Jump to content

חוסה רודריגז - מקצועי ?

קובי השועל

Recommended Posts

חוסה רודריגז, שהגיע בשניות האחרונות של חלום הקיץ, בין נקודות האור הבודדות של מכבי בתחילת העונה.

השתחררויות גדולות, חילוצים, מסירות מפתח. עשה רושם שיש במכבי סוף סוף קשר אמצע קלאסי ברמתיץו של לכל הפחות גולסה.

הגיע הפציעה, פציעה לא פשוטה שהשביתה אותו למספר משחקים לא מבוטל ומשם החזרה שלו עד היום הייתה שחורה עבורו. ג'ורדי לא סופר אותו, השאלה מה קורה פה ולמה לא נותנים לו קצת קרדיט?

הנה השוואה קטנה בינו לבין באטוקיו

מסירות בממוצע למשחק: רודריגז-90 באטוקיו-60

מסירות מדוייקות בממוצע למשחק: רודריגז-78 באוקיו-51

מסירות מפתח: רודריגז-2.35 באטוקיו-1.64

דריבלים: רודריגז-4.03 באטוקיו-1.64

תיקולים מוצלחים: רודריגז-3.36 באטוקיו-2.04

חילוצי כדור: רודריגז-6.21 באטוקיו-3.35

וזה רק על קצה המזלג.

כשהוא עוד לא שותף למשחק עם דסה, גולסה, מיכה.

מעניין לשמוע את דעותיכם מה קורה פה

לדעתי לא מקצועי.

כי מקצועי, מהמעט שהספקנו לראות, הוא אחד הזרים הטובים בליגה.

לעיתונאים שקוראים פה, דווקא שאלה מעניינת לג'ורדי האי שיתוף שלו למרות היכולת הטובה כששיחק.

המספרים האלה הושגו בתקופה ששיחקנו בסגנון שונה

הוא לא היה טוב נגד פ"ת במושבה אחרי הפגרה

אבל הוא כן צריך להיות המחליף של גולסה

מי היה טוב מול פתח תקוה? אם אני זוכר נכון זה היה קצת אחרי שחזר מהפציעה ואולי המשחק הראשון שתרגלנו 3 בלמים.

הוא נכנס טוב כמחליף במשחקים האחרונים ששיחק.

מחיקה של שחקן קישור שיש לו איכויות מסויימות כשאין לך קישור זה לא מובן.

כי מקצועי, מהמעט שהספקנו לראות, הוא אחד הזרים הטובים בליגה.

מה מי ולמה? לא מבין איך אפשר לומר את זה בנחרצות

אם מהמעט שראינו ממנו נבודד רק את הדברים הטובים ונוסיף על זה קילו של תקוות ודימיונות אז הוא אולי עלול להתגלות כאחד הזרים הטובים בליגה

כרגע הוא עוד קרון ברכבת ההזיות שנקראת הזרים של מכבי

אם מהמעט שראינו ממנו נבודד רק את הדברים הטובים ונוסיף על זה קילו של תקוות ודימיונות אז הוא אולי עלול להתגלות כאחד הזרים הטובים בליגה

כשאתה רואה את ההצלחה של ביתר לדוגמא בזרים, עם מינימום תקציב זה פשוט מרגיז.

אבל, לחוסה חד משמעית יש איכויות אדירות שלא קיימות אצל אף שחקן בליגה. המסירות מפתח וההשתחררויות שלו זה וורלד קלאס

חד משמעית - לא,לפי דעתי זה מגיע משתי סיבות:1הראשונה זה כסף גולדהאר וכל מכבי כנראה נבהלו מהסכום האסטרונומי שמיינץ דורשת על הרכישה שהוא באמת מטורף קצת 2 מיליון עליו...קצת פרופורציות...בואו,במציאות לא שווה יותר מ600-800 אלף....והסיבה השניה לפי דעתי זה או שהשחקן לא משקיע מספיק באימונים ובמשחק וג'ורדי החליט לעשות לו סדרת חינוך או שכתוצאה מהמצב הוא זרק כמה מילים לא במקום שהובילו למצב הזה

או שמנספורד או ג'ורדי סימנו זר שסגור (כן,מוזר ולא מתאים לקרויף) לעונה הבאה באותו סכום כסף והחליטו לא לתת לרודריגז סתם להמשיך לרוץ בהרכב ולגמור את זה מהר מהצפוי? לא בטוח בקשר לסעיף ב' אבל בקשר לכסף בטוח כמעט ב100%

אתה צודק.

עדיין במשחקים ששיחק זיהיתי איכויות שאין לשחקנים שמשחקים כרגע בקישור שלנו וחסרות לנו. במשחק מול נתניה נתן פייט טוב לקישור החזק שלהם, במיוחד שריקן השלים שלישיית קישור במחצית השנייה. מול חיפה הוא היה הבולט מבין שלישיית קישור עם באטוקיו ושרן ובכלל המצטיין במשחק.

