Jump to content

סופרבול 52

Omer

Recommended Posts

להיות אוהד מכבי זה לאהוב כל דבר שמצליח? היינו אמורים לחבב את חיפה בשנים הווינריות שלהם?

מועדון יעיל, מעולה ומשעמם. לא שבגלל זה אני אוהד איגלס, אבל ההתנהגות של השחקנים ושל הקהל בפילדלפיה (קו רשמי שהנהלת המועדון מעודדת), במיוחד העונה, כלפי עצמם וכלפי היריבות, זה הרבה יותר ערן זהבי או גיא פניני מהרובוטים של בוסטון.

כשהאיגלס טובים הם הדבר הכי דוחה ובלתי נסבל בעולם.

לפטריוטס אסור לעשות חגיגות מיוחדות אחרי ט"ד כי בליצ'ק לא מרשה. באימונים של האיגלס עובדים על כוריאוגרפיה לחגיגות ניצחון והמאמן מעודד את זה.

גם דאלאס שאני שונא היא סוג של מכבי, כרגע הם מאוד מכבי של השנים הרעות, שמסרבת להכיר בזה שהיא לא מרכז היקום. הפטריוטס בכלל התחילו כסיפור סינדרלה חמוד והמאמי הלאומית של ארה"ב, והפכו לשנואים בעקבות ספייגייט וכי נמאס.

האיגלס זאת הקבוצה שהשחקנים שלה כותבים חיבורים בתחילת העונה "הנה מה שהולך לקרות" שמפרטים שנפתיע את כולם, שעוד בשנות השמונים המשיכה לדרוס בגארבג' טיים את דאלאס נגד החוקים הבלתי כתובים של הספורט האמריקאי, שחוגגת בפנים של היריבות, ושבתגובה לכל זלזול מצד התקשורת שמסרבת לקרוא להם "הקבוצה הכי טובה ב-NFL" נכנסת למנטליות מצור ותוקפת את התקשורת ובעצם את כל אוהדי הפוטבול בארה"ב בכל ראיון או מסיבת עיתונאים.

ולא, זה לא אומר שהאיגלס מכבי. אבל אם אתה יכול לשנוא את האיגלס ועוד בגלל התנהגות שמאפיינת מאוד את אוהדי מכבי, אני יכול לשנוא את הפטס בגלל זכייה בתארים שמאפיינת את מכבי.

עומר, האיגלס הם אחת הקבוצות הכי לוזריות בתולדות הפוטבול האמריקאי (ואני אוהד שלהם כן?). אם נבנה מורשת דורסנית שתהייה חצי מהפאטס, אפשר יהיה להתחיל לדבר על זה.

הפטס לא דורסים, הם יעילים. הם ווינרים. וקשה להגיד שזה דנא של מועדון, כי אנחנו לא יודעים מה יהיה אחרי בליצ׳ק. ההתנהגות של אוהדי איגלס לעומת זאת היא כן דנא, כשכמו שאתה בעצמך אומר, ככה הם תמיד היו. כן אפשר להגיד על זהבי שהתאים לדנא הקלאסי של מכבי, להבדיל. אפשר להעריך אותם כספורטאים וכווינרים וגם לחשוב שזה משעמם ולרצות שינוי.

שוב, בכל מקרה, אני לא טוען ש"האיגלס מכבי". זה יהיה מגוחך. רק נתתי דוגמאות השקה כתגובה להשוואה לפטס, ואני בטח לא חושב שאוהדי מכבי חייבים להעריך את זה כי גם אוהדי מכבי מתנהגים ככה כלפי יריבות. ואם לא הייתי אוהד מכבי הייתי שונא אותה, מן הסתם, הערכה או לא הערכה. גדלתי לאתוס של מכבי, זה לא שבחרתי בו במודע. גם עכשיו כשאני תמיד אומר שאני מעדיף אוהדי יריבות שמרימים את הראש זה כי אני מזהה משהו מהגישה שאני אוהב בקהל שלנו, שיכול להיות שהייתי שונא אחרת. לא כולם חייבים להתחבר לזה, כמו שלא כולם חייבים להתחבר להערצה לכל דבר מצליח. מכבי זה אתוס שהוא יותר מזכייה בתארים, ובכל מקרה, אי אפשר באמת "להיות מכבי תל-אביב" אם אתה לא מכבי תל-אביב, ואנשים לא חייבים לאהוב כל דבר שהם חושבים שדומה להם.

