Jump to content

ניתוח של התקציב

Recommended Posts

זה מצחיק לחשוב שמועדון שקיים 111 שנים יקרוס בגלל שבן אדם אחד יפסיק להשקיע בו. ואללה אם הייתי חושב שאנחנו ככה תלויים בבן אדם אחד לא חושב שהיה מושך אותי לאהוד קבוצה כזאת בכלל.

זה מצחיק לחשוב שמועדון שקיים 111 שנים יקרוס בגלל שבן אדם אחד יפסיק להשקיע בו. ואללה אם הייתי חושב שאנחנו ככה תלויים בבן אדם אחד לא חושב שהיה מושך אותי לאהוד קבוצה כזאת בכלל.

הכל יחסי... במציאות הנוכחית של הכדורגל הישראלי (יענקלה ואלונה) כדי להמשיך להתמודד על תארים ועל שלב בתים באירופה אתה צריך את מיץ'.

כדי שמכבי תתקיים כקבוצה סבירה שנלחמת על מקומות 2-4 אבל גם תקציב שבנוי על הכנסות בלבד והרבה שחקני בית וזרים זולים, אתה לא חייב את מיץ'.

אני מן הסתם מעדיף את האופציה הראשונה. ב"ש וחיפה אגב זה אותו סיפור.

לדעתי בלומפילד החדש ייתן קצת בוסט, גם כלכלית אבל בעיקר מקצועית מה שייתן הזדמנות להגיע לאלופות. אין שום סיבה שמועדונים כמו אפואל ניקוסיה, קראבח, אסטנה, באטה בוריסוב, יעפילו לאלופות פעם בשנתיים בממוצע ומכבי פעם ב10 שנים. ברגע שנעפיל לשם באופן קבוע פלוס בלומפילד החדש, נוכל לפתח מודל הכנסות יציב, התקציב יגרד את ה200 מיליון.

למה אנשים כ"כ בטוחים שעם אצטדיון פרטי נוכל להחזיק את עצמנו?

בינתיים אף אצטדיון מאלו שנבנו לאחרונה (סמי, נתניה, טרנר והמושבה) לא מסתמן בתור מכרה זהב.

בינתיים אף אצטדיון מאלו שנבנו לאחרונה (סמי, נתניה, טרנר והמושבה) לא מסתמן בתור מכרה זהב.

כי באף אחד מהם אין מרכז מסחרי, אין מכירת חסות שם וכמעט ואין אירועים חיצוניים.

כשיש אצטדיון פרטי יש רצון אמיתי להפעיל אותו כמה שיותר.

ולמה אנשים בטוחים שלנו יהיה אצטדיון פרטי עם שטחי מסחר?

לא נראה לכם שגם כשבנו את האצטדיונים האחרים חשבו על זה?

אני אהיה זה שאומר את זה: להאמין בפנטזיה הזו שמיטש בונה כאן משהו שאוטוטו הופך להיות self-sustained זה אשליות באספמיה. במצב הנוכחי אם גולדהאר מואס בנו ומפסיק להזרים כסף לקבוצה (או עוזב לחלוטין ללא מחליף ראוי), הכל קורס פה כמו מגדל קלפים. יכול להיות שזה מה שהוא מנסה לעשות, אבל כרגע זה לא ממש מצליח.

מצד שני יש 2 סיבות לאופטימיות: הראשונה זה האצטדיון והשניה היא שמערכת הסקאוט שלנו, שהיא אולי הנדבך הכי חשוב במודל כזה, יכולה רק להשתפר ואם יופקו הלקחים מהטעויות הרבות בתחום בשנים האחרונות, יש אפסייד לא קטן.

מביך לי לענות על זה אבל מיטש ימכור מועדון מתוקתק. ממש מביך. שמור במועדפים אצלך את התשובה שלי(הלוואי ומיטש לא ימכור כמובן).

זאת הודעה תמוהה בהתייחס לזה שמאד ברור שאהדה לא קשורה למה שכתבת.

ניוזפלאש- בעיני רוב המדינה, זאת לא חוכמה לאהוד את המועדון המצליח ביותר. מנותק מהמציאות בדיוק מאותה סיבה.

זאת הודעה תמוהה בהתייחס לזה שמאד ברור שאהדה לא קשורה למה שכתבת.

ניוזפלאש- בעיני רוב המדינה, זאת לא חוכמה לאהוד את המועדון המצליח ביותר. מנותק מהמציאות בדיוק מאותה סיבה.

לא יודע מה מנותק או תמוה בעינייך. אם יש מישהו שחושב שמכבי היא מועדון כדורגל מיץ' גולדהאר ובלעדיו אין לנו זכות קיום משל היינו קריית שמונה עם איזי שרצקי- אני במקומו הייתי שוקל ממש ברצינות אם אני בכלל מתחבר לדבר הזה.

