Jump to content

סלאח, פה זה ארץ ישראל.

JacK

Recommended Posts

לגביי משלוח למקומות נידחים: כאן זו הייתה נחלתם גם של חלק מהאשכנזים בשנות ה-50, חד וחלק. אבא שלי הגיע מרומניה, משפחה במעמד גבוה, אמא שלו הייתה רו"ח במשרד רה"מ, הם חיו ברמת חיים גבוהה. הגיעו לכאן ב-1959 ומהאונייה ישר במשאית למעברה בבית שאן בצריף עם שירותים בחצר. הלם ושוק מוחלטים.

מה שכן נכון הוא שאשכנזים שנשלחו למקומות הללו, היה להם קל יותר לצאת מאחר והשכבה השלטת בארץ אז הייתה אשכנזית לחלוטין ולכן היה להם קל יותר לצאת. מעבר לכך, אנחנו מדברים על עולם אחר לגמריי, עולם שבו כל התרבות המערבית הסתכלה מלמעלה על תרבויות אחרות של מדינות חלשות יותר. ההתבטאויות הקשות שמובאות כאן לא שונות מדרכי חשיבה שהיו באירופה וצפון אמריקה אז, ואני לא מדבר בכלל על הנאצים או כאלה. זה למעשה קו המחשבה שמאה וחמישים שנה לפני זה הנחה את הקולוניאליזם האירופי למשל.

עם כל הכבוד לאבא שלך רומניה זאת לא האירופה שמדברים עליה

הפיצוים גם של יהודי ארצות ערב הומרו ברכוש הפלשיתנאי זה גם עבודה של מפא"י בשנות ה50 והאליטה האשכנזית דאז.

????

עם כל הכבוד לאבא שלך רומניה זאת לא האירופה שמדברים עליה

אז מה זה אותה אירופה בדיוק?

די להטריל זה לא מצחיק/משעשע

לא הייתי נותן לו את האופציה לברוח מההודעה שכתב בעזרת ציניות.

????

אז מה זה אותה אירופה בדיוק?

הונגריה, גרמניה, פולין ושות'

רגע רגע, בגלל שאנשים מסוימים, נולדו במדינות פחות מתקדמות, הם לא זכאים לזכויות שוות במדינת היהודים?

העלת ספקולציה שלא ניתן להוכיח (שבמידה והמזרחים היו מגיעים לכאן ראשונים הם היו עושים אותו דבר לאשכנזים) ולכן מה שרשמת לא רלוונטי.

ניסית להצדיק התנהגות גזענית שממשיכה עד היום (ללא צל של ספק) ויצאת קטן.

מי הצדיק אפלייה בזכויות?? אמרתי שהמדינה הזאת לא יודעת לקלוט עלייה וזו אכן בעיה. אבל כל מה שעושים מזה? התמסכנות עלובה. אתם לא שונים מפמיניסטיות רדיקליות.

וכן, אם ראשי הציונות היו מזרחים זה היה אותו דבר רק הפוך. טבע האדם הוא לדאוג לדומים לו על חשבון אחרים.

לא הייתי נותן לו את האופציה לברוח מההודעה שכתב בעזרת ציניות.

הונגריה, גרמניה, פולין ושות'

מי קבע את זה? רומנים אשכנזים היו כאלה לכל דבר. עם היידיש והכל. לא לחינם גם היה להם קל יותר להשתלב בישראל האשכנזית של הימים ההם ואין מה להשוות מבחינת קושי ההשתלבות בין הרומנים לבין יוצאי מדינות ערב, שבאו מתרבות שונה לחלוטין ונתקלו במחסום גבוה פי כמה.

מי הצדיק אפלייה בזכויות?? אמרתי שהמדינה הזאת לא יודעת לקלוט עלייה וזו אכן בעיה. אבל כל מה שעושים מזה? התמסכנות עלובה. אתם לא שונים מפמיניסטיות רדיקליות.

העדה שלי מתחלקת באופן שווה בין המזרח לאשכנז.

אני שולט במידע הספציפי הזה בנושאי ההיסטוריה שהנושא הזה מדבר עליהם באופן כמעט מוחלט, תהיה סבור ובטוח שאם בחרתי צד, אני מוכן גם להתווכח ומתערב שאני צודק. אין פה שטח אפור, יש או צודק או לא צודק.

העדה שלי מתחלקת באופן שווה בין המזרח לאשכנז.

אני שולט במידע הספציפי הזה בנושאי ההיסטוריה שהנושא הזה מדבר עליהם באופן כמעט מוחלט, תהיה סבור ובטוח שאם בחרתי צד, אני מוכן גם להתווכח ומתערב שאני צודק. אין פה שטח אפור, יש או צודק או לא צודק.

כל הכבוד, רוצה סמיילי זוהר?

כל הכבוד, רוצה סמיילי זוהר?

ידעתי שתכתוב הודעה כזו.

זו לא הייתה הודעת אגו, הודעתי לך שאני מוכן להתווכח (להתדיין). בהודעה שלך בעצם סיכמת את הדעה שלך.

ידעתי שתכתוב הודעה כזו.

זו לא הייתה הודעת אגו, הודעתי לך שאני מוכן להתווכח (להתדיין). בהודעה שלך בעצם סיכמת את הדעה שלך.

אז לא הבנתי אותך כהלכה. אני מוכן להתדיין. בבקשה. מבחינתי הצגתי את הדעה שלי.

מי הקים את המדינה? מי היה בתנועה הציונית? מי היה בקונגרס הראשון בבאזל? איפה נולד הרצל?

חח הרצל היה חצי ספרדי.

...אם הציונות הייתה נוסדת בצנעא כנראה שזה היה נראה אחרת לגמרי...

per capita העדה הכי פרו ציונית שהייתה. כולל אלפים שהגיעו עוד באמצע המאה ה-19 טרם ייסוד התנועה הציונית. חלק בלתי נפרד מהיישוב הישן והחדש.

עאלק רומנים הם לא אשכנזים

אשכנזים לכל דבר זה שיש לנו מטבח מוצלח ובית חם זה לא הופך אותנו למזרחים.

יש להם מיעוט ספרדי ולכן מתבלבלים וחושבים שהם כמו הבולגרים.

מה הכוונה ?

לא מעט יהודי ארצות ערב עלו לארץ והשאירו את כל רכושם בארצות שלהם, מדובר בסדר גודל של מליארדים.

ומי בדיוק במדינות ערב היה דואג שהרכוש הזה יעבור לכאן?

מה הכוונה ?

לא מעט יהודי ארצות ערב עלו לארץ והשאירו את כל רכושם בארצות שלהם, מדובר בסדר גודל של מליארדים.

נכון, השאלה היא מה ישראל יכולה לעשות עם זה? מדינות ערב לא יתנו דולר, ועל האו"ם אין מה לבנות...

עאלק רומנים הם לא אשכנזים

אשכנזים לכל דבר זה שיש לנו מטבח מוצלח ובית חם זה לא הופך אותנו למזרחים.

אף אחד לא הפך אותם לעדות המזרח אבל הרומנים הם לא חלק מהאליטה האשכנזית