Jump to content

ניתוח של התקציב

Recommended Posts

מעניין היה לראות איזור מסחר בסמי עופר, אבל שם כבר שנתיים כל הקומה התחתונה מיותמת.

בכלל, לנסות להפוך איצטדיון לאיזור מסחר זה קונספט טיפשי, במיוחד במקרים בהם יש אלטרנטיבות (קניונים או מסעדות) במרחק של 5 דקות נסיעה או הליכה כמו בנתניה, במושבה, סמי עופר או טדי...

כל הקונספט של זה בסמי עופר מטומטם. יש קניון צמוד, זה מבנה עירוני כך שאין איזה מניע רציני לחפש לבנות שם חנויות, סתם בזבוז של כסף על הקמת תשתית.

אני לא מודד את זה רק בתקציב. איכותו של מיטש היא המון מעבר אבל כוונתי היתה שהוא ימכור מועדון מתוקתק. ולא, תקציב הרכש שחהיה אז לא מטריד אותי כלל.

השאלה היא למה אתה מתכוון ב"מתוקתק"

אם אני קולע לכוונתך אז התיקתוק הזה עולה עשרות מיליונים בשנה ואם מחר מיטש עוזב כנראה שגם זה ילך יחד איתו (בהנחה שאתה לא רוצה שנגמור כמו הפועל ת"א).

מרכז מסחרי זה לא בהכרח מרכז ביג.

שוב כותב - בית קפה, פאב (או ביחד), חנות מועדון, מוזיאון, וסגרת פינה. קיים בעולם, מושך קהל ברמה סבירה לפחות.

אז איפה פה הכסף? משתי חנויות שיכניסו לך שכ"ד של 200 אלף שקל בשנה (בלחץ)?

אז איפה פה הכסף? משתי חנויות שיכניסו לך שכ"ד של 200 אלף שקל בשנה (בלחץ)?

עוד הכנסה מינורית בנוסף להכל, לא אומר שזה איזה משהו בומבסטי, ברור שהכסף הגדול זה בהופעות וכאלה.

השאלה היא למה אתה מתכוון ב"מתוקתק"

אם אני קולע לכוונתך אז התיקתוק הזה עולה עשרות מיליונים בשנה ואם מחר מיטש עוזב כנראה שגם זה ילך יחד איתו (בהנחה שאתה לא רוצה שנגמור כמו הפועל ת"א).

ללא שקל חוב(אלא עם הבעלים החדש יקנה אותם) ועם מחלקות שעובדות בפאואר הרגיל שלהם.

אני לא מאושר שבעונת ליגת אלופות, מיטש מביא 30 מהבית. מטרת העל זה להיזדקק לזה כמה שפחות. בעיני לפחות. כרגע, זה פילנטרופי מידי.

אם מיץ' ירצה לעזוב, הוא לא יעזוב עד שהוא ימצא רוכש ראוי ברמתו וגם אם זה יקח לו שנתיים אפילו..הבן אדם הוא פדנט ולא יעזוב קבוצה בלי רועה כי אז זה יראה כשלון והוא לא כזה..

לא מדובר באיזה סמי סגול

אני לא דואג לעתיד של מכבי כל עוד מיץ' בסביבה.

אוי נו באמת, לזרוק קלישאות כולם יודעים, בפועל אתה סתם מדבר באוויר.

זה שהוא הצליח לעשות את זה בקנדה לא אומר שהוא יצליח לעשות משהו שכמעט בשום מקום בעולם לא באמת קיים.

כמעט בכל אצטדיון מודרני באירופה יש חנויות של המועדון, בתי קפה, מסעדות ופאבים.

זאת גם שאלה של מיקום, אם האצטדיון תקוע באיזה חור אז רק בימים של משחק או הופעה תהיה פעילות.

זאת גם שאלה של מיקום, אם האצטדיון תקוע באיזה חור אז רק בימים של משחק או הופעה תהיה פעילות.

אני לא רואה אנשים נוהרים ליפו לבלות את השבת שלהם

לא יודע כמה זה יצליח

אתה היית פעם באירופה והחלטת ללכת לאצטדיון כדורגל, סתם ככה לא ביום של משחק, בשביל בירה וארוחת ערב?

כל העסקים האלה פועלים רק בימי משחקים, ובשביל פעם בשבועיים זה לא ממש משתלם.

אתה היית פעם באירופה והחלטת ללכת לאצטדיון כדורגל, סתם ככה לא ביום של משחק, בשביל בירה וארוחת ערב?

