Jump to content

ארגון אוהדים

T.L MTA

Recommended Posts

עידוד, תפאורות ופירו זה בכלל לא המהות, רק אמצעי והתבססות רק על זה לא יחזיק ארגון. ארגון חזק צריך לכוון לבנייה של קהילת אוהדים. סטייל בנייה של תנועת צעירים (כמו תנועת נוער) שהמבוגרים מגדלים את הנוער והנוער מגדל את הילדים. ושזה יהיה על ערכי מכבי עם הכרות וידע היסטורי על הקבוצה ממקום של חיזוק הזהות המכביסטית. ואיפה שהוא אצלנו זה או ארגון ספורטס של ילדים נחמדים מאוד או סטייל אולטראס קיצוני. יש באמצע וארגון שייקח את המושכות לבנות קהילה, וימשיך את השחקן עם למידה מטעויות השחקן, יצור פה משהו פסיכי. מתנדב לסייע בזה לכל מי שרוצה להחיות את הארגון.

לדעתי, צעד כזה רק ההנהלה יכולה להניע.

להקים מצידה גוף אוהדים שגם יקבל תמיכה (כלכלית) מההנהלה באופן ישיר וגם יתווה דרך מסוימת.

אירגון שאחת לשבועיים חודש יקיים ערב פתוח לצירוף של אוהדים שרוצים להיות חלק מהארגון תוך ידיעה שהם צריכים להשקיע בחזרה(הכנת תפאורות,סידור וכו).

כל ארגון שיקום ללא תמיכה של הקהל וסתם על גבי הפורום יפול מהר מאוד לדעתי.

זה חייב להיות לא תלוי בהנהלה. שיתוף פעולה הכרחי ומבורך אבל לא מותנה בהסכמתה. זה גם לא בשמיים דרך אגב אבל מחייב גישה ארגונית אחרת. לדעתי גם עדיפה יותר.

נ.ב בניגוד לארגונים אחרים בשוק לאירגון אוהדים יש 0 סמכות וכח על הקהל הרחב ככה שזה משאיר רק את האופציה של "לרתום" כאופציה יחידה.

מי שאומר הקהל חרא והקהל אשם פשוט לא יכול לחשוב שהוא יכול להוביל את אותו קהל.

נדמה לי שהתפיסה שנוצרה שאפשר בלי הקהל, כאילו אמרו בוא נעשה ארגון למען הקבוצה והארגון, ונדלג על הקהל הרחב - המסריח/ הכפוי טובה..

אז זהו שזה לא עובד ככה, ועכשיו זו כבר לא טענה של "שוימר" (קוראים לי אייל) שרק כותב ומבלבל במח, זאת עובדה!

ארגון בלי קהל מאחוריו לאורך זמן אי לו זכות קיום.

לא נראה לי שכיום יש מישהו שמערער על זה

לדעתי, צעד כזה רק ההנהלה יכולה להניע.

להקים מצידה גוף אוהדים שגם יקבל תמיכה (כלכלית) מההנהלה באופן ישיר וגם יתווה דרך מסוימת.

אירגון שאחת לשבועיים חודש יקיים ערב פתוח לצירוף של אוהדים שרוצים להיות חלק מהארגון תוך ידיעה שהם צריכים להשקיע בחזרה(הכנת תפאורות,סידור וכו).

כל ארגון שיקום ללא תמיכה של הקהל וסתם על גבי הפורום יפול מהר מאוד לדעתי.

שההנהלה הזאת תתחיל להתעסק באיך אנחנו לא משחקים שנה הבאה במגרש המסריח הזה יותר חשוב.

הארגון נתפס כקבוצה סגורה וזו הבעיה לדעתי.

מהצד ( הפורום) נראה שזה כבר לא תחילת העשור הקודם שבו הזרועות היו פתוחות וקיבלו את כל מי שעודד רק באזור הגוש.

