Jump to content

ארגון אוהדים

T.L MTA

Recommended Posts

ניסיתי להסביר כמה שאפשר, אבל הוא חוזר על דברים שפשוט בלתי אפשרי להתייחס אליהם ברצינות.

ההקבלה הזאת -

היא לא סתם. יש ליציע הזה היסטוריה כל כך ארוכה שלבוא ולתקן אותה במשפט כמו זה:

זה פשוט לא ריאלי.

בנוגע לכוח האדם שהזכרת בהודעה וגם אני התייחסתי לנושא בימים האחרונים - זה בא בעקבות משפטים כמו "אז יאללה הפנאטיקס נסגר/יסגר, שיבואו אנשים אחרים ויביאו תופים וירימו ארגון ועידוד", שאלה משפטים שנכתבו פה לא מעט בשנים האחרונות ועובדתית זה לא יכול לקרות, כי כל כוח האדם שמעוניין לתרום ליציע יותר מ90 דקות עידוד כבר נמצא בארגונים.

אתה נתפס לנקודה הפחות חשובה במה שרשמתי, ואני באמת לא מבין את השורה התחתונה שלך.

אנשים פה שדיברו על תוף ודגלים מתוך מחויבות למצב שנוצר .

לא זכור לי שהיו יותר מידי קולות שאמרו שעם תוף ודגל אפשר להקים ארגון שיחליף- זו טענה דמגוגית.

היה כאן סקאלה רחבה של ביקורת נקודתית עד לביקורת חריפה ואפילו אוטומטית נגד הארגון.

זה אף פעם לא הפריע לארגון ולא ראיתי שהם עשו משהו בנידון ויש המון מה לעשות.

ארגון שלא מבין שבשנת 2017 אתה חייב ליצור פלטפורמות הידברות עם מעגלים חיצוניים הוא ארגון מאוד מוגבל , כשמדובר בארגון אוהדים זה אפילו סוג של פראדוקס.

אפילו בצבא (תחום שפחות יגידו לי פה שאין לי מושג) שהוא ארגון שדורש טיפ טיפה יותר עצמאות והסתגרות מארגון אוהדים הבינו את זה מזמן ומשקיעים המון בקשרי דעת קהל ואפילו לחיילים יש ערוצים להשפיע /להעביר ביקורת.

מי שלא מבין את זה , יקבל את זה בדלת האחורית.

שם המשחק במנהיגות בת ימינו היא "לרתום", "סמכות" ופוזות כבר מזמן לא עושות רושם על אף אחד.

אתה יכול להיות מנהל מקצועי בטירוף, אם העובדים שלך לא רתומים אלייך או לעסק אז זמנך קצוב .

זה הכל! זה הרבה יותר פשוט ממה שעושים את זה.

הבעיה שהדעה הרווחת בקרב הארגונים עד היום היא - תמצת את זה יפה אחד המגיבים פה - "הקהל רוצה לדעת?! שהקהל יתאפק"

זה חוסר הבנה מוחלט , ומי שחושב ככה לא יכול להוביל או להנהיג אפילו יום אחד.

הקהל הרחב הוא לא הבעיה אלא הפתרון. האוהדים שמאמינים בעידוד 90 דק ואני חלק מהם,הם לא מרכז העולם אלא מי שצריכים להבין שאצלם הבעיה כי הם דורשים מהקהל לעודד 90 דק וזה לא קל. בעיקר כי הם לא מרגישים חלק מהעידוד אלא מרגישים כמו אורחים שמעודדים מתי שנוח להם. מתי שהם ירגישו "בבית" וחלק פעיל מהיציע הם יהיו יותר דומיננטים. לא המצאתי את הגלגל, זה שיטה שעובדת. אוהד שמרים דגלון זו פעולה טכנית עבור ההתחלה אבל השלב הבא יהיה כבר לגזור את הדגל או להכין אותו או לגייס תרומות לקניית דגל. אם האוהד יחזיק שוב ושוב את הדגלון הוא לא ירגיש שייך וזה לא מה שירתום אותו לארגון וליציע. מה שכן ירתום זה פעולות קטנות ומדידות שנותנים מרחב יצירתיות ואחריות לאוהדים. מתי בפעם האחרונה עשו מפגש צירוף לארגון? מתי ביקשו לסייע ברעיונות? מה 12,000 אוהדים לא יכולים לסייע לארגון או לתרום ליציע? במונחים עסקיים הארגון הוא סוג של מונופול. אין מקום לעוד ארגון ואין את התנאים לעוד ארגון לכן הארגון צריך לעשות הכל כדי לפתוח את השערים לקהל נוסף. בשער 11 יש קהל עייף? לא ראיתי שמשחקים גדולים הוא כלכך עייף כי הוא מעודד יפה. וזה כי יש לו סיבה, משמעות ואחריות- קח את האחריות הזאת שנובעת מרצון לנצח את היריב, תנתב אותה לרצון לתמוך בקבוצה שלך (פשוט שינוי המשמעות), ויש לך אוהדים רתומים. כמובן שזה על רגל אחת אבל להאשים את הקהל הרחב זה כמו להאשים את אזרחי ישראל שהוא מאפשר לכל מיני דברים לקרות. זה לא תופס. צריך לקחת אחריות ומי שצריך לקחת אחריות זה קודם כל מי שמבין את הבעיה והבעיה היא לא הקהל הרחב אלא התפיסה שהקהל הרחב אשם בחוסר שיתוף פעולה.

