Jump to content

הכרזת טראמפ על ירושלים כבירתה של ישראל

eliran ben ezri

Recommended Posts

ירושלים היא הבירה גם בלי ההכרזה של הליצן הכתום הזה. כל מה שהטררם הזה יעשה הוא עוד שפיכת דמים, אבל העיקר שאתם מבסוטים מכמה מילים מובנות מאליהן.

pmTtndv.gif

pmTtndv.gif

וואו, תשמע..... אני מתפדח בשבילך שזאת התגובה שלך (אם אפשר לקרוא לה ככה) להודעה לגיטימית על חשש מאינתיפאדה נוספת. אבל העיקר שאתה מרגיש כאילו יש לך עוד כמה סנטימטרים שם למטה.

וואו, תשמע..... אני מתפדח בשבילך שזאת התגובה שלך (אם אפשר לקרוא לה ככה) להודעה לגיטימית על חשש מאינתיפאדה נוספת. אבל העיקר שאתה מרגיש כאילו יש לך עוד כמה סנטימטרים שם למטה.

לא תהיה שום אינתיפאדה, הדבר הכי טוב שהערבים יודעים זה לאיים וחבל גם שהתשקורת מפמפמת את הנרטיב שלהם.

"עיר בירה" זה מונח עתיק שאין בו באמת צורך בעולם המודרני מלבד פורמליזם מטופש. הצהרה כזו או אחרת לא מגדילה או מקטינה את הלגיטימיות שלנו על העיר, מערב ירושלים תמיד הייתה שלנו מזרח ירושלים תמיד הייתה שלהם וזה בסדר (וואלה יש עיר בעולם שהצד המזרחי שלה שווה יותר מהצד המערבי?! לא נראה לי)

הפלסטינים אהבלים, אבל באמת יש לנו כוח שחיילים שלנו עכשיו יעמדו בגשם ויחטפו אבנים בגלל שאיזה נשיא מיבשת אחרת יצא בהצהרה שבסוף לא משנה כלום?

זה לא רק עניין של עיר בירה. מבחינת העולם, מערב ירושלים, דה יורה, זה לא ישראל, בלי קשר לעיר בירה או לא.

לא תהיה שום אינתיפאדה, הדבר הכי טוב שהערבים יודעים זה לאיים וחבל גם שהתשקורת מפמפמת את הנרטיב שלהם.

שוב, אני ממש לא חושב שזה משהו שיעבור בשקט בעולם הערבי, השאלה רק מה יהיה היקף הבלגאן. פעם אחרונה מהומות בהר הבית הביאו כאן פיגועי דקירה וירי למשך מעל שנה, וכבר עכשיו ההסתה עובדת שעות נוספות. הם לצערי רק מחפשים את התירוצים להשתולל וזה מבחינתם אחלה תירוץ. כל מה שיש לי להוסיף זה שאני מאוד אשמח לטעות בנושא הזה והלוואי שהכל יעבור בשקט.

שיכון המזרח זה המקום הכי גרוע בראשון לציון (אולי חוץ מרמת אליהו, שהיא לא נקראת מערב)

תתעדכן. כבר שנים שהשיכון יותר סבבה מגותהאם סיטי (כלומר המערב)

שוב, אני ממש לא חושב שזה משהו שיעבור בשקט בעולם הערבי, השאלה רק מה יהיה היקף הבלגאן. פעם אחרונה מהומות בהר הבית הביאו כאן פיגועי דקירה וירי למשך מעל שנה, וכבר עכשיו ההסתה עובדת שעות נוספות. הם לצערי רק מחפשים את התירוצים להשתולל וזה מבחינתם אחלה תירוץ. כל מה שיש לי להוסיף זה שאני מאוד אשמח לטעות בנושא הזה והלוואי שהכל יעבור בשקט.

אני לא מכיר אף יצור אחר בעולם שעל כל שטות יוצא ל-'יום זעם'.

כל שבוע יש להם יום זעם. המון המון זעם.

בואו כולנו נוריד את הראש ונחכה לכאפה מהיצור האכזר.

שיכרון הכוח של הימין המטורלל מכה שוב, ומי שיפגע אלו הם לא הפוליטיקאים המושחתים עם הסיסמאות הפופוליסטיות, אלא אזרחים תמימים, כמו תמיד.

