Jump to content

תקרת שכר בליגת העל

אקיטה

Recommended Posts

לא יכול לקרות.

יש שחקנים עם חוזים ארוכי טווח (3-4 שנים)

שבמצטבר יעברו את ה-42m שח.

מי ישלם להם את החוזה המופר או ההפרש?

השחקנים יתבעו את הקבוצות שיגלגלו את התביעה למנהלת.

בקיצור, לא פרקטי וטוב שכך.

לא יכול לקרות.

יש שחקנים עם חוזים ארוכי טווח (3-4 שנים)

שבמצטבר יעברו את ה-42m שח.

מי ישלם להם את החוזה המופר או ההפרש?

השחקנים יתבעו את הקבוצות שיגלגלו את התביעה למנהלת.

בקיצור, לא פרקטי וטוב שכך.

כבר אמרו שזה יהיה מדורג.

מצב בו קבוצה נמצאת ברף העליון, ויש לה שחקן שמוכן להישאר אבל רוצה חוזה משודרג, הוא לגמרי ריאלי. זה נראה למישהו מהם הגיוני, במציאות הקיימת בעולם הכדורגל, שקבוצות לא יוכלו לעשות את זה בלי לחתוך ממקום אחר?

גם אם מתנתקים מזה שזה מגוחך לחלוטין ששוק קטן וזניח מתוך שוק כללי וגדול יגביל את עצמו ככה, זה מטופש באופן חסר תקדים.

אבל אין הגבלה על תקציב של שחקן ספציפי. יכול להיות ששחקן ירוויח 2 מיליון דולר לעונה ומעלה, והקבוצה עדיין תהיה מתחת למגבלה. לפי איך אני קורא את זה (ועדיין אין את כל הפרטים, מן הסתם), המגבלה היא על סעיף שכר השחקנים בתקציב, לא על משכורות.

בגדול אני בעד הגבלת תקציב, אבל אני מעדיף בהרבה חוק שמעודד צמיחה - שהמגבלה תמדד לפי מכפלה כלשהי של היכולות של הקבוצות הקטנות (קטונתי מלקבוע בדיוק איך או כמה), ככה שקבוצות שירצו לצמוח ולהעלות את הסעיף יעשו פעולות שיחזקו כלכלית את כל הקבוצות בליגה. (וכן, אני מודע לבעייתיות שיכולה לעלות פתאום קבוצה קטנה וענייה מאוד. אפשר למצוא דרכים לפתור את זה)

אגב, צריך להגיב שהחוק הזה גם מציב מגבלה לקבוצות קטנות - עד עכשיו היה רק מינימום לתקציב כולל, עכשיו גם מינימום לתקציב שכר של 6 מיליון. נגיד יש 25 שחקנים בסגל, זה אומר הוצאות מעביד של 240 אלף שקל לשחקן בממוצע. בהתחשב בזה שקבוצות קטנות מחזיקות תמיד בסגל כמה שחקני נוער שמרוויחים משכורת חייל או משהו בסגנון, זה אומר שבהכרח קבוצות קטנות יצטרכו להחזיק כמה שחקנים בשכר גבוה יחסית. לא ברור לי אם תהיה להם יכולת לעמוד בזה.

בקיצור, צריך לראות את ההצעה המלאה לפני שמחליטים.

ראשית כל מודה לך על התגובה המפורטת והמעניינת, עכשיו לפי איך שאני מבין את הקטע ותקן אותי באם טעות בידי, סכום המשכורת הכולל צריך לעמוד בתוך המגבלה שעתידים לקבוע, במצב כזה ואם אכן נכון הדבר, מה יעשו עם שחקנים שחתומים כיום בחוזה לכמה שנים קדימה עם משכורת פסיכית ובהנחה שבאמת רוצים לעשות את החוק המטופש הזה כבר בעונה הבאה, יבקשו מהקבוצות לבטל את ההסכמים?, ולגבי הקבוצות הקטנות אתה כמובן שצודק שלא רק שכעת יהיו חייבות לגייס יותר משאבים ולא בטוח שכולם יוכלו, אלה גם יהיה להם יותר בעייתי לדחוף את כל הטאלנטים שלהם כי הקבוצות הגדולות יעדיפו לחלק את העוגה התקציבית לפחות שחקנים אבל לכאלו שנחשבים לראויים יותר בעינם, ופחות יהמרו על השחקנים הצעירים מאותם קבוצות קטנות, מה שיגרום בעצם להחרפת ולהגדלת הפערים בין הקבוצות, לסכנה ממשית להכחדות פיננסית של אותם אלו שראשיהם אינם מולטי מיליארדרים, אבל כנראה שבשביל הפופוליזם הכל תקף..

