Jump to content

דוידזאדה - בעכו

מיטשל

Recommended Posts

משחק פחות טוב מכפי ששיחק בתחילת העונה. זה הכל. זה לא הופך אותו לשחקן לא טוב או לא ראוי.

קיארטנסון שיחק רע תקופות ארוכות מזו.

דור פרץ שיחק רע תקופות ארוכות (מאוד) מזו.

עטר, נזכר לשחק כדורגל טוב אחרי תקופה ארוכה מזו.

יצחקי מבליח לרגעים בודדים על רק תקופות רעות ארוכות מזו.

את דסה ראיתי משחק רע תקופה ארוכה מזו רק בשנה שעברה.

וכן הלאה וכן הלאה.

לשחקנים יש תקופות טובות יותר ופחות. זה חלק מהעסק. מה גם שהתקופה ה-"לא טובה" הזו שלו, לא כזו גרועה. הוא קצת מפשל בהתקפה, זה הכל. אגב, אם בלקמן היה מנצל כמה מהמסירות היותר טובות שלו במשחקים קודמים, אז גם היום היינו מדברים על "משחק" ולא על "תקופה".

בסה"כ יש לו קדנציה מוצלחת במכבי. אני מרוצה ממנו.

זה נכון, אבל גם נובע מסיבות מורכבות יותר מאשר ״כושר אישי פחות טוב״.

השיטה הנוכחית, בניגוד למרבית שחקני הסגל, מבליטה את החסרונות שלו במקום היתרונות. דווידזאדה זקוק לווינגר כדי שישתף איתו פעולה ויפרה

אותו. הוא יודע לבצע עקיפות נכונות ולקבל כדורים לשטח, ובפורמט הנוכחי אין לזה כ״כ מקום לצערו.

קשר ה 50:50 שלנו תמיד נוטה לשחק קרוב יותר לאגף הימני (כדי להיות סמוך למיכה), והקשר ההתקפי יותר מושך למרכז.

נוצר מצב שבו לרוב הוא די מבודד באגף השמאלי, וכאשר הוא מקבל את הכדור צריך להתמודד מול שני שחקנים.

ההזדמנויות שניתנות לו כדי לבצע פעולות התקפיות משמעותיות הן מעטות יחסית, הוא חייב להיות הרבה יותר מרוכז כשהן ניקלות בדרכו.

זה נכון אבל גם נובע מסיבות מורכבות יותר מאשר ״כושר אישי פחות טוב״.

השיטה הנוכחית, בניגוד למרבית שחקני הסגל, מבליטה את החסרונות שלו במקום היתרונות. דווידזאדה זקוק לווינגר כדי שישתף איתו פעולה ויפרה

אותו. הוא יודע לבצע עקיפות נכונות ולקבל כדורים לשטח, ובפורמט הנוכחי אין לזה כ״כ מקום לצערו.

בסדר. לא נכנס לזה. יכול להיות שבמערך כזה או אחר הוא יהיה טוב יותר או פחות.

אבל בשום מערך הוא לא צריך לפספס פסים לא מסובכים, או להרים כדורים כ"כ לא מדוייקים.

רק שלזה התייחסתי - אפשר (וצריך) לקבל תקופות כאלה ואחרות משחקן נתון. הממוצע הכללי הוא זה שחשוב. וגם היום, בתקופה הפחות טובה שלו, הוא משחק בסדר מינוס כזה. אין (כמעט) טעויות קשות. יכולת הגנתית יציבה וגם בהתקפה ראיתי אותו עושה פה ושם מהלכים יפים (לא היום). כמו שאמרתי - בסה"כ אני חושב שצריך להיות מרוצים ממנו.

עמב״ה הפרסי. חבל, בתחילת העונה הוא היה אדיר, לא יודע לאיפה זה נעלם אבל ברגע שדסה חוזר הוא חייב לחזור לספסל. ביכולת הזאת לא הייתי משאיר אותו במכבי. רק טוואטחה או זר.

בשיטה הנוכחית קשה לו למצוא מקום. הוא זקוק לקשר/ווינגר לצידו, והדבר לא יוצא לפועל במגרש.

