Jump to content

הכרזת טראמפ על ירושלים כבירתה של ישראל

eliran ben ezri

Recommended Posts

אין לך מושג בכלל כמה כוח יש לו שם. ההפיכה המזויפת הזו פתחה לו את האופציה להפוך את הצבא בטורקיה ולעשות משהו דומה למה שהיטלר עשה עם ה-ס.א, בלי להקים גוף נפרד. זו נקודת מפתח במחיקת מורשת אטאטורק, משם מאוד מהר ארדואן בעצם מחק כל זכר לחילוניות כמפתח בטורקיה, חלקים גדולים מהמדינה מתנהלים לפי חוקי דתיים נוקשים.

יכול להיות שאתם צודקים לגביו. בכל מקרה, אני יודע שלצד הערצה גדולה כלפיו, יש גם שנאה גדולה מאוד מצידו השני של המתרס. וגרמניה הנאצית הוא בחיים לא יהיה, לא כשהוא מטפח חברה דתית ופרימטיבית על פני חילוניות וקידמה.

ואגב, אני גם משוכנע שההפיכה הייתה הצגה.

כל מהגר מוסלמי באירופה עובר דרכם בכניסה למדינה, רוב המוסלמים שלא חיים במדינות מוסלמיות מתפללים במסגדים שלהם ושומעים את הדרשות שלהם, הרעיונות שלהם. הקהילה המוסלמית למעשה סובבת סביבם.

אסירים בארה"ב יפגשו נציגים של האחים המוסלמים בחלק גדול מהמדינות, חלק גדול מהם מתאסלם בהשפעתם ומאמין ברעיונות שלהם.

כל הסיפורים שאתה שומע על גטאות מהגרים בצרפת ובשבדיה שהמשטרה לא מרשה לעצמה להיכנס אליהם, מונהגים למעשה על ידי אנשים של האחים המוסלמים. האחיזה שלהם במוסלמים ברחבי העולם היא מטורפת.

עדיין אני מתקשה להבין איך הם מתעלים את כל זה לכדי סכנה קיומית לעולם המערבי, כאילו, הם נמצאים עכשיו בגטאות באירופה, מה לשיטתך יקנה להם שליטה, ריבוי טבעי גבוה?

יכול להיות שאתם צודקים לגביו. בכל מקרה, אני יודע שלצד הערצה גדולה כלפיו, יש גם שנאה גדולה מאוד מצידו השני של המתרס. וגרמניה הנאצית הוא בחיים לא יהיה, לא כשהוא מטפח חברה דתית ופרימטיבית על פני חילוניות וקידמה.

ואגב, אני גם משוכנע שההפיכה הייתה הצגה.

הוא לא יהיה גרמניה הנאצית כי העולם היום שונה, ואי אפשר לעשות את אותם מעשים שעשו שם.

אבל זה לא סותר את זה שהוא בדרך הנכונה להיות דיקטטור אכזר פרופר, עם כח צבאי מפחיד. לא גרמניה הנאצית, אבל משהו רציני אחר.

הוא לא יהיה גרמניה הנאצית כי העולם היום שונה, ואי אפשר לעשות את אותם מעשים שעשו שם.

אבל זה לא סותר את זה שהוא בדרך הנכונה להיות דיקטטור אכזר פרופר, עם כח צבאי מפחיד. לא גרמניה הנאצית, אבל משהו רציני אחר.

אולי לא באותו סדר גודל אבל רוסיה תומכת במשטר ששולח נשק כימי על אזרחיו והעולם רק אומר נו נו נו והאנטישמי הטורקי עושה טיהורים אתנים ופוליטים יש גם עלילות דם על יהודים הוא בהחלט מיני היטלר.

כן, השאלה אם יש לו כוונות אימפריאליסטיות אמיתיות.

הוא מדבר הרבה על "החזרת עטרה ליושנה" לתקופת העותמאנים, אז כן. ושוב, כאן מתקשר נושא האחים המוסלמים, כלומר פאן-איסלאם, שלטון מוסלמי סוני על כל העולם.

