Jump to content

סלאח, פה זה ארץ ישראל.

JacK

Recommended Posts

קיבוצים שקיבלו שטחים אגב זה לא רק קיבוצי מפא"י כמובן אלא גם השומר הצעיר (מפ"ם) וקצת הפועל המזרחי (שלהם היה יותר קשה).

59 או 49?

1959

אל תקלקל להם את התיאוריה עם עובדות. הם החליטו שהם ניצולי שואה וזהו.

אגב אתה מודע לזה שהשואה הגיעה גם למזרחיים במגרב?

לכן כשאתה אומר "הם החליטו שהם ניצולי שואה" אתה נשמע קצת טיפש, וכולנו יודעים שזה לא נכון.

"האשכנזים קיבלו שטחים" עאלק, כאילו כל האשכנזים קיבוצניקים? לא מאמין שגם 5 אחוז מהאשכנזים קיבוצניקים, אז לא האשכנזים לא קיבלו שטחים, מפאיניקים קיבוצניקים קיבלו שטחים, הם יכלו להיות גם פרסים.

לא רק שמדובר רק בקיבוצניקים, אלא שאותם קיבוצניקים לא ניסו "להתעשר" מאדמות, אלא לחיות חיים סוציאליסטיים ללא ממון פרטי.

לא כולם היו אשכנזים, חלקם הגדול יושב בפריפריה על הגבולות, בתקופה מסוכנת בהרבה מהיום.

אבל שוב, למה לקלקל תיאוריה שקרית ומופרכת עם עובדות?, תיאוריה שכל כולה שנאה ורוע במסווה של בכיינות וצדקנות, התיאוריה שבעזרתה הליכוד מנצח בחירות כבר 40 שנה?

אז הם עלו אחרי תקופת המעברות

הרוויחו

המעברות חוסלו לא מעט אחרי 1959, אם כי מה שהיה מעברות בתקופה ההיא כבר לא היה אוהלים ופחונים אלא צריפים ומבנים קטנים. היו מעברות שהפכו להיות שכונות רגילות, והיו כאלו שחוסלו לחלוטין (כמו המעברה ליד צומת מסובים, או המעברה ליד התעשיה האווירית. האחרונה חוסלה רק ב-1972 למשל).

מה הם הרוויחו? צריף בבית שאן?

מבית שאן הם עברו ליפו למעלה למקום מוזנח, את הילדים שלחו ללמוד בקיבוצים כי הם פחדו שבסביבה הזו לא יהיה אופק לימודי טוב עבורם. משם הם התקדמו לדירה בשכונת מנשייה בין יפו לת"א (שכונה ערבית עד 1948, שאחרי קום המדינה גרו בה בדוחק לא מעט עולים. זה היה מקום כ"כ מחורבן שלא היה סיכוי לשקם אותו והוא נהרס מאמצע שנות השישים ועד אמצע השבעים כבר לא היה זכר לשכונת פח הזו) , ובסוף - הצליחו להשיג דירה בדיור ציבורי כמה דק' מבלומפילד. לשם הכי רחוק הם הגיעו.

וואלה

רוב האשכנזים קיבלו שטחים שמיועדים לבנייה של שכונות. הנכדים שלהם נהנים מזה עד היום.
המזרחים לא קיבלו כלום, היו צריכים לשרוד ולהרוויח הכול העבודה קשה.

האשכנזים באו לפה כשהיה פה רק דרדרים עקרבים וערבים קיבלו שטחים עאלק, קיבלו שטחים ממי בדיוק? עברו מלחמות, מחתרות, פרעות גם בארץ, טורקים, בריטים וכו' ובסוף עשו פה מדינה, על מגש של כסף המזרחים קיבלו אותה מה"נאצים" שרק התאפקו שלא לשים אותם במחנה השמדה אז בסוף שמו אותם בירוחם.

עם ההיסטוריה הייתה מסופרת לפי דרעי הבמאי וחבריו לנרטיב, 100%מהמזרחים שוכנו בירוחם(כמה בתכלס?) כל אשכנזי חטף ילד תימני וקיבל דירה מתנה מהשד יודע מי, והמדינה הוקמה בכלל על ידי איזה פעיל ציוני עיראקי בלבד לא? ובן גוריון וחבריו צריכים להיזכר כ"נאצים" ותו לא לא?

חרטטנים

כן אבל אם הם היו עולים ב1951 הם היו סובלים קצת יותר

תאמין לי אבא שלי מספר לי על תקופת המעברות

עלה ב1951 מאיזור עיראק ..שם היה לו בית מרווח עם חצר גדולה ופה היה לו אוהלים בגשם ויתושים, לא נעים בקיצר.

עלה ב1951 מאיזור עיראק ..שם היה לו בית מרווח עם חצר גדולה ופה היה לו אוהלים בגשם ויתושים, לא נעים בקיצר.

בהחלט ייתכן. המצב של המדינה ב-1951 היה קשה בהרבה מזה של 1959, חד משמעית. ישראל של 51' הייתה מדינה שחיה במשטר צנע חריף מאוד עם הגבלות וקיצוב על מזון וכו'.

