Jump to content

סיכום ההפסד למכבי חיפה בגביע בסמי עופר אחריי צפייה בש.ח | דווקא להם, דווקא 3.

Sawyer

Recommended Posts

אין דבר גרוע וקשה יותר מאשר מפגשים כפולים, ליגה וגביע. ובטח שזה מול מכבי חיפה, כולנו זוכרים איך זה נגמר בפעם שעברה. גם כשאנחנו מגיעים מהמקום הכי גבוה כשמכבי חיפה בתהומות התחתית וללא קהל, זה לא יהיה קל.

ג'ורדי מבין את חשיבות המשחק ומעלה את ה11 הכי טובים שלו, בלי להתחשב ברוטציות או מנוחה. מכבי חיפה מעלה את ה11 הגנרים שלה.

המשחק נפתח בסערה בשמיים וגם במגרש, דקה 2 מתפרצת של מכבי ת"א עם אבי ריקן שבועט חזק מ22 מטר אבל למרכז השער, גלזר קולט. דקה 14 הזדמנות כפולה לירוקים אלברמן בועט בנגיעה כדור מדהים מ25 מטר אבל הסטה קלה של דור פרץ מעבירה את הכדור סנטימטרים מעל המשקוף ולקרן שעולה לראש של בן הרוש שמ5 מטר לא מצליח לנגוח טוב, הכדור שלו הולך גבוה מעל השער. הקצב קצת יורד עד שבדקה ה25 התקפה נהדרת של מכבי ת"א מולידה כדור רוחב באגף שמאל לוידאר שבועט כדור שנבלם בהגנת חיפה וחוזר לגולסה שמנסה גם הוא בעיטה מהרחבה אבל גם הכדור שלו נבלם. דקה 26 זה היה חייב להיות ה1-0 כשאלי דסה הרים כדור נהדר לוידאר קיארטנסון שהתרומם מעל כל הגנת מכבי חיפה לכדור אבל הנגיחה שלו פספסה את המסגרת בסנטימטרים. המשחק התעורר, דקה 32 טעות כפולה של בלקמן משאירה את מאבוקה לבד באגף ימין, האחרון מעביר כדור שמגיע לקלאוס שמנוקדת הפנדל מצליח לייצר מגע עם הכדור אבל לא לנתב אותו אל המסגרת תחת השמירה של טיבי. דקה 34 אייל גולסה משחרר בעיטה טובה מ20 מטר אבל הכדור שלו מפספס את המסגרת של גלזר במעט. דקה 39 עוד התקפת כדור יפיפייה של הצהובים מסתיימת בבעיטה בנגיעה של בלקמן מ20 מטר. הכדור שלו שוב פעם מפספס את המשקוף רק במעט. איבוד חסר אחריות של ריקן מגיע לקלאוס שמעביר במהירות לרוקאביצה שמ14 מטר אלכסוני בועט כדור שטוח שמפספס את המסגרת.

מחצית שניה נפתחת בדקות טובות של הצהובים כשבדקה ה48 דור פרץ מנסה עוד בעיטה מרחוק, גם הכדור שלו הולך מעל השער. דקה 49 ריקן מוביל התקפה נהדרת באגף שמאל ומעביר כדור נפלא לבלקמן שלא בועט בנגיעה ונבלם בשניה עד לריקן שבועט בנגיעה מ16 מטר, הכדור שלו הולך אמנם מדוייק אבל לא מספיק חזק כדי להכריע את גלזר. דקה 54 שער מקרי של הירוקים כשכדור רוחב רע נהדף עוד יותר רע בידיים של ראייקוביץ' היישר לרועי קהת ממצב שבלתי אפשרי לפספס ממנו שולח את הכדור לרשת, 1-0 חיפה. הירוקים לא מבזבזים מומנום, דקה 58 פיאסקו של באבין וטיבי מוציא את רוקאביצה לריצה לבד עם סלליך מול ראייקוביץ', רוקאביצה מוסר רוחב וסלליך מגלגל בקלות לרשת, 2-0 חיפה. הצהובים מתאוששים ומנסים לחזור, דקה 61 בלקמן משחרר בעיטה טובה מ18 מטר, הכדור הולך לקרן. דקה 62 יצחקי מנסה מזווית בלתי אפשרית הכדור מפספס את המסגרת. דקה 65 אייל גולסה מנסה עוד בעיטה מ20 מטר, אבל בפעם המי יודע מה זה הולך לידיים של גלזר. דקה 68 קרן של מאבוקה מגיעה לקוסטנדיוב שמ5 מטר בעט בצורה מביכה לשמיים. דקה 73 סלליך באגף שמאל מכניס כדור עומק שטיבי מצליח להגיע אליו אבל לא להרחיק אותו מרוקאביצה שבנגיעה מקרוב יורה פצצה למשקוף, מכבי ניצלת במזל גדול מהשלישי, דקה 76 רוקאביצה כבר לא מפספס, איבוד של עטר מוציא מתפרצת של מכבי חיפה שהולכת לרוקאביצה באגף ימין שזורק את באבין ומשחרר כדור מדויק אל בין החיבורים כדי לגמור את המשחק, 3-0 חיפה. דקה 80 בלקמן מוריד כדור לשרן שמ16 מטר בועט בנגיעה כדור לא טוב שמפספס את המסגרת.

