Jump to content

הכרזת טראמפ על ירושלים כבירתה של ישראל

eliran ben ezri

Recommended Posts

*תמונה של עראפת עם הכיתוב bitch please*

במבט לאחור - כן

בזמן אמת לא.

ערפאת קיבל את זה ב-1994, מיד אחרי החתימה על אוסלו, הרבה לפני שהתברר שהוא נשאר אותה טינופת. אבל הוא קיבל את זה בעקבות חתימת הסכמים וצעד מסוים.

אובמה? פשוט לא היה שם כלום כשהוא נבחר מבחינת רקורד לזכיה בפרס. כלום. כלום. רק נאומים יפים.

בזמן אמת לא.

ערפאת קיבל את זה ב-1994, מיד אחרי החתימה על אוסלו, הוא קיבל את זה בעקבות חתימת הסכמים וצעד מסוים.

סמולני.

טראמפ אדיר.

לא רק במהלכים שלו, אלא גם בחשיפת ערוות התקשורת לרבים.

לא משנה מה יעשה התקשורת תיכנס בו, לא משנה כמה סמרטוט אובמה היה זה לא מנע אורגיה המונית על כל פעולה (כושלת) שלו.

אין פה שום דיווח חדשות, יש פה ניסיון בוטה להשתלת אג'נדה.

בואו נדבר פתוח.

טראמפ (למרות היסטורית של כישלונות כלכליים כבדים) הוא ככל הנראה ובניגוד גמור למה שהוא מראה, איש עסקים מצויין שמבין אנשים ויודע להשיג את המטרות שלו. שאפו ענק, הפתיע אותי בזה בענק.

עם זאת, הוא ביצע כמה מהלכים ונסיונות לרפורמות שפוגעים ויפגעו קשות בארהב, תוכניות הזויות ולא הגיוניות, חוסר קונסטינטיות שלא מתקבלת אצל איש ככ חשוב והרבה שקרים שנחשפו.

אז גם אם הוא במפתיע הנשיא האולטימטיבי לכל מני בעיות בצפון קוריאה או המזרח התיכון. הוא עדיין נשיא רע לאמריקאים בהמון תחומים פנימיים (Health care לדוג') והוא עדיין פוגע מאוד בקשרי ארהב עם המנהיגים החזקים והחשובים בעולם דבר שעלול להוביל לפגיעה במעמד של ארהב בעולם. (בטח בעקבות הטירוף הסיני)

קיצר, מוקדם לבלוע הכל. תוציאו את הבולבול שלו מהפה סטורמיות, חכו עוד קצת.

מה ההבדל בין ההסכם של אובמה עם אירן לבין מה שטראמפ עשה עכשיו עם צפון קוריאה??

צפון קוריאה לא באמת תתפרק מנשק גרעיני ולא באמת תפרק את מחנות העבודה וההשמדה שלהם.

מה ההבדל בין ההסכם של אובמה עם אירן לבין מה שטראמפ עשה עכשיו עם צפון קוריאה??

צפון קוריאה לא באמת תתפרק מנשק גרעיני ולא באמת תפרק את מחנות העבודה וההשמדה שלהם.

אז איפה הנובל?!

אז איפה הנובל?!

הנובל לאובמה היה מגוחך, יש קונצנזוס על זה.

מה זה קשור להווה ולשאלה מה טראמפ השיג ונתן?

הנובל לאובמה היה מגוחך, יש קונצנזוס על זה.

מה זה קשור להווה ולשאלה מה טראמפ השיג ונתן?

שום קשר. רק להזכיר שוב שאובמה קיבל פרס נובל.

בנוגע לטראמפ, אני לא בקיא במדיניות הפנים שלו באמריקה, אני רק יודע שבדכ תהליכים במדיניות פנים הם יותר לטווח ארוך מאשר תהליכים במדיניות חוץ. אז מוקדם לשפוט אותו שם ובכללי קטונתי מישראל הרחוקה להתיימר להבין משהו על המצב של האמריקאים בארהב.

כלפי חוץ- איראן וצפון קוריאה הם הישגים משמעותיים.

וההשוואה של העכבר לא רלוונטית מאחר ואיראן לא מחזיקה בנשק גרעיני ואובמה קירב אותה אליו, לעומת זאת לצפון קוריאה כבר יש נשק גרעיני וטראמפ מתקרב(במידה כזו או אחרת) לפירוזו.