ב-59' המצב היה כבר טוב יותר כלכלית.

הם אגב ניסו לעלות סביב 50/51, אבל לא היה אפשרי. השלטונות ברומניה סגרו את השערים לעלייה ואת האישור קיבלו רק בסוף 1958.

כן איזה "נאצים" כל האשכנזים שלא שיכנו אותם בוילות למרות שהמדינה הייתה במצב זהה לנרווגיה של ימינו.

כן איזה "נאצים" כל האשכנזים שלא שיכנו אותם בוילות למרות שהמדינה הייתה במצב זהה לנרווגיה של ימינו.

מעניין שכל אלה שמדברים פה על "האשכנזים" בהשוואה לנאצים הם אלה שהמקלדת שלהם מפיקה מרגליות לא פחות ריחניות כשהם מדברים על ערבים

מרגליות שאפשר לזהות דווקא בהן, דמיון רב לדברי הסתה חריפים ובוטים מגרמניה של שנות ה-30

מי זה היה שם צ'אוצסקו לא?

הבעיה היתה שקלטו המון עולים ללא פתרונות ולכן נוצר מצב של חוסר דירות מול עולים וכ'ו

מ1960 עד היום נראה לי שערך הדירות זינקו באיזה 300 אחוז

אם היו מראים את המצב של היום במדינה לאז, היו חושבים שמדובר בפלנטה אחרת...

לא יודע איך הכנסתם אותי לדיון הזה של הנאצים וכ'ו

וואלה

האשכנזים באו לפה כשהיה פה רק דרדרים עקרבים וערבים קיבלו שטחים עאלק, קיבלו שטחים ממי בדיוק? עברו מלחמות, מחתרות, פרעות גם בארץ, טורקים, בריטים וכו' ובסוף עשו פה מדינה, על מגש של כסף המזרחים קיבלו אותה מה"נאצים" שרק התאפקו שלא לשים אותם במחנה השמדה אז בסוף שמו אותם בירוחם.

עם ההיסטוריה הייתה מסופרת לפי דרעי הבמאי וחבריו לנרטיב, 100%מהמזרחים שוכנו בירוחם(כמה בתכלס?) כל אשכנזי חטף ילד תימני וקיבל דירה מתנה מהשד יודע מי, והמדינה הוקמה בכלל על ידי איזה פעיל ציוני עיראקי בלבד לא? ובן גוריון וחבריו צריכים להיזכר כ"נאצים" ותו לא לא?

חרטטנים

האשכנזים חטפו ילדים תימנים זה כבר לא לכאורה, לא. כל האשכנזים קיבלו שטחים אבל כל מי שקיבל שטח הוא אשכנזי.

עשו פה למזרחים שעלו לארץ טרור, עד לפני 20 שנה זה הורגש.

מי זה היה שם צ'אוצסקו לא?

הבעיה היתה שקלטו המון עולים ללא פתרונות ולכן נוצר מצב של חוסר דירות מול עולים וכ'ו

מ1960 עד היום נראה לי שערך הדירות זינקו באיזה 300 אחוז

אם היו מראים את המצב של היום במדינה לאז, היו חושבים שמדובר בפלנטה אחרת...

לא יודע איך הכנסתם אותי לדיון הזה של הנאצים וכ'ו

לא, זה עוד היה גיאוגריו-דז'. צ'אוש'סקו עלה סביב 65'.

הייתה בארץ בעיה קשה ביותר של מה עושים עם העולים אחרי 1949. למעשה, ממדינה של 650 אלף בקיץ 48 עלו קרוב למליון עולים בתוך עשור. יחד עם הגידול הטבעי באוכלוסיה המדינה כמעט שילשה את עצמה מבחינת כמות אוכלוסין בבערך 12 שנה. תוסיף לזה חוסר יכולת כלכלית וקיבלת קושי מטורף.

האשכנזים חטפו ילדים תימנים זה כבר לא לכאורה, לא. כל האשכנזים קיבלו שטחים אבל כל מי שקיבל שטח הוא אשכנזי.

עשו פה למזרחים שעלו לארץ טרור, עד לפני 20 שנה זה הורגש.

מה זה קיבלו שטחים בדיוק?

לא, זה עוד היה גיאוגריו-דז'. צ'אוש'סקו עלה סביב 65'.

הייתה בארץ בעיה קשה ביותר של מה עושים עם העולים אחרי 1949. למעשה, ממדינה של 650 אלף בקיץ 48 עלו קרוב למליון עולים בתוך עשור. יחד עם הגידול הטבעי באוכלוסיה המדינה כמעט שילשה את עצמה מבחינת כמות אוכלוסין בבערך 12 שנה. תוסיף לזה חוסר יכולת כלכלית וקיבלת קושי מטורף.

מה זה קיבלו שטחים בדיוק?

החתול אל תיתמם.

אתה יודע בדיוק על מה אני מדבר.