אנשים צריכים להבין

לרובנו פה

לא היה מושג מי המושך בחוטים באירגון

אחד פה כתב שאלירן לקח צעד אחורה וזה חבל כי הוא באמת בחור שבעיני לפחות ועם מי שאני מדבר הרבה מאוד מעריכים

אנשים כאן לא ידעו שיש קרע בתוך האירגון בין שורקי הבוז לאלה שנגד זה

לחברה אולטראס לחברה האחרים שם

אמור להיות די ברור פה שכל מי שהתנגד לדברים שהאירגון עשה ובגלל זה סלד ממנו לא ידע שאותם מעשים הגיעו מאותם חברה שגם היום עושים את הצרות אלא הוא ראה את האירגון כחלק אחד

היום למרות שהמצב עדין לא כזה ברור רואים שהתגובות כלפי האירגון פה שונות

ושדווקא הן כן חיוביות

אח שווימר מתי תבין שאתה לא יכול לקחת את המודל הצבאי וליישם אותו על כללללל דבר בחיים?

בעיית קצין קרבי צהוב ובעל ביטחון עצמי מוחלט קלאסית.

את ההרצאות על מנהיגות וצדקת הדרך תשאיר לחיילים שלך, פה בפועל זה לא עושה רושם על אף אחד.

אני גיליתי את זה באזרחות בדרך הקשה.

ישיבת קונפטי מחר בגינה של בלומפילד, משם נתקדם

לפחות 10% מהפורום התחילו את דרכם מהישיבת קונפטי הזאת. הרבה ילדים יכולים להיכנס למעגל האוהדים הרתומים דרך מפגשים כאלה.

ושוימר,

אתה כותב דברים יפים ומורכבים. לבעיה סבוכה יש פתרון סבוך ומציע לך לקחת את האנרגיות הטובות שלך לפרקטיקה כי אני בטוח שתוכל לתרום הרבה ליציע.

הקהל הרחב הוא לא הבעיה אלא הפתרון. האוהדים שמאמינים בעידוד 90 דק ואני חלק מהם,הם לא מרכז העולם אלא מי שצריכים להבין שאצלם הבעיה כי הם דורשים מהקהל לעודד 90 דק וזה לא קל. בעיקר כי הם לא מרגישים חלק מהעידוד אלא מרגישים כמו אורחים שמעודדים מתי שנוח להם. מתי שהם ירגישו "בבית" וחלק פעיל מהיציע הם יהיו יותר דומיננטים. לא המצאתי את הגלגל, זה שיטה שעובדת. אוהד שמרים דגלון זו פעולה טכנית עבור ההתחלה אבל השלב הבא יהיה כבר לגזור את הדגל או להכין אותו או לגייס תרומות לקניית דגל. אם האוהד יחזיק שוב ושוב את הדגלון הוא לא ירגיש שייך וזה לא מה שירתום אותו לארגון וליציע. מה שכן ירתום זה פעולות קטנות ומדידות שנותנים מרחב יצירתיות ואחריות לאוהדים. מתי בפעם האחרונה עשו מפגש צירוף לארגון? מתי ביקשו לסייע ברעיונות? מה 12,000 אוהדים לא יכולים לסייע לארגון או לתרום ליציע? במונחים עסקיים הארגון הוא סוג של מונופול. אין מקום לעוד ארגון ואין את התנאים לעוד ארגון לכן הארגון צריך לעשות הכל כדי לפתוח את השערים לקהל נוסף. בשער 11 יש קהל עייף? לא ראיתי שמשחקים גדולים הוא כלכך עייף כי הוא מעודד יפה. וזה כי יש לו סיבה, משמעות ואחריות- קח את האחריות הזאת שנובעת מרצון לנצח את היריב, תנתב אותה לרצון לתמוך בקבוצה שלך (פשוט שינוי המשמעות), ויש לך אוהדים רתומים. כמובן שזה על רגל אחת אבל להאשים את הקהל הרחב זה כמו להאשים את אזרחי ישראל שהוא מאפשר לכל מיני דברים לקרות. זה לא תופס. צריך לקחת אחריות ומי שצריך לקחת אחריות זה קודם כל מי שמבין את הבעיה והבעיה היא לא הקהל הרחב אלא התפיסה שהקהל הרחב אשם בחוסר שיתוף פעולה.