אני אגיד ( וזה גם ישמע קלישאתי) שכפי ששווימר אמר בואו נתחיל בפגישה פתוחה של כולם

גם לדעתי מספיק לשים את כל מי שרוצה בטובת מכבי בחדר אחד ודברים יתחילו לזוז

אם יגיעו 200 יצא מזה 50 שיתחילו שינוי

בלי אגו, בלי פוליטיקה בלי כלום.

פגישה שרק טובת הקהל והקבוצה עומדת לנגד עיניה.

יש רק פה לדעתי מעל 30-40 איש במינימום שהיו שמחים להגיע לפגישה כזו ולדבר ולהתחיל שינוי.

קבוצת אנשים שתרים את הכפפה תעשה מעשה מבורך.

ויקבלו את כולם בין אם 90 דקות הם צורחים ב11 ובין אם עושים זאת מ13-2

הגרעין של הקהל של מכבי הוא טוב ורואים זאת על דפי הפורום.

בואו נתחיל בזה, בטוח שהטוב אחרי זה יבוא לבד

תשאירו את הפוליטיקה והאגו בחוץ

שויימר, צריך יחסי גומלין בין קהל רחב לארגון זה נכון.

ביציע שלנו יש יותר מדיי קונפליקטים שכל החלטה שתבחר תוביל פלג מסויים לצאת נגדך.

תוסיף לזה שהקהל הרחב של מכבי הוא מפונק מאוד, ונורא טרחן, אני לא בא במטרה להעליב פשוט, בואו, זאת האמת אה.

תוסיף לזה שצריך יחסי גומלין בין הארגון לעצמו.

יחסי גומלין בין הארגון לבין ההנהלה.

יחסי גומלין בין הארגון לבין כל מיני חבורות דומיננטיות ביציע.

בכל אחד מהמישורים האלה איןספור מחלוקות אפשריות בכל רגע נתון.

רוצים לשמוע את האמת? לעולם לא יהיה פה ארגון נקי מההאשמות, אמרתם השחקן ה12, גם אותו תקפו בלי הפסקה פה בפורום הזה ולא נתנו לו גב אתם מוזמנים לעיין בהודעת הסגירה שלהם.

מי שהקים את הפנאטיקס אלו הם פלגים מכל היציע, אנשים מאוד חיוביים שניקו את כל האגו וכל המשקעים שהיו, כן הם עשו טעויות, כן לדעתי הקהל הרחב טעה הרבה יותר.

להגיד לכם שיתאפשר מודל טוב יותר ביציע שלנו? אני לא חושב...

זה על הראש של כולנו בקיצר

תוסיף לזה שהקהל הרחב של מכבי הוא מפונק מאוד, ונורא טרחן, אני לא בא במטרה להעליב פשוט, בואו, זאת האמת אה.

רוצים לשמוע את האמת? לעולם לא יהיה פה ארגון נקי מההאשמות, אמרתם השחקן ה12, גם אותו תקפו בלי הפסקה פה בפורום הזה ולא נתנו לו גב אתם מוזמנים לעיין בהודעת הסגירה שלהם.

מי שהקים את הפנאטיקס אלו הם פלגים מכל היציע, אנשים מאוד חיוביים שניקו את כל האגו וכל המשקעים שהיו, כן הם עשו טעויות, כן לדעתי הקהל הרחב טעה הרבה יותר.

לא סגרנו שאני בסדר?

בסהכ שורה תחתונה, כולם יוצאים על כולם ומאשימים את האחר, כושלים תמיד בהסתכלות מנקודת מבט שונה משלהם.

לא סגרנו שאני בסדר?

בסהכ שורה תחתונה, כולם יוצאים על כולם ומאשימים את האחר, כושלים תמיד בהסתכלות מנקודת מבט שונה משלהם.

אתה וקומץ החנונים שלך תמיד תהיו חוד החנית של היציע אתם כמו הבונים החופשיים!