כל העסקים האלה פועלים רק בימי משחקים, ובשביל פעם בשבועיים זה לא ממש משתלם.

הייתי לא ביום של משחק בסיור במוזיאון,

אבל השאלה מה יש שם, ומה המיקום של האצטדיון בעיר. בבאזל יש קניון לכל דבר צמוד לאצטדיון.

חנויות זה כסף קטן. הכסף הגדול זה אירועים וזה לא בהכרח הופעות.

כדי לסגור את יד אליהו (נוקיה/מנורה) צריך לתאם כמעט שנה מראש וזה באיזור ה100 אלף שקל ליום. אין לכם מושג כמה אירועים יש שם- מכל מיני תחרויות בכל מיני נושאים ועד לכנסים, אירועים של חברות גדולות, ארגונים ועוד. כמובן שבהתאם לכך המסעדות שבחוץ תמיד מלאות ואם האיצטדיון בבעלות פרטית סביר להניח שגם החניון הוא באותה בעלות וגם זה כסף במידה וגובים תשלום עבור חניה.

ברור שאולם כדורסל מקורה ואיצטדיון כדורגל פתוח זה שני דברים שונים אבל יש מודלים באירופה של בניה נכונה שבה אפשר להנגיש את האיצטדיון לפחות לחלק מסוגי האירועים המדוברים.

בכל מקרה, אני לא מאמין שמכבי הולכת בכיוון של איצטדיון פרטי. זה גדול עלינו כמועדון ולמען האמת אולי אפילו גדול עלינו כמדינה.

האמת שההבדל הוא שבמגרש כדורגל לא ניתן לערוך אירועים באותה תדירות כמו מגרש כדורסל, הדשא נהרס וזקוק למנוחה.

ברוב האיצטדיונים המודרניים היום יש משטחים שאפשר להכניס ולהוציא. הדשא יוצא החוצה ומכניסים מעליו פלטפורמה שאפשר להשתמש בו להופעות וכדומה.

אני מאמין שאם אכן מיטשענק ייכנס לתחום של איצטדיון פרטי אז הוא יבנה משהו שאפשר יהיה להחזיק מבלי להזדקק לתמיכה נוספת. בגלל זה לא מפתיע במיוחד לראות שהמיקומים הם אור יהודה ואזור צומת גלילות. שניהם מקומות עם תנועה ערה של אנשים.

מעבר לזה, אפשר להשכיר משרדים. המטרה המרכזית באיצטדיון היא להיות self-sustained, כלומר שעלות התפעול של האיצטדיון לא תיצור חובות כלשהם.

אני באמת חושב שמיטשענק מכוון למצב בו הוא לא יצטרך להזרים כספים מהבית, וגם אם אנחנו עדיין רחוקים משם, ההיסטוריה שלו מראה שהוא מצליח לעמוד ביעדים שלו ושיש לו סבלנות.

יש המון הרבה "שומן" במכבי שאפשר לקצץ בקלות. כרגע מיטשענק חושב שזה המודל הנכון. מניח שלאורך זמן הוא ילמד את העסק ויבין מה יותר חיוני ומה פחות חיוני.

ההשוואות לבאטה, אפועל ולקבוצות דומות לא רלוונטיות לטעמי מאחר שעלויות התפעול שלהן זולות בהרבה. ישראל מדינה עם יוקר מחייה גבוה יותר מהן ולכן כל זר וכל אופרציה עולה כאן יותר יקר.

ברוב האיצטדיונים המודרניים היום יש משטחים שאפשר להכניס ולהוציא. הדשא יוצא החוצה ומכניסים מעליו פלטפורמה שאפשר להשתמש בו להופעות וכדומה.

אני מאמין שאם אכן מיטשענק ייכנס לתחום של איצטדיון פרטי אז הוא יבנה משהו שאפשר יהיה להחזיק מבלי להזדקק לתמיכה נוספת. בגלל זה לא מפתיע במיוחד לראות שהמיקומים הם אור יהודה ואזור צומת גלילות. שניהם מקומות עם תנועה ערה של אנשים.

מעבר לזה, אפשר להשכיר משרדים. המטרה המרכזית באיצטדיון היא להיות self-sustained, כלומר שעלות התפעול של האיצטדיון לא תיצור חובות כלשהם.

אני באמת חושב שמיטשענק מכוון למצב בו הוא לא יצטרך להזרים כספים מהבית, וגם אם אנחנו עדיין רחוקים משם, ההיסטוריה שלו מראה שהוא מצליח לעמוד ביעדים שלו ושיש לו סבלנות.

