Jump to content

סלאח, פה זה ארץ ישראל.

JacK

Recommended Posts

לא אבין מי שמבזבז את הימים והכוחות שלו בתחושה שמתנכלים לו סתם

בסדרה יש הוכחות להתנכלות, זה לא סתם אחי.

רק תוהה מה הקשר בין אשכנזים מדור 3 שברובם נכדים של ניצולי שואה ולא של הישראלים הותיקים, או של מפלגת העבודה של ימינו שבראשה עומד מרוקאי שגדל במעברה, לבין מה שנעשה או לא נעשה בשנות ה-50 ע"י אנשים שכולם כבר בקבר.

ברור שתהייה כמו שלי לא תפריע לאנשים שחיים משנאה ופילוג על בסיס גזעני עדתי ולא רוצים להתקדם הלאה בחייהם אלא להמשיך להנציח בידול ותחושות קיפוח.

רק תוהה מה הקשר בין אשכנזים מדור 3 שברובם נכדים של ניצולי שואה ולא של הישראלים הותיקים, או של מפלגת העבודה של ימינו שבראשה עומד מרוקאי שגדל במעברה, לבין מה שנעשה או לא נעשה בשנות ה-50 ע"י אנשים שכולם כבר בקבר.

ברור שתהייה כמו שלי לא תפריע לאנשים שחיים משנאה ופילוג על בסיס גזעני עדתי ולא רוצים להתקדם הלאה בחייהם אלא להמשיך להנציח בידול ותחושות קיפוח.

לא מבין מדוע צריך להתעלם מחלק מרכזי בהיסטוריה של המדינה הזו (שלא דיברו עליו ומנסים עד היום להשתיקו), אבל על מעשים לא מוסריים מעברו של ביבי אתה לא מוכן להבליג.

לא ראיתי האשמה אחת כלפי כלל האשכנזים, למעט 2 משתמשים ספציפיים שהחליטו לכתוב הודעות לא מגניבות. אתה עסוק בדמגוגיה בעיקר, כי אתה בעצמך מכליל וקובע כי כולם מעוניינים בהנצחת בידול וקיפוח.

לא מבין מדוע צריך להתעלם מחלק מרכזי בהיסטוריה של המדינה הזו (שלא דיברו עליו ומנסים עד היום להשתיקו) אבל על מעשים לא מוסריים של ביבי אתה לא מוכן להבליג.

צודק זה כתם ענק על המדינה אבל איך זה קשור לאשכנזים של היום? אם מדובר בהכרה ממסדית בסיפור חטופי תימן אני לגמרי מסכים ושמי שצריך לקבל פיצויים מהמדינה שיקבל ויסגור מעגל עם פרסומי המסמכים מאותה תקופה, גם היום נעשים עוולת בלתי נתפסות מול יהודי אתיופיה בגלל צבע עורם ומפרידים משפחות שלמות למשך שנים על גבי שנים. איך אמרו פעם, אנחנו מדינה שאוהבת עלייה אבל לא אוהבת עולים.

צודק זה כתם ענק על המדינה אבל איך זה קשור לאשכנזים של היום? אם מדובר בהכרה ממסדית בסיפור חטופי תימן אני לגמרי מסכים ושמי שצריך לקבל פיצויים מהמדינה שיקבל ויסגור מעגל עם פרסומי המסמכים מאותה תקופה, גם היום נעשים עוולת בלתי נתפסות מול יהודי אתיופיה בגלל צבע עורם ומפרידים משפחות שלמות למשך שנים על גבי שנים. איך אמרו פעם, אנחנו מדינה שאוהבת עלייה אבל לא אוהבת עולים.

לכתוב את המילה "אשכנזים" זה קצת לא מדויק, אם כי זה כן קשור למספר אנשים שעדיין נמצאים בעמדות מפתח ובעצם קובעים גורלות של מיליוני אנשים, ובמקרה הם אשכנזים. הם ממוצא אשכנזי, כי משפחותיהם הגיעו לכאן ראשונים ובעצם השתלטו על רוב מה שחשוב במדינה הזו (וזה בסדר, כנראה שאם הייתי כאן ב1945 גם לי היה המזל הזה). אני לא חושב שחמדנות, חוסר רחמים או התנהגות חברתית לא מוסרית היא נחלתם של האשכנזים בלבד, היא של כלל אוכלוסיית כדוה"א. בין זה לבין ניסיון ההשתקה בנוגע לסיפור הספציפי הזה, אני לא מבין מה הקשר?