הוא שיחק בזמנו כ6, היום שדור פרץ משחק כקשר אחורי הוא יכול להתאים כ50-50 הנוסף ליד ריקן\גולסה. מול בונקרים הוא יכול לשחק את ה6 עם ריקן וגולסה מלפניו.

שהוא שיחק שלטנו במשחק, ב2 המשחקים האחרונים בלי גולסה איבדנו את האמצע לעכו ורעננה.

אהבתי את ההתייחסות העניינית לסטטיסטיקה.

הנה קצת מהנתונים שאני אוסף שדווקא מראים שבאטוקיו השתלב טוב יותר במערך הקבוצתי (הנתונים מהליגה בלבד)

מעורבות אישית בשערים (כולל גם בישול למבשל):
רודריגס - כל 251 דקות (2 שערים בסה"כ)
באטוקיו - כל 431 דקות (3 שערים)

מפה באטוקיו לוקח:

בזמן שהיו על המגרש, הקבוצה הבקיעה כל:
רודריגס - 55 דקות
באטוקיו - 53 דקות
יתרון קל לבאטוקיו

הקבוצה ספגה כל:
רודריגס - 100 דקות
באטוקיו - 129 דקות (עדיין הכי טוב בקבוצה מאלו ששיחקו לפחות 25% מהדקות)
הבדל משמעותי ביותר

ואולי החשוב ביותר, איסוף הנקודות.
רודריגס - 1.7 נקודות למשחק
באטוקיו - 2 נקודות למשחק
אולי לא מצלצל כמו הבדל גדול אבל זה הבדל של 11 נקודות לעונה בממוצע.

אהבתי את ההתייחסות העניינית לסטטיסטיקה.

הנה קצת מהנתונים שאני אוסף שדווקא מראים שבאטוקיו השתלב טוב יותר במערך הקבוצתי (הנתונים מהליגה בלבד)

מעורבות אישית בשערים (כולל גם בישול למבשל):

רודריגס - כל 251 דקות (2 שערים בסה"כ)

באטוקיו - כל 431 דקות (3 שערים)

מפה באטוקיו לוקח:

בזמן שהיו על המגרש, הקבוצה הבקיעה כל:

רודריגס - 55 דקות

באטוקיו - 53 דקות

יתרון קל לבאטוקיו

הקבוצה ספגה כל:

רודריגס - 100 דקות

באטוקיו - 129 דקות (עדיין הכי טוב בקבוצה מאלו ששיחקו לפחות 25% מהדקות)

הבדל משמעותי ביותר

ואולי החשוב ביותר, איסוף הנקודות.

רודריגס - 1.7 נקודות למשחק

באטוקיו - 2 נקודות למשחק

אולי לא מצלצל כמו הבדל גדול אבל זה הבדל של 11 נקודות לעונה בממוצע.

רודריגז שיחק בתחילת העונה ששיחקנו עוד באירופה, בשיטה הישנה, ללא דסה. אז כל ההשוואה הקבוצתית לא רלוונטית.

אתה צודק.

עדיין במשחקים ששיחק זיהיתי איכויות שאין לשחקנים שמשחקים כרגע בקישור שלנו וחסרות לנו. במשחק מול נתניה נתן פייט טוב לקישור החזק שלהם, במיוחד שריקן השלים שלישיית קישור במחצית השנייה. מול חיפה הוא היה הבולט מבין שלישיית קישור עם באטוקיו ושרן ובכלל המצטיין במשחק.

הוא שיחק בזמנו כ6, היום שדור פרץ משחק כקשר אחורי הוא יכול להתאים כ50-50 הנוסף ליד ריקן\גולסה. מול בונקרים הוא יכול לשחק את ה6 עם ריקן וגולסה מלפניו.

שהוא שיחק שלטנו במשחק, ב2 המשחקים האחרונים בלי גולסה איבדנו את האמצע לעכו ורעננה.

מה שחסר בעיקר ב2 המשחקים האחרונים הוא בעיקר היכולת לחטוף כדור ובמהירות לשחרר מסירה למעבר מהיר. זאת איכות שקיימת רק אצלו ואצל גולסה.

רודריגז שיחק בתחילת העונה ששיחקנו עוד באירופה, בשיטה הישנה, ללא דסה. אז כל ההשוואה הקבוצתית לא רלוונטית.

מה הקשר לאירופה?

כמו שכתבתי, הנתונים שהבאתי מתייחסים רק לליגה וכוללת את 2 השיטות (ושניהם שיחקו ב2 השיטות)

יש לי גם נתונים שמתייחסים רק ל3-5-2 וגם שם התמונה דומה, למעשה שם באטוקיו לוקח בגדול.

אמת.

ללא השיטה החדשה. ללא דסה גולסה ומיכה ברוב הזמן.

מה הקשר לאירופה?

