Jump to content

הכרזת טראמפ על ירושלים כבירתה של ישראל

eliran ben ezri

Recommended Posts

האחים המוסלמים פועלים מאוד בשקט ומתחת לפני השטח בהרבה כיוונים. מעריך שיש מולם בעיקר עבודת מודיעין, וממש לא רק מכיוון ישראל. גם קשה לצאת נגדם כי כרגע הם לא עוסקים בטרור ואלימות פיזית (כן גורמים לזה בעקיפין, דרך המאמינים).

אז כרגע הם סכנה רק במובן תיאורטי? כי האיראנים חצו את ההגדרה הזאת מזמן..

לא הייתי מגדיר את זה ככה. יש להם יותר כוח מלאיראן, הם צוברים כוח ככל שעובר הזמן. עוינות ממוקדי כוח בינלאומיים, מהמערב, מסוכנת יותר מהאיום האיראני שחוטף התנגדות.

כמו אצל היטלר, הסיכון הגבוה יותר הוא בשטיפת המוח הכללית, יותר מכוח הזרוע.

האחים המוסלמים פועלים מאוד בשקט ומתחת לפני השטח בהרבה כיוונים. מעריך שיש מולם בעיקר עבודת מודיעין, וממש לא רק מכיוון ישראל. גם קשה לצאת נגדם כי כרגע הם לא עוסקים בטרור ואלימות פיזית (כן גורמים לזה בעקיפין, דרך המאמינים).

אומרים בכל מסגד באירופה כמה הם רוצים להשתלט על העולם יודעים טוב מאוד לנצל את הדמוקרטיה וזה שהעולם המערבי שכח מה זה אוייב אמיתי. העיקר שאת היהודים האשימו על פחות מזה בניסונות השתלטות על העולם ושליחת זרועות תמנון לכל עבר.

אומרים בכל מסגד באירופה כמה הם רוצים להשתלט על העולם יודעים טוב מאוד לנצל את הדמוקרטיה וזה שהעולם המערבי שכח מה זה אוייב אמיתי. העיקר שאת היהודים האשימות על פחות מזה בניסונות השתלטות על העולם ושליחת זרועות תמנון לכל עבר.

צחוק הגורל זה שרצח היהודים באירופה הוביל אותה לליברליזם הקיצוני שגרם להם להכניס הביתה את האיסלאם הכובש.

צחוק הגורל זה שרצח היהודים באירופה הוביל אותה לליברליזם הקיצוני שגרם להם להכניס הביתה את האיסלאם הכובש.

הליברליזם הקיצוני יהרוג בסוף את אירופה. הם לא יודעים איך להתמודד עם זה. זה מדהים כי עברו רק 70 שנה מהמלחמה הענקית שזה כלום במונחים היסטוריים אבל וואו איזה שינוי עבר על אירופה. שישאלו בבריטניה/צרפת וכו' את סבא שלהם איך להתמודד עם איום כזה (שהגרמנים לא ישאלו את סבא שלהם :))

צדיקים מלאכתם נעשית בידי אחרים. צה"ל לא צריך להתאמץ ולהוכיח שלא מדובר באזרחים תמימים, חמאס עשה את זה בשבילו.

צלאח אלברדויל, חבר הלשכה המדינית של חמאס ואחראי היחסים הלאומיים בתנועה, בראיון שנערך בערוץ" בלאדנא אלאעלאמיה" היום בצהריים אמר שלא אזרחים רגילים הם אלה שנהרגו אלא מדובר ב 50 אנשי (מחבלי) חמאס.

50 מתוך 60 הרוגים הם מחבלים רשמיים שחמאס בעצמו מודה בזה ותרשו לי להטיל ספק גם בכוונות של עשרת האזרחים הנותרים.

העיקר שבעולם עומדים דקת דומיה לזכר אותם מחבלים שלא הספיקו לטייל בעולם, להנות מהחיים ולרצוח מספיק יהודים בימי חייהם.

רק מראה את גודל הזין שצריך לשים על העולם, אף אחד לא ישמור עלינו, לא ילחם בשבילנו ולא ידאג לאינטרס שלנו חוץ מאנחנו לעצמנו. כל הכבוד לצה"ל.