מישהו מוכן להסביר לי מה היה ההישג בהסכם שהם חתמו?

סך הכל אישררו שם את ההסכם שצפון קוריאה כבר חתמה עליו אחרי מו״מ עם דרום קוריאה.

הלוואי וטראמפ יביא שם לשלום ופירוז נשק גרעיני. באמת. חשוב לי שזה יקרה, לא חשוב לי מי יעשה את זה, ושהוא יקבל כמה פרסי נובל שהוא רק ירצה מבחינתי.

אבל אני באמת שמסתכל על זה ולא מבין מה ההישג המדיני המטורף כאן. סך הכל אישררו משהו קיים, לא קיבלו שום דבר חדש, ובתמורה עשו לגיטימציה מוחלטת לדיקטטור רצחני שמבצע רצח עם בצורה שוטפת.

ההסכם של אובאמה בזמנו כלל צעדים מפורטים ארוכים והרבה מנגנוני פיקוח שונים (שאפשר להתווכח על היעילות שלהם, וזה נושא אחר, אבל זה היה הסכם ביצועי לחלוטין), והוא נעשה תוך כדי שהוא ממשיך לדבר על זה שאיראן מנהיגה משטר לא לגיטימי ושצריך להזהר ממה שקורה שם. ההסכם הזה של טראמפ כלל רק הצהרה שכבר ניתנה קודם, בלי שום צעד אופורטיבי, ונעשה תוך כדי חיבוק אוהד ושיבוח של כישורי המנהיגות של קים.

מישהו מוכן להסביר לי מה היה ההישג בהסכם שהם חתמו?

סך הכל אישררו שם את ההסכם שצפון קוריאה כבר חתמה עליו אחרי מו״מ עם דרום קוריאה.

הלוואי וטראמפ יביא שם לשלום ופירוז נשק גרעיני. באמת. חשוב לי שזה יקרה, לא חשוב לי מי יעשה את זה, ושהוא יקבל כמה פרסי נובל שהוא רק ירצה מבחינתי.

אבל אני באמת שמסתכל על זה ולא מבין מה ההישג המדיני המטורף כאן. סך הכל אישררו משהו קיים, לא קיבלו שום דבר חדש, ובתמורה עשו לגיטימציה מוחלטת לדיקטטור רצחני שמבצע רצח עם בצורה שוטפת.

ההסכם של אובאמה בזמנו כלל צעדים מפורטים ארוכים והרבה מנגנוני פיקוח שונים (שאפשר להתווכח על היעילות שלהם, וזה נושא אחר, אבל זה היה הסכם ביצועי לחלוטין), והוא נעשה תוך כדי שהוא ממשיך לדבר על זה שאיראן מנהיגה משטר לא לגיטימי ושצריך להזהר ממה שקורה שם. ההסכם הזה של טראמפ כלל רק הצהרה שכבר ניתנה קודם, בלי שום צעד אופורטיבי, ונעשה תוך כדי חיבוק אוהד ושיבוח של כישורי המנהיגות של קים.

אני אתחיל בשורה התחתונה של מה אני חושב - אני גם חושב שאין כאן (עדיין) הישג מטורף, ואני מסכים שמדובר על הסכם עוד פחות מובן (ממה שנחשפנו) מההסכם האיראני, וכמובן - שההתעלמות מרצח העם העצמוני מקוממת (בינתיים), אבל, אני חושב גם:

- ההסכם עם איראן היה רע ונחתם רק כדי להיחתם ולא מתוך אמונה שהוא הסכם שיחזיק לדורות. המצב הנוכחי בסיטואציה האיראנית רחוק מלהסתיים ואף אחד לא יודע לאיזה כיוון הרוח נושבת, אבל עצם ביטולו הוא "הישג", או יותר נכון - המעשה הנכון. גם כאן ביקרת את טראמפ על המהלך הזה. נקודה רעה לך מבחינתי.

- צפון קוריאה לא באמת עשתה כלום,כנראה, אבל ברור לכולם שלא מדובר בסוף השיחות. יהיו עוד פגישות (או מסלול התנגשות אם לא), יהיו עוד דיבורים. השניים נפגשו לפחות מכוס קפה בבוקר, נשאר להם, לאנשי הטילים והציוצים עוד לתאת לסרט, מסעדה, אפילו אולי להכיר את ההורים, לפני שישכבו. הם היו במסלול הישיר למלחמה עד לפני כמה חודשים, וגם על זה ביקרו את טראמפ בזמנו. לוקח זמן עד שאויבים הופכים לחברים. הדיונים על הסכם השלום בין ישראל למצרים נמשכו למעלה משנה, ובטח לא נחתמו באחר הצהריים חיובי אחד באי רחוק..

