Jump to content

גביע המדינה

BODIROGA10

Recommended Posts

ראיתי המון משחקי כדורסל בחיים לי, השיפוט הכי חד צדדי שזכור לי. משני צדי המגרש.

הפארסה עם השריקות לטובת רייס זה משהו שלא רואים כל יום.

אגב סתם נזכרתי, להוא שרשם פה שרוב אוהדי חולון הם אוהדים מכבי רגל. להיות אוהד של קבוצת הפועל ששרה מכבי זונה ופאק מכבי?

כמה אפס שרמוטה חסר כבוד אפשר להיות?

מצחיק שאחד האוהדים המוכרים שלנו בכדורגל מקפיץ עכשיו תגוש של חולון בהיכל

חתיכת יצור הויקטור הזה!

איזה תסביך יש לו. מסכן

מקווה שהוא קורא פה.

שימות

קיצור חייבים לעשות להם שמעון מזרחי על גלן רייס

סוליסט. לא מתאים לנו

מצחיק שאחד האוהדים המוכרים שלנו בכדורגל מקפיץ עכשיו תגוש של חולון בהיכל

סתם אחד שחושב שהוא אוהד מכבי אבל אין לו קשר אלינו.

הוא בחיים לא יהיה אוהד מכבי, ושיצעק "אתם אוהבים את זה?" עד מחר.

לא נרגעתי מהשיפוט היום (זה מדהים שגם בשני היה שיפוט ביזיון)

חייב לציין קטע מביך שהיה בעידוד היום היה שלב שרצינו לשיר מיציע ליציע שרנו מכבי זה אצלי בלב ואלה מאולם 5-6 ישנים שרנו שוב ואותו דבר מביך מאוד (הקהל של חולון שרו 3 יציעים ביחד)

אולי השנה נהנה מגביע האליפות ולא מגביע האמצע העונה.
הפסד לא מפתיע, ההגנה שלנו בצבע פשוט רעה. טעות היה לא לתת לבולדן, קול היה יכול להיות בחוץ.
חבל ומאוד מאכזב, דווקא בבית גם להפסיד. בזירה המקומית אנחנו מפשלים יופי העונה בהיכל, בניגוד לאירופה.

עוד נחזור לכולם בפרצוף עם הרבה תארים.

מתוך עמוד פייסבוק:

איפה השופטים של מכבי?!

בתור אחד שיצא ממש מתוסכל, ובעיקר כועס, מגבר הגביע הערב, חיפשתי להאשים את כל העולם ואחותו אבל רציתי להתמקד בשופטים.

מסתבר שאני לא היחיד, תלונות רבות נשמעו הערב, גם בקרב חברי הקהילה וגם בקרב שחקני ומאמן מכבי.

אז החלטתי לבדוק:

בגלל שאני עצלן הבדיקה שערכתי לא הייתה רחבה מספיק, אך היא כללה 14 משחקים ו28 קבוצות (מהמחזור האחרון בליגה הישראלית ומהמחזור האחרון ביורוליג)

הנתון שהרגיש לי קצת חשוד ולכן החלטתי לבדוק דווקא אותו היה היחס בין זריקות העונשין לכמות הפאולים שנשרקו במהלך המשחק. הנחת היסוד הייתה שאם הטענות של מכבי נכונות, ואכן האצבע הייתה קלה על המשרוקית כנגד הקבוצה המגנה, אני צפוי לראות יחס עדיף לטובת חולון.

אז חיפשתי סטטיסטיקה של מספר זריקות העונשין (בלי להיכנס לפרטים של פאול וסל, טכניות או פאול ל-3, נטו זריקות עונשין) ביחס למספר הפאולים שביצעה הקבוצה היריבה.