מי שיצא יותר מטומטם זה גונדוגאן שהעניק לו חולצה עם הקדשה של "לנשיא שלי, באהבה", זה בכלל הדליק שם אנשים.

יענקלה התעצבן?

עוד שדה תעופה עולה באוויר..

74292553.jpg

ציטוט מפורום צבא וביטחון של פרש:

כלי תקשורת ממלכתיים דיווחו על פיצוצים בשדה התעופה, שעל פי כמה דיווחים נמצא בשימוש משמרות המהפכה המוצבים במדינה. ברשת סקיי דווח כי במקום הותקפו סוללות נ"מ BAVAR-373 השייכות לכוחות איראניים.

בהנחה ואתה מסכים שמדובר בדיקטטור מודרני (שזה אומר מישהו שעומד בראש מערכת שמעמידה פני דמוקרטיה),

אתה מכיר דיקטטור שאין לו שאיפות כאלו?

ראיתי את זה בטוויטר והייתי חייב לשתף למרות שלא קשור לפה כל כך:

the number of school shootings that have happened since the year 2000 around the world:

ENGLAND: 0

GREECE: 1

NETHERLANDS: 1

SPAIN: 1

INDIA: 1

ARGENTINA: 1

RUSSIA: 1

CHINA: 3

MEXICO: 4

AUSTRALIA: 5

CANADA: 5

GERMANY: 5

SOUTH AFRICA: 5

USA: 213

#Texas

שימשיכו למכור נשקים בוולמארט בשם החוקה.

בהנחה ואתה מסכים שמדובר בדיקטטור מודרני (שזה אומר מישהו שעומד בראש מערכת שמעמידה פני דמוקרטיה),

אתה מכיר דיקטטור שאין לו שאיפות כאלו?

לאסדים היו שאיפות אימפריאליסטיות לפני מלחמת האזרחים? קסטרו בקובה? בסעודיה יש דיקטטורה, לא? בלרוס היא דיקטטורה ואני משער שיש עוד שאני לא מודע אליהן.

לאסדים היו שאיפות אימפריאליסטיות לפני מלחמת האזרחים? קסטרו בקובה? בסעודיה יש דיקטטורה, לא? בלרוס היא דיקטטורה ואני משער שיש עוד שאני לא מודע אליהן.

יש הבדל בין שאיפות ליכולת.

וכן, לקאסטרו לחלוטין היו שאיפות אמיפריאליסטיות.

(ומודה שלא ידעתי שבלרוס היא דיקטטורה, חידשת לי)

יש הבדל בין שאיפות ליכולת.

וכן, לקאסטרו לחלוטין היו שאיפות אמיפריאליסטיות.

(ומודה שלא ידעתי שבלרוס היא דיקטטורה, חידשת לי)

מי אמר שלטורקיה יש יכולת להשתלט על המדינות השכנות לה? כאילו, צבאית ברור שיש לה יכולת כזאת, אבל וואלה ימי האימפריה העותמנית רחוקים ויש מעצמות חזקות ממנה בהרבה בעולם שלא יתנו לה לעשות ככל העולה על רוחה. מעצמות העולם פוסט-מלחמת העולם השנייה כבר לא מדברות בשפה כזאת, טורקיה תשים על הגב של עצמה מטרה גדולה של הרבה מדינות אם תעז להחיות מאבקים כאלה באירופה.

הוא שלט שם משהו כמו חמישים שנה, אז על הנייר זה נחמד להגיד שיש לו שאיפות, אבל יכולת למצות אותן לא הייתה לו.

זה למה גם דיברתי על דיקטטורה מודרני. אמרתי, העולם שונה, אז אי אפשר לפעול באותה צורה, אבל המהות היא אותה מהות, המטרה היא אותה מטרה.