כמו שכתבתי, הנתונים שהבאתי מתייחסים רק לליגה וכוללת את 2 השיטות (ושניהם שיחקו ב2 השיטות)

יש לי גם נתונים שמתייחסים רק ל3-5-2 וגם שם התמונה דומה, למעשה שם באטוקיו לוקח בגדול.

בלה בלה בלה

בואו נמשיך לאבד את האמצע לעכו ולרעננה עם שחקנים כמו באטוקיו וסושיץ.. בחיאת היום איכות היא שם המשחק. חוץ מריצת לחץ על שוער הוא לא עושנ יותר מדי וההשוואה האישית שעשיתי מצביעה על הכל

בלה בלה בלה

בואו נמשיך לאבד את האמצע לעכו ולרעננה עם שחקנים כמו באטוקיו וסושיץ.. בחיאת היום איכות היא שם המשחק. חוץ מריצת לחץ על שוער הוא לא עושנ יותר מדי וההשוואה האישית שעשיתי מצביעה על הכל

הבנתי, רמת הדיון פה היא בלה בלה בלה.

בהצלחה, אתה קורא לעצמך שועל, אבל מתנהג יותר כמו סנדל

מה הקשר לאירופה?

באטוקיו לא לוקח אף אחד בגדול.

שוב, שיחקנו באירופה וכל הקבוצה חזרה עייפה לליגה. קשור מאוד. תבדוק סטטיסטיקה שלנו ושל באר שבע אחרי משחקים באירופה.

אם אני זוכר נכון שיחקנו איתו 3-5-2 פעם אחת, בניסיון הראשון של השיטה מול מכבי פ״ת וזה אחרי שחזר מפציעה וויאריאל חוץ.

אגב, שים את רודריגז כקשר שלישי ליד באטוקיו ופרץ במקום בלאקמן\יצחקי ואני מניח שהמשחקים מול רעננה ועכו היו נראים אחרת.

הבנתי, רמת הדיון פה היא בלה בלה בלה.

בהצלחה, אתה קורא לעצמך שועל, אבל מתנהג יותר כמו סנדל

סלח לי, אבל להגיד שבאטוקיו הוא הסיבה שאנחנו סופגים פחות ומבקיעים יותר כשהוא על המגרש זה במינימום גניבת דעת ומעצבן.

רודריגז עוד לא פתח בשיטת ה352 וזה מצער מאוד כשבאטוקיו כן נספר

מודה ומתוודה שגם בתחילת העונה לא הבנתי ממה ההתרגשות של כולם ממנו, ממה שזכור לי הוא היה שחקן שבעיקר "מתחבא" בקישור האחורי, שחקן שלא תרם כלום התקפית בין השאר בשל הסיבה שבקושי הגיע לאזורים הללו, וגם מבחינה הגנתית לא היווה סטופר כלשהו, להגיד שיש לו מסירות וורלד קלאס? מכבד את הדעה של הכותב כמובן, אבל לי לפחות נראה שזה קצת היסחפות להגיד עליו, להשוות בינו לבין באטוקיו? גם כן די מיותר, כי אם כבר אז להשוות אותו לריקן או פרץ שמשחקים בעמדה שלו ושהיו חלק מהריצה האחרונה של הקבוצה, ולא לאחד שממעט לשחק וגם אז ברור לכולם שלא ברמה, בקיצור אפשר להגיד שגם קוץ במדבר נראה לפעמים כשושנה, זה שהיה "סביר" בתחילת העונה בתקופה שנראינו כמו סמרטוטים עדיין לא אומר שהוא טאלנט יוצא דופן, לא אזיל דמעות באם יפתח במשחק הקרוב, אולם לא אצא במחאה קולנית נגד ג'ורדי באם ימשיך לייבש אותו ביציע, ובקשר לשאלה המרכזית ששאלת, אין לאיש מאיתנו את התשובה האמיתית, אז אולי תמים מצידי אבל רוצה להאמין שבסופו של דבר הכל מקצועי..

אין לי מושג אם הוא טוב או לא.

אני לא חושב שהבעיה בשני המשחקים האחרונים הייתה באטוקיו. כן, נראה שאין לו הרבה איכויות אבל מכבי לא יכולה לשחק רק עם שני קשרים באמצע ולא משנה מי השניים.

לדעתי ג'ורדי מכוון את זה לעניין מקצועי, בגלל שלא היה רכש בינואר אז הוא כאילו ''החביא'' את רודריגז כקלף שישלוף אותו כג'וקר במרכז השדה החל מתחילת הפלייאוף.

לדעתי ג'ורדי מכוון את זה לעניין מקצועי, בגלל שלא היה רכש בינואר אז הוא כאילו ''החביא'' את רודריגז כקלף שישלוף אותו כג'וקר במרכז השדה החל מתחילת הפלייאוף.

אה אה

פה חשדתי