Jump to content

החזר מכשיר סלולרי

Armagedon

Recommended Posts

אבא שלי קנה טלפון לפני כמה ימים של חברת שיאומי.

אחרי מספר ימים הטלפון מתחמם לו כל הזמן והסוללה מתרוקנת מאוד מהר (מ100 אחוז ל-40%).

אני מניח כי מכרו לו מכשיר מקולקל.

ניסיתי להבין את החוק אבל הוא לא היה הכי ברור במכשירים סלולריים.

אנחנו עדיין בטווח של 14 ימים (נשאר עוד 7 ימים).

מישהו יכול קצת לעזור כאן?

מתבאס בשביל אבא שלי.........

שיבקש לבטל... עד 14 יום יכול להחזיר גם אם השתמש, זה החוק במדינה.

בהצלחה חביבי

קראתי את החוק, רשום במידה ולא חובר לחשמל (הטענה).

אשמח אם מישהו יוכל לתת דעה נוספת.

צריך לפנות לחנות ממנה נרכש או ליבואן שנותן את האחריות?

ברגע שבוצע שימוש במכשיר האופציה להחזר מתבטלת

החוק תופס רק במידה ולא בוצע שימוש במכשיר במשך 14 יום.

בכול אופן גש למקום ממנו קנית(או ליבואן,מי שאמרו לך שמעניק תאחריות) ותתלונן על הבעיות שיש לך,החברות לרוב נותנות שנה אחריות על תקלות שהם לא נזק לקוח,ככה שבמידה ובאמת יש תקלה הם יתקנו לך ללא עלות או אפילו יחליפו לך מכשיר תלוי במקרה.

לצערי בתחום הסלולר והמחשבים יש לא מעט נחשים. הנה מה שאני מציע:

א. תתן איזשהי הוכחה שהטלפון אכן זולל סוללה בקצב לא סביר. יש במערכת אנדרואיד, בהגדרות, חלק של סוללה -> שימוש בסוללה (משהו בסגנון). אם השימוש העיקרי הוא phone idle, והסוללה ירדה לאחוז נמוך, אז משהו לא סביר קורה.

ב. תחזיר להם את הטלפון כשהוא חם ותראה להם שהוא נשאר חם גם כשהוא יושב בצד.

אנשי תמיכה טכנית תמיד יוצאים מנקודת הנחה שהמשתמש עשה משהו לא בסדר עם המכשיר - התקין אפליקציות, הריץ אותו הרבה זמן, אז התחמם או זלל סוללה. אתה צריך לעמוד להם על הראש ולא לוותר. אם לוקחים אותו לבדיקה במעבדה, שירשמו בטופס בבירור מה הבעיה ומה צריך לבדוק. תקלות לא ספציפיות כמו סוללה וחום אנשים לא בודקים ואומרים שהכל בסדר.

האם הטלפון באחריות?

יש שנתיים אחריות יבואן רשמי.

אין כמעט שום אפליקציה למעט וויז, וואצאפ.

מסתבר שבערכה קיבלנו מטען של סמסונג עם כבל לא מקורי. לדעתי בכלל מטען מזוייף (הטלפון של שיאומי).

מה עוד מציעים?

אני מאוד רוצה שיבטלו לאבא שלי את העסקה. טלפון בקושי שבוע וכבר מעבדות וכדומה זה ממש מבאס.

יש שנתיים אחריות יבואן רשמי.

אין כמעט שום אפליקציה למעט וויז, וואצאפ.

מסתבר שבערכה קיבלנו מטען של סמסונג עם כבל לא מקורי. לדעתי בכלל מטען מזוייף (הטלפון של שיאומי).

מה עוד מציעים?

אני מאוד רוצה שיבטלו לאבא שלי את העסקה. טלפון בקושי שבוע וכבר מעבדות וכדומה זה ממש מבאס.

היבואן הרשמי בישראל נותן 5 שנות אחריות (המילטון), ככה שסתם המוכר דיבר באוויר.

היבואן הרשמי מספק את הפלאפון עם מטען מקורי של שיאומי, חוץ מ-MDK אני לא מכיר עוד ספק שמוכר עם מטען מקורי, רובם נותנים מטען סמסונג/LG מעפן שיכול לדפוק את הפלאפון.

היבואן הרשמי בישראל נותן 5 שנות אחריות (המילטון), ככה שסתם המוכר דיבר באוויר.

היבואן הרשמי מספק את הפלאפון עם מטען מקורי של שיאומי, חוץ מ-MDK אני לא מכיר עוד ספק שמוכר עם מטען מקורי, רובם נותנים מטען סמסונג/LG מעפן שיכול לדפוק את הפלאפון.

אז הם גונבים את המטען?

אז הם גונבים את המטען?