יש המון הרבה "שומן" במכבי שאפשר לקצץ בקלות. כרגע מיטשענק חושב שזה המודל הנכון. מניח שלאורך זמן הוא ילמד את העסק ויבין מה יותר חיוני ומה פחות חיוני.

ההשוואות לבאטה, אפועל ולקבוצות דומות לא רלוונטיות לטעמי מאחר שעלויות התפעול שלהן זולות בהרבה. ישראל מדינה עם יוקר מחייה גבוה יותר מהן ולכן כל זר וכל אופרציה עולה כאן יותר יקר.

נכון, אבל גם התקציב שלנו גדול משלהן, הם מממשים 100% פוטנציאל ואנחנו אולי 70%.

נכון, אבל גם התקציב שלנו גדול משלהן, הם מממשים 100% פוטנציאל ואנחנו אולי 70%.

זה אגדה אורבנית שהם מממשים 100% מהפוטנציאל שלהם. היו להם עונות מאכזבות, היו להם שחקני רכש כושלים ויותר מהכל, הרבה יותר קל להם להצליח כשאפשר לקחת הימור על הרבה שחקנים זרים.

זה אגדה אורבנית שהם מממשים 100% מהפוטנציאל שלהם. היו להם עונות מאכזבות, היו להם שחקני רכש כושלים ויותר מהכל, הרבה יותר קל להם להצליח כשאפשר לקחת הימור על הרבה שחקנים זרים.

זו לא אגדה אורבנית, תבדוק את הסטטיסטיקה של ניקוסיה לדוגמא, העיפו את בילבאו עונה שעברה, השנה 2 תיקו עם דורטמונד, לפני כמה שנים רבע גמר מול ריאל, 4-5 פעמים צ'מפיונס בעשור האחרון.

אנחנו רק יכולים לחלום על הישגים כאלה.

זו לא אגדה אורבנית, תבדוק את הסטטיסטיקה של ניקוסיה לדוגמא, העיפו את בילבאו עונה שעברה, השנה 2 תיקו עם דורטמונד, לפני כמה שנים רבע גמר מול ריאל, 4-5 פעמים צ'מפיונס בעשור האחרון.

אנחנו רק יכולים לחלום על הישגים כאלה.

אפועל ניקוסיה באירופה:

2012 - רבע גמר אלופות

2013 - הדחה בפלייאוף הליגה האירופית

2014 - הדחה בסיבוב השלישי של מוקדמות האלופות (מול מאריבור, נשמע מוכר?) ומקום שלישי בבית שכלל אותנו בליגה האירופית

2015 - מקום אחרון בשלב הבתים של ליגת האלופות (5 הפסדים על האפס ותיקו 1:1 מול איאקס).

2016 - הדחה בפלייאוף האלופות מול אסטנה (אחרי שעברו את וארדר ומידייטלנד בסיבובים המוקדמים בזכות שערי חוץ) ומקום אחרון בבית שלהם בליגה האירופית.

2017 - הדחה בפלייאוף האלופות מול קופנהאגן, מקום ראשון בבית שלהם בליגה האירופית והדחה בשמינית הגמר (עברו את בילבאו ב-32 האחרונות).

2018 - שלב בתים בליגה האלופות.

רחוק מאוד מ-100%. הם נמצאים בנקודת פתיחה הרבה יותר טובה מאיתנו כי הם יכולים להביא אינסוף זרים, והם רכבו על גל ההצלחה הכלכלי והמקצועי (מבחינת ניקוד) של רבע גמר האלופות.

אם לא הייתה כאן מגבלת זרים או שיכלנו להחזיק זרים בפחות כסף אני מאמין שהיינו רואים תוצאות טובות יותר.

אפועל ניקוסיה באירופה:

2012 - רבע גמר אלופות

2013 - הדחה בפלייאוף הליגה האירופית

2014 - הדחה בסיבוב השלישי של מוקדמות האלופות (מול מאריבור, נשמע מוכר?) ומקום שלישי בבית שכלל אותנו בליגה האירופית

2015 - מקום אחרון בשלב הבתים של ליגת האלופות (5 הפסדים על האפס ותיקו 1:1 מול איאקס).

2016 - הדחה בפלייאוף האלופות מול אסטנה (אחרי שעברו את וארדר ומידייטלנד בסיבובים המוקדמים בזכות שערי חוץ) ומקום אחרון בבית שלהם בליגה האירופית.