לא רחוק היום שבכל המדינה יסתובבו עם קופוצון מסביב למותניים

לפי ההודעה שלך אני מניח שאתה אחד מהאירגון

אמרת שהאירגון הוקם מכמה פלגים בתוך היציע

אני מניח שזה היה ברובו אותם אנשים שהיו בשחקן באולטראס ואם הבנתי נכון אז גם חברה שנותנים את הטון ביציע (לא הבנתי אם זה מהבחינה שהם משתמשים באלימות או לא)

אבל בסופו של יום התפרקו 2 אירגונים לאירגון 1 והם בעצם ניסו לאחד את האידאולוגיות שלהם וזה לא הלך

בתוך הקהל שלנו יש הרבה יותר מהשחור לבן הזה שמוצג

אתה חושב שמתוך כל אלה שבפורום פה לא אכפת לפחות לעוד 50-60 איש שלא קשורים לאירגון שיהיה עידוד כמו שצריך?

שאנשים פה לא רוצים לעזור או לשבת עם הגוש

אבל הבעיה שלא שיתפו באמת כמו שצריך. היה נראה שעושים דברים למרות דעת הקהל השלילית (למשל שיר האונס.על מחאות וכאלה ראיתם שכאשר אתם מסבירים את עצמכם התגובות שונות)

ולגבי ישיבה בגוש ההרגשה ההייתה שהאירגון מרוחק מהקהל ולא רוצה להתערבב איתו

לא פעם עברתי דרך איזור של הגוש ואנשים אומרים לי המקום שמור או שאתה יודע שאם אתה נגד שיר מסוים ואתה לא תשיר או תשרוק בוז אתה תקבל קללות ויריקות

כמו שכתבתי מקודם וגם כתבו לפני

כל עוד היו משתפים את הקהל הרחב בדברים המצב היה נראה שונה

אף אחד פה לא באמת רוצה שהאירגון המעודד שלנו יהיו חברה שמקללים את השחקנים ויורקים על אוהדים אחרים

סתם כי אתה העלית כדוגמא את שיר האונס.

אני מבין שאתה נגד, אני אפילו יכול להבין למה אתה נגד, תתפלא, יש בי היגיון, זה פוגע בקבוצה (נשכח מהעובדה שהקהל עצמו הביא את זה על המועדון אבל ניחא) זה פוגע בנשים, זה פוגע ברגישים...אוקיי מקבל. האם אתה מבין שישנם אנשים אחרים שהם לא נגד? שהם אפילו בעד, וגם להם יש איזה שהו היגיון שעומד מאחורי זה? אין קונצנזוס, אבל כפי שהארגון לטעמכם אטום, אתם שרואים דרך אחת בלבד אטומים גם כן.

אם לומר את האמת כמעט כל נושא שהיה לגביו מחלוקת ביציע עלה לדיון ולאחר ששמעו א וב החליטו על דרך להמשיך, כי אין מה לעשות כשאתה מנהיג כשאתה מוביל אתה צריך לקבל החלטות גם אם לפעמים לא יקבלו אותם באהבה.

הבעיה של הקהל הרחב היא שהוא חושב שהוא תמיד צודק גם אם לפעמים בתגובה העוקבת בפורום או בכיסא הצמוד ביציע המערבי מישהו חושב שונה ממך, אתה פשוט לא מייצג כלום, אז אתה לא חייב כלום, אתה בא, הולך, מבקר, מפרגן, היום ככה מחר ככה, אתה קהל רחב.....

אני כבר תקופה ארוכה מאוד קהל רחב ואני חייב לציין שזה סופר כיף, אין לכם מושג מה זה לוותר על הכיף הזה ולהתמסר לארגון אוהדים ולהתחיל לראות את המשחקים כעבודה ולא כהנאה...אין לכם מושג לא כי אני מזלזל כי באמת אין לכם מושג.

רוצים להפסיק להיות פאסיבים? תהיו אקטיבים, צאו תפעלו.

