Jump to content

ב"ש - בית"ר

חןחן

Recommended Posts

ראיתי את כל המשחקים שלהם העונה ואם מתקיפים אותם כמו שאנחנו, ב''ש ונתניה עשינו במשחקים האחרונים מולם הם פשוט מתפרקים. רביעיית ההגנה שלהם חורים אחד אחד. מול בונקרים הם משחקים הרבה יותר טוב בזכות דריבליסטים איכותיים ובעיטות טובות מרחוק.

אמנם רביעיית ההגנה שלהם גרועה, אבל יותר נוח להם דרך התקפות מתפרצות ולא במשחק עומד כשקבוצה מצופפת מולם.

ברור שתיקו זאת התוצאה העדיפה (בפער)

אבל אם כבר ניצחון אז לב"ש, לתחושתי ניצחון בטרנר עלול להפוך את בית"ר ליריבה הרבה יותר מסוכנת מב"ש של השנה.

אני לא מבין את הזלזול הזה בבית"ר

ניצחון והם מקום ראשון, למה שהם יתבטלו מול ב"ש?

זה המשחק הכי חשוב שלהם העונה בערך, הם קבוצה נפיצה, והם בהחלט יכולים להתפוצץ על ב"ש.

אני לא מבין את הזלזול הזה בבית"ר

ניצחון והם מקום ראשון, למה שהם יתבטלו מול ב"ש?

זה המשחק הכי חשוב שלהם העונה בערך, הם קבוצה נפיצה, והם בהחלט יכולים להתפוצץ על ב"ש.

כי בשנים האחרון ב"ש מנצחים/מפרקים באופן קבוע את ביתר (המשחק העונה קצת יוצא דופן ונגמר בתיקו בדקה האחרונה)

אני לא מבין איך אנשים אשכרה חושבים שיכולה להיות תוצאה אחרת חוץ מניצחון של ב"ש.

אין אפילו פרמטר אחד שיש לבית"ר יתרון היום.

כנראה פיספסת את ההתבטאויות של בן זקן, אלוהים איתם

הם נקודה מהם בטבלה, ועם נצחון הם גם מקום ראשון. באר שבע לא כזאת מדהימה העונה ואין סיבה שבית״ר במשחק סביר לא תוציא משם נקודות ושערים, לא מבין את הזלזול. מה זה משנה כמה פעמים בשנים האחרונות הם הפסידו להם? קבוצות אחרות לגמרי.

מה לגבי הקבוצה ללא מתן אוחיון בהרכב?

הם נקודה מהם בטבלה, ועם נצחון הם גם מקום ראשון. באר שבע לא כזאת מדהימה העונה ואין סיבה שבית״ר במשחק סביר לא תוציא משם נקודות ושערים, לא מבין את הזלזול. מה זה משנה כמה פעמים בשנים האחרונות הם הפסידו להם? קבוצות אחרות לגמרי.

העניין זה לא רק המאזן ביניהן בשנים האחרונות, אלא הבדלי היכולת שקיימים לדעתי גם העונה.

בית"ר שללא ספק עושה רצף מרשים של ניצחונות עוד לא הראתה שהיא מספיק טובה ואיכותית כדי לקחת אליפות.

נכון, הפסדנו להם השנה 3-0 וגם ובשנים האחרונות אנחנו מתקשים מולם, אבל עדיין לא זכור לי משחק חשוב ומכריע נגדנו או ב"ש שהם הראו יכולת מרשימה או עליונות ובאמת הרגשת שהם פקטור במאבק.

השנה הם עדיין בצמרת הגבוהה גם בגלל החולשה של מכבי וב"ש וגם בגלל היכולת שלהם לנצח משחקים כשהם לא טובים ולהבקיע גולים בכל מצב, שזה כשלעצמו דבר מאוד חשוב, השאלה אם זה יספיק כדי לקחת אליפות.

קלאודימיר.

על תקן זהר/בוזגלו.

כל חופשית חצי פנדל.

לביתר יש כל מיני סירושטיינים.

לא כל מני. יש להם את סירושטיין.

אני לא מתעלם מזה. הוא חלש מאוד ואיטי בצורה מחרידה.

אבל הוא לא מתן אוחיון..

בית"ר היו חלשים נגדנו וב"ש במשחקים הקודמים (להוציא את מחזור הפתיחה),

הם נמצאים במקום הזה בגלל שאת שאר הקבוצות הם יכולים לשחוט פשוט, זה בדיוק מה שהם עושים,

לדעתי בפלייאוף העליון יהיה להם קשה מאוד נגד קבוצות חזקות + נתניה ובני יהודה.

העניין זה לא רק המאזן ביניהן בשנים האחרונות, אלא הבדלי היכולת שקיימים לדעתי גם העונה.

בית"ר שללא ספק עושה רצף מרשים של ניצחונות עוד לא הראתה שהיא מספיק טובה ואיכותית כדי לקחת אליפות.

נכון, הפסדנו להם השנה 3-0 וגם ובשנים האחרונות אנחנו מתקשים מולם, אבל עדיין לא זכור לי משחק חשוב ומכריע נגדנו או ב"ש שהם הראו יכולת מרשימה או עליונות ובאמת הרגשת שהם פקטור במאבק.

