Jump to content

סלאח, פה זה ארץ ישראל.

JacK

Recommended Posts

רק שניה לפני שאתם ממשיכים בדיון על הנושא החשוב הזה.

זה ברור לכולם שהשלטון של גדולי האומה פה שלח מאות תימנים לארהב שיעשו בהם ניסויים בבני אדם?

היו שמועות שהיה בין מפא"י למדינות ערב סוג של הסכם שקט..הרכוש הפלשתינאי תמורת זה.

לא מכיר דבר כזה. יש דיבור על הסכם היפותטי בעתיד, כחלק מפתרון בעיית הפליטים הפלסטינים. העניין הוא שמדינות ערב גם ככה לא היו נותנות כלום, זה משמש יותר כטיעון נגדי לפלסטינים.

יש להם מיעוט ספרדי ולכן מתבלבלים וחושבים שהם כמו הבולגרים.

בחייאת מי התבלבל בדיוק? הרומנים באו לפה כאשכנזים וידעו שהם אשכנזים. בכל אופן בחיים לא התבלבלו וחשבו שאני ספרדי.

הייתה אפלייה וגזענות, עכשיו אין באופן ממוסד, אלא בין חברות ואוכלוסיות.

יש מקום וחשוב לזכור וללמוד ולהנציח את העוולות שהיו פה על שלל הנרטיבים השונים.

אבל אין מקום להעמיק את הקרע בעם וליצור קרע בעם. יש גבול בין זיכרון ולמידה לבין טינה, יצירת שנאה מיותר ובדלנות מהזרם העדתי האחר. השוני בין העדות והמגוון התרבותי הוא דבר מבורך ויפה, יש להינות ולקבל את הרב תרבותיות בארץ במקום להתבדל. מהקרע שיש עכשיו יש קו פרשת מים בין התאחדות בין כל העדות וספיגה תרבותית הדדית כמו שהיה בעבר לבין מצב שבו כבר השסע יגיע לנקודת אל חזור שבה יש 2 עמים שונים.

יש אנשים שיש להם אינטרס להעמיק את השסע, אנשים עם הרבה כוח, בתקשורת, בפוליטיקה ולא יודע במה עוד.

לא לתת להם יד.

בחייאת מי התבלבל בדיוק? הרומנים באו לפה כאשכנזים וידעו שהם אשכנזים. בכל אופן בחיים לא התבלבלו וחשבו שאני ספרדי.

אבל אין מקום להעמיק את הקרע בעם וליצור קרע בעם. יש גבול בין זיכרון ולמידה לבין טינה, יצירת שנאה מיותר ובדלנות מהזרם העדתי האחר. השוני בין העדות והמגוון התרבותי הוא דבר מבורך ויפה, יש להינות ולקבל את הרב תרבותיות בארץ במקום להתבדל. מהקרע שיש עכשיו יש קו פרשת מים בין התאחדות בין כל העדות וספיגה תרבותית הדדית כמו שהיה בעבר לבין מצב שבו כבר השסע יגיע לנקודת אל חזור שבה יש 2 עמים שונים.

יש אנשים שיש להם אינטרס להעמיק את השסע, אנשים עם הרבה כוח, בתקשורת, בפוליטיקה ולא יודע במה עוד.

לא לתת להם יד.

התכוונתי כאן בנושא.

בנוגע לשאר ההודעה - אם לא נדבר על הנושא החשוב הזה, השסע והטינה ימשיכו לגדול ולא נוכל להכיל אחד את השני.

צד שמוכן להודות בטעותו הוא צד שפותח את ידיו לאחווה, בינתיים ניתן להבחין כי יש צד שמאוד מתבייש במעשיו או מנגד, לא מתבייש ומתכוון להמשיך במתכונת הזו.

רק שניה לפני שאתם ממשיכים בדיון על הנושא החשוב הזה.

זה ברור לכולם שהשלטון של גדולי האומה פה שלח מאות תימנים לארהב שיעשו בהם ניסויים בבני אדם?

לא מכיר את זה

היו שמועות שהיה בין מפא"י למדינות ערב סוג של הסכם שקט..הרכוש הפלשתינאי תמורת זה.

שמועות זה נחמד, אבל זה לא כ"כ מחזיק מים באקלים הפוליטי המזרח תיכוני , בטח של הימים ההם.

התכוונתי כאן בנושא.

בנוגע לשאר ההודעה - אם לא נדבר על הנושא החשוב הזה, השסע והטינה ימשיכו לגדול ולא נוכל להכיל אחד את השני.

