Jump to content

זה לא כדורגל ! נושא ללא כעס וגידופים

קובי השועל

Recommended Posts

טוב, אחרי בדיקה קצרה התקציב ששניידר הציב ב9\8 עמד על 63 מליון, קמאנן מסודי בוזגלו ובוריאן עם רבש על הקווים.

זאת העונה היחידה בה שניידר העמיד תקציב גבוה מכיוון שבשנה שלפני קרתה עסקאת הרכישה ובשנה שאחרי ההעברת הבעלות לגולדהאר.

גולדהאר מבחינתו כבר תוך כדי עונת הדאבל של הפועל כבר החתים את יואב זיו וקולאוטי לקראת 11\10 שהיתה שנת המאה מליון הנוצצת.

מה שאני אומר בעצם זה כשבונים קבוצה בתקציב של 100 מיליון שקל ומעלה, אז הסיכוי שלך לסיים את העונה ברווח כלשהו או אפילו בהפסד מינימלי הוא קלוש, וזה לא משנה אם קוראים לך ג'ורדי קרויף, אבי נמני או מוטי איווניר.

בעונת הצ'מפיונס ההכנסות היו 130 מיליון שקל. התקציב (הוצאות) היה 160 מיליון.

אגב, שוב, אין בעיה עם ההפסד כשלעצמו, אבל כלא נלווה לכך שום הישג, זה בעייתי.

חלשה יותר משנים קודמות אבל שנינו יודעים מה זה באמת חלשה. היינו שם.

אני חושב שהתקדמנו מאד בחמש וחצי שנים האחרונות. וזה הזמן לקחת עוד ספרינט.

אני חושב שמבחינה מקצועית השלמנו מעגל לעונת 11/12 (או שאנחנו מאד מאד קרובים לשם).

אני כמובן לא רואה טעם להשוות את רמת הקבוצה לעונות גרועות ממש כמו 04/5 או 07/8 שהיינו בתחתית. כי אם זו ההשוואה, חבל על הזמן.

בעונת הצ'מפיונס ההכנסות היו 130 מיליון שקל. התקציב (הוצאות) היה 160 מיליון.

אגב, שוב, אין בעיה עם ההפסד כשלעצמו, אבל כלא נלווה לכך שום הישג, זה בעייתי.

אני חושב שמבחינה מקצועית השלמנו מעגל לעונת 11/12 (או שאנחנו מאד מאד קרובים לשם).

אני כמובן לא רואה טעם להשוות את רמת הקבוצה לעונות גרועות ממש כמו 04/5 או 07/8 שהיינו בתחתית. כי אם זו ההשוואה, חבל על הזמן.

בעיני העפלה לבתים של ליגת האלופות זה הישג עצום. מעגל החיים של הקבוצה הזאת השלים את כל המשימות- ליגת האלופות בעיני זה הרבה יותר מגביע.שני רק לאליפות. אז הישג בכסף גדול- כן היה.

לא חושב שמכבי הזאת חלשה יותר מכל הקבוצות הקודמות(מלבד 03).ההפך. היא כן החלשה ביותר בראונד הנוכחי אבל אני אישית חושב שהחוויות המוצלחות שהמועדון חווה ממש לא מזמן, מייצבים אותו במקום אחר. מ04 ועד יורדי- תקופה שאני בעיקר מדחיק. שברנו שיאי פתטיות מוחלטים. אני לא מרגיש ככה היום אבל אולי זה רק אני.

היא חלשה מ2003 ומטה בכל עמדה. תראה כמה זמן עבר עד שחזרנו להיות הישגיים אחרי שכמה מטומטמים פרקו סגל אלוף, זה כמובן לקח כמה שנים וסיימנו בעונה שאחרי במקום השני ואפילו עלינו לצ'מפיונס, לקחנו גביע, ההמשך ידוע, מזכיר משהו?

חייו של אוהד נעים במעגלים הנצחיים האלה, בגלל זה זה כ"כ מכעיס שלא מנסים לצמוח גם כשחושבים שהכל טוב ולוקחים תארים, הכל היה כתוב מראש, אם אני ואחרים שמנו לב לזה אז אנשי מקצוע שמקבלים מליונים אמורים להבחין בזה עוד לפני, בטח לא שנים אחריי.

היא חלשה מ2003 ומטה בכל עמדה. תראה כמה זמן עבר עד שחזרנו להיות הישגיים אחרי שכמה מטומטמים פרקו סגל אלוף, זה כמובן לקח כמה שנים וסיימנו בעונה שאחרי במקום השני ואפילו עלינו לצ'מפיונס, לקחנו גביע, ההמשך ידוע, מזכיר משהו?

חייו של אוהד נעים במעגלים הנצחיים האלה, בגלל זה זה כ"כ מכעיס שלא מנסים לצמוח גם כשחושבים שהכל טוב ולוקחים תארים, הכל היה כתוב מראש, אם אני ואחרים שמנו לב לזה אז אנשי מקצוע שמקבלים מליונים אמורים להבחין בזה עוד לפני, בטח לא שנים אחריי.