אתה מוזמן ללכת לכל שכונה שהייתה חקלאית בעבר ותראה מי היה הבעלים שלה/ על שם מי השכונה קרויה.

האשכנזים עשו פה שואה למזרחים שעלו לארץ. חטיפת ילדי תימן זה רק הפתיח/

החתול אל תיתמם.

אתה מוזמן ללכת לכל שכונה שהייתה חקלאית בעבר ותראה מי היה הבעלים שלה/ על שם מי השכונה קרויה.

שכחת לכתוב אשכנאצים

החתול אל תיתמם.

אני לא מיתמם. תסביר לי מה זה "קיבלו קרקעות", ומתי.

שכחת לכתוב אשכנאצים

חלאס עם השטויות.

אף אחד לא אומר שכל אשכנזי הוא **** ומי שכן צריך לטפל בעצמו.

אבל מי שאחראי לכל אותן עוולות שהיו הוא **** פר אקסלנס,אפילו יותר גרוע כי הוא ״משלנו״.

אני לא מיתמם. תסביר לי מה זה "קיבלו קרקעות", ומתי.

בטח כל מיני מושבי עובדים שהפכו לשכונות/לא הפכו לשכונות, קיבלו את הקרקע בחכירה והשטחים שייכים למדינה. גנבת דעת ושקר בגדול בקיצר.

הוא גם אמר שרק אשכנזים קיבלו אדמות, משום מה המושב שאני גר בו קיבל את השטחים גם "במתנה", אבל הוא מושב של מזרחים, כמו המושבים שבסביבתו.

כשמדובר באשכנזים זה "קיבלו מתנה", כשמדובר במזרחים "זרקו אותם באמצע שום מקום כמו נאצים".

חלאס עם השטויות.

אף אחד לא אומר שכל אשכנזי הוא **** ומי שכן צריך לטפל בעצמו.

אבל מי שאחראי לכל אותן עוולות שהיו הוא **** פר אקסלנס,אפילו יותר גרוע כי הוא ״משלנו״.

מתלבט אם לענות ברצינות או לוותר על החרטא הזאתי, זה היה מגוחך בהתחלה, מתריס באמצע ועכשיו כבר מייאש.

הציונות היא לא בלוף, מאחר והציונות אומרת שיש זכות להגדרה עצמית לאומית מדינית לעם היהודי, מה שלא היה לו 2000 שנה.

נכון, ומאיזה שנה כל הדבר הזה נכנס לתוקף במציאות כדי שעשרות שנים ימשיכו עם המנטרה של החלום הציוני, האוייב הציוני או המחנה הציוני, זה רעיון שהוגשם, לא חושב שאפשר לתאר מישהו או את עם ישראל על זה.

לא מבין איך המילה הזאת רלוונטית ל2018.

השימוש פה במילה שואה לא ברור. מה קשור שואה?

היו פה פשעים נגד האנושות, שבוצעו על ידי האליטה האשכנזית (לא כל האשכנזים) כלפי עולי ארצות ערב (לא כל המזרחים), הייתה הפלייה ממסדית כלכלית ותרבותית עמוקה על רקע מוצא ותרבות, הייתה ועודנה עליונות תרבותית ואליטיזם כלפי תרבות עולי ארצות ערב.

כל אלה מספיק חמורים כדי שיקראו להם בשמם ולא יקראו להם שואה, כי הם לא שואה בשום צורה.

בטח כל מיני מושבי עובדים שהפכו לשכונות/לא הפכו לשכונות, קיבלו את הקרקע בחכירה והשטחים שייכים למדינה. גנבת דעת ושקר בגדול בקיצר.

הוא גם אמר שרק אשכנזים קיבלו אדמות, משום מה המושב שאני גר בו קיבל את השטחים גם "במתנה", אבל הוא מושב של מזרחים, כמו המושבים שבסביבתו.

כשמדובר באשכנזים זה "קיבלו מתנה", כשמדובר במזרחים "זרקו אותם באמצע שום מקום כמו נאצים".

אל תכניס לי מילים לפה.

קיבלו שטח שהיה מיועד לבנייה בעתיד. בזמן שהמזרחים שהגיעו לארץ קיבלו חדר וחצי במעברה ל15 ילדים.

אז זה לא כל כל השפיע. ההשפעה האמיתית הייתה 25 שנה לאחר מכן שהרבה יורשים קיבלו דירות, בזמן שמזרחים צריכים לעבוד כמו חמורים.

השימוש פה במילה שואה לא ברור. מה קשור שואה?

היו פה פשעים נגד האנושות, שבוצעו על ידי האליטה האשכנזית (לא כל האשכנזים) כלפי עולי ארצות ערב (לא כל המזרחים), הייתה הפלייה ממסדית כלכלית ותרבותית עמוקה על רקע מוצא ותרבות, הייתה ועודנה עליונות תרבותית ואליטיזם כלפי תרבות עולי ארצות ערב.

כל אלה מספיק חמורים כדי שיקראו להם בשמם ולא יקראו להם שואה, כי הם לא שואה בשום צורה.

מה עם חטיפת הילדים?