Jump to content

סלאח, פה זה ארץ ישראל.

JacK

Recommended Posts

לא שאני לוקח את המדינה כמובן מאליו אבל אופיה של ארץ ישראל כבר נקבע ואפשר להירגע מהפרנוית הרדיפה, מלחמה וכיבוש זאת הדרך היחידה שיכולה לחסל את הרעיון הממומש ובעולם של היום דבר כזה אינו סביר שיקרה לדעתי.

על מזה אופיה היהודי אפשר לשמור לדיון אחר.

והמוסלמים יכולים לבלבל את המוח על טריטוריה ציונית אבל בפועל האנשים הם יהודים, לא ציונים פשוט לקרוא להשמיד את האויב היהודי נשמע פחות סקסי לתעמולה אבל זאת הכוונה.

ובכל מקרה הרעיון ליישב את היהודים בארץ ישראל הומצא לפני אלפי שנים וזה לא משהו שאיזה רעיון ציוני חידש, דורות שלמים התפללו וחיכו לרגע הזה שיגיע, אז החיבור לרעיון הוא מבחינתי יהודי ועתיק.

הייתי מסכים אם לא היינו חיים במציאות מסובכת ומדממת כמו זו שאנחנו כלואים בה מday 1. בעיני - סביר גם סביר. לאו דווקא כיבוש זר.

ברגע שהם ישימו את היהודים כ"אויב" הם ישימו גם 6 מליון אמריקאים ועוד כמה מליונים בעולם, לא חושב שזה רלוונטי בשבילם והשימוש ב"ציוני" הרבה יותר ברור ופרטני למי שיש להם סכסוך איתו.

חלק מאוד מהותי בציונות היה להביא את חלומות העליה האלה - הלכה למעשה, לא הייתי מנשל ממנה את הקרדיט.

אתה בן דוד של כשלוני?

די ברור שזה בצחוק, אתה יודע ראש קטן וחיפה...

בכל מקרה אני חצי מרוקאי, אז אם אני בן דוד של כשלוני זה כנראה מהצד האשכנאצי

לא הבנתי, מגיע עולה חדש זורקים את באיזה חור, מה מונע ממנו ללכת לאן שהוא רוצה ללכת?

סבא שלי ברח מפולין באמצע שנות ה30 אבא שלו הגיע לארץ חיפש עבודה בת"א לא מצא וחזר לפולין, המזל שהוא היה ציוני וניסה שוב והצליח למצוא לבסוף והתבסס בת"א

מישהו נתן לו משהו בחינם? הוא הצליח להשיג מסמכים עלייה מזוייפים בכוחות עצמו, מישהו ציפה לקבל בית חינם במקום מרכזי?

אין ספק שהיו פעולות לא ראויות כנגד העלייה מצפון אפריקה, לחטוף ילדים מהוריהם ולכנות את העולים בכינויי גנאי זו התנהגות לא ראויה כלל , מנגד - העלייה היהודית מאירופה הייתה "כח חלוץ" והיא אחת הסיבות שאנחנו כאן היום מלכתחילה. אז כן, צריך ללמד את הילדים בבתי הספר גם על העוולות שעברו המזרחים בתחילת דרכם כאן במדינה. אבל מיותר להיתקע על זה ולטעון עד היום " אנחנו מקופחים" או "אנחנו מסכנים" אכלו לי שתו לי. אז נכון, הייתם צריכים לעבוד קשה יותר כדי להגיע למעמד גבוה ומכובד יותר , למה? נטו בגלל איפה שהם נולדו . גם היום אי אפשר להשוות את מרוקו/תימן/עיראק או וואט אבר לפולין / גרמניה/בלגיה וכו'. מדינות שהיו מתקדמות בפער על מדינות המזרח וגם היום. מה אתם מצפים? שהיו שולחים אותם להנדסת טילים? הם הגיעו עם השכלה לארץ? התשובה היא לא. יהודי אירופה הגיעו לכאן עם תרבות והשכלה . מי שיראה את עצמו קורבן יישאר לנצח תחת התואר הזה. מי שרוצה להצליח שייצא לעבוד ללמוד ולהזיע על מנת להגיע ליעד שלו בחיים.

יש כל כך הרבה זוגות מעורבים היום אשכנזים ומזרחים. מזמן אין אפליה בעניין אז חלאס להתבכיין.

