Jump to content

שפות תכנות

Echoes

Recommended Posts

אני מתכנת 3 שנים ועם תואר, בחיים לא הייתי צריך משהו ממנו. לא מיון מיזוג, לא רשימה מקושרת, זה הכל שטויות לא שמישות.

איך בדיוק מבני נתונים זה דבר לא שמיש?

אלה עקרונות סופר חשובים. עובד איתי מישהו שלא עשה תואר, החוסר ניכר. הוא עכשיו לומד את הדברים האלה באינטרנט.

מספיק לקרוא ל-html, css שפות תכנות.

node.js, javascript, react הן כולן javascript, רק frameworks שונים.

CSS3 היא שלמה טירוינג כך שברמה הטכנית היא כן שפת תכנות.

איך בדיוק מבני נתונים זה דבר לא שמיש?

כי כמו שכתבתי, לא הייתי צריך שום דבר מזה. תגיד לי אתה איך זה שמיש, השתמשת פעם במחסנית? בתור?

כי כמו שכתבתי, לא הייתי צריך שום דבר מזה. תגיד לי אתה איך זה שמיש, השתמשת פעם במחסנית? בתור?

איך זה שמיש? כל תוכנית שומרת מידע על גבי הזיכרון ויש דרכים שונות לשמור אותו בדרך שמתאימה לפונקציונליות של התוכנית.

אתה בטח משתמש בספריות מוכנות, אבל אתה עדיין משתמש במבני נתונים.

שאלות אמיתיות לגמרי. 3 שנים מתכנת ווב java וangular ועם תואר, לא הייתי צריך בחיים ידע שרכשתי ממבני נתונים בתואר. ברור שאני משתמש בhastable וlist, אבל אני באמת לא מצליח להבין למה בשביל להשתמש בהן נכון אני צריך לדעת מחסנית ומיון מיזוג.

אני מתכנת 3 שנים ועם תואר, בחיים לא הייתי צריך משהו ממנו. לא מיון מיזוג, לא רשימה מקושרת, זה הכל שטויות לא שמישות.

לא דיברתי על שימושיות האלגוריתמים הנ"ל, דיברתי על ללמוד אותם ולהבין. בסופו של דבר כל תוכנה שאתה כותב סובבת סביב data structures traversal. אף אחד לא ציפה שתשתמש ב-ADT (ולכן הם מכונים abstract), אבל חשוב להבין את מבני הנתונים השונים ואת הסיבוכיות של הפעולות השונות עליהם.

חוץ מזה, זה שאתה לא משתמש בנושא מסויים, לא אומר שאין אחרים שמשתמשים בהם או שתצטרך להשתמש בעתיד. כל הכוח של מפתח טוב זה להתאקלם בשדות חדשים.

כשפיתחתי לאנדרואיד יצא לי להשתמש בהמון יסודות של OOP, כשפיתחתי מנוע משחק, יצא לי לעשות היטלים, כפל מטריצות וטריגונומטריה. בפיתוח צד שרת יצא לי לתכנן DB ולבצע מיונים וחיפושים (גם אם לא לממש את האלגוריתמים, צריך לדעת לבחור אותם).

במקרה קיצוני אפילו שמעתי על מישהו שחסך אלפי שעות עבודה של מהנדסים ע"י זה שהוא ביצע רדוקציה של הבעיה שלהם לבעיה NP קשה.

כן, אם אתה רוצה להיות מפתח צר אופקים ולבצע דברים פשוטים יחסית, אפשר להסתדר בלי הרבה דברים. יש יסודות שמבחינתי הם must

אני מתכנן עוד פחות משנה להתחיל תואר במדעי המחשב.

מה לדעתכם כדאי כדי ללמוד רקע ולהבין יותר בתחום? ללמוד קצת על פאייטון כשפת תוכנה?

זה תמיד טוב להגיע עם רקע בתכנות לתואר וזה עוזר המון בהתחלה, אבל קח בחשבון ש60 אחוז מהשנה הראשונה בתואר מוקדשת למתמטיקה.
אז אם יש לך כל כך הרבה זמן ממליץ לך כן להתחיל ללמוד תכנות בקטנה ולעשות איזה פרוייקט או שניים, ובסביבות חודש לפני לחזור על מתמטיקה של תיכון כדי לא לבוא בשוק לחדוא ואלגברה כמו שאני הגעתי.
לגבי השפה לדעתי כדאי לך להתחיל בג'אווה, כדי שלא תתרגל לפשטות של פייתון לפני שאתה נוגע באסמבלי וסי.

בכל מקרה שיהיה הרבה בהצלחה.

