Jump to content

את האמת.

שולח מיייל

Recommended Posts

לא היה אדום לשפונגין בחיים.. זאת לא עבירה של צהוב שני לדעתיבשום מצב

על אחת כמה וכמה במשחק כמו זה, ששחקנים עשו עבירות הרבה יותר חמורות (ראדי ואייבינדר בעיקר( ולא קיבלו צהוב בכלל, שלא לדבר על ההתחלה של הפרא אדם הזה אוגו שכבר אחרי שלוש דקות פירק את ריקן ליד הקרן

צריכה להיות מידתיות

מת להבין את מי שאומר שלשפונגין לא הגיע הצהוב השני.

גליץ מאחורה, יש 2 אופציות- רגל או כדור?

אם כדור אז בן זונה הליאני, אם כדור אז מה אתם רוצים ? אין יותר צהוב מזה.

ולצערי הרב פגע ברגל ולכן האדום מוצדק.

הכדור הולך קדימה מנגיעה של שפונגין. אין ספק שיש גם נגיעה ברגל במקביל. זה פאול שברוב המקרים לא מקבל צהוב בכלל, במשחק שמתפתח לכיוון אלים מקבל צהוב, בחיים אבל בחיים לא מקבל צהוב שני.

האדום של שפונגין זה פנקסנות

הוא עשה 2 עבירות סה"כ, על שניהם הוא הוציא צהוב, לא זוכר מקרה כזה, אולי חאתם אל חמיד בסיבוב הקודם.

2 עבירות הוא עשה ושניהם היו צהובים זה נכון, אבל לא מוציאים צהוב שני ישר, אלא נותנים אזהרה, שפונגין זה קורבן של האדום של אוגו.

אם אתה הולך ככה אז תלך עד הסוף עם כולם והיו מקרים של צהובים שהוא לא נתן לב"ש.

גם טהאה אחרי שהיה לו צהוב עשה עבירה של צהוב לפני שהוא קיבל אדום ולא היה שום דבר

• מנהלים ראשיים

אם אתה מוציא לרגע את השער של ריקן אז שיפוט סביר פלוס.

אבל, אתה לא באמת יכול להוציא את השער של ריקן.

במשחק כמו זה, שהוא גם ככה קשה לשיפוט הוא תמיד יתחיל ממינוס מה שיש לו זה לעשות כמה שפחות טעויות. קשה מאוד לעבור משחקים כאלו עם שיפוט מצויין.

בהתייחסות למשחק כולו ובדגש לאירוע של ריקן.

יכולים לספר שהאחריות של שופט הקו והקוון, יכולים להגיד שראו או לא ראו.

יש עובדות:
1. הכדור ירד מהמשקוף בזווית ולא במאונך - מה רוצה לומר לא היה כאן ספק אם עבר את הקו או לא מהרגע הראשון.
2. ליאני היה במיקום מצויין כדי לראות את הירידה של הכדור ולהסיק בעצמו שאכן היה שער.

3.הקוון ושופט הקו היו מצויים בחוסר ריכוז אחרת אי אפשר להסביר את ההחלטה ההזויה הזו של פסילת השער.

4. מה שהציל לליאני את הקריירה זה העובדה שמכבי ניצחה. כי אם היה נגמר תיקו או נצחון של ב"ש היו שותים לו את הדם עם קשית. וכשזה היה נגמר היו בועטים אותו לליגה א'.

זה מסוג המקרים שכשהיינו ילדים היו אומרים לנו "נו טוב.. כנראה שיש לכם יותר מזל משכל".

מפריע לי שעומרי אפק ראה את זה מהמקום שלו ואף אחד מצוות השיפוט לא ראה

זה לא היה מהלך גבולי זה היה כדור עמוק בתוך השער לא משהו גבולי אפילו, הכדור היה קרוב יותר לאמצע מהקו...

שופט נמצא בלחץ עצום ולא רואה שידורים חוזרים וצריך לקבל החלטות מעוזרים ואם הוא ואף עוזר לא ראה ואפק כן ראה בהילוך אחד יש פה בעיה.

בכל אופן למזלו מכבי ניצחה, למזלו, ממש למזלו, אחרת היה פה רעש תקשורתי בלתי נסבל.

הדבר השפיע עליו כנראה שקיבל דיווחים מהשופט הרביעי ששמע מאנשי הטלווזיה שהיה גול ברור.