איזה צבא יותר מדאיג אותך, האיראני או הטורקי? למה הנאומים של איראן גורמים לך לחשוב שהם יותר מסוכנים מאדם שטובח בכורדים, מכניס כמוהם מתנגדי משטר לכלא (לא באופן תיאורטי, באופן מעשי), עושה קולות של ניאו-עותמאניות, ואמר שהניצחון שלו הוא ניצחון לכל המוסלמים, וציין מקומות וכלל בהם את סרייבו? מי יותר מסוכן, הדיקטטור הרחוק שאולי יום אחד יהיה איום מעשי (לא אומר שצריך להתעלם מזה), או הדיקטטור עם צבא חזק ומאומן שעושה עסקים עם רוסיה אפילו שחבר בנאטו (כי על הזין שלו), יורק בפנים של אירופה, מסית אזרחים אירופיים נגד ממשלות, גורם למשטרת גרמניה להתחיל בחקירה נגד קומיקאי שהעליב אותו בטלוויזיה ורומז על כינון אימפריה מחדש?

אני חושב שמה שהוא הספיק לעשות בטורקיה מוכיח שמי שמזהיר ממנו לא סתם צועק זאב. השבוע הבן אדם ביקר בבריטניה ומשם איים במלחמה נגד קפריסין אם תמשיך בחיפוש גז בים התיכון. למה אנשים מחכים?

מה שסלבה אמר. גרמניה של שנות ה-30, ואני ממש לא אחד שנוהג להשוות אנשים להיטלר.

אנשים כמו כישלוני פשוט דוחפים אותי עוד ועוד לכיוון פתרון של טיהור אתני/קסנוסייד. אם אפשר להכניס אותו פנימה, יאללה.

עזוב אותך הוא סתם טרול

אהלן, ערב טוב

https://news.walla.co.il/item/3158596

בכיר בחמאס סלאח אל-ברדוויל הודה היום (רביעי) כי 50 מתוך כלל הרוגי ההפגנות ביומיים האחרונים ברצועת עזה היו אנשי הארגון. בריאיון לרשת טלוויזיה פלסטינית, אמר חבר הלשכה המדינית כי "צעדות השיבה" נועדו להסרת המצור ו"לשחרור האדמות ולשובם של הפליטים".

בכיר חמאס: "50 מההרוגים במהומות - אנשי הארגון"
בריאיון לכלי תקשורת פלסטיני אומר סלאח ברדוויל כי רובם המוחלט של ההרוגים משתייכים לחמאס.

עליהם אתה שואל? בוואלה זו הייתה הכותרת הראשית וכבר נדחק למטה. מרתיח- זו כותרת וידיעה סופר חשובה.

למה לא? הרי צריך לפנות מקום לעוד כתבה על מפורסמים סוג ז' שתומכים בפלסטינים. אחד האתרים עם הכי הרבה תוכן זבל בארץ.

אהלן, ערב טוב

https://news.walla.co.il/item/3158596

בכיר חמאס: "50 מההרוגים במהומות - אנשי הארגון"
בריאיון לכלי תקשורת פלסטיני אומר סלאח ברדוויל כי רובם המוחלט של ההרוגים משתייכים לחמאס.

תשמע, אין בזה משהו "מפליל" ואני אומר את זה בתור אחד שמחפש הוכחות נגדיות לכל השמאלנים שמתייפחים אצלי בפיד.

בסך הכל חמאס הוא ארגון גדול שמלבד הזרוע הצבאית שהיא כמובן ארגון טרור לכל דבר ועניין, הארגון דואג לטפח (לשם הנראות כמובן) גם זרוע מדינית-פוליטית שמתיימרת להפוך את חמאס לתנועה לגיטימית, שמנהלת מפלגה דמוקרטית וגמ"ח שונים... תורמת ומקימה בתי ספר וכו'

אם היו מפרסמים הוכחות ש50 מההרוגים עסקו בפעילות טרור\החזיקו נשק\העבירו מטענים או משהו בסגנון אז היה פה סוף סוף משהו שיכול להשתיק את אותם אנשים

להגיד "אנשי הארגון" לא מספיק... לא בשביל העולם הנאור ולא בשביל אותם וונאבי נאורים בפיד שלי בפייסבוק

אשכרה מישהו אצלי רשם שהוא מתבייש שאנשים יוצאים לחגוג בכיכר רבין את הזכייה באירוויזיון בזמן ש50 אנשים קיפחו את חייהם לחינם

לא הייתי מגדיר את זה ככה. יש להם יותר כוח מלאיראן, הם צוברים כוח ככל שעובר הזמן. עוינות ממוקדי כוח בינלאומיים, מהמערב, מסוכנת יותר מהאיום האיראני שחוטף התנגדות.

