל רק אספר סיפור

ראיון עבודה באחד ממשרדי עורכי הדין הגדולים. ראיון שני מול בעל הבית. הוא קורא לזקן שלי "חיזבאללה" וכשאני מציין שהיום רוב הצעירים לא מתגלחים הוא מוסיף ש"עם איך שאתה נראה אפשר להצניח אותך בדעאש".

לא ב1950. 2018. עלק לא קיים.

אגב, לא התקבלתי לעבודה.

סתם שאלה, אם זה היה אשכנזי בחור לבן עם זקן (מה שלא חסר היום) עם אותם כישורים כמו שלך, לדעתך הראיון היה שונה ? או שאפילו אותו בחור היה מתקבל לעבודה ?

אם היה אשכנזי הוא היה נחשב להיפי מודרני וליברלי, אז הוא היה מתקבל.(מקסימום היו מבקשים ממנו לארגן כמה פיסלים שבועית)

ג'ק אתה עיראקי? חשבתי שאתה מרוקאי.

ולגבי בית ספר אליאנס(כל ישראל חברים) זה נכנס בתחילה למרוקו, התפשט בארצות המגרב, הגיע לחאלב ובגדד וכ'ו ...

רוב יהודי ארצות ערב נחשבו למעמד גבוה, היה להם כסף וייחוס טוב(רוב יהדות המגרב, חאלב וטורקיה באו מספרד, שזה אירופה ) הם היו מאוד מודרנים, משכילים, לא חרדים בכל הקשור לדת, היה להם מסורות והיו דתיים אבל גם היו יותר מקלים.

אם כבר הוא מתכוון לארצות המזרח הפרמיטיבי, אולי הוא התכוון לאיזור בלרוס, אוקריינה, ליטא וכ'ו ששם באמת יהודים חיו בתקופת ימי הביניים בכל הדברים...

הגבתי כבר אחי.

ועוד פעם, מי היה מפותח או מתורבת יותר זו לא השאלה בכלל.

סבבה, נניח שאשכנזים יותר מתורבתים. באתם הנה ראשונים, סבבה. עדיין כל העניין פה היה הקמת לאום יהודי, וגם אנחנו יהודים ראבק, אז למה לזרוק אותנו לכלבים?

עלק כור היתוך. עשו כל מה שאפשר כדי לטשטש לנו תזהות ולשמור עלינו עניים.

אתם קולטים שפריפריה זה כמו מעגל הסם - קשה, קשה מאוד לצאת משם. זה נראה לכם פשוט אבל עובדה שהרוב הגדול נשארים, כבר 3 דורות.

ועוד נקודה אחת לגבי בכיינות או רגשי נחיתות - אם כמעט סקטור שלם מרגיש מופלה או נחות _ כנראה שיש פה משו.

שמע סהר אל תפגע אבל יפה שאתה צץ פה רק שיש הזדמנות להתמסכן, וזו לא פעם ראשונה...

מרוכז במי לשנוא, מי פגע בך ומי משאיר אותך למטה. לא יודע איך אתה חי עם עצמך, הרי כולם מדכאים אותך, לא? איזה באסה.

קח את עצמך בידיים במקום לבכות כמו ילדה.

שמע סהר אל תפגע אבל יפה שאתה צץ פה רק שיש הזדמנות להתמסכן, וזו לא פעם ראשונה...

מרוכז במי לשנוא, מי פגע בך ומי משאיר אותך למטה. לא יודע איך אתה חי עם עצמך, הרי כולם מדכאים אותך, לא? איזה באסה.

קח את עצמך בידיים במקום לבכות כמו ילדה.

אני לא נפגע אחי, זכותך לחשוב מה שתרצה.

ככה אני רואה את המדינה, זו החוויה שלי מהמדינה.

להיות אשכנזי זה שונה מלהיות מזרחי בישראל כמו שלבן שונה מלהיות שחור בארהב.

אגב, זה לא הנושא קונספירציות שלך פה (שאני נהנה ממנו), פה יש עובדות.