אין השוואה מושלמת.

הקבוצה שהכי דומה למכבי בNFL זו ניו אינגלנד. אף אחד לא יוכל לשכנע אותי אחרת.

אין השוואה מושלמת.

לא מנסה לשכנע אותך אחרת, אני רק אומר שאפשר להסתכל על דברים אחרת. בניו אינגלנד שחקן שיתנהג כמו ערן זהבי או גיא פניני ייחתך מהמועדון. בעיניי זה הבדל קריטי, בעיניך לא. לגיטימי לחלוטין, כמו שלגיטימי שאני אחשוב שהם מועדון משעמם ושנמאס לראות אותם. ומן הסתם גם אם הם היו פחות רובוטים הייתי חושב שנמאס לראות אותם, אפילו אם מחבב את זה בהתחלה. כי אני לא אוהד שלהם. אין לי שום סיבה לאהוב אותם מהצד, כמו שאין לי סיבה לאהוב מהצד קבוצות מצליחות אחרות.

ההודעה הכללית האישית ביותר בעולם לגילה. אני לא שונא את הפאטס, אלא מעריך אותם מאוד, ולמעשה אני חושב שאלמלא המלגה ששלחה אותי לפילדלפיה, סביר מאוד להניח שהייתי אוהד של הפאטס או הסטילרס, כי הם הכי קרובים למכבי שיש.

הפאטס הם שושלת היסטורית מהטופ של הטופ של שושלות הספורט באמריקה, אבל יש סבירות לא רע שבעידן שאחרי ביליצ'ק ובריידי הם יחזרו למימדים נורמליים יותר. מעט מאוד קבוצות מצליחות לשמור על מקום בטופ של הליגה לאורך זמן (הסטילרס והפאקרס די יוצאים מהכלל). לצורך העניין, דאלאס היו פעם הקבוצה של אמריקה, הבילס עשו 4 סופרבולים ברצף, מיאמי בעידן דן מרינו היו קבוצה אדירה ואת הניינרס של מונטנה (והשנים הראשונות אחריו) אין צורך לציין מרוב שזה ברור. יש מחזוריות בספורט הזה.

זה בסדר, גם אני אוהד יונייטד, יום אחד אחרי שהתחלתי לאהוד את מכבי בגיל 5.

בשנות ה90 היו כמה אליפויות מקבילות בין מכבי ל יונייטד.

ותכלס, אם לא הגורל שבחר לי את הרדסקינס, סביר להניח שהייתי אוהד פטריוטס גם כן.

כשהתחלתי לצפות פוטבול הם היו הקבוצה שהכי נהניתי לצפות בה אחרי הרדסקינס.

ומי שלא רואה את הדמיון בין מכבי (בעיקר מכבי סל, אבל הכוונה היא במהות) לפטריוטס הוא עיוור.

זה בסדר, גם אני אוהד יונייטד, יום אחד אחרי שהתחלתי לאהוד את מכבי בגיל 5.

בשנות ה90 היו כמה אליפויות מקבילות בין מכבי ל יונייטד.

ותכלס, אם לא הגורל שבחר לי את הרדסקינס, סביר להניח שהייתי אוהד פטריוטס גם כן.

כשהתחלתי לצפות פוטבול הם היו הקבוצה שהכי נהניתי לצפות בה אחרי הרדסקינס.

ומי שלא רואה את הדמיון בין מכבי (בעיקר מכבי סל, אבל הכוונה היא במהות) לפטריוטס הוא עיוור.

הם היו מכבי דווקא כשלא זכו, ב-2007 שאז באמת היו קבוצה מגעילה, דורסנית ו-in your face. את הקבוצה הספציפית ההיא אני באמת יכול להעריץ.

מאז היה קצת "פטס נגד העולם" בעונה שעברה, שגם הערכתי. אבל די זהו.

האמת שאני קצת מתבייש אבל הייתי בעדם נגד סיאטל, כי אז סיאטל היו מגעילים (משהו שאני מעריך, רק שהמשחקים שלהם היו **** בעיניים וקשים במיוחד לצפייה, והאהבה העצמית של הקהל של הסיהוקס הפכה מאוסה מהר מאוד) - אבל אז הפטס היו עשר שנים בלי זכייה, ובכלל בלי אף טבעת חוץ מספייגייט, אז היו יותר נסבלים מבחינתי. הקונצנזוס היה שבליצ'ק ובריידי טובים אבל רמאים שיסיימו את הקריירה עם כוכבית ענקית. מאז כולם חזרו לימים המאוסים שאסור להגיד משהו רע נגד בריידי הנסיך המושלם, לא ברור לי איך יש אנשים שלא אוהדי פטס ואין להם בחילה מזה.