שופט: (מכור. אם הייתי יכול לחשוב שאתה סתם רע אחריי ההתעלמויות מהפנדלים, השריקות ההפוכות, כל הקטנות איתם והצהובים הבדיחה הגיעה ההתעלמות מדוס סנטוס. ואוו. ****. בראש. עכשיו.)

שחקנים:

ראייקו - משחק רע שלו, אשם בוודאות בשער הראשון (והקריטי מכולם) ופשוט היה במשחק רע. יש גם ימים כאלו, תרים את הראש ילד.

דסה/אופיר - בבקשה בבקשה שזה לא משהו רציני, הלוואי שתחזור מהר. אסון. | עוד משחק פחות טוב של אופיר, לא מרוכז הגנתית, לא מספיק מדוייק התקפית. מבאס.

טיבי - לצד כמה פעולות הגנתיות טובות ואפילו דחיפת כדורים סבירה קדימה יש טעויות ברמת טיבי העפיפון בלי חוט/הלום קרב מהבופור. לא מאמין שזה קורה לך שוב.

באבין - מה שרוקאביצה עשה לו בשער השלישי ובכלל, משחק רע שלו. כל ההגנה קרסה, הוא עדיין קבור איפשהו בדשא.

שרן - הכי חלש בהגנה של מכבי ובכלל, לא מבין איך ג'ורדי ממשיך להרכיב אותו כל משחק כשהוא עושה ככ הרבה נזק על המגרש.

מיכה - לא התמודד עם השמירה הכפולה שקיבל ממכבי חיפה כשניסה ללכת לעומק/רוחב. עדיין הצליח להעביר כמה כדורים אבל פשוט לא הצליח לשבור את ההגנה של חיפה, בצד ההגנתי היה די מחוייב.

פרץ - אני חושב שמלבד כמה מכירות דור פרץ קלאסיות הוא דווקא היה אולי היחיד שהצליח לעשות את העבודה שלו במרכז. תיקולים טובים, הרוויח כדורים והראה נוכחות באמצע. אבל מזה משנה כבר..

גולסה - לא משחק טוב של אייל גולסה שפשוט לא מספיק מדוייק בבעיטות שלו, לא עשה מספיק עבודה ופשוט לא הרוויח לנו את המשחק. רק שלא ייפצע..

ריקן - משחק חלש מאוד של אבי ריקן בשני צדי המגרש, לא הגנה ולא התקפה. פשוט משחק לשכוח.

בלקמן - לא מרוכז ברחבה, לא מצליח לנצל מצבים, גם את האיכויות שלו הוא פחות הביא. זה לא שהוא היה נורא אבל הוא פשוט לא תרם.

וידאר - יכל לגנוב גול מהמצב וחצי שהיו לו, חבל שלא עשה את זה. ברור שהוא הנפגע הראשון ממשחק חלש של מכבי, לא רואה בו האשם בהפסד.

פיקנטריה:

- שוב מפסידים לחיפה בגביע אחריי ניצחון גדול בליגה

- קוון זבל ובלקמן עם הדם

- הפסד ראשון למכבי חיפה בסמי עופר (?)

- הקהל הירוק מביך את עצמו בשירת שיר המשבר. פףףף.

- הרחקה ליואב זיו וגם לקרלוס גרסיה.