קומץ עמה עושה את זה כבר 2 משחקים, קופץ על הרימון מבין את הסיטואציה ובמקום לבלבל את המח בפורום דוחף את הקבוצה.

הגיע הזמן שלכם לבחור מה אתם רוצים להיות אוהדים פסיבים וטרחני פורום או אקטיבים ושומרי האימפריה.

צאו ותפעלו

אני מבין שלחבוט בקהל שלנו זה כבר ספורט אולימפי אבל ביחס לקהלים אחרים אני באמת חושב שיש לנו את הקהל הכי טוב וגם הכי גדול בארץ וזה נתמך בנתונים ובמספרים לאורך השנים.

אני לא חושב שיש קהל שהיה מקבל רדיוס שנתיים רצוף והיה מביא מספרים כאלה "בבית"(בחוץ) ובחוץ.

ביתר לא מביאה לטדי מה שמכבי מביאה לנתניה.

גם חיפה הביאה חצי מכמות המנויים שיש לנו לקרית אליעזר.

גם במשך 10 שנים קשות הקהל שלנו הביא מספרים שהיו משתווים לאלופה באותה עונה, הכל מגובה בנתונים שאספתי (בעזרת הפורום).

הקהל שלנו עם כל מגרעותיו ויש לא מעט הוא הקהל שהארגונים שלו עשו את המופעים הכי איכותיים והכי מתקדמים בארץ, ותמיד היינו צעד לפני כולם בכל מה שקשור לתרבות עידוד וכו'.

כשה"שחקן" המציא את המושג לעודד 90 דקות לשאר הקבוצות היה עדיין רפרטואר מוגבל של שירים מזרחיים (זוהר ארגוב), ושהאולטראס ושער 4 הרימו תפאורות והביאו תופים ודגלים ליציע אז בקבוצות אחרות היו עדיין דרבוקות וחצוצרה (געגוע).

קהל שקנה בשעתיים וחצי 27 אלף מנויים לליגת האלופות בחיפה, ולא נזכר בקבוצה שלו רק אחרי בנייה של אצטדיון מודרני.

קניית מנוי היא מדד מרכזי באמון וההתמדה שיש לקהל בקבוצה.

תוסיפו פרט שולי שאצלנו המנוי תמיד היה יותר יקר מאצל אחרים , מנוי לליגה אירופית אצלנו עולה כמעט כמו מנוי לסמי..

תבדקו מי התחיל את תרבות המנויים בכדורגל באיזה מצב היתה הקבוצה ומה הממוצע מנויים מאז ועד היום ביחס להצלחת הקבוצה ותקבלו מי הקהל הטוב בארץ.

אני יודע שזה לא פופלרי להגיד את זה, בטח לא בימים כאלה, אבל אלו עובדות שאי אפשר לערער עליהם.

לבד מהפועל שמעמידה מספרים יפים שמגרדים אותנו מלמטה לאורך זמן, כל השאר (חיפה ביתר וב"ש) לא יכולות לעמוד בכלל להשוואה לאורך זמן.

אז בוא קצת נרפה עם הביקורת העצמית המוגזמת ונפסיק להכפיש את הקהל הטוב בארץ שלטעמי עדיין לא מיצא חצי מהפוטנציאל הגלום בו.

*פחות מחצי

סתם כי אתה העלית כדוגמא את שיר האונס.

אני מבין שאתה נגד, אני אפילו יכול להבין למה אתה נגד, תתפלא, יש בי היגיון, זה פוגע בקבוצה (נשכח מהעובדה שהקהל עצמו הביא את זה על המועדון אבל ניחא) זה פוגע בנשים, זה פוגע ברגישים...אוקיי מקבל. האם אתה מבין שישנם אנשים אחרים שהם לא נגד? שהם אפילו בעד, וגם להם יש איזה שהו היגיון שעומד מאחורי זה? אין קונצנזוס, אבל כפי שהארגון לטעמכם אטום, אתם שרואים דרך אחת בלבד אטומים גם כן.

