Jump to content

סיכום התיקו מול אשדוד בנתניה אחריי צפייה בש.ח | לא מצליחים להתרומם

Sawyer

Recommended Posts

באבין הבעיה האחרונה שלנו.

מייאש לראות את השחקנים עם כל כך מעט תנועה לעומק וכל כך מעט אופציות מסירה קדימה.

לא מובן מה הם עושים באימונים.

ממש מרתיח שאתה רואה אותם תקועים באותו מקום ואף שחקן אחד לא יודע לעשות את התנועה שתפתח את ההתקפה וגם אף שחקן אחד לא לוקח אחריות על הקבוצה. מתמסרים למוות ללא תוכן ואז כמובן חוטפים לנו כדור ויוצאים למתפרצת, אתמול חלוצים בסגנון של שכטר וסבע היו מאכילים אותנו בצמד קל. לא יכול יותר לראות את המסירות האלו בלי לקבל ייאוש.

באבין הבעיה האחרונה שלנו.

מייאש לראות את השחקנים עם כל כך מעט תנועה לעומק וכל כך מעט אופציות מסירה קדימה.

לא מובן מה הם עושים באימונים.

תסמין של קבוצה לא מאומנת של שחקנים לא יודעים מה תפקידם, לאן לעשות תנועה, למי מוסרים ומתי.. הם פשוט נראים אבודים.

כולם מבינים שג׳ורדי לא מאמן טוב, זה מה יש. עונה קשה.

אם השחקנים יצליחו להביא יכולות שיש להם לידי ביטוי בלי יותר מדי אימון אולי נצליח לעשות משהו.

זה די ברור שזאת העונה אחרונה שלו (אם יסיים אותה ואם לא).

באבין היה נראה בהתחלה כמו בול פגיעה. כנראה שהוא עדיין יכול להיות כזה אבל רק בתוך הגנה יציבה.

במקום שהוא ייצב את ההגנה. הבלאגן הצליח לגרום לו להתבלבל (ולא. היו לו עוד כמה טעויות לא קטנות במשחקים האחרונים)

לא עורף ראש ובטח לא מכריז עליו כרכש רע, אבל משהו בהגנה צריך להשתנות. לא יכולים להראות ככה לנצח.

אני חושב שכשאומרים שהקבוצה לא מאומנת, מקלים עם הצוות המקצועי וחוטאים לאמת.

גם לי זה נראה בהתחלה שהקבוצה לא מאומנת, אבל רואים שמשחק אחרי משחק נותנים את הכדור להגנה, הקשרים עולים לאיזור הרחבה ומנסים לתקוף.

נניח שזה היה הפתרון של הצוות המקצועי לבעיות בקבוצה, הם לא רואים שזה לא עובד? אני לא מבין למה להיות מקובע על שיטה שמסתמכת על המזל, במקום לעבוד בצורה נכונה.

משחק הלחץ שלנו גרוע עד לא קיים, משחק המעבר חלש, בנוסף נראה שבמשחק שוטף השחקנים לא משחררים את הכדור מהר מספיק.

בהגנה, אנחנו מאפשרים ליריבה להגיע בקלות לרחבה שלנו ולא מספיק טובים בהגנה על האזור הזה.

לא יודע ולא תפקידי לקבוע מי צריך להתפטר או לא, אבל מאוד מאוכזב מכך שנראה שיותר מדי קבוצות מאומנות ברמה יותר גבוהה מאיתנו, מאוכזב מאוד מזה שהצוות לא רואה שהשיטה לא עובדת ולא מוצא פתרון שיגרום לכך שנשחק יותר טוב.

קיוויתי שזה יצליח, אבל כרגע נראה שאנחנו הולכים אחורה ככל שהזמן עובר.

אם להוסיף את שתי האגורות שלי - לא חושב שהבעיה העיקרית בקבוצה היא המאמן, אלא השחקנים. זה גם לא קשור לגישה של השחקנים וכמה הם רוצים או מנסים, אלא פשוט לאיכות הממוצעת שלהם. במכבי, נכון לעכשיו, אין שחקנים מספיק טובים.