מסכים איתך בכל אות.

אבל... תקפת אותי קשה פעם כשכתבתי שהיכולת לזהות בתוך השיא את תחילת הירידה וגם לעשות את השינוי, היא תכונה נדירה. סחתיין שראית את הדברים אבל כאן צריך גם לממש. וכשאתה שם, מעורבב וקשור לאנשים, ולך תשכנע את בעל הבית שלך (אחרי הטראבל נגיד) שזה קיץ שהולכים לחתוך בו ולהשקיע כסף גדול.

זה לא פשוט ובאמת הדוגמא היחידה שעלתה לי אז לראש היא פרגי. הוא בנה 4 שושלות מצליחות וגם לו היו עונות אוף. יורדי מין הסתם, לא בורך בזה והוא לא היחיד.

אגב, גם את שושלת תחילת שנות ה90 לא מינפת למעבר למחזור חיים אחד. ואז בא איש הגשם(לוני), ונתן לשחר מתנה שלא הפסיקה לתת. ללא לוני ופיטורי קשטן, גם הפועל שאנחנו מכירים לא היתה. אולי היתה נרשמת גם ירידת ליגה נוספת.

אני לא חושב שאפשר להשוות לפרגי מהסיבה הפשוטה שג'ורדי פשוט נתן את המכה האחרונה והכ"כ נחוצה לתהליך שהיה כבר בעיצומו ומבחינתי זה היה לאקי שאט.

בעונות שאחרי ראו שהבנאדם לא מחובר לגמרי, כל העניין עם דאבור, אי הארכת חוזה לעטר והבאת טבח, רכש מעפן בינואר, החתמת רייכרט באמצע העונה לעונה הבאה, ורמוט, מחזור זרים שהיו בארץ ועד לרגע שהוא מבזבז כסף כמו ההוא שכולם נהנים להשמיץ ובעל הבית סוגר (יחסית) את הברז.

כמובן שהוא לא עשה שום דבר בכוונה רעה, אבל הוא יכל לעשות שינויים, הרי רכש הוא הביא ותמיד הוא "דאג" שיהיה פחות טוב ממי שהחליף במשך אפשר כבר להגיד שנים.

בשנות ה90 הייתי כ"כ ילד שלא באמת ידעתי מה קורה מאחורי הקלעים ואיך זה עובד, אבל אי אפשר להסתיר את האמת לנצח ולוני הראה את פרצופו האמיתי ב2003 כשלא יכל לעמוד בהתחייבויות לשחקנים (כוכבי על) אז פשוט זרק אותם מהמועדון ופירק כל סיכוי להצלחה.

אני לא חושב שאפשר להשוות לפרגי מהסיבה הפשוטה שג'ורדי פשוט נתן את המכה האחרונה והכ"כ נחוצה לתהליך שהיה כבר בעיצומו ומבחינתי זה היה לאקי שאט.

בעונות שאחרי ראו שהבנאדם לא מחובר לגמרי, כל העניין עם דאבור, אי הארכת חוזה לעטר והבאת טבח, רכש מעפן בינואר, החתמת רייכרט באמצע העונה לעונה הבאה, ורמוט, מחזור זרים שהיו בארץ ועד לרגע שהוא מבזבז כסף כמו ההוא שכולם נהנים להשמיץ ובעל הבית סוגר (יחסית) את הברז.

כמובן שהוא לא עשה שום דבר בכוונה רעה, אבל הוא יכל לעשות שינויים, הרי רכש הוא הביא ותמיד הוא "דאג" שיהיה פחות טוב ממי שהחליף במשך אפשר כבר להגיד שנים.

בשנות ה90 הייתי כ"כ ילד שלא באמת ידעתי מה קורה מאחורי הקלעים ואיך זה עובד, אבל אי אפשר להסתיר את האמת לנצח ולוני הראה את פרצופו האמיתי ב2003 כשלא יכל לעמוד בהתחייבויות לשחקנים (כוכבי על) אז פשוט זרק אותם מהמועדון ופירק כל סיכוי להצלחה.

מסכים איתך. פרגי הוא רק רפרנס מאד נדיר ואף אחד לא יצא טוב מהשוואה אליו.

חשוב לי להגיד- עידן יורדי נגמר. עוד לא הודיעו לנו אבל הוא נגמר. עכשיו אפשר לדבר על בעיות מובנות אחרות כאן.

למשל חוזים ארוכי טווח. כאן, שחקן שעשה את חוזה חייו מתחיל להשקיע בנדלן, להכנס שותף באיזה מסעדה, האימון הוא כבר על הדרך. תוחלת החיים כאן של קבוצה מנצחת נוא גג שלוש שנים. באירופה אני חושב שזה יותר. אז מה עושים? לא נותנים חוזים כאלו(מליקסון קופץ לראש)?