אם לומר את האמת כמעט כל נושא שהיה לגביו מחלוקת ביציע עלה לדיון ולאחר ששמעו א וב החליטו על דרך להמשיך, כי אין מה לעשות כשאתה מנהיג כשאתה מוביל אתה צריך לקבל החלטות גם אם לפעמים לא יקבלו אותם באהבה.

הבעיה של הקהל הרחב היא שהוא חושב שהוא תמיד צודק גם אם לפעמים בתגובה העוקבת בפורום או בכיסא הצמוד ביציע המערבי מישהו חושב שונה ממך, אתה פשוט לא מייצג כלום, אז אתה לא חייב כלום, אתה בא, הולך, מבקר, מפרגן, היום ככה מחר ככה, אתה קהל רחב.....

אני כבר תקופה ארוכה מאוד קהל רחב ואני חייב לציין שזה סופר כיף, אין לכם מושג מה זה לוותר על הכיף הזה ולהתמסר לארגון אוהדים ולהתחיל לראות את המשחקים כעבודה ולא כהנאה...אין לכם מושג לא כי אני מזלזל כי באמת אין לכם מושג.

רוצים להפסיק להיות פאסיבים? תהיו אקטיבים, צאו תפעלו.

קומץ עמה עושה את זה כבר 2 משחקים, קופץ על הרימון מבין את הסיטואציה ובמקום לבלבל את המח בפורום דוחף את הקבוצה.

הגיע הזמן שלכם לבחור מה אתם רוצים להיות אוהדים פסיבים וטרחני פורום או אקטיבים ושומרי האימפריה.

צאו ותפעלו

שכנעת אותי, לאן לבוא?

שני הסנט שלי בתור מישהו שהיה בעבר בשחקן ה-12 ונמצא רחוק מכל ההתרחשויות והעניינים - הקהל של מכבי מורכב מהמון אנשים שונים עם תפיסות שונות בכל אופן ומובן. הדבר היחיד שמשותף לכולם זה אהדה למכבי, וגם האהדה הזאת באה לידי ביטוי באלף אופנים שונים.

יש למכבי הרבה אוהדים מסורים ויקרים (כולל רוב מוחץ של האנשים בפנאטיקס). הבעיה מתחילה ונגמרת בכך שכולם עסוקים בהאשמות ובשלילי.

יש למכבי הרבה אוהדים שמאסו בכל הקללות ומתים לעודד. צריך לחבר ולקשר ביניהם, אפילו בלי תוף, כדי שייצרו מסה קריטית של עידוד שיתעלה מעל לשריקות הבוז ויסחוף עוד אוהדים. זה קרה בשער 13 עם "גוש הוותיקים", זה קרה בשער 7 עם "שער 7 שר בקול" וזה קרה גם בשער 11 במשך תקופה ארוכה. נכון להיום, רוב האנשים האלה נמצאים פלוס מינוס באותו אזור ביציעים בנתניה אבל אין גורם שמקשר ומחבר ביניהם. באופן אירוני, הפנאטיקס היו גורם כזה כי "איחדו" הרבה אנשים מהקהל הרחב נגדם.

עד כאן סיסמאות וניתוח של פסיכולוגיית יציעים בשקל.

מה אפשר לעשות?

כמו ההודעה של המשתמש נימי (נדמה לי) בזמנו - לפתוח נושא ולנסות לאסוף אנשים שרוצים לעודד. להיפגש לפני משחק, להתיישב ביחד ופשוט לעודד. זה הבסיס וזה המפתח.

מה לעודד? שירים בסיסיים שאין בהם שום רגישות, שום מחלוקת, שום פגיעה. הכי גוש "יאיר לפיד" וכלליים חסרי זהות.

זה יעזור מאוד לנקות את האווירה הרעילה שמשתלטת על היציעים שלנו.

