Jump to content

יתר - מחזור 14

קמאנן

Recommended Posts

איש מקצוע שרואה קדימה, נותן לכהן את המקום של יצחקי. למה? כי כנראה שום השאלה מוצלחת לא תכין אותך ממש למכבי ואם סגורים על זה שאתה שווה צאנס, תתחיל לשחות בבריכה של הגדולים ולהבין את הלחץ. אני מלא כבוד לקאריירה והכישרון של יצחקי אבל זאת פשוט ראייה כל כך קצרת רואי בעיני.

די כבר עם האובר בישול הזה. הוא פשוט לא מוכיח את עצמו.

רק נמני וזוהר יכולים? לא. גם שוהם ושלח יכולים. לזה צריך חזון וגם לא מרחיק לכת מידי. זאת תמיד היתה דרכה של מכבי.

אני גם חושב ככה, למה בכל אירופה יכולים לתת לילדים לשחק מדי פעם ורק במכבי המינימום הוא גיל 25?

בכל העולם נותנים לילדים להשתפשף קצת ורק בארץ נוצרה התופעה שצעירים לא משחקים בקבוצות הגדולות, הם פה בשביל לסתום חורים בקבוצות הקטנות.

יונתן כהן יותר מראוי למקום בסגל של מכבי והיה יכול לתרום לנו לא מעט העונה (כנ"ל ברסקי).

יונתן כהן נתן מספרים יפים גם עונה שעברה, לעומתו ברסקי-אני לא יודע כמה אוהדי מכבי עדיין זכרו בתחילת העונה שהוא עדיין מושאל שלנו,זאת עונה פריצה שלו ואין ספק שנרצה להחזיר אותו בהקדם.

אם ברסקי היה בסגל שלנו תחילת עונה,אחרי 2 משחקים לא טובים היינו קוטלים אותו

יונתן כהן נתן מספרים יפים גם עונה שעברה, לעומתו ברסקי-אני לא יודע כמה אוהדי מכבי עדיין זכרו בתחילת העונה שהוא עדיין מושאל שלנו,זאת עונה פריצה שלו ואין ספק שנרצה להחזיר אותו בהקדם.

אם ברסקי היה בסגל שלנו תחילת עונה,אחרי 2 משחקים לא טובים היינו קוטלים אותו

לא מעט אוהדים שלנו (ואני ביניהם) עקבו אחרי רמלה,הוא היה מעולה שם, לא חושב שאנשים היו מתנגדים לראות אותו בסגל הרחב.

אני גם חושב ככה, למה בכל אירופה יכולים לתת לילדים לשחק מדי פעם ורק במכבי המינימום הוא גיל 25?

בכל העולם נותנים לילדים להשתפשף קצת ורק בארץ נוצרה התופעה שצעירים לא משחקים בקבוצות הגדולות, הם פה בשביל לסתום חורים בקבוצות הקטנות.

יונתן כהן יותר מראוי למקום בסגל של מכבי והיה יכול לתרום לנו לא מעט העונה (כנ"ל ברסקי).

א. גם כהן וגם ברסקי (שהוא מעל גיל 25, נדמה לי), הגיעו למצבם הנוכחי בגלל שהם הושאלו. לא כי קיבלו דקות פה ושם בהרכב של מכבי.

ב. אני שב ומזכיר - כהן היה במכבי בתחילת העונה, אחרי עונת פריצה מוצלחת בבני יהודה. זה לא נראה מי יודע מה.

ג. אין בישראל קבוצות מילואים ולא ליגות מילואים, שמאפשרות לשחקנים צעירים לקבל דקות בקבוצה הבוגרת במשורה, תו"כ שהם משתפשפים מול קבוצות מילואים אחרות בשאר הזמן.