השנה הם עדיין בצמרת הגבוהה גם בגלל החולשה של מכבי וב"ש וגם בגלל היכולת שלהם לנצח משחקים כשהם לא טובים ולהבקיע גולים בכל מצב, שזה כשלעצמו דבר מאוד חשוב, השאלה אם זה יספיק כדי לקחת אליפות.

כל זה נכון. האם זה אומר משהו לגבי הערב? לא. סיטואציות שונות לחלוטין.

אגב, אורי קופר כתב על כל העניין של בית"ר היום:

אחרי משחקים של קבוצות גדולות קשה להתחמק מהניסיון לשחרר הצהרה מפוצצת מהמאמן או השחקנים. שדר הקווים יתעקש לשאול, שוב ושוב, "אפשר לומר שאתם רצים לאליפות?" לפעמים ישתמשו בצמד המילים "מוכנים להודות", כאילו רצון לזכות בתואר הוא עניין שלילי. המטרה היא להוציא הצהרה, כותרת, וזה בדיוק מה שמעניין לראות אם נקבל הערב מבית"ר ירושלים. אבל לא בדיבורים אחרי השריקה האחרונה, אלא בכדורגל שלפניה.

בית"ר צריכה לספק הצהרה, דווקא בטרנר. נכון, באר־שבע לא הפסידה מעולם באצטדיון בליגה, אבל אותה אמירה, אותה כותרת ירושלמית, לא בהכרח תימדד בשלוש נקודות אלא ביכולת להתמודד ראש בראש במשחק שבסופו של דבר יכול לתת לה את אליפות העונה הסדירה. מהיום שבו אליניב ברדה חזר לארץ, ובאר־שבע הפכה לקבוצת צמרת, שתי הקבוצות נפגשו בליגה 15 פעמים ובית"ר לא ניצחה אפילו פעם אחת. זה גם לא היה קרוב – יותר ממחצית מהמשחקים האלה הסתיימו בניצחון של יותר משער אחד לזכות באר־שבע. בזמן שבאר־שבע נכנסה לרשימת המתמודדות האמיתיות, בית"ר יצאה ממנה.

האם בית"ר יכולה לספק את ההצהרה הזו? בצד ההתקפי ודאי שכן. אחרי 29 משחקים רצופים שבהם כבשה – הרצף השלישי באורכו בהיסטוריה של הליגה – יש פוטנציאל התפוצצות מול ההגנה שמולה. באר־שבע אמנם ספגה הכי מעט בליגה, אבל החלק האחורי שלה ממש לא מרשים כבעבר.

"בהתקפה הדברים מסתדרים וגם אלוהים איתנו", אמר בני בן־זקן לקראת המשחק, ובצד של איתי שכטר ואנתוני וארן דברים אכן מסתדרים. אבל למרות שאלי טביב מגלה כישרונות מצוין קשה להאמין שהסכים לשלם סעיף שחרור עבור שחקן החיזוק מהמרום. בן־זקן צריך להראות שגם הוא, המאמן, תורם. טביב קובע, זה ידוע, אבל בן־זקן אינו חסר עבודה. הוא מנסה לעשות התאמות. לטביב יש דרישות, אבל לא הוא על הדשא באימון, מסביר היכן לעמוד ולאן לזוז.

למרות ענייני טביב, ענן חובת ההוכחה מרחף מעל בן־זקן, כי כדי ללכת עד הסוף, הערב ובכלל העונה, בית"ר תצטרך אקסטרה תחכום ושיפור. מקומה בטבלה מגיע מעונה גדולה של כמה שחקנים – שכטר שתורם ביותר אספקטים מהרגיל (שישה בישולים, שני בליגה) וצריך לקבל יותר מחמאות; וארן שמתוך 26 בעיטות בלבד – פחות ממחצית הכמות שבעטו טוני ווקאמה או מהראן ראדי – הבקיע שמונה שערים; הערך המוסף של קלאודמיר במצבים הנייחים. כדי לקחת אליפות בית"ר תצטרך דחיפה קבוצתית שתמנף עוד יותר את היכולות האישיות.

אם הזכרנו את קלאודמיר, בהקשר שלו יהיה מעניין לעקוב אחרי לואי טהא. לא כיוון שהם ייתקלו הרבה אחד בשני אלא כי טהא, לדעתי שחקן טוב יותר מאשר חאתם אל־חמיד, הוא הבלם שעושה הכי הרבה עבירות בליגה ביחס לדקות המשחק שלו. טהא מסדר כדור חופשי ליריבה פעמיים בערב, וקלאודמיר בכושר בעיטות שלא נראה בארץ זמן רב. רק שמישהו יעז לסדר לו מצב נייח.

כן, יהיה מעניין לראות את הגנת באר־שבע מול התקפת בית"ר. מתוך תשעה משחקים מול קבוצות הפלייאוף העליון באר־שבע ניצחה העונה רק פעמיים, ועדיין, אולי כי בקבוצה יש מאמן ושחקנים שזכו בתואר בשנתיים האחרונות, נדמה שהיא פחות צריכה להוכיח. באר־שבע עדיין רואה במכבי ת"א כיריבה העיקרית שלה, והיא עצמה תהיה במאבק עד הסוף, תהיו בטוחים בכך. בית"ר, לעומתה, חייבת לספק הצהרה אמיתית.