ראשית כל מודה לך על התגובה המפורטת והמעניינת, עכשיו לפי איך שאני מבין את הקטע ותקן אותי באם טעות בידי, סכום המשכורת הכולל צריך לעמוד בתוך המגבלה שעתידים לקבוע, במצב כזה ואם אכן נכון הדבר, מה יעשו עם שחקנים שחתומים כיום בחוזה לכמה שנים קדימה עם משכורת פסיכית ובהנחה שבאמת רוצים לעשות את החוק המטופש הזה כבר בעונה הבאה, יבקשו מהקבוצות לבטל את ההסכמים?, ולגבי הקבוצות הקטנות אתה כמובן שצודק שלא רק שכעת יהיו חייבות לגייס יותר משאבים ולא בטוח שכולם יוכלו, אלה גם יהיה להם יותר בעייתי לדחוף את כל הטאלנטים שלהם כי הקבוצות הגדולות יעדיפו לחלק את העוגה התקציבית לפחות שחקנים אבל לכאלו שנחשבים לראויים יותר בעינם, ופחות יהמרו על השחקנים הצעירים מאותם קבוצות קטנות, מה שיגרום בעצם להחרפת ולהגדלת הפערים בין הקבוצות, לסכנה ממשית להכחדות פיננסית של אותם אלו שראשיהם אינם מולטי מיליארדרים, אבל כנראה שבשביל הפופוליזם הכל תקף..

לפי הכתבה רוצים שזה החוק יהיה החל משנה הבאה, אבל גם כתוב שהחוק כולל בתוכו כמה שלבים כדי לאפשר לחוזים ארוכי טווח שקיימים כיום להתקיים, אבל שתוך שנתיים זה יגיע כבר למצב הרצוי מהבחינת החוק.

ויש משהו במה שאותה אומר, אבל כמו שהצעתי - אפשר לפתור את זה בקלות אם קובעים שהמגבלה היא מכפלה מסויימת של היכולת של הקבוצות הקטנות. אז גם תהיה לקבוצות עשירות יותר אינטרס לקנות שחקנים ישראלים מקבוצות קטנות. אם יהיה לקטנות יותר כסף, זה יגדיל את תקרת השכר שהגדולות יכולות להשקיע.

חוץ מזה, אני לא בהכרח חושב שזה יפגע ביכולת של הקטנות ׳לדחוף טאלנטים׳. יש מצב שזה יגרום דווקא למצב הפוך. הרי המגבלה היא רק על סעיף שכר השחקנים. זה אומר שיכול להיות שזה מפנה יותר מקום לסעיף העברות יותר גדול בתקציב. הרי לקטנות לא אכפת כמה השחקנים יקבלו אחרי שעוזבים אותם, אלא רק כמה הם יקבלו על זה.

קבוצות במצב של יותר כסף מהמגבלה על השכר, ישקיעו יותר בתשתיות, בנוער, וכן- גם בהעברות.

זה גזר דין מוות לכדורגל פה.במצב של היום שסוכן יכול להוציא בן רייכרט לבלגיה ולדאוג לו לחוזה יפה אז פשוט לא ישארו פה שחקנים

שעיר לעזאזל היקר, אם הגבלת שכר השחקנים תצא לפועל - לקחתם דאבל.

זה אשכרה לקחת את כל מה שמגעיל בספורט ודומה להפועל ולהביא אותו לישראל.

רק בישראל (ובמדינות גרועות בספורט כמו שלנו) יכול להגיע הרגע שכל העולם יתפתח ויתקדם, יקבל מיליונים על זכויות שידור + ישלם מליונים לכוכבים בין לאומיים כדי שיפתחו את הליגה ויתרמו לשיווק הענף ובישראל באותה התקופה בדיוק - חיים בעולם מקביל ורוצים להגביל.

לחצי מהקבוצות בארץ - לא צריך להיות מקום. לא בליגה הראשונה ולא בליגה השנייה. כל קבוצות העירייה למינהם וגם אלו כמוכם שמעלמים כספים במשך שנים עד שמוציאים קופיף שיקח הכל עליו - אין מקום בספורט ובכדורגל בפרט ועצוב שבשביל לגרום לקבוצות כמוכם להיות יותר תחרותיות וענייניות לוקחים את כולם אחורה (קבוצות כמונו)

במקום שידאגו לכך שתמצאו דרך להתנהל טוב יותר, להביא משקעים, לבנות תשתיות, לשלם בזמן וכמובן - להתקדם...לוקחים את כולם אחורה כדי שיהיו שווים.

עצוב..כל הכדורגל הישראלי הוא עצוב....החל מההוא שמנהל אותו ולא מבין ועד ההיא שאחראית עליו מטעם הליכוד שאין לה חצי מושג. שני אלה לא בדיוק אוהבים אתכם, אבל הלובי החזק שלכם מושך את כולם אחורה...חבל.

ערכתי כדי לסכם,

במקום ללכת קדימה ולתת לישראלים להתחרות, מתחילים לקשקש כמו בכדורסל ואז יבוא יום כמו השנה הנוכחית שלא יהיה שחקן אחד ישראלי לגיטימי מלבד עומרי כספי.

או שנגיע למצב שהליגה שלנו נראית כמו הליגה האלבנית או המקדונית.