אם וכאשר המועדון ימשיך בשיטת המשחק הזו, אני לא רואה לו מקום בהרכב כרגע, עם ובלי קשר ליכולת הפחות טובה בחודש-חודשיים האחרונים.

למרות הנאמר, אני מקווה שתימשך ההתקשרות איתו. לצד שחקן נוסף באגף הוא שחקן מאוד יעיל, והיכולות ההגנתיות שלו סבירות בהחלט.

בשיטה הנוכחית קשה לו למצוא מקום. הוא זקוק לקשר/ווינגר לצידו, והדבר לא יוצא לפועל במגרש.

אם וכאשר המועדון ימשיך בשיטת המשחק הזו, אני לא רואה לו מקום בהרכב כרגע, עם ובלי קשר ליכולת הפחות טובה בחודש-חודשיים האחרונים.

למרות הנאמר, אני מקווה שתימשך ההתקשרות איתו. לצד שחקן נוסף באגף הוא שחקן מאוד יעיל, והיכולות ההגנתיות שלו סבירות בהחלט.

יש בכלל אפשרות לא להמשיך איתו?

הרי בפועל "קנינו" אותו רק שבגלל אלונה השקופה והסעיפים בחוזה של דודזאדה נאלצנו לשאול אותו מראש ל-X שנים בסיומן הוא יהיה שחקן חופשי ומובן שנוכל להחתים אותו שוב בשלב הבא כמו כל שחקן שמסיים חוזה, כדי שהיא לא תקבל את העמלה על מכירה שלו לקבוצה ישראלית.

אני לא חושב שיש לנו אפשרות לא לשאול אותו שוב בעונה הבאה, אלא אם כן היו חכמים ורק סגרו אופציה של שאילה לשנים האלו ולא התחייבו לשאול אותו.

יש בכלל אפשרות לא להמשיך איתו?

הרי בפועל "קנינו" אותו רק שבגלל אלונה השקופה והסעיפים בחוזה של דודזאדה נאלצנו לשאול אותו מראש ל-X שנים בסיומן הוא יהיה שחקן חופשי ומובן שנוכל להחתים אותו שוב בשלב הבא כמו כל שחקן שמסיים חוזה, כדי שהיא לא תקבל את העמלה על מכירה שלו לקבוצה ישראלית.

אני לא חושב שיש לנו אפשרות לא לשאול אותו שוב בעונה הבאה, אלא אם כן היו חכמים ורק סגרו אופציה של שאילה לשנים האלו ולא התחייבו לשאול אותו.

לא מכיר לעומק את אופי "ההשאלה" או את תנאי ההארכה, אם וכאלו קיימים.

בשקלול ממוצע בין תחילת העונה הנהדרת לדכדוך הנוכחי, הוא רכש חיובי בהחלט. לצערי, אם נבצע הערכה זהירה של הרכש העונה לא נגלה תמונה חיובית במיוחד, כך שאני מעודד לגבי ההמשך שלו.

שיטת המשחק הנוכחית עושה לו עוול, בעוד שלמרכז הקישור וההגנה היא מחביאה לא מעט פגמים. היכולת שלו על כן בהתאם, ואני לא חושב שזה הוגן לשפוט אותו בצורה כזו חמורה.

לא מכיר לעומק את אופי "ההשאלה" או את תנאי ההארכה, אם וכאלו קיימים.

בשקלול ממוצע בין תחילת העונה הנהדרת לדכדוך הנוכחי, הוא רכש חיובי בהחלט. לצערי, אם נבצע הערכה זהירה של הרכש העונה לא נגלה תמונה חיובית במיוחד, כך שאני מעודד לגבי ההמשך שלו.

שיטת המשחק הנוכחית עושה לו עוול, בעוד שלמרכז הקישור וההגנה היא מחביאה לא מעט פגמים. היכולת שלו על כן בהתאם, ואני לא חושב שזה הוגן לשפוט אותו בצורה כזו חמורה.

אני גם בדעה הזאת, אני גם לא חושב שהוא היה כזה רע (לעומת השאר) שמצדיק נושא נפרד ו"עליהום".

