Jump to content

סופרבול 52

Omer

Recommended Posts

מתי המשחק?

מעיין אני מצפה לסקירה לפני המשחק על כל מה שצריך לדעת למי שלא ראה משחק אחד כל העונה :)

רון וליאור בעמדה הרבה יותר טובה לתת סקירה כזאת. אין לי רבע מההבנה שלהם בפוטבול.

מישהו יכול להסביר לי איך המשחק הזה עובד?

נשבע שאני לא מבין כלום.

תנו רקע קצת יותר מכללי.

תסתכל בנושאים האחרונים שכתבתי.

הנושא על סופרבול 51 כולל לינקים עם סרטונים לי וטיוב שיסבירו לך פצצה בעברית.

2016 Presidential Election: "I gave Americans the two worst options to choose from in History."

2018 Super Bowl: "Hold my beer."

עומר הזין הזה הרס לי, אני זה שפותח את הנושאי סופרבול ועושה סקירה בד"כ.

בואנה, זאת כבר שנה שלישית או רביעית ברצף שאני פותח. ואתה תפתח נושא כשהרדסקינס יגיעו לסופרבול. או ינצחו משחק פלייאוף. אתה יודע שמאז שג'קסונוויל הוקמו אפילו אי אפשר לחשב פי כמה משחקי פלייאוף הם ניצחו יותר מכם, כי ניצחתם 0?

אני פתחתי את שנה שעברה, וגם בפעמים אחרות שאתה פתחת זה היה בהוראתי!

ואני לא נכנס לדיבורי הפלייאוף שלך, הכי נשמע כמו חיפה, דבר איתי בטבעות.

טוני ואנטלר - מה שאתם רואים כאן בין עומר לרון זה המחשה איך יריבות בין שתי קבוצות מאותו הבית יכולה לחלחל גם למשתמשים בפורום.

טוני ואנטלר - מה שאתם רואים כאן בין עומר לרון זה המחשה איך יריבות בין שתי קבוצות מאותו הבית יכולה לחלחל גם למשתמשים בפורום.

הבית שלנו וה-NFC North הם עולם אחר לעומת שאר הספורט האמריקאי מהבחינה הזאת. אפילו לאיגלס ולמינסוטה שאין טבעות סופרבול יש מסורות מפוארות עם קבוצות שזוכרים ושחקנים שהפכו לאגדות, ופולקלור שלם. ואפילו לדטרויט יש יותר פולקלור מלכל קבוצה גנרית מפלורידה. הם פרנצ'ייז כושל ברמות היסטריות, אבל הם חלק מהפולקלור של הענף האדיר הזה.

בגלל זה אני שונא את כל קבוצות הבית שלנו אבל מעריך את התרבות שלהן, וגם מסמפט את קבוצות הבית הצפוני אפילו כשמאחל להן להפסיד. קשה להסביר, אבל אני פשוט מעריך את זה שהן שם.

ובאמת שעם כמה שיורדים על הספורט האמריקאי, פילדלפיה נגד דאלאס זאת יריבות לא פחות גדולה מכל דרבי אירופאי. רמת השנאה בין שני המועדונים עצומה, גם אם אין קרבות של חוליגנים, אלא זה מתבטא בכך שהאיגלס שברו חוק בלתי כתוב והמשיכו לדרוס במקום לשים ברך ולהרוג את השעון בשנות השמונים. ועם כמה שהיריבויות הקלאסיות הן פילדלפיה נגד ניו יורק ודאלאס נגד וושינגטון, לא לקחו ללב את המעברים של מוריס או של רוג'רס-קרומארטי. לעומת זאת אוהדי האיגלס ערכו מסע הלוויה לטרל אואנס (בן אדם שזרק זין על כל העולם כל הקריירה שלו ופשוט לא תיפקד כשראה את השנאה של אוהדי האיגלס והשמחה לאיד כשכמעט מת ממנת יתר, ועד היום פשוט מסרב להודות ששונאים אותו שם), ודאלאס העלו את טקסס באש עם חולצות של של מארי כשעבר אלינו. זאת היריבות הכי גדולה בספורט האמריקאי ביי פאר, לדעתי אחת הגדולות בעולם. מי שלא אוהד אחת הקבוצות פשוט לא יבין. מי שמכחיש את זה הם בעיקר אוהדי ניו יורק ו-וושינגטון אגב, שמסרבים להכיר בזה שהיריבה המסורתית שלהם שונאת בדם קבוצה אחרת.