כולם בפורום יודעים שלא חסכתי ביקורת מהפנאטיקס על ההתנהלות שלהם, אבל החוויות הכי אדירות שלי ביציע היו בגוש לצד רוב האנשים שאני מכיר מהארגון, ואלמלא מעטה החשאיות והאגרסיביות (לעיתים על גבול האלימות) של הארגון, הייתי שמח מאוד לעודד לצד האנשים האלה ביציע בכל יום ובכל משחק נתון.

להקים ארגון אוהדים זה חרא. זה קשה. זה מבאס. זה כפוי טובה. זה מלחמה על בסיס שבועי.

להתחבר לכמה אנשים ולעודד ביחד זה הרבה פחות חרא והרבה יותר קל, בעיקר בעידן הפייסבוק והפורום.

אני באמת מאמין שיש בקהל של מכבי (ובפרט במנויים ובמשתמשים בפורום הזה) לפחות 200 אנשים שמעדיפים לעודד ונהנים מכל תרבות העידוד. חייבת להיות דרך לגרום ל-200 האנשים האלה, או לפחות לחצי מהם, לשבת באותו אזור ביציע. אני הצעתי דרך אחת, בטוח שיש דרכים אחרות, אבל המפתח הוא פשוט לעשות ולנסות. פחות דיבורים בפורום (אירוני שאני כותב את זה בהודעה כזאת ארוכה בפורום) ויותר מעשים כדי לקבץ ביחד את כל המעודדים.

שויימר להכפיש לא להחפיש.

בכל מקרה דיברתי עם יובל BUSA הוא יישמור לך מקום לידו במשחק הקרוב.

דבר איתו בפרטי תסגרו הכל. תוכל להצטרף איתו לעידוד המאורגן.

+1 מנג'ר. יש ביציע כ"כ הרבה חבורות של אוהדים שכבר שנים יושבים ביחד ומעודדים במעטפת של הגוש, אם נחבר בין כולם אפשר ליצור גוש עידוד מצויין מעל החבר'ה שיושבים בגוש למטה.

שויימר להכפיש לא להחפיש.

בכל מקרה דיברתי עם יובל BUSA הוא יישמור לך מקום לידו במשחק הקרוב.

דבר איתו בפרטי תסגרו הכל. תוכל להצטרף איתו לעידוד המאורגן.

תודה לך מקרב לב

אל תודה לי, אני רק המתווך.

זה בוסה שדואג לך למקום לידו ביציע במחיר מוזל, הגרון שלך.

מקווה לשתפ מוצלח!

שמע , צחוקים והכל ואני מאמין שבלי לדעת הייתי ליד יובל-בוסה במשחק האחרון..

אבל בתור אחת ה-דמויות פה בפורום שאני מחזיק מהם אין לך משהו חכם להגיד , אני שואל ברצינות.

ואני מבין שאתה ראית הכל ומאוד מיואש.

ועדיין..

אם כבר היית בגוש שלו אז לא מבין מה מהתחלה פתחת בדיון עם טלדו על לעודד איתו.

וברור שיש פה הומור וצחוקים. אבל גם פן רציני וחשוב מאוד. כל אחד שרוצה כרגע לעודד במצב הלא נוח שנוצר. מוזמן לעשות את זה שם. גם אתה..

הגיע הזמן שבכדורסל ובכדורגל היה אותו ארגון אוהדים

תגיד לי היית פעם במשחק של מכבי? מה זה הדברים המנותקים האלה?

תמשיכו לקשקש בפורום..

כשהארגון היה צריך אותכם הייתם עסוקים בלזרוע רעל, אז אל תתלוננו עכשיו..

יש לנו קהל פח וגם את המעט טוב שהיה דאגו להזיז הצידה.

תמשיכו לקשקש בפורום..

כשהארגון היה צריך אותכם הייתם עסוקים בלזרוע רעל, אז אל תתלוננו עכשיו..

יש לנו קהל פח וגם את המעט טוב שהיה דאגו להזיז הצידה.

גישה מנצחת.

הארגון מושלם שאר הקהל חרא, זהו!

היידה מכבי