לא בדיוק גונבים, המטען המקורי מגיע עם המכשיר לרוב, הם פשוט מפרקים חבילה ושמים בה מטען חלופי.

את המטען המקורי בד"כ אפשר לקנות מהם בתוספת תשלום. (מפתיע נכון?)

זה לא מדוייק בנוגע למטען המקורי.

המטען המקורי לא עבר בדיקה במכון התקנים (מה שעולה די הרבה כסף), היבואנים המקבילים פשוט לא מוכירם אותו וככה חוסכים כסף.

מדובר במכשיר מכרו לך בייבוא מקביל (פרלייר).

המטענים מוחרמים לחברות במכס והחברות מכניסות אליהם מטענים.

לגבי הסוגייה הזאת גם אם השתמשת אתה תוכל להחזיר בטווח של עד 14 יום מיום קבלת המכשיר.

כל שעליך לעשות הוא לפנות לחברה ממנה רכשת ולא לנותן האחריות, במהלך ה14 יום הראשונים אתה כפוף אך ורק אליהם.

אני מהתחום אז אני יודע בוודאות שזה השתלשלות האירועים וגם באופן חד משמעי יכול להגיד לך שזכותך לבטל את העסקה גם אם השתמשת.

אלה המוצרים שלא ניתן לבטל:

• בהתאם לתקנות, במקרים הבאים לא ניתן לבטל עסקה צרכנית:
  1. ריהוט שהורכב בבית הצרכן.
  2. מוצרים שיוצרו במיוחד עבור הצרכן לפי מידות או דרישות מיוחדות.
  3. מוצרים שעל פי דין אין להחזירם.
  4. מוצרי מזון.
  5. תרופות ותוספי תזונה.
  6. מוצרים פסידים - מוצרים שערכם יאבד בפרק הזמן עד החזרת המוצר לעסק (למשל, עיתון או מוצר שעשוי להתקלקל כמו חלב).
  7. מידע כאמור בחוק המחשבים.
  8. מוצרים הניתנים להקלטה, שעתוק או שכפול, שאריזתם המקורית נפתחה.
  9. הלבשה תחתונה ובגדי ים.
  10. גז (בלון או צובר).
  11. תכשיט שמחירו גבוה מ-3000 ש"ח, למעט שעונים.
  12. שירותי הארחה, נסיעה, חופש ובילוי המתבצעים במלואם מחוץ לישראל (כולל טיסת המשך לטיסה שיצאה מישראל, הניתנת באמצעות חברת תעופה אחרת, חבילת נופש מחוץ לישראל, מלבד טיסה מחוץ לישראל ואליה שאינה טיסת המשך).
  13. כאשר אמצעי התשלום עבור העסקה היו תווי קניה, שובר מתנה, או כרטיס מגנטי נטען.
  14. כאשר מועד האספקה חל מאוחר יותר מ- 6 חודשים מיום עשיית העסקה. על-פי התקנות משך הזמן שבו ניתן לבטל עסקה נעשה בהתאם למועד האספקה, אולם במקרה שבו מועד האספקה הוא גדול מ-6 חודשים, לא ניתן לבטל אחרי האספקה.

מדובר במכשיר מכרו לך בייבוא מקביל (פרלייר).

המטענים מוחרמים לחברות במכס והחברות מכניסות אליהם מטענים.

לגבי הסוגייה הזאת גם אם השתמשת אתה תוכל להחזיר בטווח של עד 14 יום מיום קבלת המכשיר.

כל שעליך לעשות הוא לפנות לחברה ממנה רכשת ולא לנותן האחריות, במהלך ה14 יום הראשונים אתה כפוף אך ורק אליהם.

אני מהתחום אז אני יודע בוודאות שזה השתלשלות האירועים וגם באופן חד משמעי יכול להגיד לך שזכותך לבטל את העסקה גם אם השתמשת.

אוקיי אז אם הבנתי נכון מהנושא,

1. לא מכרו לי מכשיר עם אחריות יבואן רשמית כפי שטענו, אלא מכשיר מיבוא מקביל ועל כך שנתיים (הוא טוען שליבוא מקביל יש שנה אחריות)

2. האחריות היא של המילטון ל-5 שנים בהנחה והמכשיר יבוא רשמי

3. המטען לא מקורי כנראה (הכבל בוודאות, המתאם מרגיש חיקוי סיני זול כי השוותי עם מתאמים מקוריים).

4. המכשיר התחמם מספר פעמים

אני צריך לפנות לחנות שדרכה נרכש המכשיר?

זה המכשיר דרך אגב,

http://www.mi-il.co.il/redmi4a/overview/

אבא שלי קנה אותו על דעת עצמו. רשום שנתיים אחריות באתר הרשמי של שיאומי ישראל.