חייב למות:

חכמון (וצוות השיפוט) - בן שרמוטה זבל, אתה כזאת צואה אנושית עלובה. מורה בבית ספר, עבד כי ימלוך. שהמחלה תקח כבר.

דוס סנטוס - אמיתי? באמת? ואוו. לא האמנתי שגם אתה פשוט חיה פראית מטונפת, להעיף את הזבל הזה מהארץ. גועל נפש. ההתאחדות חייבת להרחיק אותו ושהקארמה כבר תהרוג אותו, אמן.

קהל:

לא יודע, לא רוצה להתרכז במה שהיה וישבתי מעט רחוק ככה שקשה לי להגיב. אני כן אשבח את השירה בסוף המשחק והתמיכה בקבוצה. הכל בסדר והראנו את זה מעולה.

הדבר החשוב הוא להגיע אש ביום ראשון, למשחק הכי חשוב בעולם מול בני יהודה. לבוא אש ולא לצאת מהמגרש בלי 3 נקודות.

בסה"כ לפני המשחק אמרתי שאם לא הייתה מכבי חיפה אלא איזה רעננה לא הייתי מבתאס אם לא היינו עולים ולו רק כדי להמנע מדאבל בית"ר י-ם ברבע שיהרוג לנו את הסיכויים לאליפות, אז הודחנו. לא יודע למה דווקא להם ודווקא 3, אבל הכל בסדר.

הולכים לישון, קמים בבוקר ועם הראש מורם מתחילים להכנס לטירוף של יום ראשון. מלחמת עולם.

לילה טוב וצהוב

באיזה דקה היה הרוחב שהעביר דוידזאה לבלקמן שהשתלט ובעט\פנדל מה שלא הלך שם? בלקמן תפס את הרגל כמו חולה.

אני רוצה לראות את זה שוב

זה היה ריקן שמסר את הרוחב, סביב הדקה ה 50 למיטב זכרוני.

גרשון נכנס בצורה חזקה ודי מגושמת אל ניסיון ההשתלטות של בלקמן והרחיק את הכדור (עם העקב נראה לי).

בהמשך התנועה שלו הוא פגע בברך של בלקמן.

רוב השופטים לא שורקים לפנדל, אבל זה לחלוטין לא מופרך.

מסכים תורג׳י. יותר עונה להגדרה של משחק מסוכן מאשר עבירה של ממש.

במרכז המגרש רואים המון מקרים של גלישות מסוכנות שיוצרות מגע עם הכדור ואח״כ עם השחקן שזוכות לשריקה, ברחבה הרבה פחות.

חוסר אחידות שעל הנייר לא אמור להתרחש, אבל בתכל׳ס יש בו הגיון ושיקול דעת בעיניי. פנדל זה לא צחוק.

באבין הכי חלש בהגנה בהפרש, חלק עצום בשערים השני והשלישי, כבר חשבתי שהוא מתייצב. לא יודע איך הגעת לזה שייני היה הכי גרוע, לא אשם באף שער.
ראיקו בגדול חירב את המשחק (תקופה רעה, גם אשם בגול שפסגנו מהם בליגה), כי הרגיש שמי שתבקיע ראשונה גם תנצח. אין מה לעשות קורה, מקווה שיחזור לעצמו במהרה.

מאכזב, אבל באמת לגביע חוקים משלו. לשכוח מהר, זה לא היה מדד ליכולת האמיתית שלנו.

מה יש לרוקאביצה הזה שהוא מתעורר רק נגדנו.

מסכים תורג׳י. יותר עונה להגדרה של משחק מסוכן מאשר עבירה של ממש.

במרכז המגרש רואים המון מקרים של גלישות מסוכנות שיוצרות מגע עם הכדור ואח״כ עם השחקן שזוכות לשריקה, ברחבה הרבה פחות.

זו חוסר אחידות שעל הנייר לא אמורה להתרחש, אבל בתכל׳ס בעיניי יש בה הרבה הגיון ושיקול דעת. פנדל זה לא צחוק.

למה בעצם?

הכדור יחסית בשליטה של בלקמן, אם גרשון לא עושה את העבירה/לא נוגע בבלקמן/נוגע בו באופן סביר. בלקמן לא בועט לשער?

אבי ריקן לא צריך להיות שחקן בהרכב במכבי תל אביב,כנ״ל שרן ייני.

ראיקוביץ איזה טעות בשער הראשון כל כך לא מתאים לו.