מי שרוצה לשחק בליגת העל בכדורגל, שידאג לכסף, משקעים, קהל ואיצטדיון. מי שלא רוצה - יכול לשחק עם שיכון ותיקים ובית"ר עזרא. שם אפשר בשביל הכיף בלבד.

רק בישראל (ובמדינות גרועות בספורט כמו שלנו) יכול להגיע הרגע שכל העולם יתפתח ויתקדם, יקבל מיליונים על זכויות שידור + ישלם מליונים לכוכבים בין לאומיים כדי שיפתחו את הליגה ויתרמו לשיווק הענף ובישראל באותה התקופה בדיוק - חיים בעולם מקביל ורוצים להגביל.

לחצי מהקבוצות בארץ - לא צריך להיות מקום. לא בליגה הראשונה ולא בליגה השנייה. כל קבוצות העירייה למינהם וגם אלו כמוכם שמעלמים כספים במשך שנים עד שמוציאים קופיף שיקח הכל עליו - אין מקום בספורט ובכדורגל בפרט ועצוב שבשביל לגרום לקבוצות כמוכם להיות יותר תחרותיות וענייניות לוקחים את כולם אחורה (קבוצות כמונו)

במקום שידאגו לכך שתמצאו דרך להתנהל טוב יותר, להביא משקעים, לבנות תשתיות, לשלם בזמן וכמובן - להתקדם...לוקחים את כולם אחורה כדי שיהיו שווים.

עצוב..כל הכדורגל הישראלי הוא עצוב....החל מההוא שמנהל אותו ולא מבין ועד ההיא שאחראית עליו מטעם הליכוד שאין לה חצי מושג. שני אלה לא בדיוק אוהבים אתכם, אבל הלובי החזק שלכם מושך את כולם אחורה...חבל.

ערכתי כדי לסכם,

במקום ללכת קדימה ולתת לישראלים להתחרות, מתחילים לקשקש כמו בכדורסל ואז יבוא יום כמו השנה הנוכחית שלא יהיה שחקן אחד ישראלי לגיטימי מלבד עומרי כספי.

או שנגיע למצב שהליגה שלנו נראית כמו הליגה האלבנית או המקדונית.

מי שרוצה לשחק בליגת העל בכדורגל, שידאג לכסף, משקעים, קהל ואיצטדיון. מי שלא רוצה - יכול לשחק עם שיכון ותיקים ובית"ר עזרא. שם אפשר בשביל הכיף בלבד.

בכוונה לא התייחסתי אלינו ואליכם כאן. אני חושב שזה נכון בכל מקרה, וגם אם המצב הכלכלי היה הפוך.

לצורך העניין, אני חושב שזה יהיה נכון לעשות משהו בסגנון גם בספרד. המצד של הליגה שם לא טוב, אלא רק של הקבוצות הגדולות. תשאל את דפורטיבו, את אספניול, את ריאל סוסיידד כמה הם חושבים שהליגה שם טובה והאם צריך להגביל את המשכורות בליגה.

לחצי מהקבוצות בארץ לא צריך להיות מקום? מה זה אומר? אם זה חצי מהקבוצות, זה אומר שזה רמה של חלק גדול מהארץ. וצריך להכיל את זה. אפשר להגיד שלחלק קטן אין מקום, לקבוצות ספציפיות, אבל אי אפשר להגיד את זה על פאקינג חצי מהקבוצות. מה אתה רוצה? ליצור ליגה סגורה? אם זה המצב, זה אומר שהענף פה התפתח בצורה חולה. ברור שיהיו קבוצות עשירות וקבוצות עניות, קבוצות גדולות וקבוצות קטנות, אבל צריך ליצור מצב שלקבוצות יש אופציה לצמוח.

וכן, העניין זה לגרום לליגה לצמוח, לגרום לבנייה יותר נכונה, להתנהלות כלכלית יותר נכונה, להשקעה בתשתיות וכו׳. גם כאן זה המחשבה מאחורה. אולי אתה לא מסכים שזה יביא לתוצאה הרצוייה, אבל זה לא כדי לבטל הצלחה, אלא המטרה של זה היא לעודד הצלחה.

כי ליגה חולה תגרום לקבוצות הגדולות גם לקרוס בסוף, וזה בעיה. הניסיון כאן (ואפשר להתווכח על הדרך שבה רוצים ליישם את זה) הוא לגרום לקבוצות הגדולות להשקיע יותר בתשתיות, בנוער ובהעברות (וגם מצד מתוך הליגה, וגם מחו״ל לשחקנים עם שם, וזה מבלי להגביל שכר למישהו ספציפי ככה שאפשר להביא את מי שרוצים), וגם להכריח קבוצות קטנות להשקיע יותר בסגל שחקנים שלהם בשביל ליצור קבוצות טובות יותר (יחד עם תמריץ שזה לא יהיה שלא משנה כמה הם ישקיעו, קבוצות עשירות ישקיעו יותר ולכן אין טעם להשקעה שלהן).

והלובי החזק שלנו? על איזה לובי בדיוק אתה מדבר?