אני מעריך אותם מקצועית, אבל האפרוריות שלהם היא לא כוס התה שלי. אין לי טיעון רציונלי לזה, זאת העדפה אישית. אני תמיד אוהב שואו. הפטס מתרכזים נטו בפוטבול, שזה לגיטימי, ועדיין אני רוצה לראות אלופה אחרת שלפחות יש לה סיפור רקע חדש או שחקן מגניב סטייל קאם ניוטון של 2015, או קהל שצמא לאליפות, או איזה יריבות שמוציאה אמוציות משני הצדדים. אם כבר אתם לוקחים אליפות כל שנה לפחות תקחו על עצמכם את תפקיד הנבל עד הסוף, אל תחפפו. אני אישית מקווה שההיסטוריה תחזור על עצמה ושגם בעונה הבאה המתאמים של בליצ'ק ימשיכו להיכשל כמאמנים ראשיים בכל מקום, בינתיים רק בבוסטון הצליחו לממש את משטר הרובוטים הזה. אם כל הליגה תתנהל ככה מבחינה אמוציונלית מול הקהל והתקשורת הרייטינג באמת יהיה בשפל. מבין למה אוהדי הפטס אוהבים את זה, לא מבין למה מישהו אחר.

יכול להבין אותך אבל בד"כ בסופרבולים אני ניטרלי. יש איזו עדיפות קלה לקבוצה מסוימת אבל לא משהו שישבור אותי.

סופרבול 47 העדפתי קלות את הרייבנס

48 ניטרלי לחלוטין

49 ניטרלי לחלוטין

50 עדיפות קלה לדנוור בשביל פייטון האגדי

51 ניטרלי לחלוטין.

לפעמים אני חושב שהאוהדים של האיגלס מתחרים באלה של הבילס, רק היה חסר שהיו שמים ברקע את המנגינה של רוקי.

שמעת על זה שהשוטרים בפילי קיבלו הוראה למרוח שמן על הרמזורים ועמודי תאורה בשביל שהאוהדים לא יצליחו לטפס עליהם?

לפעמים אני חושב שהאוהדים של האיגלס מתחרים באלה של הבילס, רק היה חסר שהיו שמים ברקע את המנגינה של רוקי.

שמעת על זה שהשוטרים בפילי קיבלו הוראה למרוח שמן על הרמזורים ועמודי תאורה בשביל שהאוהדים לא יצליחו לטפס עליהם?

כן, וזה עשה אפקט הפוך כי זה העלה לאנשים את הרעיון לראש:

https://www.youtube.com/watch?v=Fs0t-SSgDGI

יש סרטונים אדירים, זה נראה כמו אוסף סצנות מסאות פארק.

להיות אוהד מכבי זה לאהוב כל דבר שמצליח? היינו אמורים לחבב את חיפה בשנים הווינריות שלהם?

מועדון יעיל, מעולה ומשעמם. לא שבגלל זה אני אוהד איגלס, אבל ההתנהגות של השחקנים ושל הקהל בפילדלפיה (קו רשמי שהנהלת המועדון מעודדת), במיוחד העונה, כלפי עצמם וכלפי היריבות, זה הרבה יותר ערן זהבי או גיא פניני מהרובוטים של בוסטון.

כשהאיגלס טובים הם הדבר הכי דוחה ובלתי נסבל בעולם.

לפטריוטס אסור לעשות חגיגות מיוחדות אחרי ט"ד כי בליצ'ק לא מרשה. באימונים של האיגלס עובדים על כוריאוגרפיה לחגיגות ניצחון והמאמן מעודד את זה.

גם דאלאס שאני שונא היא סוג של מכבי, כרגע הם מאוד מכבי של השנים הרעות, שמסרבת להכיר בזה שהיא לא מרכז היקום. הפטריוטס בכלל התחילו כסיפור סינדרלה חמוד והמאמי הלאומית של ארה"ב, והפכו לשנואים בעקבות ספייגייט וכי נמאס.