מכבי מועדון שקיים 111 שנים. 103 שנים לפני שמיץ' קנה אותנו. לפני מיץ' לקחנו 18 אליפויות (לפי גרסאת המועדון 19). 17 מתוכם עם פאקינג "אגודת מכבי תל אביב" כבעלים. אני מאמין שאנחנו נהיה גדולים גם אחריו. עם כל הכבוד. ויש.

אף אחד מהם הוא לא פרטי, משכירים אותו, ועדיין הוא כלי כלכלי משמעותי. סמי עופר הגדיל את ההכנסות של חיפה משמעותית.

מספיק שאתה עם אצטדיון פרטי שיש בו הופעה-שתיים בשנה, כמה בתי עסק שפועלים ביום-יום (נגיד בית קפה, פאב, אולי איזו חנות של ספונסר סטייל הייסנס), חנות מועדון ומוזיאון קטן, וזה הרבה יותר הכנסות מהיום (גם לא מעט הוצאות, אבל מעריך שרוולי בכמה מיליונים).

לא יודע מה מנותק או תמוה בעינייך. אם יש מישהו שחושב שמכבי היא מועדון כדורגל מיץ' גולדהאר ובלעדיו אין לנו זכות קיום משל היינו קריית שמונה עם איזי שרצקי- אני במקומו הייתי שוקל ממש ברצינות אם אני בכלל מתחבר לדבר הזה.

מכבי מועדון שקיים 111 שנים. 103 שנים לפני שמיץ' קנה אותנו. לפני מיץ' לקחנו 18 אליפויות (לפי גרסאת המועדון 19). 17 מתוכם עם פאקינג "אגודת מכבי תל אביב" כבעלים. אני מאמין שאנחנו נהיה גדולים גם אחריו. עם כל הכבוד. ויש.

הוא יודע את זה ומכבד את זה. זה כל היופי.

אנחנו אוהדים מכל מיני סיבות. לא חושב שבעלות על המועדון היא חלק מאותן סיבות.

ברור שנשרוד. אנחנו מכבי ויש לנו בעלים שיודע שאנחנו מכבי. זה מאד יפה.

ולמה אנשים בטוחים שלנו יהיה אצטדיון פרטי עם שטחי מסחר?

לא נראה לכם שגם כשבנו את האצטדיונים האחרים חשבו על זה?

אין היום אצטדיון פרטי בישראל, אין אינטרס אמיתי לשטחי מסחר נרחבים.

חיפה התחננה לקבל מהעירייה שטחים כאלו אבל ראש העיר סירב, לא יודע מה הסיבה.

היום בעולם כמעט ואין אצטדיונים פרטיים בלי חנויות ודוכנים כאלו ואחרים, אחרת קשה מאוד לתחזק מבנים כאלו.

סמפר ברור שנשרוד אבל המענק בעלים זה ההבדל בין מקום 4 לשושלת. לכולנו ברור מה עדיף.

הדרך היחידה להגיע לזה בלי הלוואת בעלים זה אצטדיון פרטי משלנו. וזה משהו שישאר 100 שנה ותמיד אפשר גם למכור.

וזמנים שבהם כמעט בכלל לא היה כסף פרטי בכדורגל הישראלי הם לא כל כך רלוונטיים לצורך הדיון...

מביך לי לענות על זה אבל מיטש ימכור מועדון מתוקתק. ממש מביך. שמור במועדפים אצלך את התשובה שלי(הלוואי ומיטש לא ימכור כמובן).

אם זה מביך אותך אתה מוזמן להתעלם. שלא תובך בטעות.

אם אתה חושב שאם מחר או בעוד שנה או שנתיים מיטש עוזב אותנו והקבוצה ממשיכה להעמיד תקציבים של 100-150 מיליון כל שנה, אז תהיה בריא זה כל מה שיש לי לומר לך.

אף אחד מהם הוא לא פרטי, משכירים אותו, ועדיין הוא כלי כלכלי משמעותי. סמי עופר הגדיל את ההכנסות של חיפה משמעותית.

מספיק שאתה עם אצטדיון פרטי שיש בו הופעה-שתיים בשנה, כמה בתי עסק שפועלים ביום-יום (נגיד בית קפה, פאב, אולי איזו חנות של ספונסר סטייל הייסנס), חנות מועדון ומוזיאון קטן, וזה הרבה יותר הכנסות מהיום (גם לא מעט הוצאות, אבל מעריך שרוולי בכמה מיליונים).

אני פשוט מסתכל על כל העסקים שנפתחו במושבה, ממה שהבנתי רובם לא בדיוק מצליחים ומכניסים כסף.

אני מניח שאם היה אצטדיון פרטי היו שואפים למקסם הכנסות, אבל עדיין העירייה תקשה איכשהו על המועדון.

