Jump to content

סיכום התיקו מול מכבי פ"ת במושבה אחריי צפייה בש.ח | עוד תיקו מאכזב, המצב נראה לא טוב.

Sawyer

Recommended Posts

הבעיה היא שגם אם תביא חיזוק נקודתי ב2-3 עמדות שאתה צריך ודסה יחזור ותצליח לפרוץ בונקרים דרך האגפים ולנצח משחקים ולרוץ.

אתה עדיין תלוי בגולסה ורודריגז. ככה שגם בפנטזיה שלנו אתה חוזר, מתרסק ומתאכזב.

אקיטה

אני מאווד מחזיק מחסה אבל לצערי זה עדיין לא זה. הוא פרווה מדי הגנתית והתקפית. משחק הרבה בכאילו.

גם לגבי גולסה, הגנתית הוא הישראלי הטוב ביותר שיש בליגה בתפקיד הזה, אבל הוא חייב להביא את האקסטרות, חייב להיות כמו ראדי בקבלת ההחלטות שלו בהתקפה. פס לגול, בעיטה לשער כשהוא עם הכדור קדימה ואת זה הוא לא עושה. אז כששניים מתוך השלושה חלביים בהתקפה ואבי ריקן שכל פעם מתבלבל ברגליים ולעיתים נדמה שהוא יואב זיו - מסתבר שהקישור שחשקנו בו כ"כ יתקשה לתפקד יחדיו ולהחזיק אמצע הגנתי והתקפי ברמה של קבוצה לאליפות.

הדבר שהכי מעצבן אותי במכבי של השנה זה שזה נראה כאילו הם לא מכירים אחד את השני.

מוסרים לעטר פס לעומק, ליובל לרגל שמאל, נותנים לבאבין להניע כדור בלי הפסקה, שולחים את שוינפלד לאחד על אחד, בלקמן באגף ופ"ת מבודדת עליו שלושה שחקנים ואף אחד ממכבי לא בא לקרוב לקבל פס...כאילו מה? אתם מצפים שיעבור שלושה שחקנים ויבעט? תעשו תנועה.

מכבי חולה בעטריות, אם הכדור לא בא לרגל או לא קרוב אלייך - אתה לא רץ ולא עושה תנועה. מבאס מבאס מבאס.

והאמת, אני לא מבין למה טבח לא פותח במקום באבין. הבנת שהבאת זר שהוא במקסימום ברמה של טבח...למה להתעקש עליו? למי יש יותר סיכוי שיעיר את החבר'ה הרדומים על המגרש? לקפטן דור מיכה ולבאבין או לטבח הבלם?

אני מסכים כמעט עם כל מה שאמרת.

מכבי חסרה יצירתיות וקבלת החלטות בקישור ההתקפי.

החלק ההגנתי נראה יותר טוב מאז שחוסה וגולסה, מייצר יותר החזקת כדור ופוזשנים, זו הכוונה שלי, מקודם עם פרץ-ייני היית מאבד את ההחזקת כדור.

אם אצילי היה כשיר אני חושב שהוא יכול לשבת בול על העמדה שריקן משחק בה בקישור, סושיץ גם היה אמור להיות שם אבל כבר שרוף.

מבחינת שיפור סגל, צריך קשר לעמדה של ריקן, וגיבוי לגולסה, שני זרים במקום באטוקיו וסושיץ.

לגבי באבין vs טבח, לדעתי באבין הרבה יותר חכם ויציב מטבח שעושה טעות של גול למשחק (למרות שנגד אשדוד באבין פישל אבל לדעתי זה הרבה פחות אופייני לו).

כמובן כל מה שאמרתי לא סותר עבודת אימון חלשה עד כה.

אתה לא יודע לפרוץ בונקרים

אין לך שוברי שויוון וגם לא תמצא בינואר

בשביל להביא שוברי שיווין ברמת הזהבי, פריצה וכ'ו צריך לפתוח את הכיס עמוק

לב"ש יש הדים מווקאמה, שהר, מליקסון וראדי שהם סוג של שוברי שווין ברמת הליגה וזה התרון עצום.

לא בטוח שרפאלוב יעזור לנו.

הבעיה היא שגם אם תביא חיזוק נקודתי ב2-3 עמדות שאתה צריך ודסה יחזור ותצליח לפרוץ בונקרים דרך האגפים ולנצח משחקים ולרוץ.

דסה חוזר.

מה החיזוק שלדעתך צריך מעבר לגיבוי לגולסה + קשר על המשבצת של ריקן?