אני מצטער. אבל היו כל כך הרבה משחקים כולל בעונות ששיחקנו ולקחנו אליפות כולל במשחקים גדולים שכשישבתי בשער 7 בקושי הצלחתי לשמוע את הגוש מרוב שהוא היה קטן . במקום זאת אוהדים עסוקים בלקלל שחקנים לשרוק בוז ולצאת נגד הארגון. אם כולם היו משקיעים את כל האנרגיות האלה בעידוד המצב שלנו היה הרבה יותר טוב. אז כן, הקהל הרחב הוא אחושרמוטה הבעיה. הוא גם לא צריך לעשות הרבה רק לפתוח את הפה, ולהרים מדי פעם איזה פלקט.

אגב עזרה בתפאורות, אני אישית זוכר שכשצריך הארגון בהחלט ביקש עזרה למשל בעונה שהיינו בליגת האלופות אני ועוד אוהדים אחרים הלכנו לקרית שלום והדבקנו דגלונים ביחד והיו עוד כל מיני אירועים אחרים. אי אפשר להגיד שהם לא ניסו. אבל כשהקהל לא משתף פעולה מה אתה מצפה בדיוק מהארגון לעשות? להכריח אותם? הם באים הם משקיעים הם שרים 90 דקות הם מכינים תפאורות, המנוע כבר מוכן ועובד כל מה שאתה צריך זה לתת את הגז במקום זה שמים ברקס.

לפחות 10% מהפורום התחילו את דרכם מהישיבת קונפטי הזאת. הרבה ילדים יכולים להיכנס למעגל האוהדים הרתומים דרך מפגשים כאלה.

ושוימר,

אתה כותב דברים יפים ומורכבים. לבעיה סבוכה יש פתרון סבוך ומציע לך לקחת את האנרגיות הטובות שלך לפרקטיקה כי אני בטוח שתוכל לתרום הרבה ליציע.

הוא לא יכול לתרום ברמה הפרקטית לא הבנת עוד?

הוא מגיב בפורום, זאת תרומתו לקהל של מכבי תל אביב.

אח שווימר מתי תבין שאתה לא יכול לקחת את המודל הצבאי וליישם אותו על כללללל דבר בחיים?

את ההרצאות על מנהיגות וצדקת הדרך תשאיר לחיילים שלך, פה בפועל זה לא עושה רושם על אף אחד.

אתה היית קצין בקרייה לא?

אתה היית קצין בקרייה לא?

לא.

ואדון שווימר קצין קרבי (או היה) והוא חושב שבגלל זה הוא יודע מה ואיך צריך לעשות ביציע ובקהל של מכבי. למרות שהוא מודה בעצמו שהוא לא מעורב ואין לו מושג.

אבל כמובן לא מוכן לצעוק אחרי! ולסחוב את כולם אחריו. איזו מין מנהיגות זו חברים?

אני מצטער. אבל היו כל כך הרבה משחקים כולל בעונות ששיחקנו ולקחנו אליפות כולל במשחקים גדולים שכשישבתי בשער 7 בקושי הצלחתי לשמוע את הגוש מרוב שהוא היה קטן . במקום זאת אוהדים עסוקים בלקלל שחקנים לשרוק בוז ולצאת נגד הארגון. אם כולם היו משקיעים את כל האנרגיות האלה בעידוד המצב שלנו היה הרבה יותר טוב. אז כן, הקהל הרחב הוא אחושרמוטה הבעיה. הוא גם לא צריך לעשות הרבה רק לפתוח את הפה, ולהרים מדי פעם איזה פלקט.