אין ספק שהיו פעולות לא ראויות כנגד העלייה מצפון אפריקה, לחטוף ילדים מהוריהם ולכנות את העולים בכינויי גנאי זו התנהגות לא ראויה כלל , מנגד - העלייה היהודית מאירופה הייתה "כח חלוץ" והיא אחת הסיבות שאנחנו כאן היום מלכתחילה. אז כן, צריך ללמד את הילדים בבתי הספר גם על העוולות שעברו המזרחים בתחילת דרכם כאן במדינה. אבל מיותר להיתקע על זה ולטעון עד היום " אנחנו מקופחים" או "אנחנו מסכנים" אכלו לי שתו לי. אז נכון, הייתם צריכים לעבוד קשה יותר כדי להגיע למעמד גבוה ומכובד יותר , למה? נטו בגלל איפה שהם נולדו . גם היום אי אפשר להשוות את מרוקו/תימן/עיראק או וואט אבר לפולין / גרמניה/בלגיה וכו'. מדינות שהיו מתקדמות בפער על מדינות המזרח וגם היום. מה אתם מצפים? שהיו שולחים אותם להנדסת טילים? הם הגיעו עם השכלה לארץ? התשובה היא לא. יהודי אירופה הגיעו לכאן עם תרבות והשכלה . מי שיראה את עצמו קורבן יישאר לנצח תחת התואר הזה. מי שרוצה להצליח שייצא לעבוד ללמוד ולהזיע על מנת להגיע ליעד שלו בחיים.

יש כל כך הרבה זוגות מעורבים היום אשכנזים ומזרחים. מזמן אין אפליה בעניין אז חלאס להתבכיין.

זה לא עניין של קורבן, מקופחים ואכלו לי שתו לי, אלא כמו שאמרת - ללמד על עוולות העבר, ולהכיר בהשפעה שלהם גם היום.

זה לא שמישהו מזרחי לא יכול להצליח בעולם היום, ברור שכן ואסון אם נחנך לזה שזה המצב - מי שרוצה, משקיע ופועל, הרבה פעמים גם יצליח. אבל זה לא סותר את זה שאני, בתור גבר אשכנזי ממעמד ביניים, התחלתי במקום הרבה יותר טוב. יותר קל לי להתקבל לעבודות שמרוויחות הרבה (כי אני בראש של אנשים הרבה יותר דומה לקלסטרון של ׳מלח הארץ׳ מהרבה אחרים), קיבלתי למדתי במוסדות שנחשבים איכותיים יותר (כי ההורים שלי גדלו בחברה שעוד הפלתה בגלוי, וזה נתן להם אופציה לאיכות חיים גבוהה יותר ולגדל אותנו באזורי מגורים יקרים יותר) ועוד. יש לי חברים מזרחים איתי בכל המסגרות שלי בחיים, וזה לא אמור להכשיל אותם, אבל גם צריך לדעת שכנראה היה להם יותר מכשולים שהם היו צריכים לעבור בדרך משלי היו. וזה הרבה בגלל אותן עוולות מפעם.

זה לא עניין של קורבן, מקופחים ואכלו לי שתו לי, אלא כמו שאמרת - ללמד על עוולות העבר, ולהכיר בהשפעה שלהם גם היום.

זה לא שמישהו מזרחי לא יכול להצליח בעולם היום, ברור שכן ואסון אם נחנך לזה שזה המצב - מי שרוצה, משקיע ופועל, הרבה פעמים גם יצליח. אבל זה לא סותר את זה שאני, בתור גבר אשכנזי ממעמד ביניים, התחלתי במקום הרבה יותר טוב. יותר קל לי להתקבל לעבודות שמרוויחות הרבה (כי אני בראש של אנשים הרבה יותר דומה לקלסטרון של ׳מלח הארץ׳ מהרבה אחרים), קיבלתי למדתי במוסדות שנחשבים איכותיים יותר (כי ההורים שלי גדלו בחברה שעוד הפלתה בגלוי, וזה נתן להם אופציה לאיכות חיים גבוהה יותר ולגדל אותנו באזורי מגורים יקרים יותר) ועוד. יש לי חברים מזרחים איתי בכל המסגרות שלי בחיים, וזה לא אמור להכשיל אותם, אבל גם צריך לדעת שכנראה היה להם יותר מכשולים שהם היו צריכים לעבור בדרך משלי היו. וזה הרבה בגלל אותן עוולות מפעם.

שוב,אני מסכים לגמרי לגבי זה שצריך ללמד את הילדים בבתי הספר על אותם מנהיגים כמו דוד בן גוריון לדוגמה שאמרו ופעלו בדרך לא דרך. וכן - עבדו על המזרחים מכרו להם סיפור שבתל אביב יש עוני וחיים בה כמו ב"קופסת סרדינים" וכמה שלא כדאי לגור בה. למעשה רצו להרחיק אותם כדי לא לראות אותם. יכלו לעשות זאת בצורה אחרת וגם אם לא - אסור להתעלם מזה וצריך לחנך את הילדים שלנו לכבד את הזולת ללא הבדל דת גזע או מין כמו שנכתב באיזושהי מגילה אי שם ב-48' ..