כמו שדיקטטורות היום (להוציא כמה מדינות ספציפיות) מעמידות פני דמוקרטיה, ומקיימות בחירות שברור לכולם מה הולך להיות בהם,

ככה גם השאיפות האימפריאליסטיות הן מודרניות. לא להכנס עם צבא לכבוש מדינות, אלא לתת מצג של הפרדה, אבל דה-פקטו לשלוט בהם.

בדיוק כמו עם קאסטרו, שבתכלס חלק מהזמן פחות או יותר שלט על אמריקה האדומה.

תורכיה לא הולכים להכנס עם הצבא למדינות אחרות (חוץ ממבצעים נקודתיים, כמובן) ולכבוש אותן, זה ברור, אבל זה לא סותר את זה שארדואן שואף לשלוט על כל האזור.

כבר עכשיו סוריה פועלת לא מעט לפי החליל שלהם, ואני מניח שהשאיפה היא להגדיל הרבה יותר את ההשפעה.

זה למה גם דיברתי על דיקטטורה מודרני. אמרתי, העולם שונה, אז אי אפשר לפעול באותה צורה, אבל המהות היא אותה מהות, המטרה היא אותה מטרה.

כמו שדיקטטורות היום (להוציא כמה מדינות ספציפיות) מעמידות פני דמוקרטיה, ומקיימות בחירות שברור לכולם מה הולך להיות בהם,

ככה גם השאיפות האימפריאליסטיות הן מודרניות. לא להכנס עם צבא לכבוש מדינות, אלא לתת מצג של הפרדה, אבל דה-פקטו לשלוט בהם.

בדיוק כמו עם קאסטרו, שבתכלס חלק מהזמן פחות או יותר שלט על אמריקה האדומה.

תורכיה לא הולכים להכנס עם הצבא למדינות אחרות (חוץ ממבצעים נקודתיים, כמובן) ולכבוש אותן, זה ברור, אבל זה לא סותר את זה שארדואן שואף לשלוט על כל האזור.

כבר עכשיו סוריה פועלת לא מעט לפי החליל שלהם, ואני מניח שהשאיפה היא להגדיל הרבה יותר את ההשפעה.

סוריה זה שטח הפקר וזאת לא חוכמה גדולה לנצל את הקשיים של משטר אסד לטובתם האישית של הטורקים. תצביע על עוד מדינה שכנה שאתה חושב שטורקיה יכולה לפעול בה באותה צורה.

אתה מבלבל בין יכולה לרוצה.

לפני כמה שנים גם לא יכלו לעשות את עם סוריה.

עכשיו הוא עושה את זה בסוריה, תופס עוד ועוד יוקרה וכבוד בעולם המוסלמי, ואם תהיה לו הזדמנות לעשות את זה במקום אחר, הוא ינצל את זה.

ראיתי את זה בטוויטר והייתי חייב לשתף למרות שלא קשור לפה כל כך:

the number of school shootings that have happened since the year 2000 around the world:

ENGLAND: 0

GREECE: 1

NETHERLANDS: 1

SPAIN: 1

INDIA: 1

ARGENTINA: 1

RUSSIA: 1

CHINA: 3

MEXICO: 4

AUSTRALIA: 5

CANADA: 5

GERMANY: 5

SOUTH AFRICA: 5

USA: 213

#Texas

שימשיכו למכור נשקים בוולמארט בשם החוקה.

התיקון השני לחוקה, אמנם עתיק, אבל מטרתו לרסן את המשטר ואת הצבא ולמנוע מהם כח יתר כנגד האזרח.

ככה הם חושבים שצריך להגן על הדמוקרטיה ועל המדינות החופשיות ועל החירות של הפרט.

אפשר להסכים או להתווכח, בכל אופן, אני חושב שהסיבה לתקריות האלימות היא החינוך ולא הנשקים.

אתה חושב שעם אותו חינוך אבל בלי התיקון השני, מספר ההרוגים מפשעים אלימים היה נשאר בסדר גודל דומה?