טראמפ, אגב, זוכה בחצי נקודה רעה על ההתרברבות לפני הזיון, אבל נראה שהשניים בדרך למיטה נכון לעכשיו.

נקודה רעה לך על חוסר הסבלנות והשיפוט המיידי, וחצי נקודה רעה לבחור האדמדם.

- הכרה ולגיטימיות: אחד הטיעונים המגוכחים שבהם נתקלתי בזמן האחרון בכל נושא שהוא. הרי, אם אתה לא מוכן להכיר ולתת לגיטימציה כלשהיא, אפילו זו של פגישה בין השניים, יש לך אפשרות אחת אחרת להפסיק את מה שמתחולל שם: מלחמה, ורצוי כמה שיותר מהר אם באמת אכפת לך מתושבי הצפון הקוריאני. אבל, כאמור, הביקורת סביב מסלול ההתנגשות שהשניים חלקו, לא כל כל התעניינה במצב ההומניטרי.

ובכל זאת, איזו אלטרנטיבה אתה מציע? איך ניתן להפסיק את מה שמתחולל שם בלי מלחמה או הסכם הסדרה? עוד סנקציות? עוד גינוי באום? עוד ציוץ של סלב? באמת, ובבקשה, האר את עיני. כי אני לא רואה בפוליטיקה הזו שום דבר שהוא לא קיצוני לכאן (מלחמה) או לכאן (הסכם והסדר) שיוביל גם להתפרקות מנשק וגם לשיפור במצב הנתינים של האיש הקטן.

לא חולקו נקודות בסיבוב זה.

- ההסכם עם איראן בוטל, לפי דבריו של טראמפ, כי הוא היה חסר תועלת, חסר אכיפה, ולוקה ביתרונותיו. אני באמת לא איזה איש פוליטיקה, אז אולי לא הבנתי את הבזכם האיראני נכון, אבל אני פירשתי אותו (אולי בדומה לטראמפ) כאילו הילד העבריין לוקח כסף לילד העשיר, כדי שזה לא ירביץ לו במשך תקופה.. מה יהיה אחרי התקופה? הילד הגדול יוכל לסחוט מחדש, או לחזור ולהרביץ. בשתי הסיטואציות המצב לא נפתר, אלא פשוט נדחתה ההכרעה.

בהינתן (וזו עובדה) שטראמפ אולי כן מהסס, אבל לא מפחד עד כדי שיתוק, מלחץ מצד כל מדינות העולם (אולי למעט ישראל), מצד הילד העבריין, ומבטל הסכם שלדעתו הוא רע, די מבשר שהוא עצמו לא ימהר לחתום, לא משנה כמה לחץ, על הסכם רע עם האח הגדול של הילד.

רוצה לומר - אחרי שביטל הסכם אחד, אני יותר בוטח בו שיחתום הסכם הגיוני אחר, מאשר באובמה.. האחד תיקן טעות והשני עשה טעות (לדעתי). נכון שלתקן יותר קל, אבל לעשות טעות זה מביך.

אני גם חושב שאין כאן (עדיין) הישג מטורף, ואני מסכים שמדובר על הסכם עוד פחות מובן (ממה שנחשפנו) מההסכם האיראני, וכמובן - שההתעלמות מרצח העם העצמוני מקוממת (בינתיים), אבל אני לא מבין, בכלל, את הביקורות על המהלך, בעיקר כשהם באים מאלו שביקרו גפ את מסלול ההתנגשות, או את ביטול הסכם הגרעין האיראני, או למעשה - כל דבר שלא יהיה שטראמפ עושה.

אני מאוהבי טראמפ, אין לי מה להסתיר, אבל חשוב לי להדגיש שאחד הגורמים לאהדתי לבחור המשיגנע נובעת בדיוק מעצם הקמפיין של: "לא משנה מה אני אעשה יתקפו אותי", וואלה, צודק. כשאתה שומע ביקורת על כל, אבל כל מהלך, גם אם הוא עונה בדיוק על הצרכים שהביקורת הקודמת דיברה, המוח שלי הופך את הביקורת ללא לגיטימית. כך שחלק קטן קטן, אבל קיים, מאהדתי לטראמפ היא בזכותך, קח את זה לאן שתרצה.