אני באמת לא רוצה לדמיין מה היה יוצא ממני אם הייתי נולד בירוחם או בית שאן, ואני בטוח שאף אחד כאן לא.

כנראה שהשאיפות שלי בחיים היו שונות.

אי אפשר כבר לשנות את העבר, אבל אסור להתכחש לו וכן יש לפצות לדעתי. לא בכסף, אלא בכלים להצלחה.

האוניברסיטה ועיר הבה"דים לא נראה לי משרתות את המטרה הזאת.

היי גבר. הידעת? עליית יהודי עיראק היתה בעלת השיעור הגבוה ביותר של יודעי קרוא וכתוב ומשכילים מכל העליות לארץ.

מעבר לזה שכל הקונספציות שאשכנזים גזענים הפיצו לאורך השנים לגבי השכלתם של מזרחים הופרכו בקלות ע"י כל מי שחקר את הנושא בערך.

התגובה שלך מגעילה, ומעידה על טונות של בורות ודיסאינפורמציה

ואגב, הסטיגמה לא נכונה לשני הצדדים. המזרחים לא היו חסרי השכלה ועולי מזרח אירופה לא בדיוק הגיעו לארץ מוואקנדה..

אוף, הנחרצות שאנשים כותבים על דברים שאין להם שמץ של הבנה בהם....

הבעיה הייתה לא שהם לא היו משכילים, אלא שהם נתפסו בעיני אלו שהגיעו מאירופה כלא משכילים. כי בעינהם למישהו משכיל הייתה התנהגות וחזות מסויימת, ואם המזרחים שעלו התנהגו שונה, והתלבשו שונה כו׳, אז הם כנראה לא משכילים.

הבעיה הייתה לא שהם לא היו משכילים, אלא שהם נתפסו בעיני אלו שהגיעו מאירופה כלא משכילים. כי בעינהם למישהו משכיל הייתה התנהגות וחזות מסויימת, ואם המזרחים שעלו התנהגו שונה, והתלבשו שונה כו׳, אז הם כנראה לא משכילים.

מצטער לעדכן, אבל זה ככה עד היום

מצטער לעדכן, אבל זה ככה עד היום

כן, אבל פעם זה היה מוצהר. היום זה גזענות סמוייה (שיכול להיות שזה גרוע יותר).

היום זה ישפיע על השיקול של אנשים, פעם זה היה יכול להיות סיבה רשמית למה מישהו לא נכנס לאוניברסיטה.

יש אגב סיפורים על כאלו שנדחו מהאוניברסיטה בסיטואציות כאלו בעבר?

מישהו מארה"ב סיפר לי שהמחירים להשכלה גבוהה יקרים כדי שלשחורים יהיה קשה יותר להתקבל

לא יודע כמה זה נכון כי הוא טיפוס לא מאוזן נפשית

מישהו מארה"ב סיפר לי שהמחירים להשכלה גבוהה יקרים כדי שלשחורים יהיה קשה יותר להתקבל

לא יודע כמה זה נכון כי הוא טיפוס לא מאוזן נפשית

פחחחחח

יש להם מכסות של העדפה מתקנת והם מקבלים שחורים עם תנאי קבלה מביכים

סתם בכיין

זה לא כדי שלשחורים יהיה יותר קשה להתקבל, אבל זה אכן מקשה עליהם.

הפער בחלוקת ההון בארה״ב שנוצר עוד בתקופת העבדות משפיע עד היום ויוצר מצב שהרוב המשמעותי של ההון שם עדיין נמצא אצל אנשים לבנים (קרוב ל-90%).

ההשכלה הגבוהה שם יקרה בטירוף לא בגלל השחורים (או מיעוטים אחרים), אבל זה משפיע עליהם הרבה יותר מאשר על הלבנים.

(וזה בתמונה חברתית רחבה, כמובן שכשמסתכלים על מקרים פרטניים יהיו לא מעט שחורים שאין להם בעיה עם המחירים ולבנים שלא יוכלו להרשות את זה לעצמם)

הכל זה אופן השילוב של אוכלוסיה שונה מהאוכלוסייה המקורית השולטת.

כל החרא שהלך פה בתחילת המדינה היה בגלל האופי האנושי. אשכנזים שמרו לאשכנזים ולא ל'קופים' שהגיעו מאפריקה. אשכנזים ניצלו במקרים נקודתיים אוכלוסיה חלשה יותר במדינה בבלגן.

ולוקח דורות על דורות להגיע לשוויון שעדיין לא פה, כי טבע האדם הוא לתייג וזה היה התיוג הטבעי בזמנו. האשכנזים הם לא סופר אנשים ולא סופר צדיקים. פשוט הגיעו לפני והיו יותר חזקים ממי שהגיע אחריהם, במיוחד כאלה שלא באו מאותם אזורים והייתה להם תרבות אחרת ומוזרה.