אגב עזרה בתפאורות, אני אישית זוכר שכשצריך הארגון בהחלט ביקש עזרה למשל בעונה שהיינו בליגת האלופות אני ועוד אוהדים אחרים הלכנו לקרית שלום והדבקנו דגלונים ביחד והיו עוד כל מיני אירועים אחרים. אי אפשר להגיד שהם לא ניסו. אבל כשהקהל לא משתף פעולה מה אתה מצפה בדיוק מהארגון לעשות? להכריח אותם? הם באים הם משקיעים הם שרים 90 דקות הם מכינים תפאורות, המנוע כבר מוכן ועובד כל מה שאתה צריך זה לתת את הגז במקום זה שמים ברקס.

אמרת בדיוק את מה שכתבתי. רק במילים אחרות.

הקהל מקלל ועסוק בשטויות - מה האלטרנטיבה שלו? לעודד? אתה מעודד כי אתה מאמין בעידוד - הם לא. בשביל שהם יהפכו לאוהדים שהם חלק ממעגל העידוד, הם צריכים חלק יותר פעיל וזה יקרה רק אם יהיה עם היציעים האלה תהליך של תקופה ארוכה במטרה לרתום אותם. שוב זה לא המקום להציע איך עושים את זה בפועל, אבל זה מה שצריך לקרות. במילים אחרות זה לנהל את האוהדים וכל ארגון צריך מבנה ארגוני רחב אם רוצים להגיע לקהל הרחב. אם אי אפשר לבנות מבנה כזה - זה בסדר. רק הציפיות מהקהל הרחב צריכות להיות בהתאם כי פערי התרבויות גדולות מאוד

אחי שבעתי מסיסמאות, או שתסביר לי איפה אתה חושב שאני טועה או שמספיק עם ההטפות האלה לגופו של אדם.

נתתי את הצבא כדוגמה שנפתחה לרעיונות שבחוץ, הצבא הוא לא המודל, הוא הדוגמה.

אבל אתה קורא אותי משלילה ומחפש מראש לסתור את מה שרשמתי מבלי להבין שום מילה.

נתתי גם דוגמה על ניהול ועסק, אתה חושב שאני טועה?

תסביר..

הצבא הוא הדוגמה המושלמת לחשיבה שהייתה יכולה להתבסס רק על כח וסמכות ולמרות זאת הבינו שמנהיגות לא יכולה להתבסס רק על זה.

אז עם מה אתה בדיוק לא מסכים?

או שאתה יודע רק לכתוב לגופו של אדם

אני מבין מה אתה אומר אבל אפשר להסביר בפרטית שתסגור את הסיפור כי לא מגיע לבן אדם עם רצון כמו שהוא מציג כאן יחס מזלזל כי הרי בגלל שאף אחד לא יודע כלום ומי שכן לא מוכן לשפוך קצת אור אז כולם סקרנים ומריצים תסריטים שונים בראש לעתיד היציע והוא לא שונה. היציע ומה שקורה בו חשוב לכולם ולא רק לכם.

לגבי המשפט האחרון אני אחזור למה שרשמתי בשבת, מהצד נראה שאין כבר שום דבר בארגון שמושך להצטרף אליו, אם היה אני מאמין שהמצב היה משתנה כי כמו שהארגון התנהל כלפי חוץ הוא יכול למשוך רק אנשים עם זיקה לאלימות. עכשיו אני לא מאשים או מבקר מישהו כי זה נורא ברור שלארגון יש פלגים וכל אחד מנסה למשוך לכיוון שלו, פשוט צריך להבין שכולם עצובים מזה גם אם לא שייכים לארגון/יציע, יש למכבי אלפי אוהדים.

הוא לא יכול לתרום ברמה הפרקטית לא הבנת עוד?

הוא מגיב בפורום, זאת תרומתו לקהל של מכבי תל אביב.

עוד תגובה אומללה, מי שלא בחונתה שלך הוא לא מספיק אוהד.

שנינו רושמים בפורום, מה ההבדל ביננו?

אולי אני עושה משהו שהוא לא פחות חשוב מלהיות בארגון אוהדים ויש לי הרבה כבוד לארגונים.

אבל נמאס כבר מהגישה המתנשאת הזאת שמקטלגת מי אוהד ומי פחות.