אחת הבעיות הגדולות ביותר לדעתי בפוליטיקה ה"עכשווית" היא שאין יותר גמישות. פעם הגבול בין ימין ושמאל היה בצורה של קו על הקרקע, יכלת לזגזג בהתאם לסיטואציה, היום הגבול הוא שטח מפורז עצום היקך וכל מעבר שלו הוא כמו כיבוש יעד. אנשים כל כך חוששים להודות בטעות, לפרגן לצד השני, לחשוב סיטואציונית, לחשוב מעבר לקו הברור של מה הם "אמורים" להגיד, שאפשר ממש להגיד שיש את מי שיהללו כל מהלך של שוכן הבית הלבן, ויש את מי שיבקרו כל מהלך שלו. כך או כך, למעט שלי יחימוביץ, לא נחשפתי, אישית, לאיש שמאל אחד שאמר שעצם ההימנעות ממלחמה והנסיון הדיפלומטי הוא חיובי. למרות שזה היה מושא לערצה בנשיא הקודם, ברק אובמה, בעיני מבקרי הנשיא הנוכחי.

כמובן שגם הפוך - ישנם אלו שמהללים כל מהלך של טראמפ ומבקרים כל מהלך שעשה אובמה.

הקבעון והביצור בתוך צידי הגבול, שמאל וימין, הוא בעיני משהו שכדאי לפתור הרבה לפני שנתחיל לחשוב בכלל על שלום עם הצד השני. למה שאדם שלא אוהב ושלם עם עצמו ב-100% ידע לאהוב ולהיות שלם עם בת זוגתו ב-100%? ("אמנות האהבה" לאריך פרום. מומלץ) תעשה לזה אדפטציה למדינה, אני יודע שתצליח ותבין את המסר.

אני גם חושב שאין כאן (עדיין) הישג מטורף, ואני מסכים שמדובר על הסכם עוד פחות מובן (ממה שנחשפנו) מההסכם האיראני, וכמובן - שההתעלמות מרצח העם העצמוני מקוממת (בינתיים), אבל, אני חושב גם שלבקר את המהלך הזה אי אפשר אם ביקרת את המיליטנטיות בעבר. שלבקר את זה לפני שהדברים הבשילו לחתימה על הסכם. שלבקר את זה פשוט כי מי שאחראי על זה הוא לא הקאפ אוף טי שלך, זה קצת מגוכח.

אני מבין למה חשוב לך להדגיש שאין פה הישג ענק, שלא נעשה פה כלום ששונה מאיראן, שגם ברגעים אלו מתרחש פאקינג רצח עם שאנחנו לא עושים איתו כ-ל-ו-ם (וזה מתרחש בעוד כמה מדינות בעולם אז בכלל), אבל אני כן חושב, שכשמשהו יורד ממסלול של מלחמה, אולי אפילו גרעינית, ועובר למסלול של דיפלומטיה ישירה והבנות שהמצב הולך להשתנות, אפשר לעצור לרגע ולהשמיע אנחת רווחה, וגם אם לא - המינימום המצופה מאדם שבאמת אכפת לו מהנל ומונע מאהבת עצמו ולא משנאת יריבו (העקיצה מכוונת. סלח לי) הוא לקוות שהמהלך הזה יבשיל להסכם חיובי, העונה על כל הצרכים, לטווח כמה שיותר ארוך. לנרות שאני מאמין לך שאתה מקווה כך, אני לא מאמין להרבה מאוד מכרים מהצד השונא טראמפ שמקוויפ כך. הם מקווים שהוא יכשל. והם יהיו שם כדי לבקר אותו כשהוא יכשל ותפרוץ מלחמה. כי הם צמאי דם לא פחות מאוהבי המלחמה, הם פשוט אוהבים דם מוכפש ולא דם נשפך. נו מילא.

אני גם חושב שאין כאן (עדיין) הישג מטורף, ואני מסכים שמדובר על הסכם עוד פחות מובן (ממה שנחשפנו) מההסכם האיראני, וכמובן - שההתעלמות מרצח העם העצמוני מקוממת (בינתיים), אבל, אני חושב גם שוואלה, בינתיים זה על הכיפאק, אבל מה שבאמצ חשוב - שטראמפ הוכיח כבר פעם אחת שלא יסתפק בהסכם דרעק. ולכן אני יכול לבטוח בו.

