Jump to content

פאודה עונה 2- ספויילרים על מה שכבר שודר

הנדון

Recommended Posts

כמה פרקים יש בעונה הזו?

12 אם אני לא טועה.

ואין ספק שהסוגריים בתרגום ספיילרו. קצת חובבני. היינו יכולים להבין איך ואליד עלה עליו גם בלי הסוגריים (לפי המונולוג של ואליד בסוף)

ועדיין פרס השחקן הגרוע בסדרה מוענק לרונה לי (בפער ממש קטן מעידן עמדי).

כן, עידן לא מקבל יותר מדיי מסך אז זה פחות מורגש

שירין דוקא מצוינת לדעתי, אבל הסיפור הזה עם דורון לא משדר אמינות

איציק כהן - כל סצנה תענוג, אוי ואבוי להם אם יערפו גם אותו

בעידן שבו "אף דמות לא חסינה", בעקבות כמה מקרים של סדרות שהתרסקו בעקבות מוות של דמות מפתח, במאים וכותבים בהוליווד הגיעו למסקנה:

לכל סדרה יש דמות-שתיים שבלעדיהן אין סדרה

מקווה שיוצרי פאודה מבינים שתכלס יש להם שתיים כאלה.
אין סדרה קודם כל בלי איציק כהן הענק (התפקיד הישראלי הכי טוב שאני זוכר. כל סצנה שלו אני מהופנט, כל מילה בערבית אני גומע כמו קפה)
דורון הוא הדמות הראשית והעלילה די סובבת סביבו כך שמטבע הדברים אין סדרה גם בלעדיו.
גם עידן עמדי דמות נורא מרכזית. בלעדיו לא ברור מי יעמוד בצד ויחריב סצנות פעם בכמה פרקים כשהוא מקבל טקסט.
אגב, יש קטע לגבי אמינות המשחק בשפה זרה. כלומר, כשמדברים בשפה שאנחנו לא מכירים, בגלל שאנחנו לא מכירים את הניואנסים, התנועה והטון של אותה מדינה קשה לאמוד האם השחקן משחק טוב או לא.
מעניין איך רמת המשחק של הישראלים בערבית, וגם של הערבים עצמם. כאילו זה נראה שהרמה ממש גבוה, מקווה שזה אכן כך.

אגב, יש קטע לגבי אמינות המשחק בשפה זרה. כלומר, כשמדברים בשפה שאנחנו לא מכירים, בגלל שאנחנו לא מכירים את הניואנסים, התנועה והטון של אותה מדינה קשה לאמוד האם השחקן משחק טוב או לא.
מעניין איך רמת המשחק של הישראלים בערבית, וגם של הערבים עצמם. כאילו זה נראה שהרמה ממש גבוה, מקווה שזה אכן כך.

יש שחקנים שמדברים את הערבית מאוד יפה ונכון (קפטן איוב, דורון, נאור), ויש שחקנים שאתה שומע שהם מדקלמים את מה שהם למדו (אבא של דורון מדבר נורא, עידן עמדי גם על הפנים).

אגב, גם השחקנים של שירין לא באמת יודעת ערבית אבל היא מצליחה לדבר אותה בצורה מאוד נכונה ומדוייקת.

יש שחקנים שמדברים את הערבית מאוד יפה ונכון (קפטן איוב, דורון, נאור), ויש שחקנים שאתה שומע שהם מדקלמים את מה שהם למדו (אבא של דורון מדבר נורא, עידן עמדי גם על הפנים).

אגב, גם השחקנים של שירין לא באמת יודעת ערבית אבל היא מצליחה לדבר אותה בצורה מאוד נכונה ומדוייקת.

סטיב נאור ודורון היו מסתערבים, סביר להניח שיידעו לדבר...

סיפור נקמה זה אחלה, אבל שיהיה לפחות הגיוני. איך מישהו שפותח סניף של דאע"ש, וכל הצבא מתמקד בו, מסתובב ככה חופשי...

וזה שכל המסתערבים הם חבורה של 5-6 אנשים ורק הם יוצאים לפעולות הגיוני?

וזה שכל המסתערבים הם חבורה של 5-6 אנשים ורק הם יוצאים לפעולות הגיוני?

אני מניח שגם במציאות של הסדרה מדובר ביחידה אחת מני רבות, לא?

אני מניח שגם במציאות של הסדרה מדובר ביחידה אחת מני רבות, לא?

?

בגדול הפרק היה סביר, הקטע עם הכתוביות הרס קצת וסוג של גילה את הסוף,

הבילד אפ שהיה כל הפרק היה צפוי מדי, כל הפרק חשבתי לעצמי שהפרק הזה טוב מדי ורגוע מדי וסיפור אהבה פוצי מוצי של דורון ושירין נחמד אבל זו לא טלנובלה ורק חיכיתי לבום שיגיע.

חח אתה רציני?

יגאל נאור דובר ערבית כולל מבטא עיראקי

פרק טוב

אבל תכלס מאוד לא אמין ודי נמאס

אל מקדסי מבוקש מספר 1 חודר לשטח ישראל(בהנחה שדורון גר בישראל ולא בפונדוק) כאילו כלום, מגיע לבית שלו עם עוד מחבלים

מה שמעצבן אותי זו ההתניידות הקלה שלו. במציאות אחד כזה חי בבונקר..אותו סיפור עם הבן של ההוא במחסום.

פרק טוב

אל מקדסי מבוקש מספר 1 חודר לשטח ישראל(בהנחה שדורון גר בישראל ולא בפונדוק) כאילו כלום, מגיע לבית שלו עם עוד מחבלים

מה שמעצבן אותי זו ההתניידות הקלה שלו. במציאות אחד כזה חי בבונקר..אותו סיפור עם הבן של ההוא במחסום.

כן זה כבר לא אמין בכלל

זה גם לא אמין בקטע שזה הפך להיות סוג של זירת נקמות אישיות בין דורון והמחבלים...

רק שהעצבן הזה לא ירביץ לשירין בעקבות רצח אביו

פרק טוב

זה נטו כדי לקלוע לטעם של האמריקאים.

מצד שני, יש לך את אבו סמארה שהיה חי ממסתור למסתור אחרי שאל מקדסי התחיל לעשות בלאגנים ורוצים להראות פה כאילו אל מקדסי לא משחק לפי החוקים של החמאס ולא באמת מפחד.

כולנו יודעים שבתכלס זה לא הגיוני, אבל לאמריקאים זה נראה הגיוני מאוד.

מצטער אבל הסדרה לא כתובה טוב. היא לא כתובה ברמה של הומלנד לדוגמה.

דווקא את הומלנד הבאת כדוגמא? הפכה להיות סדרה מופרכת לחלוטין.

דווקא את הומלנד הבאת כדוגמא? הפכה להיות סדרה מופרכת לחלוטין.

הפכה להיות מאוד מופרכת אבל אין קשר בין קו עלילתי לכתיבה "טכנית" של תסריט.

התסריט של פאודה פשוט חובבני וזול. בהומלנד זה שהפכו את הסדרה למופרכת לא מוריד במאום מהאיכות של בניית התסריט.

ד"א: בפרק האחרון אני חושב שזכינו לצפות בסצינה הכי הזויה בהיסטוריה: סטיב מחליט להיות רומנטי ומביא לאחות של מורנו תרנגולות לשחיטה.

נראה לי שרוצים לבנות לו דמות של אחד שאכל סיבוב וסובל מפוסט טראומה קשה.