איך אתה רוצה לגרום לקבוצות גדולות להשקיע בתשתיות, כאשר הקבוצות הגדולות מלינות כל הזמן, כל השנה, כל שנה שהכסף עבור למקומות לא ידועים.

אתה רוצה לגרום לבעלי ההון הפרטיים להשקיע במגרשים ציבוריים - כאשר שרת הספורט לא עושה זאת.

בפעם האחרונה שבא מישהו והלין על התנהלות תקינה - צלבו אותו בלי הפסקה - אהמ אהמ מורן מאירי.

לפני שדואגים לסנדל את אלו שמשקיעים כדי לגרום להיות שווים לאלו שלא משקיעים אגורה אלא רק לוקחים - שידאגו להתנהלות תקינה במוסדות.

לפני שאתה מגביל את השכר של וידאר או של ערן - תדאג שאבי לוזון לכאורה לא יעשה מה שבא לו עם המיליונים. או שמכבי פ"ת שלו לא תקבל כסף מעיריה וגם תקח קצת לעצמה - לכאורה.

אתה נותן לי דוגמא את ספרד וזה נחמד, אבל ישבת לקרוא על הכדורגל הספרדי? על השחיתות. לשם אתה רוצה להגיע? בוא נדבר על אנגליה. איך קבוצה כמו הפועל רעננה מקבלת מליונים על זכויות שידור...שם לצורך העניין ראיתי את לסטר אלופה למרות הכסף הגדול וראיתי גם קבוצות קטנות אחרות מתקיימות מעצמן ומניהול תקין ולא מכספי עירייה.

למה לקחת את כולם אחורה? כדי שקבוצות כמו ראשון או הפועל קטמון יוכלו לשחק בליגה הראשונה? למה לא לקחת את כולם קדימה כדי שמכבי או הפועל יוכלו להיות חברות קבועות בליגת האלופות. לאן אנחנו שואפים? להצליח להתחרות ברמות הגדולות או לבדל את עצמנו מכל העולם ולעשות ליגה סגורה עם מעט צופים, בלי עניין ובלי שחקנים ברמה בינלאומית - העיקר שלשחקנים כמו רייכרט יהיה מקום.

לגבי המבנה של הליגה והעניין של חצי קבוצות - אני מדבר על חצי מהקבוצות המקצועניות ולא על חצי ליגת העל. לקבוצות שנתמכות אך ורק על ידי העירייה והם כלי לעסקנים להרוויח ולברוח - אין מקום בליגת העל. עדיף 10 קבוצות עם עניין מאשר 14 קבוצות ושמגיעים לחודש ינואר - חצי מהקבוצות פותחות רגליים ומשחקות בשביל להעביר את הזמן.

יש לכם לובי גדול מאוד ובמקום לקדש את המכרזים ולדאוג לחוקק חוקים שיקחו אותנו אחורה, תשקיעו את אותו הזמן בלקחת אותנו קדימה, בלשלם לגנן ולמצוא בעל הבית..אבל אתה מכיר את החולי שלכם יותר טוב מכולם ולא מדובר כאן על מכבי הפועל אלא על צורת חשיבה.

וכן, העניין זה לגרום לליגה לצמוח, לגרום לבנייה יותר נכונה, להתנהלות כלכלית יותר נכונה, להשקעה בתשתיות וכו׳. גם כאן זה המחשבה מאחורה. אולי אתה לא מסכים שזה יביא לתוצאה הרצוייה, אבל זה לא כדי לבטל הצלחה, אלא המטרה של זה היא לעודד הצלחה.

מעניין שדווקא גולדהאר הכי הרבה משקיע בתשתיות ובמחלקות הנוער

וכל האלה שהגו את החוק עסוקים בעיקר בלגנוב לנו את הכשרונות

איך? עלתה כאן השאלה מה תעשה קבוצה עם תקציב של 200 מיליון שקל, אבל הגבלה על 47 מיליון בשכר שחקנים. אז התשובה תהיה השקעה בתשתיות. ולא, אני לא מדבר על מתקנים ציבוריים (וזה בעיה, אבל כאן אני כמוך, מצפה מהמדינה לעשות את זה), אלא על מתקנים לנוער, אקדמיות, סקואטים לנוער וכו׳. אצל צ׳לסי למשל (אני מכיר את זה בעקבות חבר שעובד שם) - יש צוות של מספר סקאוטים שהולך לכל משחק של כל קבוצת ילדים ונוער של המועדון. מעבר למאמן והכל. שישקיעו במתקנים לאוהדים בכל חוויית האהדה וכו׳. כסף שיושקע בעתיד של הקבוצה, אבל גם יגרום להעלאת הענף ככה.