עוד בעיה, כשמוריניו רוצה לאוורר את השורות, יש לו שוק ענק של קבוצות שיקחו את השחקנים שלו. לנו אין. לאן ראדי ילך? ואם בש היתה משלמת כמה מאות אלפי דולרים עליו, האם הגלולה היתה חמוצה פחות? זאת בעיית אמת. אתה תמיד תיתקע עם חוזים גבוהים ושחקנים מאכזבים.

מסכים איתך. פרגי הוא רק רפרנס מאד נדיר ואף אחד לא יצא טוב מהשוואה אליו.

חשוב לי להגיד- עידן יורדי נגמר. עוד לא הודיעו לנו אבל הוא נגמר. עכשיו אפשר לדבר על בעיות מובנות אחרות כאן.

למשל חוזים ארוכי טווח. כאן, שחקן שעשה את חוזה חייו מתחיל להשקיע בנדלן, להכנס שותף באיזה מסעדה, האימון הוא כבר על הדרך. תוחלת החיים כאן של קבוצה מנצחת נוא גג שלוש שנים. באירופה אני חושב שזה יותר. אז מה עושים? לא נותנים חוזים כאלו(מליקסון קופץ לראש)?

עוד בעיה, כשמוריניו רוצה לאוורר את השורות, יש לו שוק ענק של קבוצות שיקחו את השחקנים שלו. לנו אין. לאן ראדי ילך? ואם בש היתה משלמת כמה מאות אלפי דולרים עליו, האם הגלולה היתה חמוצה פחות? זאת בעיית אמת. אתה תמיד תיתקע עם חוזים גבוהים ושחקנים מאכזבים.

זאת המחלה, בגלל זה החוזים השפויים והקצרים שג'ורדי הנהיג היו מעולים בזמנו עד שנקלענו לסיטאוציה עם זהבי ואז כבר אי אפשר לשלם את אותם סכומים צנועים יחסית, טבח הרוויח חצי מליון יורו, סקריונה מליון, קיארטנסון באיזור 700, שרן כמעט חצי מליון.

ראדי זה רק בגלל הקהל וגם קצת בגללו אבל להעביר ישירות ליריבה הישירה שלך? אבסורד, עדיף שיתייבש ביציע או שילך לקבוצה בינונית, האינטרס של המועדון חייב לשבת בראש סדר העדיפויות.

זה שניתקע ויהיו שחקנים פחות טובים זה נסלח, אבל קצת תעוזה, יש כאן בליגה שחקנים שיכולים לחזק אותנו, גם זרים וג'ורדי העדיף ללכת אחרי סוכנים שהציעו לו שחקנים במקום לסמוך על העיניים שלו, רכש מהליגה תמיד היה מה שנתן לקבוצות שליטה, אם זה חיפה, ביתר של גאידמק, אנחנו בשושלת ובש.

זאת המחלה, בגלל זה החוזים השפויים והקצרים שג'ורדי הנהיג היו מעולים בזמנו עד שנקלענו לסיטאוציה עם זהבי ואז כבר אי אפשר לשלם את אותם סכומים צנועים יחסית, טבח הרוויח חצי מליון יורו, סקריונה מליון, קיארטנסון באיזור 700, שרן כמעט חצי מליון.

ראדי זה רק בגלל הקהל וגם קצת בגללו אבל להעביר ישירות ליריבה הישירה שלך? אבסורד, עדיף שיתייבש ביציע או שילך לקבוצה בינונית, האינטרס של המועדון חייב לשבת בראש סדר העדיפויות.

זה שניתקע ויהיו שחקנים פחות טובים זה נסלח, אבל קצת תעוזה, יש כאן בליגה שחקנים שיכולים לחזק אותנו, גם זרים וג'ורדי העדיף ללכת אחרי סוכנים שהציעו לו שחקנים במקום לסמוך על העיניים שלו, רכש מהליגה תמיד היה מה שנתן לקבוצות שליטה, אם זה חיפה, ביתר של גאידמק, אנחנו בשושלת ובש.

יורדי לגמרי שמרן, הפוך לגמרי מהתדמית הקרוייפית. וזה מאכזב.

עכשיו וידוי, לאחר ה6-2 ותחילת העונה אחריה(הניצחון עליהם בטדי וההעפלה לבתים), גם אני כאוהד, הייתי זחוח. אני בכלל לא ראיתי בהם יריבה לתואר. חשבתי שהגמר היה שח- מט.

לא הערכתי אז מספיק את האיכויות של בכר, את ההתקדמות, את אפקט האיצטדיון. מודה. התבאסתי על העזיבה של ראדי כי החזקתי ממנו אבל לא ראיתי בזה שום סכנה. אפילו חשבתי שמבחינת בש, ראדי זה לא שוס גדול. עכשיו לי כאוהד, מותר להיות הכל. אני לא קובע כלום. אבל התחושה היא שגם יורדי היה במוד הזה. ולחיים יש את הדינמיקה שלהם.