לא מבין מדוע צריך להתעלם מחלק מרכזי בהיסטוריה של המדינה הזו (שלא דיברו עליו ומנסים עד היום להשתיקו), אבל על מעשים לא מוסריים מעברו של ביבי אתה לא מוכן להבליג.

לא ראיתי האשמה אחת כלפי כלל האשכנזים, למעט 2 משתמשים ספציפיים שהחליטו לכתוב הודעות לא מגניבות. אתה עסוק בדמגוגיה בעיקר כי אתה בעצמך מכליל וקובע כי כולם מעוניינים בהנצחת בידול וקיפוח.

דיברתי בדיוק על אותם 2 אנשים ועל רבים כמוהם שכותבים בפלטפורמות אחרות, זו לא הכללה.

ביבי הוא ראש הממשלה כבר 10 שנים ופועל באופן שפוגע בפריפריה ובשכבות החלשות בזמן שאנחנו מדברים, לליכוד ותומכיו נוח להסיט את האש להיסטוריה הרחוקה ולפרוט על מיתרי השנאה העדתית. הם עושים זאת בכל מערכת בחירות כבר 40 שנה, אבל כשמקבלים מנדט לשנות את המציאות ולתקן, הם עושים את ההפך - מנציחים את הפערים, הבידול והשנאה וממשיכים להאשים את מפא"י ז"ל בכל מחדליהם.

מדובר בניצול שפל של פוליטיקאים שפלים של מצוקה אמיתית

דיברתי בדיוק על אותם 2 אנשים ועל רבים כמוהם שכותבים בפלטפורמות אחרות, זו לא הכללה.

ביבי הוא ראש הממשלה כבר 10 שנים ופועל באופן שפוגע בפריפריה ובשכבות החלשות בזמן שאנחנו מדברים, לליכוד ותומכיו נוח להסיט את האש להיסטוריה הרחוקה ולפרוט על מיתרי השנאה העדתית. הם עושים זאת בכל מערכת בחירות כבר 40 שנה, אבל כשמקבלים מנדט לשנות את המציאות ולתקן, הם עושים את ההפך - מנציחים את הפערים, הבידול והשנאה וממשיכים להאשים את מפא"י ז"ל בכל מחדליהם.

מדובר בניצול שפל של פוליטיקאים שפלים של מצוקה אמיתית

כל מה שרשמת מתחת לשורה הראשונה הוא מדויק ואני מסכים איתך. רק רציתי להטריל אותך קצת על הבוקר כי אני יודע שברגע שאכתוב "ביבי" אני פותח דלת לוויכוח (:

לכתוב את המילה "אשכנזים" זה קצת לא מדויק, אם כי זה כן קשור למספר אנשים שעדיין נמצאים בעמדות מפתח ובעצם קובעים גורלות של מיליוני אנשים, ובמקרה הם אשכנזים. הם ממוצא אשכנזי, כי משפחותיהם הגיעו לכאן ראשונים ובעצם השתלטו על רוב מה שחשוב במדינה הזו (וזה בסדר, כנראה שאם הייתי כאן ב1945 גם לי היה המזל הזה). אני לא חושב שחמדנות, חוסר רחמים או התנהגות חברתית לא מוסרית היא נחלתם של האשכנזים בלבד, היא של כלל אוכלוסיית כדוה"א. בין זה לבין ניסיון ההשתקה בנוגע לסיפור הספציפי הזה, אני לא מבין מה הקשר?

האנשים שהיו בעמדות מפתח בימים ההם כבר מזמן לא איתנו, בודדים מהם נמצאים כיום באחרית ימיהם והם כבר לא בעמדות מפתח כיום

האנשים שהיו בעמדות מפתח בימים ההם כבר מזמן לא איתנו, בודדים מהם נמצאים כיום באחרית ימיהם והם כבר לא בעמדות מפתח כיום

זה לא משנה את המציאות. שוב, לא מבין איך זה משנה משהו בנוגע לשיח שיש להעלות בנושא המדובר.