וזה לא סותר דרישה להתנהלות תקינה, ודרישה להשקעה ציבורית. אל תדבר עלינו ככאלו שנהנים ורוצים מנהל פסול. אנחנו סבלנו מזה מאוד, ירדנו ליגה בגלל החרא הזה, והיינו רגע לפני שהקבוצה שלי תמחק לחלוטין מהרשומות, אנחנו מורחקים מאופ״א לכמה שנים טובות ואנחנו עכשיו בבעיה משפטית עם החובות לחו״ל שיכול להיות שזה משהו שיוריד אותנו עוד ליגות או לכל הפחות יחזיק אותנו בליגות נמוכות עוד כמה שנים. תאמין לי שרוצים אצלנו יותר מרוב הקבוצות שיהיה פיקוח מלא על מנהל תקין ותשלומים בזמן וכו׳, כי חווינו על בשרנו מה המשמעות של מעילה בכספים (וגם אם הבקרה לא קוראת לזה ככה, מבחינתי זה לגמרי מעילה)

וסבבה, אז אתה מדבר על חצי מקבוצות לית העל, רוב קבוצות הלאומית, וכמעט כל הקבוצות הלא-מקצועיות. אז שוב - אתה רוצה ליגה סגורה? לא משנה כמה תקטין את הליגה, כל שנה יעלו אז קבוצות שנתמכות על ידי עיריות. אתה רוצה להקטין את המצב הזה? תיצור בסיס טוב. תיצור ליגה שאנשים יודעים שאם הם יקנו קבוצה, הם יוכלו למנף אותה (ואל תדבר איתי על מולטי-מיליארדרים. הם קונים קבוצות גדולות. צריך שזה יהיה תהליך. שאנשים עם קצת כסף יקנו, אחרי זה אנשים עם יותר כסף יקנו מהם וכן הלאה, ובסוף מגיעים לבעלי הון אמיתיים)

ואתה מציג את זה כלקחת צעד אחורה. בעיני זה ממש לא. בעיני זה לדחוף את כולם קדימה (שוב, על הנייר. אני לא מכיר את ההצעה הספציפית הזו לעומק, ולא יודע אם הפרטים בה טובים או לא). זה לגרום לקבוצות הקטנות להשקיע יותר, דבר שיצור ליגה עם יותר קהל שתכניס יותר כסף לכולם בהתאמה, ולקבוצות הגדולות הרבה. זה לגרום לקבוצות הגדולות להשקיע בדברים שיביאו להן הצלחה לטווח ארוך, ולא לחשוב רק הצלחה מיידית.
אני לא רוצה שיהיה מצב שקבוצה תהיה פעם אחת בליגת האלופות, תרוויח 100 מיליון שקל, ותשקיע הכל בשכר שחקנים. כי אם הם נופלים בשחקנים, הלך הכסף וזה לא קידם את הענף בשיט. שישקיעו, אבל ידעו גם להשקיע הרבה בדברים שיקדמו אותם בהמשך, ויחזיקו קבוצות חזקות למשך שנים, קבוצות שכל שנה יוכלו להלחם על ליגת האלופות.

אפשר לדבר על הסעיפים. אפשר לדבר על האם ההגבלה צריכה להיות 47 מיליון, 20 מיליון או 200 מיליון (כאמור, בעיני זה צריך להיות מכפלה מסויימת של היכולת של הקבוצות הקטנות בעונה החולפת, כדי לעודד הצלחה כלכלית של הליגה), אפשר לדבר על מה יביא להצלחה, אבל המטרה של זה היא כן לדחוף את כולם קדימה.

ושוב, אתה מדבר כאן בכותרות וקונספירציות. מי זה הלובי הזה? (במיוחד בהתחשב בזה שאנחנו לא בליגת העל, אז אין לנו אף נציג בישיבות שם).

איך? עלתה כאן השאלה מה תעשה קבוצה עם תקציב של 200 מיליון שקל, אבל הגבלה על 47 מיליון בשכר שחקנים. אז התשובה תהיה השקעה בתשתיות. ולא, אני לא מדבר על מתקנים ציבוריים (וזה בעיה, אבל כאן אני כמוך, מצפה מהמדינה לעשות את זה), אלא על מתקנים לנוער, אקדמיות, סקואטים לנוער וכו׳. אצל צ׳לסי למשל (אני מכיר את זה בעקבות חבר שעובד שם) - יש צוות של מספר סקאוטים שהולך לכל משחק של כל קבוצת ילדים ונוער של המועדון. מעבר למאמן והכל. שישקיעו במתקנים לאוהדים בכל חוויית האהדה וכו׳. כסף שיושקע בעתיד של הקבוצה, אבל גם יגרום להעלאת הענף ככה.