- זה נכון מבנית: חסרים שני שחקני אמצע ברמה גבוהה יותר מכל מה שיש בקבוצה שאומרים להיות הלב המקצועי שלה.

- זה נכון פרסונלית: נכון לאתמול, מכבי קיוותה (מאוד. כמו כולנו) שרמת המשחק שלה תשתפר פלאים בעקבות חזרתם של שלושה שחקנים להרכב: גולסה, רודריגז ומיכה. רק ש:

א. שלושתם חזרו מפציעות ארוכות, וזה ניכר

ב. מראש היכולת שלהם להוביל קבוצה מוטלת בספק

ג. טובים ככל שיהיו, אף אחד מהם לא באמת יכול לכסות על שני השחקנים החסרים והמסתוריים המוזכרים לעיל. בוודאי לא מול קבוצות טובות מאשדוד

אייל גולסה כשיר זה הכי טוב שאפשר להביא לכאן לעמדתו. לא יודע למי אתה מצפה אבל מרגיש לי שקנטה ימשיך להמר על הפריימרליג.

אז בגלל מי נראינו ככה אתמול? הקבוצה קמה ונופלת על כשירותו של אלי דסה?

אייל גולסה כשיר זה הכי טוב שאפשר להביא לכאן לעמדתו. לא יודע למי אתה מצפה אבל מרגיש לי שקנטה ימשיך להמר על הפריימרליג.

אם תשים לב, אני לא טוען אחרת. גולסה, כמו מיכה, אולי גם כמו רודריגז, הוא שחקן טוב עד מצויין (כשהוא כשיר, כפי שציינת). זה לא הופך אותו, לצערנו, למשהו שהוא לא:

- הוא לא קשר אחורי קלאסי, שמכבי זקוקה לו כמו אוויר לנשימה

- הוא לא קשר קדמי עם יכולת ליצור מצבים, שכמבי זקוקה לו באותה מידה

- לא נראה שהוא אוחז בתכונות אישיותיות שיאפשרו לו להוביל קבוצה כמו מכבי

אז בהחלט וממש הייתי רוצה את גולסה כשחקן הרכב. לעצמו, את הבעיות של מכבי הוא כנראה לא יכול לפתור.

אמרו עכשיו בשבת ביציע שהגיע לנו פנדל, מישהו יודע על מה מדובר ?

שאנחנו אלופי הארץ כבר שנה 5 רצוף אם מתחשבים בזה שדופקים אותנו מדי פעם (לא בסץדקתי סטטיסטית ביחס לקבוצות אחרות...)

מה זה משנה? בשביל תחושת הקיפוח? בשביל לבכות?

אין מאמן, אין דרך, אין תשוקה........

אתם מסתכלים על המאקרו וחבל.

ברמת המיקרו מכבי לא מסוגלת לחבר 3 פסים בלי לאבד כדור, כל השחקנים בחלק ההתקפי או אגואיסטיים או הולכים ראש בקיר, אנחנו מרימים כדורים כאילו קוביקה מחכה למעלה, והגרוע מכל אנחנו פשוט לא מגיעים למצבים.

כל זה קורה מתחילת העונה. זה ממש לא משנה מי על המגרש.

אתם מסתכלים על המאקרו וחבל.

ברמת המיקרו מכבי לא מסוגלת לחבר 3 פסים בלי לאבד כדור, כל השחקנים בחלק ההתקפי או אגואיסטיים או הולכים ראש בקיר, אנחנו מרימים כדורים כאילו קוביקה מחכה למעלה, והגרוע מכל אנחנו פשוט לא מגיעים למצבים.

כל זה קורה מתחילת העונה. זה ממש לא משנה מי על המגרש.

היה שני משחקים חיוביים.

עכו, חיפה ואולי מחצית אחת מול קש.

אם להוסיף את שתי האגורות שלי - לא חושב שהבעיה העיקרית בקבוצה היא המאמן, אלא השחקנים. זה גם לא קשור לגישה של השחקנים וכמה הם רוצים או מנסים, אלא פשוט לאיכות הממוצעת שלהם. במכבי, נכון לעכשיו, אין שחקנים מספיק טובים.