האיגלס זאת הקבוצה שהשחקנים שלה כותבים חיבורים בתחילת העונה "הנה מה שהולך לקרות" שמפרטים שנפתיע את כולם, שעוד בשנות השמונים המשיכה לדרוס בגארבג' טיים את דאלאס נגד החוקים הבלתי כתובים של הספורט האמריקאי, שחוגגת בפנים של היריבות, ושבתגובה לכל זלזול מצד התקשורת שמסרבת לקרוא להם "הקבוצה הכי טובה ב-NFL" נכנסת למנטליות מצור ותוקפת את התקשורת ובעצם את כל אוהדי הפוטבול בארה"ב בכל ראיון או מסיבת עיתונאים.

ולא, זה לא אומר שהאיגלס מכבי. אבל אם אתה יכול לשנוא את האיגלס ועוד בגלל התנהגות שמאפיינת מאוד את אוהדי מכבי, אני יכול לשנוא את הפטס בגלל זכייה בתארים שמאפיינת את מכבי.

בליצ'ק אוסר על חגיגות מיוחדות? על סמך מה אתה אומר את זה, הוא עצמו אמר את זה?

הברחתם את כולם מפה עם המגילות שלכם

הוא הורס לנו את הבריאות, מאה פעם ביקשתי ממנו להפסיק עם המגילות האלה אם הוא רוצה שיהיו אנשים חדשים שיתעניינו בפוטבול בפורום.

משום מה את המגילות הממש רציניות שלו במקום לכתוב בקבוצה בפייסבוק הוא כותב פה.

אין השוואה מושלמת.

מסכים.

הברחתם את כולם מפה עם המגילות שלכם

מסכים.

אני מחבב את האיגלס רק בגלל הסרט עם מארק וולברג (Invincible), סיפור גדול.

יש הבדלים בין הסרט למציאות, אבל גם הסיפור המקורי מרגש:

https://www.youtube.com/watch?v=Qo30v2fjTa4

בליצ'ק אוסר על חגיגות מיוחדות? על סמך מה אתה אומר את זה, הוא עצמו אמר את זה?

קודם כל, זאת בערך הקבוצה היחידה שלא עשתה את החגיגות האלה העונה (בקיץ הליגה אישרה מחדש). דבר שני, גרונק אמר שהוא לא אוהב את זה.

לעניין - יאללה, בלי מגילות. מתחייב :)

כולם מוזמנים לנושא, בסה"כ קהילת אוהדי הפוטבול בארץ בכלל ובפורום הזה בפרט גדלה בשנים האחרונות, מקווה שתגדל עוד יותר.

יש הבדלים בין הסרט למציאות, אבל גם הסיפור המקורי מרגש:

https://www.youtube.com/watch?v=Qo30v2fjTa4

קודם כל, זאת בערך הקבוצה היחידה שלא עשתה את החגיגות האלה העונה (בקיץ הליגה אישרה מחדש). דבר שני, גרונק אמר שהוא לא אוהב את זה.

גרונק אמר שביל לא אוהב שהם מדברים על זה בראיונות. הוא עצמו חגג בצורה קצת מתריסה נגד הסטילרס העונה.

לעניין - יאללה, בלי מגילות. מתחייב :)

כולם מוזמנים לנושא, בסה"כ קהילת אוהדי הפוטבול בארץ בכלל ובפורום הזה בפרט גדלה בשנים האחרונות, מקווה שתגדל עוד יותר.

לעניין - אתה לא מסוגל לעמוד בהתחייבות הזאת, וגם אם כן זה אומר שאני (בעיקר), ליאור (YE) ותורג'י נצטרך לספוג ממך אינספור חפירות (אני רואה שכבר התחלת בקבוצה של אוהדי האיגלס) בוואטסאפ. זמנים קשים הולכים לעבור עלינו.

מסכים עם זה שאנשים מוזמנים לנושא. בסך הכל יש כאן כמה משתמשים שעוקבים באדיקות, ובזכות הפנטזי צברנו ידע לא רע ויש דיונים ברמה. כיף כאן (כשעומר לא חופר).

מתי המשחק?

מעיין אני מצפה לסקירה לפני המשחק על כל מה שצריך לדעת למי שלא ראה משחק אחד כל העונה :)

עומר הזין הזה הרס לי, אני זה שפותח את הנושאי סופרבול ועושה סקירה בד"כ.