חשבתי שהשיח הזה נגמר, עכשיו ממחזרים אותו.

אני אוהד מכבי 25 שנה, דתי ושומר שבת כנגזרת מכך אני הולך רק למשחקים שאני יכול.

ב5 שנים האחרונות אני "מנוי לוחם" ואני אוהד מכבי לא פחות ממך גם אם תכתוב את זה בצורות שונות אלף פעם.

ויש לי דעה , ואני אמשיך לכתוב אותה גם אם זה מפריע לך ולשכמותך.

אני מחפש את טובת הקבוצה והקהל נטו, אולי לא בקיא באינטריגות ובאינטרסים שמאחורי הקלעים (לא צריך להיות גאון גדול כדי להבין שמדובר בהרבה אגו) ולמען האמת זה לא כל כך מעניין אותי מה קרה שם.

אז במה אתה בדיוק מאשים אותי?

איזה אינטרס יש לי חוץ מטובת הקבוצה?

נותן לי ציונים, מי אתה בכלל?!

בקשר לפרקטיקה, רשמתי שאם יהי'ה מפגש או כל דבר אחר שיעזור אני אגיע.

אז חאלס לקשקש

אחי שבעתי מסיסמאות, או שתסביר לי איפה אתה חושב שאני טועה או שמספיק עם ההטפות האלה לגופו של אדם.

נתתי את הצבא כדוגמה שנפתחה לרעיונות שבחוץ, הצבא הוא לא המודל, הוא הדוגמה.

אבל אתה קורא אותי משלילה ומחפש מראש לסתור את מה שרשמתי מבלי להבין שום מילה.

נתתי גם דוגמה על ניהול ועסק, אתה חושב שאני טועה?

תסביר..

הצבא הוא הדוגמה המושלמת לחשיבה שהייתה יכולה להתבסס רק על כח וסמכות ולמרות זאת הבינו שמנהיגות לא יכולה להתבסס רק על זה.

אז עם מה אתה בדיוק לא מסכים?

או שאתה יודע רק לכתוב לגופו של אדם

אני אסביר בדיוק מהי דעתי והיא ממש לא נקבעה מראש.

אתה מנסה בדיון הזה לרקוד על שתי החתונות:

מצד אחד להסביר מה צריך לעשות בקהל וביציע של מכבי ואיך צריך לעשות את זה. שזה רעיונות יפים אבל אנשים מבפנים מסבירים לך שזה לא פרקטי ואתה כמובן לא מקשיב להם. אתה יודע יותר טוב!

מצד שני אתה מודה שאתה לא באמת יודע מה קורה ושאתה לא מתכוון ליישם את הרעיונות שלך בעצמך.

זו סתירה פנימית שאתה מצליח ליישב רק בזכות הביטחון העצמי האדיר שלך והתחושה שהצבא לימד אותך איך צריך לעשות הכל.

אני טועה?

אני אסביר בדיוק מהי דעתי והיא ממש לא נקבעה מראש.

אתה מנסה בדיון הזה לרקוד על שתי החתונות:

מצד אחד להסביר מה צריך לעשות בקהל וביציע של מכבי ואיך צריך לעשות את זה. שזה רעיונות יפים אבל אנשים מבפנים מסבירים לך שזה לא פרקטי ואתה כמובן לא מקשיב להם. אתה יודע יותר טוב!

מצד שני אתה מודה שאתה לא באמת יודע מה קורה ושאתה לא מתכוון ליישם את הרעיונות שלך בעצמך.

זו סתירה פנימית שאתה מצליח ליישב רק בזכות הביטחון העצמי האדיר שלך והתחושה שהצבא לימד אותך איך צריך לעשות הכל.

אני טועה?

כן

אתה מנסה להסית את הנושא לכיווני , אני לא העניין.

הצעתי שיהי'ה מפגש שכל מי שאכפת לו יגיע וביחד נתחיל משהו .

בוא תסביר לי איך הגעת לכל מיני מסקנות הזוית על הביטחון העצמי שלי וכל הבבלת שרשמת שם.

מה כל כך רע במה שהצעתי?

תענה בלי לנתח לי את החיים והביטחון

לא גורר, האם יש חברים בפנאטיקס שעדיין מעוניינים להשאר כארגון פעיל ומעודד ביציע ?