כמו שאמרו פה: הכי חשוב מתמטיקה, שלא תקבל את הכאפה של ההתחלה.

אצלנו היה קורס רענון בקיץ וזה ממש עזר לי להגיע לשנה הראשונה כשהחומר עדיין טרי.

אני קצת פחות מסכים בעניין של המתמטיקה, גם ככה שבועיים שלושה ראשונים הכל סביב הגדרות וכל החומר אמור להיות פשוט - מכניסים אותך בהדרגתיות יחסית.

אמנם מתמטיקה ברמה יחסית גבוהה(בטח אם עושה חד חוגי או משלב עם מתמטיקה), אבל אם אתה יחסית סבבה הזה אז לא אמורה להיות בעיה.

אני קצת פחות מסכים בעניין של המתמטיקה, גם ככה שבועיים שלושה ראשונים הכל סביב הגדרות וכל החומר אמור להיות פשוט - מכניסים אותך בהדרגתיות יחסית.

אמנם מתמטיקה ברמה יחסית גבוהה(בטח אם עושה חד חוגי או משלב עם מתמטיקה), אבל אם אתה יחסית סבבה הזה אז לא אמורה להיות בעיה.

זה די אינדיבידואלי, יש אנשים שחזקים יותר/פחות ויש אנשים שמתחילים ללמוד אחרי שלא פתרו משוואה ריבועית כמה שנים טובות ככה שכל אחד יעשה את השיקולים שלו.

הייתי הולך על c/c++

בעיקרון המטרה שלך זה לא ללמוד שפה ספציפית אלא יסודות, עקרונות ופרדיגמות של תכנות, אתה פשוט מיישם את זה על שפה מסויימת. אחרי זה המעבר משפה לשפה הוא פשוט יותר.

אכן, הייתי מתחיל c++ ואח"כ ללמוד פייתון זה שטויות...

מה אתה מה אתה מה אתה?

בסדר, מה אני מה אני מה אני, לא אלאה אתכם - יש כאן מישהו שיודע לבנות בוטים למערכת של ויקיפדיה / יודע פייתון / php ברמה גבוהה ויש לו זמן (ורצון) ללמוד את הנושא?

אנחנו מחפשים מישהו עם הסקילס הזה למכביפדיה, שמכם ירשם לעד.

מה אתה מה אתה מה אתה?

בסדר, מה אני מה אני מה אני, לא אלאה אתכם - יש כאן מישהו שיודע לבנות בוטים למערכת של ויקיפדיה / יודע פייתון / php ברמה גבוהה ויש לו זמן (ורצון) ללמוד את הנושא?

אנחנו מחפשים מישהו עם הסקילס הזה למכביפדיה, שמכם ירשם לעד.

יש את הבחור ההוא, Deepspace נראה לי שעשה משהו בפייתון לפרוייקט של הוידאו. תבדוק איתו.

יש את הבחור ההוא, Deepspace נראה לי שעשה משהו בפייתון לפרוייקט של הוידאו. תבדוק איתו.

אכן, כבר היה לנו לעזר, אבל מדובר על משהו יותר רוחבי (כלומר מצריך זמן)

אני מתכנן עוד פחות משנה להתחיל תואר במדעי המחשב.

מה לדעתכם כדאי כדי ללמוד רקע ולהבין יותר בתחום? ללמוד קצת על פאייטון כשפת תוכנה?

איפה אתה מתכנן ללמוד? תבדוק באיזו שפה משתמשים שם בקורס מבוא למדעי המחשב ותלמד אותה.

אם עשית 5 יחידות מתמטיקה, תחזור על קצת על החומר (וקטורים, סדרות, אקסיומות השדה) ואם לא, תתחיל לראות קצת הרצאות ביוטיוב של אלגברה לינארית ואינפי (חדו"א) ככה שלא תלך לאיבוד כבר בהתחלה

ברקן

תקשיב למה שכולם פה אומרים

אתה לא מבין כמה זה שתבוא עם ידע יעזור לך

תבדוק אפילו אולי על סמסטר אביב להוריד לך כמה קורסים בשנה הראשונה זה יכול להיות גם נחמד

איפה אתה מתכנן ללמוד? תבדוק באיזו שפה משתמשים שם בקורס מבוא למדעי המחשב ותלמד אותה.

אם עשית 5 יחידות מתמטיקה, תחזור על קצת על החומר (וקטורים, סדרות, אקסיומות השדה) ואם לא, תתחיל לראות קצת הרצאות ביוטיוב של אלגברה לינארית ואינפי (חדו"א) ככה שלא תלך לאיבוד כבר בהתחלה

מתכנן בHIT בחולון, אבדוק את העניין, תודה.

ותומר תודה אחי