יש אפליה ושימור משאבים אצל אשכנזים מיומה הראשון של המדינה.

צודק, לא צודק, על הזין שלי, אני פה בשביל הכסף,

ועד שלא יפצו במיליארדים רבים את הפריפריות (מה שלא באמת יקרה), אני אמשיך "להפיץ שנאה".

לצוץ עלק. בניגוד לאחרים אני מגיב פעם ב, בנושאים שמעניינים אותי, ולא מחפש לדחוף תדעה שלי בכל מקום.

לא מתאים לך לראות? דלג. העובדה היא שיש אפליה ויש קיפוח ויש דה לגיטימציה של תרבות ולא יעזור לכל האשכנזים לצקצק "השד העדתי", כי הכי קל לעשות מזה שד. חס וחלילה אם יגידו "השד המגדרי".

סע סע. תכף תגיד שאין קיפוח ושהנראטיב הישראלי הוא לא אשכנזי לגמרי.

סהר שואל באמת למה לדעתך בית שאן עיר מתה שרק הולכת אחורה לעומת עפולה שרק הולכת ומתפתחת? הרי בכל העולם יש הבדלים בין הפרייפריה והמרכז זה לאו דווקא בגלל גזענות. בשנים האחרונות אנשים בורחים מבית שאן לכל ההרחבות בקיבוצים והמושבים האשכנזים, האם יש מישהו שלא קיבלו אותו בגלל שם משפחה?

ש"ס לדעתי בכלל לא תנועה פוליטית מזרחית, היא אומנם תנועה פוליטית עם חברים ספרדים ונאמנים לדרכו של הרב עובדיה, אבל הם אף פעם לא שמו את הענין המזרחי בראש סדר העדיפיות אלא יותר את הקטע הרוחני הדתי של הרב עובדיה והלך רוח של המפלגה תמיד ילך עם אלה שיתנו להם הטבות דתיות והקלות..מבחינתם הם ישבו גם עם ערבים, העיקר שחוק המתגייסים וכ'ו יעבור..

אני לא נפגע אחי, זכותך לחשוב מה שתרצה.

ככה אני רואה את המדינה, זו החוויה שלי מהמדינה.

להיות אשכנזי זה שונה מלהיות מזרחי בישראל כמו שלבן שונה מלהיות שחור בארהב.

אגב, זה לא הנושא קונספירציות שלך פה (שאני נהנה ממנו), פה יש עובדות.

יש אפליה ושימור משאבים אצל אשכנזים מיומה הראשון של המדינה.

צודק, לא צודק, על הזין שלי, אני פה בשביל הכסף,

ועד שלא יפצו במיליארדים רבים את הפריפריות (מה שלא באמת יקרה), אני אמשיך "להפיץ שנאה".

לצוץ עלק. בניגוד לאחרים אני מגיב פעם ב, בנושאים שמעניינים אותי, ולא מחפש לדחוף תדעה שלי בכל מקום.

לא מתאים לך לראות? דלג. העובדה היא שיש אפליה ויש קיפוח ויש דה לגיטימציה של תרבות ולא יעזור לכל האשכנזים לצקצק "השד העדתי", כי הכי קל לעשות מזה שד. חס וחלילה אם יגידו "השד המגדרי".

סע סע. תכף תגיד שאין קיפוח ושהנראטיב הישראלי הוא לא אשכנזי לגמרי.

אני לא העכבר הצהוב אתה מתבלבל.

בכל מקרה, הוצאת את המרצע מן השק. אתה מעוניין רק בכסף והסיבה שאתה מתמסכן היא, כי הבנת שבישראל 2018 התמסכנות ומשחק על השד העדתי זה אפיק כלכלי רווחי. ככה רועי חסן יכול ללמד קורסים באוניברסיטה ולהיות כנראה המשורר היחיד בישראל שמסוגל להתפרנס (מכספי ציבור). אתה ושכמותך בסך הכל מיישמים את לקחי ההצלחה שלו עבור תועלת כלכלית וחברתית (אני מסכן תנו לי לייקייםםםםם), ועל הזין שלכם הנזק שאתם גורמים לחברה וליחסי העדות בישראל. קפיטליזם בהתגלמותו.