צד שמוכן להודות בטעותו הוא צד שפותח את ידיו לאחווה, בינתיים ניתן להבחין כי יש צד שמאוד מתבייש במעשיו או מנגד, לא מתבייש ומתכוון להמשיך במתכונת הזו.

מה זה מוכן להודות בטעותו? אני הפליתי את המשפחה שלך? אני שלחתי אותם למעברה? הסבים שלי שלחו? הם עבדו במפעל וחיו בדוחק כל חייהם. מישהו שם זין אז שהם מרומניה ולא ממרוקו?

אם יש לכם טענות כלפי אינדיבידואלים תפנו אותם אליהם, למה להכתים קבוצה שלמה? "אשכנאצים".

לא לתת להם יד.

איך תלמד את מה שהיה אם יש ארכיבים סודיים נסתרים מהציבור, תיקים גנוזים ותעלומות כמו פרשת חטופי תימן מן הראוי שיפורסמו ולא נטאטא את זה מתחת לשולחן, חובתינו בתור חברה להאיר על מה שקרה, בכל תחום אגב, בזרקור.

הדור הראשון והשני היה תמים מאוד עם כיסופים לציון ובעיקר עסוק בלשרוד,לשים אוכל על השולחן ולטפס מעלה, הדור השלישי שכבר התבסס בארץ לא מוכן לשתוק על העוולות שהממשלה עשתה. הפנתרים יצאו, עשו רעש, היו לא נחמדים והמלחמה החזירה את הדיון לנפתלין.

תקרא על זה באינטרנט חתול זה כתוב בהרבה לא משנה.

אירופה הקלאסית האליטה זה לווא דווקא ליטה ופולין אלא גרמניה, אוסטריהו כ'ו זה האיזורים שבהם ..אי אפשר להשוות אותם ליהודים שגרו באוקריינה, ליטא, בלארוס וכ'ו שחיו בשטייטלים והשירותים שלהם לא היה אפילו בבית.

גם יוצאי ברית המועצות שעלו לפה בתחילת שנות ה-90 סבלו מגזענות ויחס מגעזיל ומזלזל. אני יכול לומר שבילדות עד התיכון בערך "רוסי מסריח" זה היה עניין שבשגרה עבורנו, מכות עם "ישראלים" בבית ספר. גם לנו היו כינויים למזרחים (איזר, מרוקאניץ' וכו'). אנחנו עם של שונאי זרים, אין מה לעשות.

ואגב אני מאוד התאכזבתי לגלות שזה לא נושא טינופים על מוחמד סלאח.

התכוונתי כאן בנושא.

כתבתי שכן צריך לדבר על הנושא וללבן את העניינים עד כמנ שאפשר, אבל לא להנציח למטרות טינה ושנאה. בגדול נראה לי שאנחנו מסכימים.

אני חולק על ההגדרה של הצד המפלה

אשכנזיות האליטה שהייתה היא רק חלק מהגדרתה,מעבר לזה היא גם סוציאליסטית כבדה.

גם אשכנזים רוויזיוניסטים אכלו כאפות על ימין ועל שמאל מהממסד הזה. האפלייה היא ממסדית בעיקרה בעיני.

כשאתה בא ודורש מה"אשכנזים" להודות על חטאיהם ולהתחנן לסליחה אתה בעיקר מאשים אנשים שאין להם דבר באפליה.

סבא שלי שנולד פה למשפחה אשכנזית חי בעוני כמו השכנים התימנים שלו והוא היה חבר שלהם וגדל איתם ביחד. הוא לא צריך להתנצל על כלום גם לא אבא שלו וגם לא סבא שלו

תקרא על זה באינטרנט חתול זה כתוב בהרבה לא משנה.

אירופה הקלאסית האליטה זה לווא דווקא ליטה ופולין אלא גרמניה, אוסטריהו כ'ו זה האיזורים שבהם ..אי אפשר להשוות אותם ליהודים שגרו באוקריינה, ליטא, בלארוס וכ'ו שחיו בשטייטלים והשירותים שלהם לא היה אפילו בבית.

בקיצור אתה אומר שהאליטה הייתה א', ומישהו אחר אומר שהיא הייתה ב' (לא אני ).

בתוך היהודים באירופה הייתה אגב התנשאות בקרב היהודים הגרמניחם למשל וכאלה ממדינות מערב אירופה האחרות על השטייטעלים בפולין, כינו אותם "אוסטיודן" מאחר והם לא היו משכילים וכו'.

בארץ, בסופו של דבר, אם היית בעל רקע אירופי אשכנזי (והיידיש הייתה בסיס חזק לזה והייתה שגורה אצל רבים מיוצאי רומניה האשכנזים), היה לך קל יותר לצאת מהמעברות ולהתברג בארץ.