עומר - 90% ממי שכן עוקב אחרי פוטבול בפורום הזה לא יכול להבין מה אתה רוצה מחיינו בהודעה הקודמת. אתה זורק שמות כאילו כולם כאן גדלו כאוהדי איגלס או דאלאס. בחייאת, חלאס עם המגילות.

אנשים כאן לא יודעים מה זה פאנט ואתה מזיין את השכל על דברים שהם אנקדוטות על יריבות בבית אחד מתוך שמונה שיש בליגה.

מישהו יכול להסביר לי איך המשחק הזה עובד?

נשבע שאני לא מבין כלום.

תנו רקע קצת יותר מכללי.

משחקים 60 דקות ובסוף בריידי מנצח.

וברצינות - ארבע רבעים של 15 דקות כל אחד.

בגדול, כל קבוצה מקבלת כדור להתקפה, כשהקבוצה השנייה מעלה את שחקני ההגנה שלה, במצב שנקרא first-and-ten (דאון ראשון, ועשרה יארדים עד הדאון הבא). יש לה ארבעה ניסיונות להעביר את הכדור לקו שמרוחק עשרה עשרה יארד, בין אם במסירה או בריצה. ברגע שעוברת, זה פרסט דאון מחדש. אם לא עוברת - הכדור עובר ליריבה מאותו מקום שבו התחילה את המהלך האחרון. ובגלל זה לרוב בפורת' דאון בוחרים לבעוט את הכדור, כדי שהיריבה תתחיל את ההתקפה הבאה שלה במקום מרוחק.

המטרה היא לחצות את המגרש, כשאם אתה נכנס לאנדזון (האיזור שאחרי קו ה-0, נקרא לזה) אתה מקבל שש נקודות, ואז יכול לבחור אם ללכת על בעיטת בונוס מ-33 יארד שתיתן לך נקודה, או לנסות מהלך מסירה/ריצה מקו השני יארד שייתן לך שתי נקודות. בדרך כלל הולכים על הבעיטה והנקודה.

לכל קבוצה יש 40 שניות לכל התקפה, שחשוב לציין את זה כי ניהול שעון הוא חלק קריטי במשחק הזה. השעון נעצר כשהכדור עובר, או אחרי מסירה שלא הושלמה, או אם שחקן (שרץ או תפס) יוצא מתחומי המגרש ל"אאוט" בדקות האחרונות. אחרת ממשיך לתקתק.

עומר - 90% ממי שכן עוקב אחרי פוטבול בפורום הזה לא יכול להבין מה אתה רוצה מחיינו בהודעה הקודמת. אתה זורק שמות כאילו כולם כאן גדלו כאוהדי איגלס או דאלאס. בחייאת, חלאס עם המגילות.

אנשים כאן לא יודעים מה זה פאנט ואתה מזיין את השכל על דברים שהם אנקדוטות על יריבות בבית אחד מתוך שמונה שיש בליגה.

אין מצב ששלוש פסקאות (שרק אחת מהן יכולה להיקרא "שמנה") זה מגילה, עם כל הכבוד :)

והנה, ניסיתי להסביר לטוני.

באים לפה להתעניין בפוטבול ובסוף מקבלים הרצאה מעומר על היריבות של פילי ודאלאס...

זה הסרטון הכי טוב למי שרוצה להתחיל להבין את המשחק.

באים לפה להתעניין בפוטבול ובסוף מקבלים הרצאה מעומר על היריבות של פילי ודאלאס...

זה הסרטון הכי טוב למי שרוצה להתחיל להבין את המשחק.

אני.

לעניין עצמו - זה באמת סרטון מעולה.

רקע כללי על הליגה - יש 32 קבוצות שמחולקות לשתי חטיבות - NFC ו-AFC (מקביל למזרח ולמערב ב-NBA), כשבכל חטיבה ארבעה בתים של ארבע קבוצות. העונה הסדירה כוללת 16 משחקים ב-17 מחזורים (לכל קבוצה יש שבוע "ביי" בו היא מקבלת מנוחה ולא משחקת).

בכל חטיבה עולות שש קבוצות לפלייאוף - ארבע ראשי הבתים ושתי הקבוצות עם המאזן הכי טוב מבין אלו שלא זכו בבית שלהן (והן מכונות וויילד קארד). שתי קבוצות הוויילד קארד משחקות מול שני ראשי הבתים עם המאזן הכי פחות טוב, בזמן ששני ראשי הבתים עם המאזן הכי טוב מקבלים שבוע "ביי" ומתחילים את הפלייאוף בסיבוב השני.

זה עשוי לעזור להבין - http://www.nfl.com/playoffs/playoff-picture