כמו אצל היטלר, הסיכון הגבוה יותר הוא בשטיפת המוח הכללית, יותר מכוח הזרוע.

איך אתה מודד את הכוח שלהם, כמות הסונים בעולם? כמות חברי התנועה?

עד כמה שאני יודע, זאת תנועה שקמה במצרים, והדמנות הזהב שלהם להשתלט על מדינה ענקית כמו מצרים נכשלה לחלוטין אחרי זמן קצר, וכרגע הם גם מחוץ לחוק שם. אז קשה לי להבין איך הם מהווים איום ממשי גדול כל כך ללא הנהגה מדינית או צבאית.

איזה צבא יותר מדאיג אותך, האיראני או הטורקי? למה הנאומים של איראן גורמים לך לחשוב שהם יותר מסוכנים מאדם שטובח בכורדים, מכניס כמוהם מתנגדי משטר לכלא (לא באופן תיאורטי, באופן מעשי), עושה קולות של ניאו-עותמאניות, ואמר שהניצחון שלו הוא ניצחון לכל המוסלמים, וציין מקומות וכלל בהם את סרייבו? מי יותר מסוכן, הדיקטטור הרחוק שאולי יום אחד יהיה איום מעשי (לא אומר שצריך להתעלם מזה), או הדיקטטור עם צבא חזק ומאומן שעושה עסקים עם רוסיה אפילו שחבר בנאטו (כי על הזין שלו), יורק בפנים של אירופה, מסית אזרחים אירופיים נגד ממשלות, גורם למשטרת גרמניה להתחיל בחקירה נגד קומיקאי שהעליב אותו בטלוויזיה ורומז על כינון אימפריה מחדש?

אני חושב שמה שהוא הספיק לעשות בטורקיה מוכיח שמי שמזהיר ממנו לא סתם צועק זאב. השבוע הבן אדם ביקר בבריטניה ומשם איים במלחמה נגד קפריסין אם תמשיך בחיפוש גז בים התיכון. למה אנשים מחכים?

מה שסלבה אמר. גרמניה של שנות ה-30, ואני ממש לא אחד שנוהג להשוות אנשים להיטלר.

חד משמעית האיראני. אין לצבא הטורקי קטע כזה שהוא כביכול שומר הסף של החילוניות בטורקיה, וסוררת בינו לבין ארדואן איבה ידועה לכל?

אסד טובח בכורדים כי הם איום גדול לטורקיה, פן תוקם מדינה כורדית שתנגוס בשטחים גדולים של טורקיה. לא שהמעשים שלו מוצדקים, אבל הם קודם כל דואגים לאינטרס הטורקי. איזה מדינה אתה מכיר שתסכים לוותר על שטחים נרחבים כל כך למען עצמאות של עם אחר? (מוכר לנו הסיפור)

אל תצחיק אותי, הדיקטטור הרחוק מעשי כבר המון זמן, ואתה נילחם נגדו כבר הרבה זמן. להזכירך, האיראנים פועלים צבאית בתימן, עיראק (יש שיגידו גם מדינית), סוריה וכמובן לבנון (אהם חיזבאללה). אז כן, האיראנים אותי אישית מדאיגים קצת יותר. וכל זה מבלי לזלזל בארדואן ושגעון הגדולה שלו.

באיזה שנה אתה? ארדואן כבר שנים משנה חוקים וחוקות ומטהר את הצבא ואת המשטרה. אחרי ניסיון ההפיכה שנכשל הוא הכריז מצב חירום והתחיל להעיף את מי שלא נראה לו.

באיזה שנה אתה? ארדואן כבר שנים משנה חוקים וחוקות ומטהר את הצבא ואת המשטרה. אחרי ניסיון ההפיכה שנכשל הוא הכריז מצב חירום והתחיל להעיף את מי שלא נראה לו.

יש מצב שזה באמת היה פייק-נסיון מהפכה?

ההפיכה בטורקיה קרתה לפני פחות משנתיים, נראה לך שלהחליף דרג פיקודי בכיר באנשים בעלי נסיון והתאמה אידאולוגית זה משהו שלוקח יום או יומיים? אני בטוח שזה תהליך הרבה יותר קשה וארוך משאתה חושב.

איך אתה מודד את הכוח שלהם, כמות הסונים בעולם? כמות חברי התנועה?