עוד משהו:

מרבית התלונות צריכות להיות לקוון שאמר בתקשורת שהוא ראה גול ושמאולביץ אמר שחק שחק, תגיד שראית גול ואז עוצרים את המשחק להתייעצות כמו תמיד

אם שמואלביץ לא ראה את הגול למרות שהשתדל - משהו לא בסדר בראייה שלו

עוד משהו:

מרבית התלונות צריכות להיות לקוון שאמר בתקשורת שהוא ראה גול ושמאולביץ אמר שחק שחק, תגיד שראית גול ואז עוצרים את המשחק להתייעצות כמו תמיד

אם שמואלביץ לא ראה את הגול למרות שהשתדל - משהו לא בסדר בראייה שלו

אתמול ברדיו 103 הללי ייעץ לו להגיע למשחק גביע היום עם לברדור (=כלב נחייה למתקשים בינינו) שיעמוד על הקו ויינבח כשיש גול.

הרג אותי מצחוק.

טעות חמורה לתת לו לשפוט היום, שום דבר טוב לא יצא מזה.

היה צריך לקבל מנוחה היום, כי מותר לטעות, כל עוד אין לך מניע ואני לא מאמין שהוא אמר בוא נדפוק את מכבי

אבל כל הפסטיבל בתקשורת רק יגביר עליו את הלחץ, תנו לו להתקרר שבוע

שכחת את הגול של פלט שכבש אחרי שהשתלט על הכדור ביד.

ואת הגול שביטלו למיכה באשמת נבדל שלא היה (אגב באותו משחק היו 2 השערים של ברדה בנבדל, 3-2 להם בעונת פאקו), גם היה שער בנבדל של ברדה ב3-2 שלהם בעונת סוזה (רגע לפני פרנקפורט)

זה באמת לא נגמר כמות הטעויות שב"ש נהניתה מהם נגדנו.

בנוסף לכל מה שאמרתם אני זוכר בוסרמיל גול חוקי של דאבור או פריצה נפסל, עוד פנדלים שהגיעו לנו על דאבור ובן חיים, השער השני שלהם בניצחון שלהם בבלומפילד 2-1 היה אחרי עבירה ברורה על שחקן שלנו. גול אחרי בישול מבעיטה חופשית אחרי צלילה של ברדה. מה יש להם? שער אחד של בדש עם ספק יד, אדום לקרלוס אחרי המשיכה על ארבייטמן וזהו. אבל הם בוכים על זה כאילו הם לא נהנו מכל כך הרבה טעויות שיפוט נגדנו.

חחח צנציפח מדווח ששמואלביץ' ירד בוכה לחדר הלבשה

בכה כי הפסיד הרבה כסף בגלל הניצחון שלנו, כמובן שלכאורה. .

לירן ליאני: "אפשר לומר שפספסתי, אי אפשר לומר שאיני ישר" // סגור לי ת'פינה // עירד צפריר // ספורט הארץ

שופט משחק העונה רווי המחלוקות בין מכבי תל אביב להפועל באר שבע לא מבקר את שופט הרחבה על ההחלטה השערורייתית בעניין השער של ריקן, מגלה מה אמר לו ג'ון אוגו ("זה לא רק המלים") ומה היתה התחושה בחדר השופטים במחצית, ומסביר למה לא המשיך בקריירה הבינלאומית ("צריך להסתכל קדימה")

אהלן לירן, זה עירד צפריר מעיתון "הארץ". מה שלומך?

שלום. בסדר, תודה.

אתה ישן?

(צוחק) ישן? אתה מתכוון שחסרות לי שעות שינה, אבל אני לא ישן.

נשמעת לי קצת רדום.

פשוט לא ידעתי עם מי אני מדבר.

חששת שאני מהמקללים?

לא, לא, אני לא חושש.

היום כבר מעדיפים לעשות את זה בווטסאפ ולא בשיחה ישירה.

נכון.

מה, לא ישנת בלילה?

איזה חמוד אתה, היחידה ששאלה אותי אם ישנתי היתה אמא שלי. אני לא ישן בלילה אחרי משחקים באופן כללי, לא כל שכן אחרי משחקים מהסוג הזה שהוא משחק עונה.

אתה רואה בלילה את כל המשחק שוב?