כמו עם המגנומטרים, כמו בצוק איתן, כמו בעליית שרון להר הבית, כמו בלבנון השנייה, והראשונה.

את הפוליטיקאים הבזויים זה תמיד ישרת - לרקוד על הדם, להסית לנקמה, להכניס עם שלם לבונקר של פחד ושנאה, ובכך להסיט את תשומת הלב מהשחיתות הפראית שנמצאת כבר כמה חודשים באור הזרקורים.

חבל שהציבור לא מבין את זה ונגרר בדיוק לאן שהמנוולים רוצים לגרור אותו. עולם כמנהגו נוהג ואין חדש תחת השמש.

שיכרון הכוח של הימין המטורלל מכה שוב, ומי שיפגע אלו הם לא הפוליטיקאים המושחתים עם הסיסמאות הפופוליסטיות, אלא אזרחים תמימים, כמו תמיד.

כמו עם המגנומטרים, כמו בצוק איתן, כמו בעליית שרון להר הבית, כמו בלבנון השנייה, והראשונה.

את הפוליטיקאים הבזויים זה תמיד ישרת - לרקוד על הדם, להסית לנקמה, להכניס עם שלם לבונקר של פחד ושנאה, להסיט את תשומת הלב מהשחיתות הפראית שנמצאת כבר כמה חודשים באור הזרקורים.

חבל שהציבור לא מבין את זה ונגרר בדיוק לאן שהמנוולים רוצים לגרור אותו. עולם כמנהגו נוהג ואין חדש תחת השמש.

זה בהחלט מרגיש כמו ספין ביבי מצוין, אבל -

אני לא מבין מי בדיוק נגרר לנושא הזה?

לא רואה איך ההכרזה הזו מעניינת או משנה משהו חוץ מאנשי ימין קיצוני שיכולים להתגאות ולשחרר ססמאות כמו 'ירושלים שלי לעד' או אנשי שמאל קיצוני שנותנים לטראמפ בראש אבל מתעלמים מהבעיה האמיתית ב'סכסוך' הזה.

זה בהחלט מרגיש כמו ספין ביבי מצוין, אבל -

אני לא מבין מי בדיוק נגרר לנושא הזה?

לא רואה איך ההכרזה הזו מעניינת או משנה משהו חוץ מאנשי ימין קיצוני שיכולים להתגאות ולשחרר ססמאות כמו 'ירושלים שלי לעד' או אנשי שמאל קיצוני שנותנים לטראמפ בראש אבל מתעלמים מהבעיה האמיתית ב'סכסוך' הזה.

ההכרזה הזו היא כמו ניצוץ של גפרור בתוך עננת אדי דלק.

עכשיו כל מה שחסר הוא שאיזה מטורף פלסטיני יקח את זה צעד אחד קדימה, ויבצע פיגוע רצחני בחפים מפשע. משם הצדדים ידרדרו למעגל דמים ארוך, בו כולם מפסידים.

חבל במיוחד על חסרי המזל, שחייהם יקבלו תפנית אכזרית.

עכשיו כל מה שחסר הוא שאיזה מטורף פלסטיני יקח את זה צעד אחד קדימה, ויבצע פיגוע רצחני בחפים מפשע. משם הצדדים ידרדרו למעגל דמים ארוך, בו כולם מפסידים.

למה אנחנו צריכים לקבל בהבנה את זה ש"מטורף פלסטיני" יבצע פיגוע רצחני?

למה אלימות מצידם מתקבלת פה ככה?

שארצות הברית תכריז על ירושלים עיר הבירה של מדינת ישראל- לא לגיטימי ומסוכן.

שבני אדם יקומו לרצוח בני אדם אחרים בגלל הכרזה שכזו- המובן מאליו.

מסוג המקרים שהמוח של השמאל כבר כל כך התעוות על מנת להידבק באגנדות הליברליות שלו שכל מה שנשאר זה להמתין לממצאים נוירולוגים מרתקים.

אבל העיקר שאתה מרחם על חסרי המזל שיירצחו ע״י הפרטנרים שלך.

למה אנחנו צריכים לקבל בהבנה את זה ש"מטורף פלסטיני" יבצע פיגוע רצחני?

למה אלימות מצידם מתקבלת פה ככה?