וזה לא סותר דרישה להתנהלות תקינה, ודרישה להשקעה ציבורית. אל תדבר עלינו ככאלו שנהנים ורוצים מנהל פסול. אנחנו סבלנו מזה מאוד, ירדנו ליגה בגלל החרא הזה, והיינו רגע לפני שהקבוצה שלי תמחק לחלוטין מהרשומות, אנחנו מורחקים מאופ״א לכמה שנים טובות ואנחנו עכשיו בבעיה משפטית עם החובות לחו״ל שיכול להיות שזה משהו שיוריד אותנו עוד ליגות או לכל הפחות יחזיק אותנו בליגות נמוכות עוד כמה שנים. תאמין לי שרוצים אצלנו יותר מרוב הקבוצות שיהיה פיקוח מלא על מנהל תקין ותשלומים בזמן וכו׳, כי חווינו על בשרנו מה המשמעות של מעילה בכספים (וגם אם הבקרה לא קוראת לזה ככה, מבחינתי זה לגמרי מעילה)

וסבבה, אז אתה מדבר על חצי מקבוצות לית העל, רוב קבוצות הלאומית, וכמעט כל הקבוצות הלא-מקצועיות. אז שוב - אתה רוצה ליגה סגורה? לא משנה כמה תקטין את הליגה, כל שנה יעלו אז קבוצות שנתמכות על ידי עיריות. אתה רוצה להקטין את המצב הזה? תיצור בסיס טוב. תיצור ליגה שאנשים יודעים שאם הם יקנו קבוצה, הם יוכלו למנף אותה (ואל תדבר איתי על מולטי-מיליארדרים. הם קונים קבוצות גדולות. צריך שזה יהיה תהליך. שאנשים עם קצת כסף יקנו, אחרי זה אנשים עם יותר כסף יקנו מהם וכן הלאה, ובסוף מגיעים לבעלי הון אמיתיים)

ואתה מציג את זה כלקחת צעד אחורה. בעיני זה ממש לא. בעיני זה לדחוף את כולם קדימה (שוב, על הנייר. אני לא מכיר את ההצעה הספציפית הזו לעומק, ולא יודע אם הפרטים בה טובים או לא). זה לגרום לקבוצות הקטנות להשקיע יותר, דבר שיצור ליגה עם יותר קהל שתכניס יותר כסף לכולם בהתאמה, ולקבוצות הגדולות הרבה. זה לגרום לקבוצות הגדולות להשקיע בדברים שיביאו להן הצלחה לטווח ארוך, ולא לחשוב רק הצלחה מיידית.

אני לא רוצה שיהיה מצב שקבוצה תהיה פעם אחת בליגת האלופות, תרוויח 100 מיליון שקל, ותשקיע הכל בשכר שחקנים. כי אם הם נופלים בשחקנים, הלך הכסף וזה לא קידם את הענף בשיט. שישקיעו, אבל ידעו גם להשקיע הרבה בדברים שיקדמו אותם בהמשך, ויחזיקו קבוצות חזקות למשך שנים, קבוצות שכל שנה יוכלו להלחם על ליגת האלופות.

אפשר לדבר על הסעיפים. אפשר לדבר על האם ההגבלה צריכה להיות 47 מיליון, 20 מיליון או 200 מיליון (כאמור, בעיני זה צריך להיות מכפלה מסויימת של היכולת של הקבוצות הקטנות בעונה החולפת, כדי לעודד הצלחה כלכלית של הליגה), אפשר לדבר על מה יביא להצלחה, אבל המטרה של זה היא כן לדחוף את כולם קדימה.

ושוב, אתה מדבר כאן בכותרות וקונספירציות. מי זה הלובי הזה? (במיוחד בהתחשב בזה שאנחנו לא בליגת העל, אז אין לנו אף נציג בישיבות שם).

השקעה גדולה בתשתיות תביא להכנסות גדולות בהרבה בעתיד, מה שיגרום לפער בין תקרת השכר להכנסות הקבוצה רק לגדול, מה יעשו עם כל הכסף? זה ממש לא הגיוני.

היכולת של קבוצה להצליח באירופה תהיה מוגבלת. כדי להיות פקטור משמעותי בליגת האלופות לאורך שנים צריך תקציב של 200-300 מיליון שקל מינימום (סדר גודל של באזל),

לא משנה כמה הקבוצות הקטנות יתקדמו, המכפלה של התקציב שלהם לא תגיע לזה, אם כן - כל התקרה הזו מיותרת.

וזה לא סותר דרישה להתנהלות תקינה, ודרישה להשקעה ציבורית. אל תדבר עלינו ככאלו שנהנים ורוצים מנהל פסול. אנחנו סבלנו מזה מאוד, ירדנו ליגה בגלל החרא הזה, והיינו רגע לפני שהקבוצה שלי תמחק לחלוטין מהרשומות. תאמין לי שרוצים אצלנו יותר מרוב הקבוצות שיהיה פיקוח מלא על מנהל תקין ותשלומים בזמן וכו׳.

אני אתייחס רק לזה. כי אני ואתה יכולים לדון בזה שנים ולחפור בניוטרל.

אני ואתה ביסוד של החשיבה שלנו - שונים ולכן אתה הפועל ואני מכבי. לא בתור קלישאה. בהסתכלות על הדברים אנחנו רואים הפוך.

אי אפשר לדבר על הסעיפים, אי אפשר לדבר על הגבלה. לא 47 מיליון וגם לא 200 מיליון.

אני רוצה לעודד את הטובים ביותר ולתת להם יד חופשית להצליח. המטרה שלי שהטובים יתחרו ברמה גלובלית ולא ישארו כאן אצלנו, בהסתדרות הקטנה שלנו ויצליחו.