אני יושב, רואה את כל המשחק, לאו דווקא מסתכל על טעויות שכולם מסתכלים, אלא מחפש לראות מה הביא אותי להחלטה כזו, איך היה שיתוף הפעולה עם הצוות, מה יכולתי לעשות אחרת, איך היתה שפת הגוף שלי ועוד דברים שיפוטיים.

אני חייב לומר, ראיתי בטלוויזיה את המשחק בין מכבי ת"א להפועל ב"ש...

הכי קל לראות בטלוויזיה.

ברור, אבל לא רק אני הבחנתי כבר בהילוך ראשון שזה עבר את הקו. גם עמרי אפק למשל.

עמרי אפק יושב ורואה את זה מלמעלה ויש הבדל עצום בין לראות מגבוה לבין גובה הדשא. תצטרך לסמוך עלי ברמה המקצועית.

איך אתה מסביר שכל הצוות פספס את זה? זה הרי גם מה שג'ורדי קרויף התלונן בפניך.

בצורה יחסית פשוטה: יש דברים שהעין האנושית לא יכולה לתפוס ב-100%, את מה שהמצלמה יכולה, וזו הסיבה שהכניסו את טכנולוגיית קו השער.

אבל איתן שמואלביץ', שופט הרחבה, היה בזווית מושלמת.

בגלל זה אני לא יכול לבוא אליו חלילה בטענות. הוא היה דרוך, מוכן וממוקם נכון. מספיק שאתה ממצמץ ואתה מפספס. תחשוב שזה כדור שניתז בעוצמה מאוד גבוהה, נזרק לקרקע ויוצא החוצה. אנחנו לא הראשונים שזה קורה להם, זכור לי המקרה של פרנק למפארד (במונדיאל 2010 - ע"צ) ומקרים נוספים.

אתה מודע לזה שיש טעויות גם עם הטכנולוגיה ובצרפת רק לפני כמה שבועות החליטו להפסיק את השימוש בה.

נכון, כי בצרפת אגב, יש שתי מערכות של קו השער, אחת של אופ"א והשנייה ייחודית לצרפת. במערכות של אופ"א אין טעויות, עבדתי עם המערכת הזו בעצמי בליגה האירופית והיא עובדת מדהים. ואז זה משחרר את שופט הרחבה להתעסק בדברים אחרים כי הוא לא אמור להסתכל על קו השער.

הכל מסתכם בכסף, זה שאצלנו לא מוסיפים את זה?

זו הוצאה כלכלית מאוד רצינית, אבל אני לא אמון על הנושא.

תוך כמה זמן הבנתם שטעיתם? חצי דקה?

לא, עוברות כמה דקות עד שאתה מבין. בהרגשה הפנימית שלך ובתגובות של הקהל - אתה מבין שטעית.

רק מהקהל או גם מהספסלים?

מכל הסביבה. אני כבר מנוסה, 15 עונות בליגת העל, כבר יודע לפתח את חושים מחודדים ולדעת שטעיתי.

על מה דיברתם כשירדתם למחצית? שאלת את דודו ביטון ושמואלביץ' איך אף אחד לא ראה?

לא היה צריך לדבר. מדברים כשיש ספק, פה לא היה, ידענו שטעינו והטעות היא קשה. החוכמה היא להתמודד עם זה ואיך אחרי שטעית בדקה כל כך מוקדמת להמשיך לשפוט באומץ וביושרה.

אני מכיר את השופטים הישראלים כפנקסנים גדולים, ומרגע שלא אושר הגול של אבי ריקן התחלתי לספור לאחור עד שתאזנו. האמת שג'ון אוגו נתן לך את המתנה המושלמת.

אני לא אוהב את המינוח פנקסנות. אני חושב שכבר הוכחתי שזה לא קורה אצלי. להפך, כשאני עושה טעות אני יודע שאני צריך להקפיד ולהשקיע עוד יותר כדי לא להחזיר. לא מעריכים מישהו שהוא חסר עמוד שדרה, יכולים לקבל טעות אחת אבל כשאתה מתחיל לעשות פנקסנות לא יעריכו אותך.

האירוע השפיע על המשחק והפך אותו לחם יותר. לולא האירוע, אני לא בטוח שאתה נותן צהוב שני לאוגו על הדחיפה.

נותן, פה אתה טועה, דחיפה של שחקן ללא כדור מחייבת כרטיס צהוב. אגב, זה בדיוק כמו הצהוב השני של לואי טהא - שחקן שמזלזל בצורה כזו, זה לא מעניין אם זה צהוב ראשון, דקה ראשונה או דקה 90.