בכל מקרה, לא נראה לי שזה ריאלי, כרגע צריך לשאוף להכנסות ממקורות אחרים.

אני פשוט מסתכל על כל העסקים שנפתחו במושבה, ממה שהבנתי רובם לא בדיוק מצליחים ומכניסים כסף.

אני מניח שאם היה אצטדיון פרטי היו שואפים למקסם הכנסות, אבל עדיין העירייה תקשה איכשהו על המועדון.

בכל מקרה, לא נראה לי שזה ריאלי, כרגע צריך לשאוף להכנסות ממקורות אחרים.

זה נובע בעיקר ממיקום לא אטרקטיבי.

גם במושבה וגם בנתניה מדובר על איזור מבודד מאוד שהגישה אליו היא מכוונת מטרה לגמרי.

זה לא שבדרך אגב אפשר לעבור שם ולהכנס לעסקים שנפתחו.

מעניין היה לראות איזור מסחר בסמי עופר, אבל שם כבר שנתיים כל הקומה התחתונה מיותמת.

בכלל, לנסות להפוך איצטדיון לאיזור מסחר זה קונספט טיפשי, במיוחד במקרים בהם יש אלטרנטיבות (קניונים או מסעדות) במרחק של 5 דקות נסיעה או הליכה כמו בנתניה, במושבה, סמי עופר או טדי...

זהו, שכמו שבאצטדיונים האחרים יש אלטרנטיבות, כך גם במידה וינסו דבר כזה בת"א.

אצטדיון פרטי יכול להכניס כסף רק מהופעות ואירועים שונים (וכמובם שחוסכים דמי שימוש), לא יודע אם כזה משתלם לנו לבנות אחד.

אם יש משהו שמיץ' מבין בו זה מרכזי מסחר, אם הוא יחליט לבנות אצטדיון פרטי למכבי הוא יהיה רווחי וייצר הכנסות.

אוי נו באמת, לזרוק קלישאות כולם יודעים, בפועל אתה סתם מדבר באוויר.

זה שהוא הצליח לעשות את זה בקנדה לא אומר שהוא יצליח לעשות משהו שכמעט בשום מקום בעולם לא באמת קיים.

אוי נו באמת, לזרוק קלישאות כולם יודעים, בפועל אתה סתם מדבר באוויר.

זה שהוא הצליח לעשות את זה בקנדה לא אומר שהוא יצליח לעשות משהו שכמעט בשום מקום בעולם לא באמת קיים.

מה גם שמרכזים מסחריים חדשים הם עסק בסיכון גבוה בשנים האחרונות, בעיקר בגלל המעבר למסחר באינטרנט. אאל"ט, גולדהאר גם מכר את רוב האחזקות שלו בנכסים מהסוג הזה (אבל אני לא בטוח לגבי זה).

מה גם שמרכזים מסחריים חדשים הם עסק בסיכון גבוה בשנים האחרונות, בעיקר בגלל המעבר למסחר באינטרנט. אאל"ט, גולדהאר גם מכר את רוב האחזקות שלו בנכסים מהסוג הזה (אבל אני לא בטוח לגבי זה).

In May 2015, Goldhar sold most of SmartCentre's assets to SmartREIT (formerly Calloway REIT), for about $880 million in shares, cash and assumed debt. Goldhar is SmartREIT's largest shareholder and chairs its board. He also owns about 6% of OneREIT (formerly Retrocom REIT). Separately, through Penguin Investments, his private company, Goldhar holds interests in 78 properties in various stages of development across Canada.

מתוך פורבס.

הוא לא באמת מכר את האחזקה, הוא פשוט מכר חלק מהחברה שלו לקרן נדל"ן.

הוא עדיין מחזיק ברוב המניות והכסאות בדירקטוריון.

אם זה מביך אותך אתה מוזמן להתעלם. שלא תובך בטעות.

אם אתה חושב שאם מחר או בעוד שנה או שנתיים מיטש עוזב אותנו והקבוצה ממשיכה להעמיד תקציבים של 100-150 מיליון כל שנה, אז תהיה בריא זה כל מה שיש לי לומר לך.

אני לא מודד את זה רק בתקציב. איכותו של מיטש היא המון מעבר אבל כוונתי היתה שהוא ימכור מועדון מתוקתק. ולא, תקציב הרכש שחהיה אז לא מטריד אותי כלל.

האם החנויות ביד אליהו מצליחות?

לא יודע מה התזרים שלהן, אבל בגדול לא נראה לי שיש תחלופה בחנויות שם בשנים האחרונות כך שכנראה הן כן רווחיות איכשהו

מרכז מסחרי זה לא בהכרח מרכז ביג.

שוב כותב - בית קפה, פאב (או ביחד), חנות מועדון, מוזיאון, וסגרת פינה. קיים בעולם, מושך קהל ברמה סבירה לפחות.