עד כמה שאני יודע, זאת תנועה שקמה במצרים, והדמנות הזהב שלהם להשתלט על מדינה ענקית כמו מצרים נכשלה לחלוטין אחרי זמן קצר, וכרגע הם גם מחוץ לחוק שם. אז קשה לי להבין איך הם מהווים איום ממשי גדול כל כך ללא הנהגה מדינית או צבאית.

חד משמעית האיראני. אין לצבא הטורקי קטע כזה שהוא כביכול שומר הסף של החילוניות בטורקיה, וסוררת בינו לבין ארדואן איבה ידועה לכל?

אסד טובח בכורדים כי הם איום גדול לטורקיה, פן תוקם מדינה כורדית שתנגוס בשטחים גדולים של טורקיה. לא שהמעשים שלו מוצדקים, אבל הם קודם כל דואגים לאינטרס הטורקי. איזה מדינה אתה מכיר שתסכים לוותר על שטחים נרחבים כל כך למען עצמאות של עם אחר? (מוכר לנו הסיפור)

אל תצחיק אותי, הדיקטטור הרחוק מעשי כבר המון זמן, ואתה נילחם נגדו כבר הרבה זמן. להזכירך, האיראנים פועלים צבאית בתימן, עיראק (יש שיגידו גם מדינית), סוריה וכמובן לבנון (אהם חיזבאללה). אז כן, האיראנים אותי אישית מדאיגים קצת יותר. וכל זה מבלי לזלזל בארדואן ושגעון הגדולה שלו.

הם שולטים ברוב האיסלאם בעולם, ובערך בכל האיסלאם במדינות לא מוסלמיות, פשוט לא הכל גלוי לחלוטין וישיר. רשמית אין קשר בין ה-AKP של ארדואן, אבל היא מייצגת את התפיסה הפאן-איסלאמית של האחים המוסלמים ויש שת"פ בפועל בינה לבין האחים המוסלמים מבחינה בינלאומית. זה יד ביד.

רשמית אין קשר בין האחים המוסלמים לארגון הגג שאחראי על המוסלמים בגרמניה ומייצג אותם, אבל זו זרוע של האחים המוסלמים שמסתמכת על ההטפות של האחים המוסלמים, וזה כך גם בצרפת, הממלכה המאוחדת, בלגיה ולמעשה מרבית אירופה, וכך גם בארה"ב. בכל אלה הם ממוסדים וחוקיים ודרך זה מטיפים לשלטון מוסלמי עולמי וחיים לפי חוקי השריעה.

הם הסכנה מספר אחת לעולם כרגע. כשאומרים שהאיסלאם הוא בעיה עולמית היום, זה בעצם הרבה בגלל ההתפתחות של האחים המוסלמים.

הם שולטים ברוב האיסלאם בעולם, ובערך בכל האיסלאם במדינות לא מוסלמיות, פשוט לא הכל גלוי לחלוטין וישיר. רשמית אין קשר בין ה-AKP של ארדואן, אבל היא מייצגת את התפיסה הפאן-איסלאמית של האחים המוסלמים ויש שת"פ בפועל בינה לבין האחים המוסלמים מבחינה בינלאומית. זה יד ביד.

רשמית אין קשר בין האחים המוסלמים לארגון הגג שאחראי על המוסלמים בגרמניה ומייצג אותם, אבל זו זרוע של האחים המוסלמים שמסתמכת על ההטפות של האחים המוסלמים, וזה כך גם בצרפת, הממלכה המאוחדת, בלגיה ולמעשה מרבית אירופה, וכך גם בארה"ב. בכל אלה הם ממוסדים וחוקיים ודרך זה מטיפים לשלטון מוסלמי עולמי וחיים לפי חוקי השריעה.

הם הסכנה מספר אחת לעולם כרגע. כשאומרים שהאיסלאם הוא בעיה עולמית היום, זה בעצם הרבה בגלל ההתפתחות של האחים המוסלמים.

שוב, אבל איך אתה מודד את השליטה שלהם? הרי בטוח שלא כל סוני בעולם או מהגר סוני לאירופה מזדהה עם התפיסה שלהם, אז מה התבחין?

ההפיכה בטורקיה קרתה לפני פחות משנתיים, נראה לך שלהחליף דרג פיקודי בכיר באנשים בעלי נסיון והתאמה אידאולוגית זה משהו שלוקח יום או יומיים? אני בטוח שזה תהליך הרבה יותר קשה וארוך משאתה חושב.