כל בר דעת כבר רואה את הניתוק מן ההקשר שהימין הולך לעשות כאן. הם יטענו שאין קשר להכרזה של טראמפ, אלא בהתקפה ספונטנית של "הערבים" שהם "מפלצות צמאות דם".

אלא שאותו ימין יודע את התגובה הצפויה מראש, ובכל זאת דוחף לאותה התגרות מכוונת בידיעה שאחר כך הוא יוכל להתמם ויספר את הסיפור מאמצע הספר.

מדובר בהתססה עם תגובה צפויה כמו ללכת במאה שערים עם לאפה ביד ביום כיפור, או להיכנס לשער 11 עם צעיף אדום.

לא ניתן לאחוז בחבל בשני קצותיו - מדובר בהתססה מכוונת של טראמפ, שמוסיפה שמן למדורה שאנחנו חיים בה.

ביום שירצחו אותי כי אני עם לאפה ביום כיפור במאה שערים אז תוכל להשוות בין המקרים, במקרה הכי גרוע יצעקו עליי שאני גוי ויירקו קצת, אבל לא תראה אותם יוצאים למסעות רצח.

ביום שירצחו אותי כי אני עם לאפה ביום כיפור במאה שערים אז תוכל להשוות בין המקרים, במקרה הכי גרוע יצעקו עליי שאני גוי ויירקו קצת, אבל לא תראה אותם יוצאים למסעות רצח.

ההשוואה הייתה לגבי התגובה הצפויה שתקבל, ועל כך שלא תוכל להיתמם אחרי שתיפגע כמו קוזאק נגזל.

לא נוטה להתערב בנושאי פוליטיקה

רק מציין את האבסורד הבאמת בלתי נתפס שגורם צד כה (טראמפ) הולך לפלוט איזה שטות חסרת משמעות (כמו כל מה שיוצא לו מהפה)

וכתגובה צד ב ("פלשתינאים") ככ נפגע שהוא הולך לנסות להרוג כמה שיותר אנשים בצד א' (ישראל)

וכאילו אשכרה התגובה של אנשים זה "אידיוט! למה אתה אומר את זה??" ולא "שמעו אנחנו מוקפים באנשים אלימים ומטומטמים. שיבואו לפה נהרוג כל מי שמספק טיפש לנסות להרוג כי טראמפ אמר משהו על ירושלים."

הזקן הסינלי והנרגן אדון טראמפ הולך לגרום לתסיסה אלימה של הפלסטינאים, אבל היי מה איכפת לו הרי בתור נשיא הוא נכשל בכל הבטחת בחירות שלו וכל מה שנשאר לו זה ירושלים .

הזקן הסינלי והנרגן אדון טראמפ הולך לגרום לתסיסה אלימה של הפלסטינאים, אבל היי מה איכפת לו הרי בתור נשיא הוא נכשל בכל הבטחת בחירות שלו וכל מה שנשאר לו זה ירושלים .

אבל איפה פה החייזרים???

אתם מדברים כאילו טראמפ סתם יורה מילים לאוויר. זו לא סתם אמירה, זו הכרה רשמית של מעצמה, הכי גדולה במערב, בהיותה של ירושלים בירת ישראל, עיר שבמקרה הטוב לא מוכרת בצורה בינלאומית כעיר בירה, ובמקרה נפוץ יותר לא מוכרת כלל כחלק מישראל. זה חתיכת אישיו.

דיפלומטית זה מאוד חשוב.

וכן, זה יגרום לתסיסה שעצוב שאנשים מקבלים כל כך בקלות, אבל במקרים כאלה לא התגובה הפלסטינית צריכה להילקח בחשבון.

כן, טראמפ ידוע כמוביל דעת קהל, בדר"כ כשהוא אומר משהו, בעיקר עם השלכות בינלאומיות, העולם מתייצב לצדו. הוא דמות מאוד מוערכת בחוגים פוליטיים רבים.

וברצינות, זה נראה לי משהו שיעשה יותר נזק מתועלת. זה לא אובמה שאם תרצו או לא העולם העריך, והיה באמת משקל חיובי להצהרות שלו.

בלי קשר למה אתה (ושאר מנהיגי העולם) חושבים על טראמפ, יש השפעה רצינית מאוד להצהרה שכזו לגבי העמדה של מדינות אחרות.