אני מנצל את החפירה כדי להדגיש שתי עמדות שאני דוגל בהם: מוות לפוליטיקלי קוקרט, ומ"ל.

* אגב אתה אחלה בן אדם לדעתי. לא קל להיות טרף בכלוב של אריות, ואתה עושה את זה יפה במשך שנים, כנראה שאתה באמת אדם על הכיפאק.

אבל מה שאתה מתאר הוא לא נכון לגמרי - יש כרגע הסכם קצת יותר מפורט בין קים לנשיא דרום קוריאה (שנבחר לתפקיד אחרי קמפיין שהתבסס על זה שיפעל למו״מ ושלום עם צפון קוריאה, ככה שזה לחלוטין פעולה פנימית שלהם ולא משהו שהגיע משום מקום). הבעיה הייתה שארה״ב לא הייתה חלק מזה, וזה אכן בעיה כי אני לא מאמין שיוכל להיות שם שלום לאורח זמן בלי מעורבות אמריקאית (וזה לא נכון באופ כללי על כל שאר העולם, אלא קוריאה ספציפית בגלל מעורבות העבר שם), אז הפגישה עכשיו פשוט כדי לאשרר את ההסכם גם מול ארה״ב, והנה, הם גם מעורבים. אבל לא היה כאן הישג מדיני גדול, לא ניתנה שום התחייבות, ולא צפוי שארה״ב היא זו שתוביל מעכשיו את המו״מ, אלא דרום קוריאה כמו שהיה עד עכשיו. וזה בתמורה לחיבוק, ולהבטחה לביטול מעורבות צבאית של ארה״ב בתוך דרום קוריאה (צעד שאני לא בהכרח נגדו, אבל הוא חייב לבוא בתיאום יחד עם דרום קוריאה ועם הפנטגון, ושני אלו העידו שלא ברור להם מאיפה זה הגיע ומה המשמעות של זה).

הם לא היו במסלול הישיר למלחמה עד לא מזמן. גם לא היו צעדים תקיפים מצד ארה״ב. מה שהיה זה טוויטים שהם די קיללו אחד את השני, אבל לא היה שום צעד מדיני יוצא דופן. היה תרגיל צבאי יחד עם דרום קוריאה קרוב לגבול, אבל תרגיל שתוכנן לפני שנתיים, עוד לפני שטראמפ נכנס לתפקיד.

ויכול להיות שזה יוביל לשיחות נוספות, פירוק נשק גרעיני, והלוואי גם פירוק משטר רצח העם בצפון קוריאה. אני כאילו מאמין שיהיו עוד שיחות, אבל שהשיחות המשמעותיות יהיה עם דרום קוריאה. אבל כאמור, חשוב לי שזה יקרה, לא מי יעשה את זה. הבעיה שלי עם טראמפ היא לא שאני לא רוצה שהוא יעשה טוב, אלא שכל הצעדים שהוא עושה עד עכשיו לא מעידים על זה שהוא עושה טוב. היו צעדים שהוא עשה שהיו מוצלחים בעיני, ואמרתי את זה (כמו למשל החנינה לאליס מארי ג׳ונסון לא מזמן), אבל גם רובם קרו בעיני ממניעים לא נכונים. אין לי שום חיבה לאף פוליטיקאי, לא מימין ולא משמאל, ככה שהבעיה שלי עם טראמפ היא לא אישית. אני בוחן לפי מעשים. אני מבקר המון פוליטיקאים שתמכתי בהם כשהם טועים, ואין לי בעיה לשבח פוליטיקאים שאני לא מסכים איתם כשהם פועלים נכון. כשטראמפ תקף את אסד לא אמרתי שום דבר נגדו, זה הרגיש לי צעד נכון ואמרתי את זה גם (הייתה לי ביקורת על איך שהוא דיבר על זה שאובאמה לא עשה את זה, כשאובאמה ניסה והוא עצמו היה מהכוחות שפעלו לבלום אותו, אבל על הצעד של התקיפה עצמה לא אמרתי שום דבר).

וכן, אני חושב שביטול ההסכם עם איראן היה נוראי, וזה הרסני לישראל ומקרב אותם משמעותית לפצצה. אבל בכוונה ניסחתי את מה שאמרתי שצורה שלא תכנס לזה. אפשר להתווכח על האם ההסכם היה חיובי או שלילי, אם הוא הביא לתוצאה שרצו, שיפור את המצב, או החמיר אותו, וזה ויכוח לגיטימי, אבל אחר. אבל אי אפשר להגיד שההסכם לא היה רציני. שהוא לא היה מפורט.