יכולת במקום המסכנות לקחת את החיים בידיים ולקדם את עצמך, אבל בשביל מה? זה לא שרועי חסן יודע לכתוב שירה.

סהר שואל באמת למה לדעתך בית שאן עיר מתה שרק הולכת אחורה לעומת עפולה שרק הולכת ומתפתחת? הרי בכל העולם יש הבדלים בין הפרייפריה והמרכז זה לאו דווקא בגלל גזענות. בשנים האחרונות אנשים בורחים מבית שאן לכל ההרחבות בקיבוצים והמושבים האשכנזים, האם יש מישהו שלא קיבלו אותו בגלל שם משפחה?

אני אנסה לענות לך הכי ענייני אחי:

1. לגבי פיתוח - עפולה מתפתחת מהר באופן יחסי לאיזור בגלל ריבוי בבנייה בשנים האחרונות, מגמה נחמדה, לא יותר, ולא משהו שמעיד על איזור העמק.

2. נכון, אתה צודק שבכל העולם יש שוני בין מרכז לפריפריה - אבל פה הייתה מדיניות מסריחה ממש, אתה לא רואה את זה אחי? תחשוב על זה ככה - לאנשים כמוני לא הייתה הזכות לגדול בעיר מדהימה כמו תל אביב ולראות משחקים של מכבי בילדות - רק בגלל השם משפחה.

וזה לא פשטני כזה - זה מעציב ממש כי המדינה לא באמת רצתה שנתערה בה, כאילו אנחנו מצורעים. זרקו אותנו במדבר או בחורים במעברות ואוהלים. סבתא שלי הייתה מספרת שהיו עולים עליהם שם עכברושים ובכלל היה גרוע ממש.

למה ככה? מה אנחנו סוג ב'? למה לא יכלו לבזר את האוכלוסיה באופן הומוגני? רצו לעשות כור היתוך, לא?

למה לא נתנו לנו את ההזדמנות להתחיל את החיים בעיר מפותחת, לך תדע מה היה קורה? במקום זה נגזר על משפחות אינספור חיים שלמים של הסללה לחוסר השכלה, לעוני, לבורות, לכל מה שתרצה. אני מאשים רק את המדינה.

זו מדיניות גזענית ומסריחה וחבל שאנשים בוחרים לקרוא לסקטור הגדול במדינה "בכיינים". לא, אתם פשוט קיבלתם יותר.

לחן הצהוב -

מרצע שמממרצע - עובדתית בכל עמדות המפתח המשמעותיות אשכנזים שולטים מאז ומעולם, אם תרצה טבלה יפה שהכנתי - אעלה.

לגבי רועי חסן - חושב שהוא די כשרוני דווקא, ובכל מקרה הייתי רוצה לקרוא את הטקסטים הנפלאים שלך שאתה מעביר ביקורת באהלן אהלן כאילו אתה נתן אלתרמן.

אני לא מחפש לעשות כסף מקיפוח אחי, אלא מהכשרונות שלי. רק הקטע זה שלהוציא לפועל את הכשרון שלך - מסתבר שזה יותר קשה כשאתה מזרחי, היית מאמין אחי? היית מאמין שלהיות יוצר מזרחי זה יותר קשה מלהיות יוצר אשכנזי? אז תאמין.

ההסתכלות התרבותית הזו של "באנו לעצב את רוח המדינה", וואלה. לא. יש אנשים שונים ממכם ואף פעם לא טרחתם לקבל באמת את התרבות שלהם, גם אם היא שונה, גם אם היא פחותה בעיניכם, אז פאקינג מה!