אל תיפול לזה, פ״ת לא ניסתה להשתלט על המשחק בשום שלב . תכנית המשחק שלה הייתה ברורה ולהחזיק בכדור לא הייתה אחת מהמטרות.

גם אני כמוך וכמו סוייר חושב שהפציעות פגעו בקבוצה בצורה אנושה אבל זו אחת מהביקורות על ההתנהלות של הקבוצה בחלון ההעברות .

כמו שסוייר אומר , זאת יכולת של אוגוסט(נגיד) בדצמבר . מה שאומר שכדי שלא נלך לים בקרוב מאוד נצטרך קפיצה אדירה ביכולת של הקבוצה (מקווה שדסה יתרום לעניין).

פ״ת לא הציגה תוכנית יוצאת דופן, מה שאמרת מאפיין את כל הליגה הזו.

ההבדל הוא שבמהלך משחק היית מקבל דקות ארוכות שיושבים לך בתוך החצי כי הקישור לא מצליח לייצר פוזשנים על ידי חילוץ כדור/השתחררות מלחץ.

השליטה באמצע זה רודריגז וגולסה.

מאמין שאחד משחקני החיזוק שיגיעו יגיע לעמדת הקישור ויוריד מהתלות בהם. בכל אופן , בנקודת הזמן הזו, נראה שכל אחד מהם גורם לשני להראות פחות טוב.

לשניהם יש חסרונות התקפיים בולטים כ-50/50

הייתי מנסה לשחק עם שניהם באותו קו(4-2-3-1).

פ"ת הציגה תוכנית משחק סטייל אברטון בדרבי - כלום ושום דבר במסווה של כדורגל.

פ"ת כמו מכבי - חסרת יצירתיות, חסרת כדורגל.

קיבלנו יריבה בהזמנה, שעוד חושבת שמכבי הנוכחית מפחידה, 11 שחקנים מאחורי הכדור ולמכבי יש רק שחקן אחד שיכול לתת פס נורמלי וקוראים לו דור מיכה וגם הוא לא מספיק.

אל תפלו ל"תוכנית משחק" של פ"ת..לא היה להם כלום...מכבי פשוט עלובים.

קשה לשפוט את הקישור של מכבי כי מלבד פירס, מכבי לא קיבלה יריבה ראויה, אחרת גם היינו מפסידים את המשחק.

פ"ת שיחקו עם קו הגנה נמוך, ושיחקנו לידיים שלהם עם שליטה של 75%, היינו צריכים למשוך אותם קצת החוצה שייפתחו שטחים ואז להשתמש ברודריגז שייתן כדורים חכמים לעומק.

גם אם אי אפשר לצפות את המשחק שלהם מראש, בשביל זה צריך ואפשר לשנות שיטה והוראות תוך כדי משחק.

אתה לא יודע לפרוץ בונקרים

אין לך שוברי שויוון וגם לא תמצא בינואר

בשביל להביא שוברי שיווין ברמת הזהבי, פריצה וכ'ו צריך לפתוח את הכיס עמוק

לב"ש יש הדים מווקאמה, שהר, מליקסון וראדי שהם סוג של שוברי שווין ברמת הליגה וזה התרון עצום.

לא בטוח שרפאלוב יעזור לנו.

וואקמה רמה מעל. למליקסון יש לפעמים את האיכויות של שובר שוויון, לפעמים לא.

סהר חלוץ טוב ויציב לליגה (ולא יותר) וראדי גם עם פתיחת עונה מעולה מבחינת שערים הוא שחקן חלש שלא ראוי להרכב בקבוצה שרצה לאליפות, איטי, מהסס, חולמני, מאבד כדורים, מאבד הזדמנויות להוציא קדימה. נחלש מאוד.

דסה חוזר.

מה החיזוק שלדעתך צריך מעבר לגיבוי לגולסה + קשר על המשבצת של ריקן?

באמת לא יודע,

אתה חייב שחקן על נוסף בהתקפה, או קדמי לשלשיית קישור או קיצוני. אצילי יכול למלא את זה נפלא אבל איפה הוא? גם מה תעשה? תחתוך את עטר? תתקע עם הרבה שחקנים איכותיים כשכולם יחזרו מפציעות?

אין לי את התשובות.

מאמין שאחד משחקני החיזוק שיגיעו יגיע לעמדת הקישור ויוריד מהתלות בהם. בכל אופן , בנקודת הזמן הזו, נראה שכל אחד מהם גורם לשני להראות פחות טוב.

האמנו כולנו שיגיע גרזן בקיץ. אז האמנו.. ג'ורדי כבר הראה לנו שהוא פועל בדרכו שלו, נמאס לי לנסות לחזות אותה.