טווטאחה אולי טוב יותר אבל מה הסבירות שיחזור? מעבר לכך איזה ישראלים\יהודים נוכל להביא? אין לי בעיה להביא זר על המשבצת שלו (גם כך אנחנו לא מנצלים את מכסת הזרים) אבל אחרי ששוב נפלנו עם הזרים (סושיץ' היה מזעזע והשאר בינוניים לכל היותר), זה לא מבטיח כלום ולכן מעדיף בהחלט שהוא ישאר.

טוואטחה טוב ומתאים יותר לשיטת המשחק הנוכחית, אבל במכלול אני לא בטוח שהוא טוב מדוידזאדה.

טוואטחה עולה עליו בכל פרמטר פרט למשחק ראש (פרמטר חשוב מאוד). הגיליון הרפואי של טאלב ארוך יותר, גם זה פאקטור.

הפערים בטח לא עצומים, ודווידזאדה הוא שחקן שיכול לתפוס את העמדה הזו במכבי בצורה סבירה שנתיים-שלוש קדימה, אבל אם יש קרקע לעסקה על טאלב בקיץ

מכבי חייבת להסתער על ההזדמנות.

חייב להבין מאיפה בא הדיבור הזה פה על טוואטחה ואיך זה שונה מהדיבור בפורומים של חיפה על טרייד של קהת על מיכה למשל.

שונה מאוד.

טוואטחה לא משחק כמעט, לא תלוש מהמציאות שהוא ירצה לחזור לארץ בקיץ.

חייב להבין מאיפה בא הדיבור הזה פה על טוואטחה ואיך זה שונה מהדיבור בפורומים של חיפה על טרייד של קהת על מיכה למשל.

באמת כזה מופרך שלגיונר שבקושי משחק יחזור לארץ?

המערך החדש לא טוב לו

צודק,זה בדיוק אותו דבר

השיטה אכן עושה איתו עוול. אתמול הוא החזיק את צד שמאל כמעט בלעדית. אם אין לו תמיכה בקישור, הוא בסופו של דבר קורס פיזית. אאל״ט הוא השחקן שרץ הכי הרבה אתמול, מובן למה תהיה לו ירידה בביצועים.

חייב להשאר

הוא כולה בהשאלה..

אם אפשר לצרף עוד מגן כמו שיימן או טוואטחה לרוטציה איתו זה יהיה טוב.

גם לב"ש יש 2 מגינים כמו אלו וביטון השנה ובצד שמאל קורהוט וביטון

לנו אין 2 מגינים ברוטציה נורמלים.

מכבי עשו יעד על צירוף מגן כאילו שזאת הבעיה המרכזית שלנו.

דסה כמעט ולא משחק בגלל שהוא פציע וגולסה כנ"ל והמחליף שלו זה ישראלביץ' לעניים במקרה הטוב, אז דוידזאדה זה הבעיה שלנו? כן הוא כמעט ולא תרם אתמול..מי היה טוב אתמול? וידאר ? באבין? בן חיים הבלם?

לא חושב שאופיר הוא הבעיה שלנו, הוא גם נתן העונה משחקים טובים אז אי אפשר להתעלם מזה.

אם זה או אופיר או להחזיר מושאל, בלטקסה יסגור את החור וגם גולדברג.

שיתאבדו על זר כבר, כל שנה אותו סיפור עם הצד שמאל הזה.

חבל באמת שהוא העלה את הציפיות בתחילת העונה.

לא חושב שצריך להחליף אותו. גם בכושרו הנוכחי, הוא עדיף על מה שהיה כאן, ואם צריך לשים ארגז בקיץ על שחקן, מעדיף לחזק עמדות אחרות.

כתבו פה שהמערך הזה פחות מתאים לו, כי הוא לא מטפל בכדור כמו דסה, ולא מרגיש בנוח לצאת קצת מהעמדה ולעשות דאבל פס עם הקשר לידו. כשנותנים לו את הכדור כדי להתמודד מול שחקן הגנה אין לו כלים בסיטואציה כזאת. הוא צריך לקבל כדור באגף לאחר שנוצר מרווח ופשוט לתת כדור רוחב מבלי לחשוב יותר מדי.

לגבי רכש? הייתי מעדיף לצרף מגן ימני נוסף כמו קנדיל שיהווה תחרות/גיבוי לדסה, ולהשאיר את מיכה בשמאל במידה ונשארים במערך הזה. אופיר יהיה גיבוי נוסף כמובן.