ההתקפה שלנו איטית.. מקווה מאד שגורדי רואה את זה ויתחיל לפעול

למה בעצם?

הכדור יחסית בשליטה של בלקמן, אם גרשון לא עושה את העבירה/לא נוגע בבלקמן/נוגע בו באופן סביר. בלקמן לא בועט לשער?

זה מהלך שצריך להסתכל עליו בכמה הילוכים חוזרים, ממה שקלטתי בלייב גרשון יצר שם מגע עם הכדור אחרי ההקפצה הקטנה של בלקמן.

קשה לקבוע בוודאות, אבל הכדור קיבל שם מעוף מוזר, סטה מהמסלול הטבעי שלו.

אני חושב שגרשון שיפשף אותו עם העקב/החלק האחורי של כף הרגל.

אין ספק שהכניסה שלו הייתה אגרסיבית ומגושמת, אבל אם אכן יצר מגע עם הכדור לפני, אני חושב שזה ממש סבבה לא לשרוק פנדל.

מסכים שמידת השליטה של השחקן בכדור היא פאקטור חשוב במשוואה, רק שבמקרה הספציפי הזה גם היא נתונה לפרשנות.

אירוע די מעניין למען האמת.

האמת פחות מפריע לי זה שהפסדנו ספציפית לחיפה או אפילו התוצאה הפיקנטרית כמו עצם ההדחה עצמה מהגביע.

ואולי יותר מההדחה מהגביע מפריע לי החוסר תשוקה והטירוף של השחקנים שלנו. כבר מהפתיחה אפשר היה לראות שהשחקנים פשוט לא באותו מוד כמו שהיו עד עכשיו.

חיפה כמו קבוצת תחתית טיפוסית הסתגרה ויצאה למתפרצות. ובתוספת טעויות חמורות שלנו הצליחה לעקוץ. באותה מידה זה יכל לקרות גם מול רעננה או אשדוד (אולי בתוצאה נמוכה יותר רק).

אין טעם אפילו לעבור שחקן שחקן כולם היו ברמה או אפילו שתיים פחות. כשכמובן המכה הכי כואב מבחינתנו בכל הקשור לעתיד זה הפציעה של דסה שכנראה יחמיץ את ב"ש.

עם זאת, פנינו קדימה ואנחנו עדיין מקום ראשון ופה הכל עוד פתוח.

וחיפה? כנראה שירת הברבור שלה נגדנו העונה. תפסו יום ממש חלש שלנו, עדיין לא רואה אותם מגיעים לפלייאוף העליון.

וכמו שמישהו בפייסבוק שלי הזכיר, גם בעונה של סוזה עפנו בשמינית מול קבוצה קטנה אחרת. את הסוף של אותה עונה כולנו זוכרים.

וכמו שמישהו בפייסבוק שלי הזכיר, גם בעונה של סוזה עפנו בשמינית מול קבוצה קטנה אחרת. את הסוף של אותה עונה כולנו זוכרים.

בעונה של סוזה לקחנו אליפות במחזור ה 3

כל המשחק ההגנה היה חלש

מחצית ראשונה עמדנו טוב, מחצית שניה הם לא עלו לדשא, חיפה ניצחה אותנו בקלות.

על שרן אני כבר לא ארחיב, זה פשע מה שקורה איתו

דרך אגב פיקנטריה

בדקת דומיה הכרוז מזכיר על התואר הראשון של חיפה בשנות ה60 מול מכבי ת"א בהתלהבות יתרה, כל הקהל שלהם מוחא כפיים בשמחה והשחקנים של מכבי מוחים בצורה מובכת ודי מפסיקים.

דרך אגב פיקנטריה

בדקת דומיה הכרוז מזכיר על התואר הראשון של חיפה בשנות ה60 מול מכבי ת"א בהתלהבות יתרה, כל הקהל שלהם מוחא כפיים בשמחה והשחקנים של מכבי מוחים בצורה מובכת ודי מפסיקים.

וגם אז הגמר היה בי-ם....(5-2 הם ניצחו אותנו)

חח

חיפה בדיחה, חבל שלא ניצחנו 6-0

חח

וואלה עד הגול שלהם היה משחק שקול, 3 גולים במתפרצות והם בטוחים כבר שהם כבר נתנו את משחק חייהם.

כבר ב2-0 אמרתי שזה ממש מזכיר לי את ביתר במחזור הראשון