ואני לא מתאכזב מהם או חושב שהם היו חלשים וגם לא דורכים אחד על השני.

אני חושב שזה מה שג'ורדי תיכנן בקיץ.

הוא שכח שאין לו קשר התקפי ואין לו אף שחקן קו קלאסי.

מה שמספר את הסיפור של מכבי הכי טוב זה גולסה.

הוא באמת לפה כשחקן רוטציה והפך לתירוץ ליכולת הרעה כי הוא פצוע.

אנחנו חייבים להפסיק עם החזקת הכדור הזאת. לא עוזר לנו בשיט שכל הקבוצה שלנו בחצי של היריבה והבלמים אלה שדוחפים קדימה. אמרתי את זה בעבר ואומר את זה שוב, צריך להתחיל לתת ליריבה לשלוט קצת יותר להחזיק בכדור קצת יותר שיפתחו קצת שטחים כדי לצאת להתקפות מתפרצות/התקפות מעבר. אין לנו כלים ורמת משחק לפרוץ בונקרים. וחייבים להפסיק לפחד לתקוף קדימה. לא יכול להיות שכל כך מפחדים לתת את המסירות קדימה ששחקנים שלנו לא עולים מספיק מהר להתקפה במיוחד באגפים. כל פעם ישר עוצרים את המשחק, מסתובבים, מחפשים את המסירה הבטוחה (שבדרך כלל הולכת אחורה).

אם הוא לא היה משחק אצל לוזון הייתי אומר להביא לפה את רומאריו פירס בהשאלה עד סוף העונה, עם הקישור שיש לנו הוא יראה כמו גאטוסו.

נושא הקרנות ומצבים נייחים: שמתי לב מתחילת העונה שמכבי בשום מצב לא מכניסה לרחבה יותר מחמישה שחקנים,

כאשר שניים, בדר"כ גולסה וריקן עומדים על קו ה-16. אני עוקב אחרי כל הקבוצות מתחילת השנה. ב"ש לרוב

מכניסה לרחבה בקרנות שבעה שחקנים! בית"ר 6 ושאר הקבוצות 5. כמובן שזה תלוי תוצאה ברגע נתון.

הפעם הראשונה אתמול שנכנסו לרחבה שישה שחקנים של מכבי הייתה קרן בדקה ה-85 לערך.

בליגות באירופה אני פחות עוקב, אך עדיין ראיתי לא מעט מצבים שקבוצות מעלות 6 ואף 7 שחקנים גם בתוצאה

של 0:0 וקרן במחצית הראשונה. אני מבין שבקטע הטקטי מכבי מפחדת ממתפרצות וסובלת תמיד מבעיה

של משחק הגנה (בדגש על הבלמים) גבוה ועדיין, לא מוצא סיבה או טעם להשאיר כל קרן את דוידזאדה, שפונגין

ומיכה על קו האמצע.

בהסתכלות על היכולת המזעזעת מתחילת העונה, קשה מאוד להצביע על רכש+מאמן שיוכלו איכשהו להציל את העונה הזו. בלי להסתכל בכלל על הפרש הנקודות ממקום ראשון אלא רק על יכולת, אין שום מגמת שיפור בתום סיבוב שלם ולכן סיכוי קלוש שנוכל לחלץ משהו מהעונה הזו.

פיקנטריה:

התעללות בשיר "לא כידונים", בצורה הזו היה נשמע כאילו קבוצת אוהדים מאולתרים בליגה ב' שרו את זה.

מה שהפריע לי אתמול במשחק - שהמגנים לא עשו עקיפה מהר אלא חיכו לראות מה השחקן שקיבל את הכדור יעשה ואז יצאו לעקיפה איטית וכל המהלך איבד מומנטום לחלוטין,

העקיפות של המגנים זו דרך חשובה מאוד כדי לפתוח את ההגנה כי תמיד המגן של היריבה נשאר כדי להשגיח על העוקף ואז נוצר חור.

מה שהפריע לי אתמול במשחק - שהמגנים לא עשו עקיפה מהר אלא חיכו לראות מה השחקן שקיבל את הכדור יעשה ואז יצאו לעקיפה איטית וכל המהלך איבד מומנטום לחלוטין,

העקיפות של המגנים זו דרך חשובה מאוד כדי לפתוח את ההגנה כי תמיד המגן של היריבה נשאר כדי להשגיח על העוקף ואז נוצר חור.

אצל יובל זה הוראה. אופיר דווקא עקף יפה כמה פעמים.