לא ראיתי עדיין פרק, אבל ראיתי איזה קטע שזקן כלשהו, מעריך שהיה מעורב אז בהתיישבות, אומר שזה הישג ש"בנו מלא כלום עם אנשים שהם לא כלום" ליוצר של הסדרה, שענה באיפוק.

אני לא הייתי עונה בכזה איפוק, ואני אדם נורא אדיש.

זה לא משנה את המציאות. שוב, לא מבין איך זה משנה משהו בנוגע לשיח שיש להעלות בנושא המדובר.

זה בהחלט לא משנה וזה בהחלט מעניין הסטורית.

זאב ז'בוטינסקי:

"אין לנו, היהודים, שום דבר משותף עם מה שמכונה "המזרח", ותודה לאל. עד כמה שיש להמונינו הבלתי-משכילים מסורות ומשפטים קדומים רוחניים, המזכירים את "המזרח", צריך לגמול אותם מהם, ובזה אומנם עוסקים אנו בכל בית-ספר הגון, ובזה גם עוסקים בשקידה ובהצלחה מיוחדות החיים עצמם.

הולכים אנו לארץ-ישראל, ראשית, בשביל נוחיותנו הלאומית, ושנית, כפי שאמר נורדאו, כדי "להרחיב את גבולות אירופה עד הפרת". במלים אחרות, כדי לטאטא מארץ-ישראל ובאופן יסודי עד כמה שמדובר על היהדות שבה בהווה ובעתיד את כל עקבותיה של ה"נשמה המזרחית". ומה שנוגע לערביים שבארץ-ישראל, הרי זה עניין שלהם; ואולם אם אנו יכולים לעשות להם טובה, הרי זו אך אחת: לעזור גם להם להשתחרר מן ה"מזרח"ועד כמה שאנו, במשך תקופת-המעבר או אחר-כך, נצטרך לחיות בארץ-ישראל בתוך סביבה ספוגה ריחות "המזרח" — תהא זו סביבה ערבית או יהודית של שלומי-אמוני-ישראל, אחת היא — אנו ממליצים על אותה תנועה, שכל אחד מאתנו עושה שלא מדעת, כשהוא עובר במעיל עליון ברחובות ה"מזרחיים" הצרים של איסטמבול, קאהיר או ירושלים: לקפל את המעיל כדי שלא יכוסה אבק באיזה אופן שהוא, ולהתבונן באיזה מקום להציב את הרגל. לא מפני שאנו יהודים; ואפילו לא מפני שאנו מאירופה; אלא בפשטות מפני שאנו בני-אדם תרבותיים." "המזרח" [1926], בתוך: עקרונות מנחים לבעיות השעה.

גיורא יוספטל :

"יש בחוק חור קטן שנותן לנו אפשרות ללחוץ עליהם. החוק אומר שאם הורים משאירים ילדיהם תחת כיפת השמים – הם מפקירים אותם - ואז אפשר לקחת את הילדים בכוח כדי לתת להם קורת גג"

"משפחות מרובות ילדים מברדיצ'ב או מברלין אין; משפחות מרובות ילדים ממרקש – יש ויש. […] אינני חושב שיש לתת כסף באופן אוטומטי כי לפעמים עלול להיקנות בכסף בקבוק של עראק במקום הלחם הדרוש."

יוסף בורג, שר הסעד, 1967, הכנסת השישית, מושב ג', ועדת השירותים הציבוריים, ארכיון הכנסת, 14/11/1967

אז פסלתם גם את ז'בוטינסקי עכשיו? יופי אל תצביעו לליכוד יותר חח

האבא האידאולוגי של אולי הדמות הנערצת בציבור המזרחי- מנחם בגין.

אבל הנה ג'ק הביא פה הוכחה לגזענות של האבא הנערץ

ג'ק, אם אני לא טועה, תומך פייגלין, שהוא רוויזיוניסט פר אקסלנס. מושפע הרבה יותר מז'בוטינסקי מאשר הרב קוק למשל. בכל הימין הישראלי (ואפילו חלק מהשמאל) יש חלק מז'בוטינסקי.