ד. אין ספק שהשאלות צריכות להעשות בזהירות. בית"ר ת"א-רמלה ובני יהודה הן קבוצות טובות בשביל מושאלי מכבי. אלה מקומות בהם הם גם יכולים לקבל דקות וגם הם תחת מאמנים שיכולים לתרום להם. זה נכון גם למושאלים שלנו בנתניה ו(אולי, כי אני לא משוכנע שקלינגר מאמן שמלמד)הפועל חיפה.

ה. ברגע שסעיף ד' מתקיים, או אז אפשר לדעת אם מושאל ראוי או לא ראוי להזדמנות במכבי. זה מן הסתם לא נכון לכולם ולא נכון תמיד. יש שחקנים שראויים להזדמנות בקבוצה הבוגרת ישירות (זה תלוי גם בסיטואציה של הקבוצה עצמה). לרוב זה לא יהיה המצב.

אבל מכבי לא צריכה שחקן שיקבל דקות להוכיח את עצמו, היא צריכה שחקן טוב. שחקן לא יכול להפוך לטוב אם הוא לא מקבל דקות. במכבי הוא לא היה מקבל דקות (ע"ע יצחקי, כפי שאתה אמרת). תוסיף לזה שהוא לא נראה מי יודע מה כשהוא כן היה במכבי, וכן קיבל הזדמנויות, ותקבל שלא רק שאין פה שום שערוריה, אלא שזה הדבר הכי טוב שמכבי והשחקן (וגם בני יהודה, אבל זה באמת לא מה שמשנה) יכלו לעשות בסיטואציה שלו.

יש במכבי מספיק בעיות אמיתיות. אין צורך להמציא חדשות.

מכבי במצבה צריכה יותר מהכל שחקני סגל רעבים. רעבים להוכיח, להרביץ, לשרוט.

כאלו שירימו את הטמפו באימון וילחמו על כל דקת משחק שיש להם. ההשפעה של יצחקי על השנתיים של מכבי היא מינימלית מאוד. כן ישחק,לא ישחק, זה לא מזיז ולא משנה לו. אלו שנתיים שבהם יהונתן כהן היה יכול להתפתח אצלנו כבר לשחקן סגל לגיטימי לחלוטין. האימפקט שרוב שחקני הסגל הרחב מביאים לקבוצה הוא נמוך עד לא קיים, אז לפחות עדיף שיהיה שם שחקנים רעבים מכל הסיבות שציינתי וכאלה גם עם פתח להתקדמות.

לא אוהב את ההשוואות הפרסונליות בסגנון של צריך לתת לX את הדקות של Y. כי כל שחקן יש לו יכולות אחרות, נמצא במקום אחר מבחינת הקריירה וצריך לתת לקבוצה דברים שונים. היות וכבר יש פה כמה דיונים בנושא יצחקי vs. יונתן כהן, אתן את שני השקלים שלי-

יצחקי קיבל משהו כמו 600 דקות מתחילת העונה. נניח והייתי מעביר את כולן ליונתן כהן. זה לא מספיק, לא רק שזה לא היה מקדם אותו זה גם כנראה היה מסיג אותו אחורה כי קשה לנפק יכולת טובה שאתה מקבל דקות פה ושם (בעיקר כשהקבוצה בלחץ כי היא צריכה שער).

מעבר לכך, יצחקי הוא אחד הבולטים בקבוצה ב"דקות למעורבות בשער" כלומר במעט ששיחק נתן לנו מה שהיה צריך ממנו.

שמח שיונתן כהן מצליח בבני יהודה ועוד יותר אשמח אם הוא יצליח פה בעתיד, אבל כרגע ההחלטה לגביו היתה נכונה עבורו ועבור מכבי.

אוהדי נתניה רק לפני חודש מילאו את האיצטדיון נגד הפועל חיפה. מה קרה נגד היריבה הכי גדולה שלהם, ב"ש? כמה תוצאות פחות טובות ואיצטדיון חצי ריק??

ובכלל משחק רע מאוד, גם ב"ש משחקת גרוע וגם נתניה המלהיבה כבר לא כל כך מלהיבה...