- זה נכון מבנית: חסרים שני שחקני אמצע ברמה גבוהה יותר מכל מה שיש בקבוצה שאומרים להיות הלב המקצועי שלה.

- זה נכון פרסונלית: נכון לאתמול, מכבי קיוותה (מאוד. כמו כולנו) שרמת המשחק שלה תשתפר פלאים בעקבות חזרתם של שלושה שחקנים להרכב: גולסה, רודריגז ומיכה. רק ש:

א. שלושתם חזרו מפציעות ארוכות, וזה ניכר

ב. מראש היכולת שלהם להוביל קבוצה מוטלת בספק

ג. טובים ככל שיהיו, אף אחד מהם לא באמת יכול לכסות על שני השחקנים החסרים והמסתוריים המוזכרים לעיל. בוודאי לא מול קבוצות טובות מאשדוד

זה עצוב שיש עוד מי שבוחר שלא להאשים את המאמן, אבל נניח שנלך בקו שלך: מי בחר את השחקנים האלה, מי בחר לא להחתים קשר אחורי, מי בחר לבנות עונה על גולסה, מי?

באבין היה נראה בהתחלה כמו בול פגיעה. כנראה שהוא עדיין יכול להיות כזה אבל רק בתוך הגנה יציבה.

במקום שהוא ייצב את ההגנה. הבלאגן הצליח לגרום לו להתבלבל (ולא. היו לו עוד כמה טעויות לא קטנות במשחקים האחרונים)

לא עורף ראש ובטח לא מכריז עליו כרכש רע, אבל משהו בהגנה צריך להשתנות. לא יכולים להראות ככה לנצח.

באבין ולא בפעם הראשונה פשוט באיזשהו רגע פתאום לוקה בבלאק אאוט וקופא על המקום, גול כמו זה שקבלנו באשמתו ואך ורק באשמתו, שום תירוץ של מאמן ושום בלאגן כפי שכתבת לא יכול להוות תירוץ לדבר כזה, פיליפנקה על פחות מזה הוגלה ליציע, וכמו שהזכרת בעצמך הטעויות לא בפעם הראשונה ולא השנייה, לא מאמין שישוחרר בינואר, אבל אני לפחות לא אתעצב יותר מדי באם כך יקרה..

זה עצוב שיש עוד מי שבוחר שלא להאשים את המאמן, אבל נניח שנלך בקו שלך: מי בחר את השחקנים האלה, מי בחר לא להחתים קשר אחורי, מי בחר לבנות עונה על גולסה, מי?

א. קשה לי לראות את מכבי משחקת טוב יותר מהותית גם אם היה פה מאמן טוב יותר. נדמה לי שזו דעה לגיטימית.

ב. אם תתאמץ, תוכל לגלות שגם אני, למשל, חשבתי שמה שקרויף עשה בקיץ היה בעייתי. אפילו בזמן אמת. כשהיה מי שחשב שזה יעבוד. זה לא משנה את מה שאמרתי בחלק א' של ההודעה הזו.

ג. אם משהו עצוב פה זה חוסר הכבוד פה כלפי מי שחושב באופן מסוים. אפשר לא להסכים גם בלי להזדקק לעצבות

אבל מפסידים בגמר טוטו מול בש?

ביחס לאיך שאנחנו נראים ואיך שהם נראים... התשובה ברורה לפחות תיאורטית.

מקווה שנפתיע, וזה כל הבעיה, שאנחנו צריכים להפתיע ולא לבוא מעמדה טובה יותר.

לא כל שחקן מנטאלית מתאים למכבי.כמה כשרוני שהוא יהיה!!

מכבי זקוקה נואשות לשחקנים ווינרים כמו ראדי קרלוס זהבי ופריצה,שיודעים לסחוף את כולם אחריהם.

שחקנים כמו באבין בטוקיו מיכה וידאר וכל השאר לא מסוגלים להוביל את מכבי לאליפות.

חסר לנו את השחקן הזה שגורם לשחקנים מסביבו להיות טובים יותר.שחקן כמו רפאלוב ועוד קשר אחורי לידר בסגנון אלברמן יכולים לשפר את כולם.