מתוך כך שמדובר בעמדה אמריקאית רשמית שאני בספק שתשתנה.

הרבה יותר קשה לשנות את המצב הקיים בעניינים כאלו, להצהרה שכזו יש השלכות דיפלומטיות רחבות וזו גם הסיבה שבאמת לקח כל כך הרבה זמן בכדי להכריז על זה ויש צורך באדם שפחות מעניינות אותו ההשלכות. אבל לאחר שטראמפ יכריז על כך לעשות את המהלך ההפוך יהיה הרבה יותר קשה- הכרזה של נשיא אמריקאי כי הוא משנה את הסטטוס הזה בחזרה היא מהלך פוליטי קיצוני ביותר.

מהבחינה הזו גם אם לטראמפ אכן לא תהיה השפעה על עמדת העולם בטווח הקצר, בטווח הארוך יכול מאוד להיות שהוא שם את הנשיאים העתידיים במצב שהם יתקשו לשנות ועמדה אמריקאית רשמית לאורך שנים כי ירושלים היא אכן בירת ישראל יכולה להשפיע מאוד גם על העמדה של מדינות אחרות.

לא נוטה להתערב בנושאי פוליטיקה

רק מציין את האבסורד הבאמת בלתי נתפס שגורם צד כה (טראמפ) הולך לפלוט איזה שטות חסרת משמעות (כמו כל מה שיוצא לו מהפה)

וכתגובה צד ב ("פלשתינאים") ככ נפגע שהוא הולך לנסות להרוג כמה שיותר אנשים בצד א' (ישראל)

וכאילו אשכרה התגובה של אנשים זה "אידיוט! למה אתה אומר את זה??" ולא "שמעו אנחנו מוקפים באנשים אלימים ומטומטמים. שיבואו לפה נהרוג כל מי שמספק טיפש לנסות להרוג כי טראמפ אמר משהו על ירושלים."

אתה יודע סוייר, שזה שאנשים חושבים שטראמפ לא צריך לעשות את הצעד הערב (ואני ביניהם) לא סותר את זה שהם גם חושבים שהתגובה הערבית היא נוראית, מזעזעת, פרמיטיבית, חסרת פרופורציה ודורשת טיפול, כן? אבל ה-issue כאן הוא שיש אנשים שחושבים שאין לצעד הערב משמעות מספקת ש'שווה' את זה שכל המדינה תחזור למציאות יומיומית של פיגועי התאבדות, דקירה, ירי או דריסה. זה הכל.

לגבי החלק המודגש - זה הרי מאוד נאיבי ואתה יודע את זה. אפשר להרוג אותם לאחר מעשה, אבל כשהם לוקחים איתם גם עוד 4-5 אזרחים בכל פעם אז אתה משלם מחיר כבד.

אני חושב שזאת הכרזה מעולה שדווקא יכולה לקדם את תהליך השלום. מעבר לזה, אני פשוט מסרב לקבל את היחס המקל כלפי האלימות הפלסטינית.

מערב ירושלים מעולם לא הייתה שטח שנוי במחלוקת, למעט עבור אלו שלא מכירים בזכות שלנו (היהודים) לגור במדינת ישראל.

באנלוגיה לפוקר, טראמפ "חושף את הבלוף" של הפלסטינים שהופכים כל סוגיה לנפיצה. בסופו של דבר, אם אכן תהייה הכרה והצדדים (=העולם הערבי) ילמדו לחיות עם זה, יש סיכוי טוב שחוסר הדיפלומטיה של טראמפ תסלק את אחד משני סלעי המחלוקת הגדולים ביותר בדרך לשלום (ירושלים וזכות השיבה). משום מה, רוב העולם לא מבין את זה שלא יהיה שלום כל עוד העולם הערבי יסרב לקבל ריבונות ישראלית בירושלים (אני לא נכנס לסוגיה של מזרח מול מערב וטיפול במקומות הקדושים). אגב, אני מבין לחלוטין את העמדה של העולם הערבי. אחרי שנים של חינוך והסתה על כך שישראל היא כובשת שטנית, אף מנהיג לא יוכל לעמוד ולהסביר איך הוא "בירך" הסכם שהותיר את מסגד אלאקצא תחת ריבונות/חסות ישראלית.