Jump to content

שפות תכנות

Echoes

Recommended Posts

לא יברור למה רשמתם ג׳אווה לפני פייתון...

בכל אופן. אם אתה רוצה להתחיל ממשהו אז תתחיל מפייתון. הכי קלה, הכי חדשה הכי פרקטית. מעבר לזה שהיא ביי פאר יותר כיפית לכתיבה מכל שפה אחרת.

מדריכים לא חסר. וזה באמת תלוי מה אתה רוצה לתכנת.... תהיה יותר ספיציפי.

לי יצא קצת להתנסות עם מדריכי וידאו של pluralsight והם ממש סבבה. אמנם לא הייתי בדרגה של מתחיל. אבל יכול להעיד שהם טובים וגם נותנים 3 חודשים ראשונים בחינם שזה מספיק בשביל ללמוד דבר או שניים.

נ.ב

יש את free code camp שהוא מתחיל ממש מרמה בסיסית והוא דיי נוח, זה היה קצת פחות רלוונטי עבורי אבל אני חושב שבשבילך הוא יהיה ממש סבבה (לא לפייתון אם אני זוכר נכון)

בניית אפליקציות יותר ישמש אותי כרגע אבל אשמח לשמוע מכם מה הכי פרקטי מבחינת השתלבות בשוק העבודה.

כפכף- אני פחות איש של ספרים אבל אם אצטרך בהמשך אדבר איתך תודה.

עטלף- ציינתי למעלה

פיגו-את היסודות והבסיס אני חייב ללמוד כדי להתחיל, אחרי שאתמקצע שם אני מאמין שארצה להרחיב את הידע.

אונאגי- רשמתי לי את מה שכתבת בנוגע לכל, מזה בדיוק הfree code camp?

פיגו-את היסודות והבסיס אני חייב ללמוד כדי להתחיל, אחרי שאתמקצע שם אני מאמין שארצה להרחיב את הידע.

הייתי הולך על c/c++

בעיקרון המטרה שלך זה לא ללמוד שפה ספציפית אלא יסודות, עקרונות ופרדיגמות של תכנות, אתה פשוט מיישם את זה על שפה מסויימת. אחרי זה המעבר משפה לשפה הוא פשוט יותר.

בכל אופן. אם אתה רוצה להתחיל ממשהו אז תתחיל מפייתון. הכי קלה, הכי חדשה הכי פרקטית. מעבר לזה שהיא ביי פאר יותר כיפית לכתיבה מכל שפה אחרת.

לי יצא קצת להתנסות עם מדריכי וידאו של pluralsight והם ממש סבבה. אמנם לא הייתי בדרגה של מתחיל. אבל יכול להעיד שהם טובים וגם נותנים 3 חודשים ראשונים בחינם שזה מספיק בשביל ללמוד דבר או שניים.

מחזק את ההמלצה על פייתון

עשית לי חשק ללמוד פייתון סתם לכיף.

אם יש לי כבר ידע בC++ (מהתיכון) יש דרך לעשות את ההמרה בקלות?

עשית לי חשק ללמוד פייתון סתם לכיף.

אם יש לי כבר ידע בC++ (מהתיכון) יש דרך לעשות את ההמרה בקלות?

פייתון קלה ללמוד בלי קשר לשפה שאתה חזק בה

כל עוד יש לך את העקרונות יהיה לך קל מאוד ללמוד

פייתון קלה ללמוד בלי קשר לשפה שאתה חזק בה

כל עוד יש לך את העקרונות יהיה לך קל מאוד ללמוד

כן השאלה אם יש כמו עמוד כזה שמראה את ההבדלים נגיד מה כותבים במקום printf וכו'

הייתי הולך על c/c++

בעיקרון המטרה שלך זה לא ללמוד שפה ספציפית אלא יסודות, עקרונות ופרדיגמות של תכנות, אתה פשוט מיישם את זה על שפה מסויימת. אחרי זה המעבר משפה לשפה הוא פשוט יותר.

יש מצב ליותר ספציפיות ביסודות, עקרונות ופרדיגמות של תכנות ? משהו שאלך איתו לגוגל?

יש מצב ליותר ספציפיות ביסודות, עקרונות ופרדיגמות של תכנות ? משהו שאלך איתו לגוגל?

ישנן עקרונות משותפים לכל השפות ובתכל'ס הן דומות מאוד. ברגע שלמדת אחת יהיה לך די פשוט להכנס גם לאחרות. ההבדלים הם ברמת פישוט הקוד והנוחות, דרכי הפעולה, סביבת הפיתוח, הכלים שנותנים לך והביצועים.

זה לא כזה קריטי במה תתחיל, אבל c/c++ הן היסודיות ביותר (חוץ מאסמבלי) וגם המורכבות ביותר, תלמד אותן ותכסה את הכל. זאת דעתי בכל אופן.