בשביל לגרום למכבי (הורדתי את הפועל, מכבד את הרצון לפרובנצליות שלכם) להיות חברה בליגת האלופות, או לחיפה להיות מועדון צמרת ברמה אירופאית (לפי חשיבתך - יש את כל התנאים. אז למה זה לא קורה?) אני לא צריך לייצר מגבלות אלא רק לגרום למנהל תקין.

אתה מגביל ומחוקק משהו כשאתה מאמין שבלי זה - לא תהיה התנהלות תקינה. 40 שנה לא התקדמנו בתור נבחרת, אף מועדון בארץ לא הלך קדימה אלא רק אחורה. חצי מהמועדנים כאן התפרקו והחצי השני בדרך לשם ואתה רוצה להגביל ולשנמך את הטובים במקום לעשות דברים בצורה תקינה ולטפל בבעיות מהשורש.

מה הבעיה שלך בכדורגל? ברצינות, מה? מגרשים? חוסר הצלחה? חוסר הצלחה של השחקן הישראלי? זה שאתה לא תחרותי בכלום?

כשאתה מגביל קבוצות ומגביל תקציבים אתה מעודד אנשי חשכה כמו מני ויצמן לקנות שחקנים דרך גורם שלישי ואז אחרי 10 שנים לסגור את מועדון הכדורגל הפועל ת"א.

די למחשכים האלה. בעלים פרטי, איצטדיון, קהל, מרצנדייז והכי חשוב - שיווק. מי שלא מסוגל לעמוד בתנאי הקבלה שישחק עם בית"ר עזרא או שיכון ותיקים בליגה שלהם - בשביל הכיף.

זה גזר דין מוות לכדורגל פה.במצב של היום שסוכן יכול להוציא בן רייכרט לבלגיה ולדאוג לו לחוזה יפה אז פשוט לא ישארו פה שחקנים

בואו נשים דברים בפרופורציה

לא, זה לא גזר דין מוות לשום דבר. זו אמירה מגוחכת. כל מה שזה בסך הכל זו משקולת לא גדולה במיוחד על הכנף של קבוצה אחת בלבד (אנחנו), שעם טיפה יצירתיות אנחנו מתגברים עליה ולא מרגישים אותה בכלל.

לא, זה לא גזר דין מוות לשום דבר. זו אמירה מגוחכת. כל מה שזה בסך הכל זו משקולת לא גדולה במיוחד על הכנף של קבוצה אחת בלבד (אנחנו), שעם טיפה יצירתיות אנחנו מתגברים עליה ולא מרגישים אותה בכלל.

זו בדיוק החשיבה של מכבי שגורמת לנו כקהל להשתגע.

בוא נשים דברים בפרופורציה..אני לא צריך להיות יצירתי כדי ליצור לעצמי שיוויון.

עם טיפה יצירתיות נתגבר על ניר רשף, על אבן עזרא, על עופר עיני - למה?

אתה פותח טלוויזיה כדי לראות את רעננה או את מכבי?

בחורה אקראית שלא מבינה בספורט, תפתח את צרלטון ותשאיר את הטלוויזיה דלוקה כשהיא רואה את מכבי או רעננה. איפה הסיכוים גדולים יותר?

אנחנו לא צריכים את הגישה הזו...של תשימו מכשולים ואנחנו נסתדר. אפשר לצעוק "לא" מההתחלה...עוד שהעסקנים רק מרימים ראש.

זו בדיוק החשיבה של מכבי שגורמת לנו כקהל להשתגע.

בוא נשים דברים בפרופורציה..אני לא צריך להיות יצירתי כדי ליצור לעצמי שיוויון.

עם טיפה יצירתיות נתגבר על ניר רשף, על אבן עזרא, על עופר עיני - למה?

אתה פותח טלוויזיה כדי לראות את רעננה או את מכבי?

בחורה אקראית שלא מבינה בספורט, תפתח את צרלטון ותשאיר את הטלוויזיה דלוקה כשהיא רואה את מכבי או רעננה. איפה הסיכוים גדולים יותר?

אנחנו לא צריכים את הגישה הזו...של תשימו מכשולים ואנחנו נסתדר. אפשר לצעוק "לא" מההתחלה...עוד שהעסקנים רק מרימים ראש.

אתה צודק אחי

אז בוא נעשה מה שאנחנו עושים כל יום: נפתח על זה נושא בפורום ככה שרק אנחנו ניחשף לעוולה הזאת, נתדלק את העצבים ותחושת הקיפוח שלנו בין עצמנו, וחוזר חלילה.

תבין שכשאתה מתרעם בפורום אתה לא עושה כלום נגד העוולות האלה. כלום.

אם מכבי אלופת אירופה בכדורסל אז ימציאו חוקים כדי להוריד אותה לרמת הליגה, אם מכבי כדורגל מוכיחה שהיא כבר כמה שנים מועדון יציב, חזק ותחרותי אז ננסה לחוקק חוקים כדי להוריד אותה לרמת פליאוף תחתון, כאילו יש לנו איזה יתרון כלכלי משמעותי על מועדון שיש לו יומרות או שאנחנו ברמה אחרת מהליגת פח זבל הזאת וגם אז זה לא הגיוני.