אין לך מושג בכלל כמה כוח יש לו שם. ההפיכה המזויפת הזו פתחה לו את האופציה להפוך את הצבא בטורקיה ולעשות משהו דומה למה שהיטלר עשה עם ה-ס.א, בלי להקים גוף נפרד. זו נקודת מפתח במחיקת מורשת אטאטורק, משם מאוד מהר ארדואן בעצם מחק כל זכר לחילוניות כמפתח בטורקיה, חלקים גדולים מהמדינה מתנהלים לפי חוקי דתיים נוקשים.

שוב, אבל איך אתה מודד את השליטה שלהם? הרי בטוח שלא כל סוני בעולם או מהגר סוני לאירופה מזדהה עם התפיסה שלהם, אז מה התבחין?

כל מהגר מוסלמי באירופה עובר דרכם בכניסה למדינה, רוב המוסלמים שלא חיים במדינות מוסלמיות מתפללים במסגדים שלהם ושומעים את הדרשות שלהם, הרעיונות שלהם. הקהילה המוסלמית למעשה סובבת סביבם.

אסירים בארה"ב יפגשו נציגים של האחים המוסלמים בחלק גדול מהמדינות, חלק גדול מהם מתאסלם בהשפעתם ומאמין ברעיונות שלהם.

כל הסיפורים שאתה שומע על גטאות מהגרים בצרפת ובשבדיה שהמשטרה לא מרשה לעצמה להיכנס אליהם, מונהגים למעשה על ידי אנשים של האחים המוסלמים. האחיזה שלהם במוסלמים ברחבי העולם היא מטורפת.

תשמע, אין בזה משהו "מפליל" ואני אומר את זה בתור אחד שמחפש הוכחות נגדיות לכל השמאלנים שמתייפחים אצלי בפיד.

בסך הכל חמאס הוא ארגון גדול שמלבד הזרוע הצבאית שהיא כמובן ארגון טרור לכל דבר ועניין, הארגון דואג לטפח (לשם הנראות כמובן) גם זרוע מדינית-פוליטית שמתיימרת להפוך את חמאס לתנועה לגיטימית, שמנהלת מפלגה דמוקרטית וגמ"ח שונים... תורמת ומקימה בתי ספר וכו'

אם היו מפרסמים הוכחות ש50 מההרוגים עסקו בפעילות טרור\החזיקו נשק\העבירו מטענים או משהו בסגנון אז היה פה סוף סוף משהו שיכול להשתיק את אותם אנשים

להגיד "אנשי הארגון" לא מספיק... לא בשביל העולם הנאור ולא בשביל אותם וונאבי נאורים בפיד שלי בפייסבוק

אשכרה מישהו אצלי רשם שהוא מתבייש שאנשים יוצאים לחגוג בכיכר רבין את הזכייה באירוויזיון בזמן ש50 אנשים קיפחו את חייהם לחינם

חמאס הוא ארגון טרור. זה שלא כל פעיל בו חבר בעיז א-דין אל קאסם (הזרוע הצבאית) לא הופך את הפעילים שלו, בטח ובטח כאלו שהיו בזמן פעילות אלימה על הגדר, ל"אזרחים תמימים" שהפגינו בגדר ו"נטבחו" שם כביכול.

העובדה שכ-83% מההרוגים אם לא למעלה מכך הם פעילים בארגון הזה, שנהרגו בזמן פעילות אלימה על הגדר, בהחלט הופכת את ההרג שם לנסבל עוד יותר . אגב, אותו ברדאוויל (בכיר חמאס שאמר היום שמדובר ב-50 הרוגים של הארגון) אף הדגיש את העובדה ש"מדובר בהקרבה שמראה שחמא לא מקריב את האזרחים".

ולהוא שאצלך שהתבייש על החגיגות בכיכר רבין, אתה מוזמן לשאול אותו מה האלטרנטיבה שלו ואם הוא מוכן לסכן חיי חיילים ואזרחים שגרים שם בשביל שהוא ירגיש מוסרי יותר עם עצמו....