למרות שתנועות כאלה נעשות על ידי שחקנים בכל משחק ואם על כל תנועה כזו תוציאו צהוב, בכל משחק יהיו ארבעה אדומים.

לא אצלי. אפס סבלנות, אני מקפיד מאוד על זה שצריך לכבד. אם תפשפש בזכרונך במשחקים האחרונים שחקן של בני יהודה (מאוויס צ'יבוטה - ע"צ) מחא כפיים והורחק על ידי רועי ריינשרייבר בצהוב שני. זה חשוב לנו, הריספקט שלנו, ואם שחקן לא מכבד הוא לא יהיה במגרש. אני לא אמחא כפיים לשחקן שהחמיץ מול שער ריק ולא אעשה תנועה מזלזלת למאמן.

תגיד, לא היה מקום להוציא לאוגו צהוב מוקדם יותר ולהרגיע אותו קצת?

מי שחושב שהיה צריך להוציא לאוגו צהוב מוקדם יותר, טועה ומטעה. אוגו עשה עבירה ראשונה על ריקן ממש בסמוך לדגל הקרן. אם השחקן היה פורץ לכיוון השער הרי שהיה מדובר בהתקפה מבטיחה אבל זה לא המקרה ולכן הוא קיבל אזהרה פומבית. לאחר מכן הוא עשה עוד שתי עבירות שלא היו מחייבות צהוב, אפילו לא צהבהב, והוא קיבל ממני את המבט. אני יודע מה ג'ון אוגו עובר, באופן אישי אנחנו מאוד מכבדים אחד את השני. הוא הבין על מה אני מדבר איתו, באיזשהו שלב הוא כבר לא שלט בעצמו ונענש.

מה הוא אמר לך אחרי שהורחק?

"fuck you, fuck off", קילל בשפת האם שלו, דברים שאני לא מבין. זה לא רק המלים כמו האופן שבו התנהג, השתולל, נצמד, נגע ביד.

דחפת אותו.

הייתי מוקף בין שחקנים וכששחקן נצמד אליך אתה צריך מן הסתם לסמן את הטריטוריה שלך.

היית צריך להוציא צהוב גם לעצמך.

בוא נראה מצב שמישהו מתקרב אליך, באינסטינקט שלך אתה גם תהדוף אותו, אני מבטיח לך. נסה לפעמים להיכנס למחשבה שלנו, מה אנחנו חווים.

איך מרגישים אחרי משחק שמסיימים עם שלושה אדומים?

אני חושב שכולם היו מוצדקים. להוציא את הטעות של הקו השער, שהיא טעות פתירה עם הטכנולוגיה שקיימת היום, אני חושב שהיה לנו משחק טוב, עם החלטות נכונות.

לפחות זה לא השפיע על תוצאת המשחק.

לא מנחם אותי כשאנחנו טועים במשחק, בין אם השפיע או לא. אני לא אוהב לטעות. נקודה. גם אם זה במשחק נוער.

איך הגיבו אנשי מכבי?

אני חייב לומר לך ששני המאמנים התנהגו בצורה מאוד ג'נטלמנית. יאמר לזכות ג'ורדי קרויף שהוא כעס אמנם אבל לא איבד את זה. הייתי צריך להכיל ולהבין חלק מהכעס, אבל הוא דיבר בצורה מאוד מכבדת. וגם ברק בכר.

מה היה קורה אם זה היה יובל נעים?

צריך לחכות ולראות, אבל אנחנו לא מפחדים להתמודד עם אף מאמן. מי שמכבד יקבל כבוד בחזרה.

והשחקנים לא אכלו לך את הראש?

האמת שלא, הפוקוס היה במשחק. להצליח להחזיק משחק כזה אחרי טעות כזו בלי שהוא יתפוצץ וייצא משליטה, בלי מחאות בוטות - אל תקל בזה ראש, זה לא דבר של מה בכך. לא אטפח לעצמי על השכם אבל זה היה משחק מאוד קשה לשיפוט, בטמפו גבוה.

תגיד, העובדה שהחלטת לא להמשיך כשופט בינלאומי, אומרת שמאסת בשיפוט?