בקיצור אתה אומר שהאליטה הייתה א', ומישהו אחר אומר שהיא הייתה ב' (לא אני ).

בתוך היהודים באירופה הייתה אגב התנשאות בקרב היהודים הגרמניחם למשל וכאלה ממדינות מערב אירופה האחרות על השטייטעלים בפולין, כינו אותם "אוסטיודן" מאחר והם לא היו משכילים וכו'.

בארץ, בסופו של דבר, אם היית בעל רקע אירופי אשכנזי (והיידיש הייתה בסיס חזק לזה והייתה שגורה אצל רבים מיוצאי רומניה האשכנזים), היה לך קל יותר לצאת מהמעברות ולהתברג בארץ.

הוא מדבר על אליטה באירופה (שלא קשורה לנושא כאן ) אני מדבר על האליטה האשכנזית בישראל. וכן ברור שיהודי מרומניה > יהודי ממרוקו אבל ברור גם שיהודי מפולין > יהודי מרומניה.

גם הרוסים הם אשכנזים אבל ברור לכולנו שהם היו נחותים כאן

אין תיעוד מדויק אמיתי של החלוצים הראשונים..היו חלוצים ב1882 מאירופה, אך היו גם מתימן ומעוד כמה מדינות באירופה..ב500 שנה היו לא מעט יהודים שהיגרו משלל מדינות לישראל(כמו למשל משפחת נבון, אלישר ועוד ) אבל אף אחד כמעט ולא מזכיר.

והיו גם יהודים מארצות המזרח שהגיעו והתיישבו בירושלים. מה הקשר?

שהם לא באו מהתנועה הציונית שהקימה את המדינה ושייכת לאליטה.

הרוסים הם החלוצים הראשונים, והבסיס לאליטה. זה הקשר.

אין קשר בין היהודים הרוסים של אז לבין הסובייטים של הניינטיז

מי הקים את המדינה? מי היה בתנועה הציונית? מי היה בקונגרס הראשון בבאזל? איפה נולד הרצל?

נכון, המדינה הזאת לא יודעת לקלוט עליה והרוסים חוו את זה לא פחות מהמרוקאים אז אל תזיינו תמוח, אבל רבאק, אם הציונות הייתה נוסדת בצנעא כנראה שזה היה נראה אחרת לגמרי. בעיה שלכם, חבורה של בכיינים עלובים שכמוכם. את הרואי חשבון העיראקים שלחו לרמת גן, מה לעשות שבתימן רכבו על גמלים?.

מה עם הילדים התימנים שנחטפו?

בשעה טובה. כבר איזה 4 פעמים רציתי לפתוח נושא ולא היה לי כח לכתוב הקדמה ארוכה.

אז כן, אשכנזים עשו פה פשעים שלא יסלחו לעולם. לא נאצים, אבל אתנו-סייד לגמרי.

באנו לפה, התייחסו אלינו כמו לכלבים, זלזלו בכולם, עשו בנו דברים נוראים ושמו אותנו בגטאות אתניים, עיירות פיתוח שעד היום סגורות בעבר.

אני לא אכנס לכל עוול ועוול כי זה מגילה שלא נגמרת. אבל כן, היום לא בושה להגיד, אין לי שום סנטימנט לכל מה שהולך במדינה הזאת, וזה נטו בגלל ההתנהגות של אשכנזים. הם לא ראו בנו אף פעם חלק אמיתי מהארץ הזו, ועד שלא יהיו פה פיצויים במיליארדי שקלים על הזין שלי כולם.

מדינה של אשכנזים שרמוטות.

טרם קראתי את כל הנושא.

צפיתי בשני הפרקים הראשונים והזדעזעתי. ידעתי שהיא קיפוח אבל לא בכזאת שיטתיות ורוע.

גם יוצאי ברית המועצות שעלו לפה בתחילת שנות ה-90 סבלו מגזענות ויחס מגעזיל ומזלזל. אני יכול לומר שבילדות עד התיכון בערך "רוסי מסריח" זה היה עניין שבשגרה עבורנו, מכות עם "ישראלים" בבית ספר. גם לנו היו כינויים למזרחים (איזר, מרוקאניץ' וכו'). אנחנו עם של שונאי זרים, אין מה לעשות.

ואגב אני מאוד התאכזבתי לגלות שזה לא נושא טינופים על מוחמד סלאח.

החברה הישראלית גזענית. מאוד.

מאמין שהייתה גזענות כלפי כל עליה.

גזענות כזאת ממוסדת כמו שמוצגת בסדרה - לא האמנתי שזה המצב.