אגב, ככל הנראה ביום שני הייתה שיחה קשה מאוד בקהיר בין הנייה למצרים:

http://www.israelhayom.co.il/article/556351

הנייה הושפל בקהיר: "ישראל תהרוג אותך ואנחנו לא נתערב"
הטיסה הבהולה במסוק, הצעקות שנשמעו בכל הבניין, השתיקה המביכה של מנהיג חמאס והאיומים חסרי התקדים • גורמים בקהיר חושפים: כך עשינו להנייה "זובור", ואילצנו אותו להפסיק את ההפגנות בעזה • בכיר מצרי: "הדם על הידיים של חמאס, ההיסטוריה לא תסלח להם"

בין היתר כתוב בכתבה כי:

עבאס (ראש המודיעין המצרי ד.ס) נתן להנייה והמלווים שלו להמתין מחוץ ללשכה. זה היה מאוד מביך, אפילו משפיל. כאשר הנייה נכנס לחדר אי אפשר היה שלא לשמוע את הצעקות כלפיו. הנייה אפילו לא ענה. צעקו עליו ואמרו לו בזעם ובאופן שאינו משתמע לשני פנים שהדם של ההרוגים הפלשתינים בגדר על הראש שלו ושל סינואר וחליל אל חייה וכל הנהגת חמאס. אפילו הראו לו צילומים כיצד פעילי חמאס משלמים לצעירים ומשפחות סכומים של עשרות דולרים כדי שילכו למות בגדר".
לדברי הבכיר המצרי להנייה ההמום הובהר ע"י ראש המודיעין המצרי עבאס ואנשיו כי המשך ההפגנות שיביא למותם של עוד ועוד פלשתינים יהיה על אחריותו ואחריות הנהגת חמאס. הדגישו בפניו שההיסטוריה לא תסלח לו ולהנהגת חמאס על מספר ההרוגים הלא הגיוני.
לדברי הבכיר המצרי, את השיחה עם הנייה חתמה אזהרה כי המשך האלימות בגדר יביא את ישראל לבצע חיסולים ממוקדים של ראשי חמאס אחד אחר השני, וכי מצרים ומדינות נוספות באזור המעורבות במאמצי ההרגעה יסתפקו בגינויים הצהרתיים בלבד, במקרה שישראל תשוב למדיניות החיסולים נגד ראשי חמאס.

ש לציין כי הבכירים המצריים שנכחו בפגישת הבזק בין עבאס להנייה סיפרו כי עבאס כלל לא הסכים לדון עם הניה על הבנות כלשהן שיביאו להרגעת האירועים בגדר: "עבאס דרש מהנייה לשוב לעזה במסוק שהביא אותו ולהורות לאנשיו לחדול לאלתר מהאירועים בגדר הגבול עם ישראל. לעת עתה חמאס לא קיבל שום מחווה מלבד השבת סוגיית עזה לסדר היום הציבורי העולמי. יתכן שבהמשך כאשר הרגיעה בגדר תימשך יהיו מחוות כלפי חמאס והאוכלוסיה בעזה אבל המסר שהועבר היה תקיף והטיל על חמאס את האחריות להשיב את הסדר על כנו".
גורם ביטחוני מצרי בכיר חשף לישראל היום טפח מאותן שעות גורליות במטה המודיעין המצרי בקהיר שהביאו בסופו של דבר לחמאס להורות לאנשיו כבר ביום שני בערב עם שובו של הנייה מקהיר להתחיל ולקפל את מתחמי הכינוס לאורך גדר הגבול אותם שעות ספורות קודם לכן גדשו מעל ל 40,000 מפגינים.
לדבריו: "ההחלטה של כמאל עבאס להתערב כדי להביא להרגעה בעזה באה בעקבות מסרים שהגיעו הן מצד חמאס והן מצד ישראל", לדברי הבכיר המצרי בעוד המסר מחמאס היה כי הארגון מוכן ל"הודנה" (הסכם רגיעה ארוך טווח) עם ישראל, אולם דחה מראש כל אפשרות של דיון כי הארגון יתפרק מנשקו - הבכיר המצרי סיפר כי המסר שהועבר מישראל היה חמור ונוקשה ממנו השתמע כי: "ישראל לא תתפשר ומספר ההרוגים יעלה כל עוד חמאס משלהב את ההמונים לנקוט באלימות, מעורבות הציבור בעזה בהפרות סדר אלימות תגרור חוסר יציבות אזורי שעלול לגלוש גם למצרים, המשך ההסתה לאלימות בגדר הגבול תביא לסיכולים ממוקדים של הנהגת חמאס כולה מיו"ר הלשכה המדינית הנייה דרך יחייא סינוואר ובכירים נוספים".