חס וחלילה. שיפוט זו אהבת חיי אחרי המשפחה והילדים. נתתי את כל כולי לשיפוט ואמשיך לתת. לא מאסתי, היתה לי זכות לייצג את המדינה ואת הכדורגל הישראלי באירופה. שפטתי נבחרות גדולות כמו צרפת, הולנד, שבדיה, מועדונים כמו דורטמונד.

אבל זה מרכיב חשוב בפרנסה.

אני בפול טיים ג'וב בשיפוט, אבל צריך גם לדעת להסתכל קדימה ולהמשיך להתפתח באפיקים אחרים.

יש כיוון?

כרגע לא.

מאיר לוי אמר לא מזמן שהוא מאמין שאתה או אוראל גרינפלד תגיעו לשפוט בליגת האלופות, למה לוותר על זה?

בוא נאמר שזו שיחה ארוכה, אבל זה לא הזמן הנכון.

אני יודע שאתה מעביר הרצאות.

אני מרצה המון על אלימות וערכים בספורט דרך התאחדות בתי הספר לספורט בישראל ובאופן פרטי להורים, לילדים, לקבוצות, למועדונים. הרצאה שהיא שיעור לחיים ומדברת על תופעת האלימות וכמה היא מסוכנת. אני מנסה להוביל לערכים כמו הוגנות, כבוד, סובלנות וקבלת האחר. בהרצאות אחרות אני מדבר על מאחורי הקלעים של השיפוט בכדורגל שזה עולם מאוד מיוחד ונסתר, עד כמה קשה לקבל החלטות בשבריר שנייה ואיך אתה מתמודד עם טעויות וביקורת במהלך ואחרי המשחק. אני עושה זאת מתוך תחושת שליחות גדולה. בדרום, בצפון, יהודים, ערבים, בכל מקום שיש אפשרות להשפיע על החינוך של הדור הבא - זו זכות.

אתה אחד היחידים שבאמת עובדים רק בשיפוט, בלי עוד עבודה. האם העובדה שהשופטים בארץ לא מקצוענים משפיעה על הרמה?

אני חושב שהתחלנו להתמקצע בשנים האחרונות. עברנו כברת דרך ברמת האימונים, בעבודה עם פסיכולוג ספורט ותזונאית. כמובן שיש עוד מה לשפר. אתה רואה ששופטים ברמות הכי גבוהות - מונדיאלים, ליגת האלופות, מקצוענים לכל דבר, ועדיין טועים. מאוד קשה לא לטעות, זו משימה כמעט בלתי אפשרית. תמיד קל לראות מהצד, לכתוב ולשבת ביציע, אבל כשאתה נמצא בגובה הדשא, בדופק גבוה והמשחק הוא מהיר - זה מאוד קשה.

יש קבוצה שאתה לא שופט בגלל מקום מגורים או אהדה?

כבר לא. אמנם גדלתי בנתניה, אבל מגיל 15 חונכתי בפנימייה צבאית. שפטתי את מכבי נתניה, אמנם פחות, אבל גם בתור שופט רחבות. אין לי חברים או מישהו שאני חייב לו בכדורגל ואני מנסה להיות הכי מקצועי שאני רק יכול. אתה יכול לומר שלא ראיתי פנדל, שפספסתי, רק אל תגיד עליי שאני לא ישר.

את מי אהדת בצעירותך?

אז אמרתי, גדלתי בנתניה, אהבתי מאוד כדורגל ואני אוהב גם היום אבל אין לי טיפה של אהדה ולו אלפית אחוז. בשבועה.

שיחקת כדורגל?

כן, הייתי שחקן טוב. שיחקתי בשכונה ובמכבי נתניה עד גיל נערים ואז שלחו אותי ללמוד בפנימייה, הייתי ילד מאוד שובב ומשם התיישרתי.

חשוב מאוד בעיני ששופט יהיה אחד ששיחק את המשחק, אם לא הרגשת את המגע בעצמך קשה מאוד להכריע.

אני נוטה להסכים איתך, להרגיש מכה, דחיפה.

מה גורם לילד בגיל 16 ללכת להיות שופט כדורגל?

אהבה נטו למשחק, אי אפשר לתאר עד כמה. מודעה קטנה בעיתון שינתה את כל השנים באו לאחר מכן. זה תחום מאוד קשה, אין בו תהילה, אין שכר גבוה, לא מרימים אותך, אתה לא זוכה באליפויות. במקרה הטוב, לא יזכירו אותך. הרי ברור לך שאם המשחק היה מתנהל בצורה טובה, לא היית מתקשר אליי.