ומה הקטע הפאקד אפ? שכל המסכנים האלה עושים היו את אותו דבר לאתיופים ולאריתראים. ועל הזין שלי שהם לא יהודים. זה הכל עניין של שילוב. כמו שהדור של סבא שלי זרק את סבא שלכם למעברות, אתם זורקים אתיופים ואפריקאים אחרים לגטאות.

אז לבכות אתם יודעים, אבל להסיק מזה לא.

הכל ימשיך כרגיל.

בר לא כלכך הבנתי מה רשמת..

בוא נתחיל מהענין שהמזרחים לא היו "פרמיטיבים " כמו שציינת, אלא גרו בדירות רגילות, עם חשמל והכל גם במדינות שלהם..גם באירופה היו מדינות חלשות כמו ברלוס ואוקראינה שחיו בשטייטלים וחלקם היו אפילו יותר כפריים מרוב יהודי המזרח.

דבר שני אף אחד לא זרק אף אחד במעברות, באו לפה יהודים מעליות כמו למשל יהודי תימן ועיראק שהיו עליות בזק ולא הוכנו מספיק תשתיות כדאי לקלוט אותם בדירות אז שמו אותם זמנית במעברות(הזמנית הפך לכמה שנים לצערנו, ואח"כ עליות רומניה שהיא אשכנזית ברובה גם ישבה במעברות)

ההתלוננות היא לא בדיוק על זה, היא על זה שהאשכנזים שחיו כאן ברובם שלטו על כל העסקים ונתו העדפה מתקנת לאשכנזים אחרים על פני מזרחים במקומות עבודה ולמזרחים נתנו עבודות פרך(כמו סלילת כבישים וכ'ו)

האתיופים גרים במעברות? זה חדש לי.

מי זה אותם אוכלוסיה שזרקה אותם למעברות? עד כמה שידוע לי, אין פה שלטון מזרחי כללי שקובע מי גר איפה ואיפה.

אל תשווה את האתיופים למזרחים, עם כל הכבוד לאתיופים, הם לא באו עם אותה רמת השכלה שבאו יהודי המזרח ברובה ובגלל זה הדברים מתחילים להשתנות בשנים האחרונות והמון אתיופים נקלטים למקומות השכלה ולוקח זמן

עוד 20-30 שנה אף אחד לא יזכיר את הדברים האלה בכלל.

הכל זה אופן השילוב של אוכלוסיה שונה מהאוכלוסייה המקורית השולטת.

כל החרא שהלך פה בתחילת המדינה היה בגלל האופי האנושי. אשכנזים שמרו לאשכנזים ולא ל'קופים' שהגיעו מאפריקה. אשכנזים ניצלו במקרים נקודתיים אוכלוסיה חלשה יותר במדינה בבלגן.

ולוקח דורות על דורות להגיע לשוויון שעדיין לא פה, כי טבע האדם הוא לתייג וזה היה התיוג הטבעי בזמנו. האשכנזים הם לא סופר אנשים ולא סופר צדיקים. פשוט הגיעו לפני והיו יותר חזקים ממי שהגיע אחריהם, במיוחד כאלה שלא באו מאותם אזורים והייתה להם תרבות אחרת ומוזרה.

ומה הקטע הפאקד אפ? שכל המסכנים האלה עושים היו את אותו דבר לאתיופים ולאריתראים. ועל הזין שלי שהם לא יהודים. זה הכל עניין של שילוב. כמו שהדור של סבא שלי זרק את סבא שלכם למעברות, אתם זורקים אתיופים ואפריקאים אחרים לגטאות.

אז לבכות אתם יודעים, אבל להסיק מזה לא.

הכל ימשיך כרגיל.

כל הנושא הזה מתחיל ונגמר בזה שכולנו יהודים מאותו עם, מה קשור אריתראים?

היא על זה שהאשכנזים שחיו כאן ברובם שלטו על כל העסקים ונתו העדפה מתקנת לאשכנזים אחרים על פני מזרחים במקומות עבודה ולמזרחים נתנו עבודות פרך(כמו סלילת כבישים וכ'ו)

אגב הקטע של שמור לי ואשמור לך זה לא בהכרח גזענות אלא טבעו של האדם כמו שרואים היום בכל ועד עובדים, חלוקת ג'ובים למקורבים וכו'.

יבוא מישהו עם קורות חיים מרשימות ויבוא מישהו שרק סיים לימודים שמכיר את הבן דוד של הבוס מי יתקבל לעבודה?

ועד עובדים הפך לבית זונות זה ידוע וכן לצערנו היום יש הרבה מקורבים שמקבלים ג'ובים זה לא חדש, אבל לא חסר אנשים אוביקטיבים בקבלת עבודה ויש כאלה מקומבנים