אני יודע שאתם לא במתח, אבל בכל זאת אמשיך:

בשמונת משחקי היורוליג, היחס הנ"ל עמד על 0.9353

התוצאה המקסימלית הייתה 1.24

בששת משחקי הליגה, היחס הנ"ל עמד על 1.0179

התוצאה המקסימלית הייתה 1.25

(זה נתון בודד ולכן הוא לא מעניין במיוחד, אבל במשחק ליגה האחרון של הפועל חולון היחס עמד על 0.8462, בין הנמוכים מהתצפיות שנבדקו)

ההממוצע המשוכלל של שני המחזורים הללו עמד על 0.9707.

לגבי המשחק הערב?

חולון הגיעה לקו 27 פעמים על 20 עבירות שביצעה מכבי ת"א. כלומר יחס של 1.35.

32% יותר מהממוצע לששת משחקי הליגה ו-40% יותר מהממוצע הכולל.

גם ביחס לתוצאות המקסימליות, מדובר על 8%-9% יותר לטובת חולון.

אותו נתון מהווה יותר משתי סטיות תקן מעל הממוצע, אני יודע שלרובכם זה לא אומר הרבה, אבל מדובר על תוצאה קיצונית.

לצורך העניין, אם חולון הייתה מקבלת את מספר הזריקות הממוצע, היא הייתה מסיימת עם בין 6 ל-7 נקודות פחות ממה שהיא סיימה בפועל.

ומכבי ת"א? היא הגיעה לקו 21 פעמים על 21 פאולים שנשרקו במשחק.

יחס עגול של 1. טיפה מעל או טיפה מתחת לממוצע, בגבולות הנורמה.

מסקנה (בלי קשר לשופטים, אבל אתם יודעים שזה קשור): חולון הגיעה לניצול שיא של עבירות ששלחו אותה לקו העונשין, הרבה יותר "טוב" מהיריבה שלה הערב (לפחות בכל הנוגע למחזורים האחרונים ביורוליג או בליגה).

פשוט כי אני אוהב חפירות בסטטיסטיקות בספורט -

האם היו מקרים בליגה העונה שקבוצה קיבלה כמות כזו של זריקות? (או משהו קרוב)

האם זה בסדר הגודל של מקרי הקצה, או שזה קיצוני אפילו ביחס להם?

(ולא ראיתי את המשחק, אז זה בלי דעה לכאן או לכאן על השיפוט)

אני מקווה שאדון נוריס "אני ופייר ג'קסון הכי טובים בישראל" קול קיבל שיעור בצניעות, והבין מי הכי טוב בישראל בעיקר כשכבר חודשיים הוא עושה טובה שהוא יוצא לקלעי לפני שדופקים עליו עוד שלשה.

גלן רייס הוא דונטה סמית' חדש. כל זמן שהוא לא אצלנו זה יעלה לנו בתארים, עם כל החסרונות והבעיות אצלו.

אני מקווה שאדון נוריס "אני ופייר ג'קסון הכי טובים בישראל" קול קיבל שיעור בצניעות, והבין מי הכי טוב בישראל בעיקר כשכבר חודשיים הוא עושה טובה שהוא יוצא לקלעי לפני שדופקים עליו עוד שלשה.

גלן רייס הוא דונטה סמית' חדש. כל זמן שהוא לא אצלנו זה יעלה לנו בתארים, עם כל החסרונות והבעיות אצלו.

ראיתי אותו בליגה ז׳ באירופה מה הוא שווה.

חרטא, אמנם גלן רייס קלע פה סל ניצחון אבל הפסדנו בגלל השיפוט, ממש לא בגלל שגלן רייס לא משחק כאן.

אתה באמת רואה אותו משתלב פה?

אני לא

גם אני חושב שהוא לא מתאים מבחינת האופי

אבל מה לעשות שאתה לא יכול להרשות שיהיה בקבוצה אחרת. לא למדתם ממקרה דונטה סמית? אם הוא יהיה בקבוצה אחרת בארץ הוא ימשיך לאכול אותנו, או שכמו קלייברן יגיע רחוק באירופה ונצטער על זה שלא שמנו עליו את היד כשיכולנו.

ליגה ז' אבל הוא אחד הטובים שם.