טוב, מעריך את הגישה ואת השיחה.

תודה.

כל הכבוד לו שהוא יודע לבוא להגיד טעיתי /טעינו וזה אנושי

אהבתי לקרוא את הראיון, ואת הזווית שלו לאירועים

שיהיה לו בהצלחה בהמשך, ושיביאו לשופטים טכנולוגייה שיעזרו

היית צריך להוציא צהוב גם לעצמך.

בוא נראה מצב שמישהו מתקרב אליך, באינסטינקט שלך אתה גם תהדוף אותו, אני מבטיח לך. נסה לפעמים להיכנס למחשבה שלנו, מה אנחנו חווים.

בוא נראה מצב שאוהד קופץ מהיציע ותוקף אותך, באינסטינקט שלך אתה גם תהדוף אותו, אני מבטיח לך. נסה לפעמים להיכנס למחשבה שלנו, מה אנחנו חווים.

שיפוט טוב מאוד של לירן ליאני (בלבד)

שאר צוות השיפוט יכול ללכת לדוג דגים, כי שופט כדורגל או תפקיד עם משקל ואחריות - לא בשבילכם.

כל הכבוד ללירן ליאני שעלה כמו גבר לכל אמצעי התקשורת כדי לדבר, צריך להיות גבר אמיתי בכדי לעשות את זה. במיוחד במקומות שלא מדברים על עובדות אלא על רכילות - שאפו לירן ליאני.

שופט שנותן כבוד צריך גם לקבל כבוד וליאני נותן הרבה כבוד, שופט את מה שהוא רואה ולדעתי הוא הטוב בארץ. לא שכיח בכדורגל שלנו שופט ללא פנקסנות ואת זה צריך להעריך.

לא קורא כאן אבל האמת צריכה להיאמר.

טעות חמורה לתת לו לשפוט היום, שום דבר טוב לא יצא מזה.

היה צריך לקבל מנוחה היום, כי מותר לטעות, כל עוד אין לך מניע ואני לא מאמין שהוא אמר בוא נדפוק את מכבי

אבל כל הפסטיבל בתקשורת רק יגביר עליו את הלחץ, תנו לו להתקרר שבוע

צודק.

נניח ובניגוד לתיאוריות הוא לא מכר ולא כלום, פשוט טעה טעות נוראית. תנו לו לנוח במקום לנהל משחק כ"כ מרכזי.

בוא נראה מצב שאוהד קופץ מהיציע ותוקף אותך,

באינסטינקט שלך אתה גם תהדוף אותו, אני מבטיח לך. נסה לפעמים להיכנס למחשבה שלנו, מה אנחנו חווים.

בול מה שעבר לי בראש כשקראתי. כמה צביעות, איזה גועל.

הוא טוען בראיון שהעבירה של אוגו הייתה ליד הקרן ולא הייתה עצירה של מצב התקפה טוב, לכן נתן אזהרה

העבירה של שפונגין הייתה שוואקמה עם הגב לשער שלנו והכדור הולך לכיוון אמצע המגרש, אז למה זה צהוב?

כנראה שהשופט המתנצל הוא כן פנקסן קטן למרות הכל

אגב ליאני זה שהמליץ לשופט להוציא אדיום לזהבי בדרבי.

זה היה פפיר לדעתי, שהיה אז השופט רחבה.

והנה דוח השיפוט המלא מאותו הדרבי - http://football.org.il/SiteCollectionDocuments/FTP/leer/%D7%91%D7%99%D7%AA%20%D7%93%D7%99%D7%9F/%D7%A0%D7%95%D7%91%D7%9E%D7%91%D7%A8%2014/IFA_msg.pdf

ריינשייבר רשם שזהבי התגונן ועדיין הוציא לו אדום. כזה אידיוט.

זה היה פפיר לדעתי, שהיה אז השופט רחבה.

והנה דוח השיפוט המלא מאותו הדרבי - http://football.org.il/SiteCollectionDocuments/FTP/leer/%D7%91%D7%99%D7%AA%20%D7%93%D7%99%D7%9F/%D7%A0%D7%95%D7%91%D7%9E%D7%91%D7%A8%2014/IFA_msg.pdf

ריינשייבר רשם שזהבי התגונן ועדיין הוציא לו אדום. כזה אידיוט.

ליאני היה שופט רביעי