אם יש כאלה, שכל מי שבאמת מתעניין בדברים האלה כמו שויימר כאן, שייצרו קשר, יתחברו, תוף דגל והיידה

מה שרשמתי באמת עד כדי כך תלוש מהמציאות ?

הבעיה העיקרית שלנו זה הקהל הרחב, שלא נותן גב, שלא מעודד כמו שצריך, ששורק בוז ומקלל בכמות הרבה יותר גדולה מכל ארגון כזה או אחר ביציע.

המשפט הזה חוזר שוב ושוב.

המשפט הזה הוא שורש הבעיה אצלנו. בגלל המחשבה הזאת שהקהל הרחב הוא הבעיה, אנחנו קהל חלש כבר כמה שנים למעט משחק פה משחק שם. תמיד יש את מי להאשים, הקהל הרחב. מה שעצוב עוד יותר, שלהבדיל מקהלים אחרים, הקהל שלנו לא מורכב מטרמפיסטים שהצטרפו לאהוד את הקבוצה בגלל איצטדיון או כאלה שאהדו פעם קבוצה אחרת, ובכל זאת הקהל שלנו הולך אחורה כבר כמה שנים. עוד מימי השחקן.

הקהל הרחב ימשיך לקלל, לשרוק בוז ולהתעצבן על כל פיפס כמו כל קהל ישראלי טיפוסי אחר. זה מה שקורה שאין מי שילמד אותו אחרת, שאין מי שיתן לו קונטרה ויראה לו את הדרך הנכונה.

אז מה ההבדל בינינו לבין קהלים אחרים אתם שואלים? ההבדל הוא שכבר שנים אין פה ארגון אוהדים חזק. מה זה חזק מבחינתי? ארגון חזק זה לא רק מבחינת כמות או ריבים עם קהלים אחרים, אלא זה ארגון שהקהל הרחב רואה בו כמנהיג ולא סולד ממנו, ארגון שכולם רק מחכים לראות מה ההפתעה הבאה שהוא מכין ומוכנים לתרום לו, רק שיעבוד כמו שהוא יודע. ארגון שנותן לקהל הרחב להביע את דעתו בלי לצאת עליו או לא להתייחס אליו ברוב שלבי העונה. איך הגענו למצב שהאירגון מתפרק והקהל הרחב לא נותן גב? זה מצב דפוק.

לא יודע מה הפיתרון כרגע למצב שנוצר, אבל תפסיקו להאשים את הקהל הרחב. בסופו של דבר אני מאמין שלדברים יש נטיה להסתדר בסופו של דבר. עד אז אני מקווה שכל אחד פשוט ייתן את הגרון שלו ונוציא את מכבי מהמצב החרבנה.

קהל פח..סטייקים

יודעים לזרוע רעל ורק לבוא בטענות.

עכשיו שאין את האירגון אתם פתאום מעריכים מה זה אירגון אוהדים ומה המשמעות שלו.

תאכלו את מה שבישלתם.

*לא משתייך לשום אירגון.*

כן

אתה מנסה להסית את הנושא לכיווני , אני לא העניין.

הצעתי שיהי'ה מפגש שכל מי שאכפת לו יגיע וביחד נתחיל משהו .

בוא תסביר לי איך הגעת לכל מיני מסקנות הזוית על הביטחון העצמי שלי וכל הבבלת שרשמת שם.

מה כל כך רע במה שהצעתי?

תענה בלי לנתח לי את החיים והביטחון

אתה רוצה שיהיה מפגש? אז תארגן אותו!

אני לא אסביר לך כי זה לא מעניין פה אף אחד. אם אתה כל כך רוצה לדעת תפנה בפרטי.

הפנאטיקס צריכים לחזור לקחת את המושכות והם יקבלו גב רק אם יפסיקו עם השירים מעוררי המחלוקת שאנחנו נענשנו עליהם, שגם הקהל הרחב לוקח בהם חלק ואי אפשר להפיל הכל רק על הארגון. לשחרר מהקטע של מחאות כל שני וחמישי, גם אם חלקן מוצדקות אפשר למחות בסימליות בלי לפגוע בעידוד. ולהחזיר את הצבע ליציעים, יותר דגלים,יותר צהוב, ולמרות הערמת קשיים מצד המשטרה צריך למצוא דרך לחזור לתפאורות הפסיכיות כי כשהם משקיעים הם מספר אחד בפער, בינתיים ב"ש מובילים בתחום הזה וחבל כי השחקן התחיל עם זה והפנאטיקס הרימו את הרף לדרגת אומנות. הארגון קיבל ביקורת כשהגיעה לו אבל גם פירגנו לו כשהגיע, אם זה הצעדות בחו"ל,היצירתיות, שירים חדשים. עשו הרבה אבל גם טעו, אם יפיקו לקחים יחד עם הקהל שלא חף מביקורת ויהיו יותר פתוחים ופחות להתעקש על דברים ניתן יהיה לצאת לדרך חדשה והכי חשוב שכולם יתחילו לפתוח את הפה ולא לצפות שרק הגוש יעודד.