אם באיזשהו שלב נביא שחקן חופשי לפני פרישה בסדר גודל שלא ראו פה כמו הקבוצות בטורקיה ונצטרך לשלם לו 4 מליון יורו שכר אז אי אפשר כי חבורה של חזירי חליפות החליטו? כושלאמא של כל הזונות האלה.

אם יוצא החוק הזה אני עם כדורגל בארץ סיימתי. גזר דין מוות לכדורגל הישראלי. נהיה מבסוטים אם נצליח להתברג בטעות לשלב בתים בליגה האירופית כי על הליגת האלופות אין מה לדבר בכלל

אתה צודק אחי

אז בוא נעשה מה שאנחנו עושים כל יום: נפתח על זה נושא בפורום ככה שרק אנחנו ניחשף לעוולה הזאת, נתדלק את העצבים ותחושת הקיפוח שלנו בין עצמנו, וחוזר חלילה.

תבין שכשאתה מתרעם בפורום אתה לא עושה כלום נגד העוולות האלה. כלום.

אני איזו דמות של הדרדסים שאתה מדבר אלי ברבים? אני בן אדם פרטי ולא חלק מקבוצה.

רביד, אני לא פותח נושאים בפורום(כמעט ולא). עניתי לך לעניין ואמרתי שלך שהגישה הזאת של "תחוקקו חוקים ותזיינו אותנו - אנחנו יצירתיים מספיק כדי להתמודד" לא עובדת אלא להפך. עם הזמן אנחנו רואים שהגישה הזו של מכבי מזיינת אותנו כל עונה בכמה נושאים.

זה שם לך תקרה לצמיחה כקבוצת כדורגל, בלי שום סיבה הגיונית.

נכון שבראייה צרה ומיידית ניתן להתגבר על זה, וגם בתקציב היום צריך להוציא יותר, אבל לא ככה צריך להסתכל על דברים.

אתה לא יכול לקבוע תקרת שכר כשבכל שאר העולם היא לא קיימת, זה מגוחך.

אני איזו דמות של הדרדסים שאתה מדבר אלי ברבים? אני בן אדם פרטי ולא חלק מקבוצה.

רביד, אני לא פותח נושאים בפורום(כמעט ולא). עניתי לך לעניין ואמרתי שלך שהגישה הזאת של "תחוקקו חוקים ותזיינו אותנו - אנחנו יצירתיים מספיק כדי להתמודד" לא עובדת אלא להפך. עם הזמן אנחנו רואים שהגישה הזו של מכבי מזיינת אותנו כל עונה בכמה נושאים.

אני מסכים עם הגישה שלך. בסך הכל אמרתי שאני חושב שדרך ההתמודדות שלנו עם העוולות נגדנו היא גרועה, זה הכל. ממש לא נגדך או משהו.

בנושא הזה ספציפית, רק לחדד: התגובה שלי היתה לכל הדרמטיים שהכריזו שזהו, נהרס הכדורגל בארץ. הוא לא, ממש לא. ההשפעה של החוק הזה על הכדורגל בארץ נכון לעכשיו לא כזו גדולה כלל וכלל. לרוב הגדול של הקבוצות החוק הזה יכול לעשות טוב (כי תהיה ירידה קטנה בשכר השחקנים). אותנו הוא קצת דופק, אבל השאלה היא היישום שלו: אם אסור באופן גורף לעבור את תקרת השכר אז נצטרך לקצץ שחקן חשוב כמו אצילי למשל. אם מותר לחרוג אז בסך הכל נשלם על זה מס, אפשר להתגבר על זה (במקביל תהיה ירידת שכר קטנה אצל כוכבים אחרים מה שיקל עלינו). זה הכל. הכרזות על הרס הכדורגל הישראלי הן מוגזמות ולא נכונות כל עוד החוק הזה משפיע רק על קבוצה אחת.

זה שם לך תקרה לצמיחה כקבוצת כדורגל, בלי שום סיבה הגיונית.

נכון שבראייה צרה ומיידית ניתן להתגבר על זה, וגם בתקציב היום צריך להוציא יותר, אבל לא ככה צריך להסתכל על דברים.

אתה לא יכול לקבוע תקרת שכר כשבכל שאר העולם היא לא קיימת, זה מגוחך.

מה זאת אומרת? בטח שאפשר. תראה איזה יופי זה עובד בקובה ונצואלה וכו'.

הדיון הזה הוא בכלל דיון כלכלי, התוצאות שלו ידועות מזמן.

רק אצלנו עוד מצליחים לחשוב על רעיונות הזויים כאלה והגבלות זרים מפגרות כדי לשפר (לשמר?) את התוצר המקומי ולקבל תמיכה.

להוסיף עוד חוק, עוד הגבלה, במקום להסיר את הגבלות וכך לשפר את החלשים, מנסים להוסיף הגבלות כדי להוריד את החזקים לרמתם.