ההסכם כאן הוא לא זה. אולי הוא יהיה כזה בהמשך, אולי לא. ואולי זה יהיה בזכות ארה״ב, ואולי לא. אבל כרגע זה לא זה. זה הצהרה. וזה ממי שהצהיר שהוא עושה את המו״מ הטוב בעולם. כאן לא היה שום דבר חדש, רק דברים שקרו קודם, וארה״ב רק עשתה ויתורים בשביל זה. אז כן, זה ראוי לביקורת. לא לשבח, לא לדבר על פרסים וכו׳. אם בעתיד יהיה משהו שונה, נדבר עליו.

אני בוחן כרגע לפי מה שיש כרגע. ככה גם אין לי שום ביקורת על עצם זה שיש מו״מ עם צ. קוריאה. אני גם כמעט לא ראיתי כאלו שיש להם טענות על עצם זה שזה מתקיים (יש מעט, כן, אבל הרוב לא). הכל זה על איך זה מתקיים ומה קורה בו. מהלך מדיני הוא לחלוטין ראוי בעיני ותמיד צריך לבחון את האופציה של זה. אבל צריך לגשת לזה בצורה רצינית ונכונה. כשלפי אנשים במחלקת המדינה של ארה״ב ודיפלומטים ד. קוריאנים, הסיבה היחידה שטראמפ הסכים למפגש כזה מראש היה כי הם מסרו לו שקים קרא לו פחדן, זה לא רציני. כשהוא נונתן הבטחות מבלי להתייעץ עם אנשי המקצוע או מדינות שזה משפיע עליהן, זה לא רציני. כששואלים על המודל שכל זה יקרה בו והתשובה של כל אחד בממשל טראמפ היא שונה, והאחת התשובות היא בכלל המודל הלובי, זה לא רציני. כשזה קורה במקביל לקיצוץ של 82% בתקציב הדיפלומטיה האמריקאית, זה לא רציני.

ואז זה לא מדיניות, זה לא תוכנית רצינית, זה לזרום פשוט, ואז התוצאה היא בדיוק ההסכם שנחתם עכשיו, שנתן לקים לגיטימיות, נתן לו יתרון במו״מ מול דרום קוריאה (כי הפסיק ישר את הפעילות הצבאית שם), נתן לצפון קוריאה עוד עסקים כלכלים ועוד כסף, וזה מבלי שהם יצטרכו לתת שום דבר חדש בתמורה. אז על זה אני שופט עכשיו, וזו תוצאה בעייתית וראוייה לביקורת.

אם בעתיד יהיה משהו שונה (ובאמת שהלוואי שכן), נשפט ונבקר לפי זה.

וכן, אפשר לעשות מו״מ והסכם בלי לתת לגיטימציה. תראה למשל את ההסכם עם איראן (ושוב, תתעלם לשניה מדעתך על ההסכם עצמו, שזה חשוב אבל פחות רלוונטי לטענה) - באותו נאום שאובאמה הציג את ההסכם והסביר את החשיבות שלו, הוא דיבר על כמה שאיראן מסוכנת, כמה שזה משטר רצחני וכמה צריך להזהר מהם.
הוא לא חיבק אותם, הוא לא נתן להם לגיטימציה, הוא לא אמר על המשטר הרצחני שלהם שזה מה שיש וצריך לפעול עם זה, והוא לא שיבח את כישורי המנהיגות של האייתללות.

ואם תסלח לי, עכשיו מתחיל מונדיאל, וזה קצת יותר חשוב מנושאים שוליים כמו מו״מ על נשק גרעיני :)

הנשיא שלפני שניה שניה קרא לראש ממשלת קנדה חלש ושקרן? הוא מחויב לפוליטיקלי קורקט?

ראש ממשלת קנדה מעוניין במלחמה גרעינים כל יום שלישי בצהריים?

הנושא רגיש פי כמה מראש ממשלה של מדינה שלא מאיימת על שום אינטרס אמריקאי בשום מקום בגלובוס.

אז כן, הוא מחויב לפוליטיקלי קורקט בנושא הצפון קוריאני ולכן החמיא לדיקטטור מלא באגו. ולאחר מכן הוא עדיין היה תקיף וישיר.