ולחילופין, אתה חושב שעם חינוך נכון והתיקון השני, מספר התקריות היה יורד לרמה של המדינות ברשימה?

אתה חושב שעם אותו חינוך אבל בלי התיקון השני, מספר ההרוגים מפשעים אלימים היה נשאר בסדר גודל דומה?

לא בטוח.

צריך להבין שבנוסף לנשקים החוקיים, יש תעשיה גדולה של נשקים לא חוקיים בארה"ב.

90% מהפשעים מתבצעים בעזרת נשקים לא חוקיים, כאלה שימשיכו להימכר גם אם תאסר מכירת נשק חוקי.

אתה מבלבל בין יכולה לרוצה.

לפני כמה שנים גם לא יכלו לעשות את עם סוריה.

עכשיו הוא עושה את זה בסוריה, תופס עוד ועוד יוקרה וכבוד בעולם המוסלמי, ואם תהיה לו הזדמנות לעשות את זה במקום אחר, הוא ינצל את זה.

אז אם אתה מרדד את ארדואן ל"רוצה ולא יכול", האיום שהוא כביכול מהווה - קטן בהרבה מזה של האיראנים. וזה מה שאני מנסה להגיד.

ולחילופין, אתה חושב שעם חינוך נכון והתיקון השני, מספר התקריות היה יורד לרמה של המדינות ברשימה?

אני רוצה להאמין שאנשים שפויים ומחונכים לא הולכים לבצע ירי בחבריהם לספסל הלימודים.

כנראה שהחינוך בטקסס לא השתנה מימי המערב הפרוע.

לא בטוח.

90% מהפשעים מתבצעים בעזרת נשקים לא חוקיים, כאלה שימשיכו להימכר גם אם תאסר מכירת נשק חוקי.

זה לא בדיוק נכון משום שאם נשקים לא ימכרו בוולמארט ולא יהיו מוצפים בשוק כך גם יהיה קשה יותר לשים עליהם את היד.

זה כמו שאשאל אותך, בהנחה שאסור לעשן קנאביס עד גיל 18 ובישראל בכלל, לאיזה נער יהיה יותר קל להשיג פרח, נער ישראלי או נער שגר באמסטרדם ?

זה לא בדיוק נכון משום שאם נשקים לא ימכרו בוולמארט ולא יהיו מוצפים בשוק כך גם יהיה קשה יותר לשים עליהם את היד.

זה כמו שאשאל אותך, בהנחה שאסור לעשן קנאביס עד גיל 18 ובישראל בכלל, לאיזה נער יהיה יותר קל להשיג פרח, נער ישראלי או נער שגר באמסטרדם ?

אנלוגיה לא נכונה לצערי.

כאשר יש איסור למכירת חומר מסוים, הדרישה והמסתוריות סביב אותו החומר עולה.

באמסטרדם, בעזרת פיקוח וחינוך נכון ילדים או נערים יאלצו לעבוד קשה כדי להשיג קנאביס אבל יוכלו להשיג אותו בשורה התחתונה מאנשים בוגרים שרכשו אותו כחוק.

מצד שני, סוחר סמים לא שואל אותך בן כמה אתה ודורש לראות ת.ז כך שבכל מקרה לילד באמסטרדם או לילד בישראל יהיה קל באותה מידה להשיג, וזה ספציפית בנוגע לקנאביס כי הדרישה כ"כ גבוה ותהליך היצור הוא בסה"כ פשוט (זה רק צמח), בשונה מכלי נשק.

לא בטוח.

נו, וזאת לא תוצאה של תרבות הנשק שלהם, שמשגשגת בין היתר בזכות אותו תיקון שני? במדינה נורמלית אין לאנשים שלא עוסקים בפשיעה גישה לנשק לא חוקי. אני לא חושב שגם בארה"ב יש להם, אבל בוא נגיד שכשיש הרבה כלי נשק בחברה אני מניח שגם יותר קל להשיג בשוק השחור.