לא גורר, האם יש חברים בפנאטיקס שעדיין מעוניינים להשאר כארגון פעיל ומעודד ביציע ?

אם יש כאלה, שכל מי שבאמת מתעניין בדברים האלה כמו שויימר כאן, שייצרו קשר, יתחברו, תוף דגל והיידה

מה שרשמתי באמת עד כדי כך תלוש מהמציאות ?

כן

שוב, לא מבין למה בפרטי , זה הפוך לרעיון אבל שלחתי לך

הפנאטיקס צריכים לחזור לקחת את המושכות והם יקבלו גב רק אם יפסיקו עם השירים מעוררי המחלוקת שאנחנו נענשנו עליהם, שגם הקהל הרחב לוקח בהם חלק ואי אפשר להפיל הכל רק על הארגון. לשחרר מהקטע של מחאות כל שני וחמישי, גם אם חלקן מוצדקות אפשר למחות בסימליות בלי לפגוע בעידוד. ולהחזיר את הצבע ליציעים, יותר דגלים,יותר צהוב, ולמרות הערמת קשיים מצד המשטרה צריך למצוא דרך לחזור לתפאורות הפסיכיות כי כשהם משקיעים הם מספר אחד בפער, בינתיים ב"ש מובילים בתחום הזה וחבל כי השחקן התחיל עם זה והפנאטיקס הרימו את הרף לדרגת אומנות. הארגון קיבל ביקורת כשהגיעה לו אבל גם פירגנו לו כשהגיע, אם זה הצעדות בחו"ל,היצירתיות, שירים חדשים. עשו הרבה אבל גם טעו, אם יפיקו לקחים יחד עם הקהל שלא חף מביקורת ויהיו יותר פתוחים ופחות להתעקש על דברים ניתן יהיה לצאת לדרך חדשה והכי חשוב שכולם יתחילו לפתוח את הפה ולא לצפות שרק הגוש יעודד.

אתה יודע טוב מאוד שחלק גדול אם לא כל המחאות הם לטובת הקהל, אם זה תפאורות שפתאום משום מקום לא הוכנסו ואו בעיות כאלו ואחרות מול ההנהלה.

אני לא חלק מהארגון אבל איך אפשר לדרוש מקבוצה של אנשים רק לבוא לטובת הכלל(לעודד להכין תפאורות שיפות בסטורי של האינסטגרם) וכשיש בעיה שפשוט יבלעו רוק וימשיכו לתמוך.

הקהל צריך להבין שיש פעמים שצריך לעשות מחאה(וכן רק מחאה שהיא ללא עידוד במגרש באמת עושה ומזיזה משהו).

במקום להבין את הצעדים בוחרים כאן ובכלל לצאת עליהם ולקלל והחוסר הערכה כאן זה משהו מיוחד.

אבל זה הקהל של מכבי, כבר התרגלתי וטוב שהגיע הפיצוץ הזה.

עידוד, תפאורות ופירו זה בכלל לא המהות, רק אמצעי והתבססות רק על זה לא יחזיק ארגון. ארגון חזק צריך לכוון לבנייה של קהילת אוהדים. סטייל בנייה של תנועת צעירים (כמו תנועת נוער) שהמבוגרים מגדלים את הנוער והנוער מגדל את הילדים. ושזה יהיה על ערכי מכבי עם הכרות וידע היסטורי על הקבוצה ממקום של חיזוק הזהות המכביסטית. ואיפה שהוא אצלנו זה או ארגון ספורטס של ילדים נחמדים מאוד או סטייל אולטראס קיצוני. יש באמצע וארגון שייקח את המושכות לבנות קהילה, וימשיך את השחקן עם למידה מטעויות השחקן, יצור פה משהו פסיכי. מתנדב לסייע בזה לכל מי שרוצה להחיות את הארגון.