2017 - הדחה בפלייאוף האלופות מול קופנהאגן, מקום ראשון בבית שלהם בליגה האירופית והדחה בשמינית הגמר (עברו את בילבאו ב-32 האחרונות).

2018 - שלב בתים בליגה האלופות.

רחוק מאוד מ-100%. הם נמצאים בנקודת פתיחה הרבה יותר טובה מאיתנו כי הם יכולים להביא אינסוף זרים, והם רכבו על גל ההצלחה הכלכלי והמקצועי (מבחינת ניקוד) של רבע גמר האלופות.

אם לא הייתה כאן מגבלת זרים או שיכלנו להחזיק זרים בפחות כסף אני מאמין שהיינו רואים תוצאות טובות יותר.

יחסית לתקציב שלהם זה ניצול מקסימלי.

כרגע יש לנו 10 זרים בסגל, אבל נגיד בלי היהודים, מתוך 6 זרים אתה פוגע רק ב-2-3 אז מה אתה בא בתלונות לגבי מגבלת זרים?

והניקוד זה נחמד אבל אם הקבוצה לא מספיק טובה היא לא תצליח כמו שקרה לנו העונה, הם פשוט קבוצה טובה, מאוד, ויש עוד דוגמאות.

מה זאת אומרת ניצול מקסימלי? ברור שהם הצליחו הרבה יותר מאיתנו וברור שהם ניצלו את התקציב שלהם בצורה טובה יותר כי הם מצליחים להעמיד קבוצות איכותיות כמעט בכל שנה.

גם ברמה המקומית (הליגה שם פחות תחרותית מאצלנו והכסף מרבע גמר האלופות משמעותי הרבה יותר שם מאשר בישראל).

עם זאת, הרבה יותר קל לפגוע כשאין לך מגבלת זרים.

אני לא בטוח שזה נכון.

אם אין לך מגבלת זרים אתה לא משלם לאצילים ולטב"חים למיניהם משכורת מנופחת, ואתה יכול להביא שחקן כמו סושיץ' כהימור ולא כעוגן שחייב להשתלב, וכמובן שאתה יכול להחתים שחקנים כמו אלה של אסטנה ולודוגורץ ומספיק שתפגע באחד משלושה כדי לשדרג את הקבוצה מקצועית וכלכלית (לאחר מכירה).

מגבלת הזרים בשילוב עם יוקר המחייה בישראל מחייבת אותנו, במישרין ובעקיפין, להעמיד תקציבים גבוהים יותר וגם לפגוע בינגו בכל זר, ואנשים מסרבים להכיר בהבדל המשמעותי מאוד הזה ביחס לאסטנה, באטה, אפועל ולודוגורץ.

*למען הסר ספק, זה לא אומר שהן לא הצליחו הרבה יותר מאיתנו לנצל את המומנטום שנוצר להן בעקבות הצלחה באירופית כדי לרסק את התחרות בזירה המקומית.

אם אין לך מגבלת זרים אתה לא משלם לאצילים ולטב"חים למיניהם משכורת מנופחת, ואתה יכול להביא שחקן כמו סושיץ' כהימור ולא כעוגן שחייב להשתלב, וכמובן שאתה יכול להחתים שחקנים כמו אלה של אסטנה ולודוגורץ ומספיק שתפגע באחד משלושה כדי לשדרג את הקבוצה מקצועית וכלכלית (לאחר מכירה).

מגבלת הזרים בשילוב עם יוקר המחייה בישראל מחייבת אותנו, במישרין ובעקיפין, להעמיד תקציבים גבוהים יותר וגם לפגוע בינגו בכל זר, ואנשים מסרבים להכיר בהבדל המשמעותי מאוד הזה ביחס לאסטנה, באטה, אפועל ולודוגורץ.

*למען הסר ספק, זה לא אומר שהן לא הצליחו הרבה יותר מאיתנו לנצל את המומנטום שנוצר להן בעקבות הצלחה באירופית כדי לרסק את התחרות בזירה המקומית.

הייתי מסכים איתך אם באר שבע לא הייתה מוכיחה אחרת.

גם מכבי של סוזה הייתה קבוצה זולה בהרבה מהיום.

הישראלים מרוויחים הרבה כי מישהו הציע להם הרבה.

הזרים עלו הרבה כי מישהו שילם עליהם הרבה.

אני מניח שבאחוזים הפגיעות של האסטנות בזרים טובים יותר, אני לא מבין גדול במועדונים האלה אבל אני מניח שהאחוזים שלהם טובים יותר כי יש שם סקאוטינג ולא מרסלואים למיניהם.