כן, הכל עניין של כסף. קשה לי מאוד לראות אנשים בעוני כשזה לא גזירת גורל. זה לא שמגיע להם עוני - זו פשוט הסללה של שנים.

חבל. חבל על המדינה הזו כי אני לא רואה באמת שנבוא לידי הרמוניה.

זו מדיניות גזענית ומסריחה וחבל שאנשים בוחרים לקרוא לסקטור הגדול במדינה "בכיינים". לא, אתם פשוט קיבלתם יותר.

מי זה אתם?

מי זה אתם?

כל האשכנזים באשר הם. לפי סהר כולם הרי חבורת פריבילגיה בני מזל עשירים שמתכחשים לזכויות היתר שלהם. והוא הרי בכלל לא גזען. זה הם.

מי זה אתם?

אל תיקח אישי כמובן זה לא מופנה ישירות למישהו, אלא יותר פנייה כללית אל אידאולוגיה שלטת.

וחן..בחיאת. לעשות את זה משו גזעני זה כזה עלוב. עזוב שאני יוצא עם אשכנזיה, עזוב שאני לא סופר בכלל מי אשכנזי או לא מהחברים שלי.

זה נטו עניין פשוט - אנשים שמוכנים להודות שהיה ועדיין יש פה עוול גדול, ואנשים שלא, כמוך.

אם אתה באמת בא להגיד לי פה שאין שום דבר ולא היה והכל המצאה מרוקאית... אז אחלה אחי תמשיך לחיות בצורת מחשבה שלך, זכותך.

חן אותי לא מעניין הכסף אני רק רוצה שהצדק יצא לאור .

שאלתי את דוד שלי אתמול אם סבא שלי ידע שבכוונה שמו אותם בפריפריה דוד שלי אמר שהמזל שלהם שהם לא ידעו על זה בכלל (יכול להיות שגם אם היו יודעים זה לא היה מעניין אותם כי עלו נטו מאהבת הארץ).

אני טוען וטענתי (גם בנושא הזה) שהיה פה עוול גדול שעדיין נמשך גם אם בצורה מופחתת. אני פשוט לא אוהב התמסכנות. זה הכל.

אל תאהב, אף אחד לא שואל אותך, לסבים ולסבתות שלנו לא היה פה או רצון לצעוק או לבכות כי גם ככה לא היה מי שיקשיב, אנחנו כבר נעשה תיקון לחרא הזה עם בכי או בלעדיו.

אל תאהב, אף אחד לא שואל אותך, לסבים ולסבתות שלנו לא היה פה או רצון לצעוק או לבכות כי גם ככה לא היה מי שיקשיב, אנחנו כבר נעשה תיקון לחרא הזה עם בכי או בלעדיו.

כן? מה התוכנית?

שימו לב לשיח הנראטיבי סביב העניין המזרחי. "בכי", "אכלו לי שתו לי", "השד העדתי", כל מיני ביטויים שנועדו לזלזל בשיח הזה ולרדד אותו.

נראה לך באמת שמרוקאים יושבים ובוכים על מר גורלם יא עלוב? שסבתא שלי לא יצאה ב4 בבוקר כל יום לעבוד במפעל? או כל אחד אחר?

המדינה גזרה פה עוני על אנשים, כנראה שזה לא משתרש לכם טוב, אני אחזור - גזרה פה עוני.

וזה לא בכי, פאקינג לקחו פה תינוקות מאנשים (גם ממרוקאים אגב), זה בכי?

זרקו אוכלוסיה שלמה בעיירות פיתוח בלי צ'אנס להתפתחות - זה בכי?

האבחנה הבין-תרבותית הזו לצערי מושרשת עמוק, ואני לא חושב שאני באמת יכול לגרום לאנשים להבין מה זה להיות דור שלישי בפריפריה דרך הודעות בפורום, זה גדול מזה.

לא מסכנות, אבל אתה מתחיל מנקודת פתיחה נמוכה משמעותית, וזה בכלל לא משנה כמה כשרוני אתה, לפעמים החיים זה עניין של נסיבות.