תתחיל בפייתון בעיקר כדי לתרגל עקרונות של תכנות ואח"כ תעבור לשפה כמו ג'אווה.

לגבי C/C++, הן קשות יותר ומצריכות ידע נרחב יותר על מודל הזכרון של המחשב.

לגבי עקרונות של תכנות - הכי בסיסי זה ללמוד על הגדרת משתנים, סוגי הטיפוסים (כמו int, string, array), תנאים (if, else), לולאות (for, while), פונקציות וקריאה לפונקציות, רקורסיות ומבני נתונים (מערך, תור, מחסנית, ערימות, טבלת גיבוב, והכי חשוב - עצים בינאריים). אחר כך תיגש להבנה רחבה יותר של תכנות מונחה עצמים - מחלקות והורשה.

תנסה את udemy, יש להם קורסים טובים (בתשלום).

בחר שפה כלשהי (פיית'ון ממש אחלה) ותתחיל ללמוד את היסודות שלה. (משתנים, השמות, פונקציות, לולאות, תנאים וכו')
אח"כ תתחיל ללמוד את היסודות של מדעי המחשב - מבני נתונים, תכנות מונחה עצמים, אלגוריתמים יסודיים (מיון, חיפוש)

בחר שפה כלשהי (פיית'ון ממש אחלה) ותתחיל ללמוד את היסודות שלה. (משתנים, השמות, פונקציות, לולאות, תנאים וכו')

אח"כ תתחיל ללמוד את היסודות של מדעי המחשב - מבני נתונים, תכנות מונחה עצמים, אלגוריתמים יסודיים (מיון, חיפוש)

מה יעזור לו היסודות של מדעי המחשב? אחד הדברים המיותרים לעבודה יומיומית, רק בתואר צריך את זה

מה יעזור לו היסודות של מדעי המחשב? אחד הדברים המיותרים לעבודה יומיומית, רק בתואר צריך את זה

ברור שהוא לא צריך ללמוד לממש קוויק סורט, אבל לכל מתכנת צריך להיות ידע בסיסי בתכנות מונחה עצמים, אינטרפייסים, הבנה בסיסית של זמן ריצה וכו'

בניית אפליקציות יותר ישמש אותי כרגע אבל אשמח לשמוע מכם מה הכי פרקטי מבחינת השתלבות בשוק העבודה.

כפכף- אני פחות איש של ספרים אבל אם אצטרך בהמשך אדבר איתך תודה.

עטלף- ציינתי למעלה

אונאגי- רשמתי לי את מה שכתבת בנוגע לכל, מזה בדיוק הfree code camp?

אתר ממש טוב ומגניב ללמוד בו את כל השפות העיליות יותר, HTML, CSS גאווה סקריפט NODE.JS או ריאקט וגם בין היתר קונבציות עבודה מוכרות כמו GIT או עבודה עם דאטבייס

לבניית אפליקציות: זאת אולי דעה לא פופולארית במיוחד, אבל לא הייתי יכול לבחור שפה ללמוד במובייל כנראה שהייתי בוחר בריאקט, אין לי איתה הרבה ניסיון אבל מספרים עליה שהיא יחסית נוחה (אך מעט מוגבלת ביחס לגאווה) אבל מבחינת ממשקים השפה תואמת גם לאנדרואיד וגם לIOS שזה יתרון לא קטן......

אלה עקרונות סופר חשובים. עובד איתי מישהו שלא עשה תואר, החוסר ניכר. הוא עכשיו לומד את הדברים האלה באינטרנט.

אתר ממש טוב ומגניב ללמוד בו את כל השפות העיליות יותר, HTML, CSS גאווה סקריפט NODE.JS או ריאקט וגם בין היתר קונבציות עבודה מוכרות כמו GIT או עבודה עם דאטבייס

לבניית אפליקציות: זאת אולי דעה לא פופולארית במיוחד, אבל לא הייתי יכול לבחור שפה ללמוד במובייל כנראה שהייתי בוחר בריאקט, אין לי איתה הרבה ניסיון אבל מספרים עליה שהיא יחסית נוחה (אך מעט מוגבלת ביחס לגאווה) אבל מבחינת ממשקים השפה תואמת גם לאנדרואיד וגם לIOS שזה יתרון לא קטן......

מספיק לקרוא ל-html, css שפות תכנות.

node.js, javascript, react הן כולן javascript, רק frameworks שונים.

אלה עקרונות סופר חשובים. עובד איתי מישהו שלא עשה תואר, החוסר ניכר. הוא עכשיו לומד את הדברים האלה באינטרנט.

מספיק לקרוא ל-html, css שפות תכנות.

node.js, javascript, react הן כולן javascript, רק frameworks שונים.

אני מתכנת 3 שנים ועם תואר, בחיים לא הייתי צריך משהו ממנו. לא מיון מיזוג, לא רשימה מקושרת, זה הכל שטויות לא שמישות.