Jump to content

רוק, מטאל ומה שביניהם

orelus

Recommended Posts

לאחר פירוק סיסטם ב2006 (שכבר הספיקו לחזור ב 2010 ובינתיים רק מופיעים), שני מנהיגי הלהקה סרג' ודארון פנו לפרוייקטים פרטיים שיצאו להם די טוב (של סרג' אדיר של דארון נחמד)

טעימה מסרג'

טעימה מדארון שלקח איתו את המתופף המצויין של סיסטם ג'ון דולמאיאן

תוהה אם יש סיכוי שסיסטם יבואו אי פעם לארץ.

לא יודע עדיין מה הדיעה שלהם לגבי ישראל ויהודים

הם נאצים או שלא?

הם לא שונאי ישראל, הבעיה היא שישראל מעולם לא הכירה בשואה הארמנית בכדי לא לפגוע בקשר עם טורקיה, לכן הם רואים בנו מדינה צבועה שעברה שואה בעצמה ולא יגיעו לכאן לעולם

הם לא שונאי ישראל, הבעיה היא שישראל מעולם לא הכירה בשואה הארמנית בכדי לא לפגוע בקשר עם טורקיה, לכן הם רואים בנו מדינה צבועה שעברה שואה בעצמה ולא יגיעו לכאן לעולם

אני לא בקיא כל כך בשואה הארמנית אבל אם ישראל לא הכירה כדי לא לפגוע ביחסים עם טורקיה אז זה אכן דבילי

השאלה היא האם סיסטם התבטאה במפורש בנוגע לישראל או שלא.

אגב היה פעם ניסיון של הפקה ישראלית להביא אותם לארץ?

בתאכלס אני מאמין שבתור להקה מקצועית הם יודעים בדיוק כמה שומעים אותם בכל מדינה ומדינה ואם יש להם כדאיות כלכלית להגיע לאותה מדינה ולהופיע.

הייתי מאוד רוצה לראות אותם בארץ. פוטנציאל לדעתי למשהו כמו 10,000 איש לפחות, אולי יותר אפילו.

יש לי חבר רוסי בן 30, הוא ואשתו נסעו לפני שנתיים במיוחד לאיטליה להופעה שלהם.

כשהוא חזר הוא ישב איתי איזה שעתיים ולא הפסיק לספר לי חוויות.

אני לא בקיא כל כך בשואה הארמנית אבל אם ישראל לא הכירה כדי לא לפגוע ביחסים עם טורקיה אז זה אכן דבילי

השאלה היא האם סיסטם התבטאה במפורש בנוגע לישראל או שלא.

אגב היה פעם ניסיון של הפקה ישראלית להביא אותם לארץ?

בתאכלס אני מאמין שבתור להקה מקצועית הם יודעים בדיוק כמה שומעים אותם בכל מדינה ומדינה ואם יש להם כדאיות כלכלית להגיע לאותה מדינה ולהופיע.

הייתי מאוד רוצה לראות אותם בארץ. פוטנציאל לדעתי למשהו כמו 10,000 איש לפחות, אולי יותר אפילו.

יש לי חבר רוסי בן 30, הוא ואשתו נסעו לפני שנתיים במיוחד לאיטליה להופעה שלהם.

כשהוא חזר הוא ישב איתי איזה שעתיים ולא הפסיק לספר לי חוויות.

אני מאמין שיש קהל לסיסטם בארץ, כנראה שמצד אחד לא במספרים של גאנז אבל מצד שני הרבה יותר ממגאדת' (בערך 4000 לפני שנתיים)

באלבום הסולו השני של סרג', יש שיר על "הכיבוש", הוא פסיפיצט גדול, אמנם לא רוג'ר ווטרס אבל עדיין אני לא חושב שהוא יגיע לכאן, במיוחד עם כל הסיפור של השואה שלנו ושלהם

הופעה שלהם זה אחד הדברים שאני חייב לעבור בחיים שלי

Holocaust, you taste the great fear

How can you just occupy another child's tear?

דרך אגב בזמן שחיפשתי את הלינק הקודם היוטיוב זרק לי את זה מההופעה שלהם בארמניה, שיר ענק שלהם על השואה הארמנית, עם תגובות נרגשות מהקהל

אחרי השיר המעצבן של סרג' נגדנו, הגיע הזמן לכמה שירים שהם בעדנו

השיר מספר אחת לדעתי הוא כמובן קונטר סטרייק, על מלחמת ששת הימים

קרייאטור והתעוררת הציונות לאחר 2000 שנה

אני לא יודע למה אבל למצוא שירים של דילן ביוטיוב זה אחד הדברים הקשים, אז בוב דילן הענק והבריון השכונתי

https://vimeo.com/101836593

גוג'ירה זה חדש. התחלתי לשמוע אותם קצת לפני ההופעה, הלכתי להופעה הזאת דווקא בגלל הלהקה שחיממה אותם, Converge. שומע אותם כבר למעלה מעשור.

יש עוד מלא שאני אוהב אבל נראה לי שזה גם ככה מוגזם מדי לחבר'ה כאן. הארדקור כאוטי.

אם כבר פורסמה פה ההופעה על צ'סטר, שהיא באמת ענקית (אבל ארוכה מאוד), הנה כמה שירים שממש אהבתי מההופעה:

https://www.youtube.com/watch?v=D_KFhrC_f9o

https://www.youtube.com/watch?v=_8tVObUn_Hs

אני חושב שרוק ומטאל הם הז'אנרים היחידים ששיר של 6 דקות נחשב שיר קצר

כמה יצירות אומנות לדעתי

שיר שמרגש אותי, מאוד פצפיסטי שאני בכלל לא כזה אבל הוא מובן לי מאוד

השיר הכי טוב של מיידן לדעתי, מיידן בשיא

מבחינתי השיר הכי טוב אי פעם מהאלבום שלדעתי הכי טוב של פינק פלויד, פשוט יצירת אומנות, כל הקונספט הקודר של האלבום מועבר באופן כה מלודי עם ריף אלמותי, אין יותר טוב מזה

אם כבר פורסמה פה ההופעה על צ'סטר, שהיא באמת ענקית (אבל ארוכה מאוד), הנה כמה שירים שממש אהבתי מההופעה:

https://www.youtube.com/watch?v=D_KFhrC_f9o

https://www.youtube.com/watch?v=_8tVObUn_Hs

זה נמחק כבר, אבל הביצוע של אולי סייקס (Bring Me The Horizon) אחד המעולים. והסיבה לכך פשוטה - הוא מבין היחידים בז'אנר, כמו צ'סטר, שיש להם קלין מדהים ומרגש ומצד שני צרחות ברמה הגבוהה ביותר.

אני אעשה בהזדמנות פה פוסט של ברינג מי דה הורייזן. אחת הלהקות הכי אהובות עליי.

כל הדיסק של מאשין הד the blackening מעולה, לגבי פינק פלויד אני עם אקוז כיצירה הטובה ביותר אבל אנימלס אחלה אלבום.

לא משנה כמה פעמים ניסיתי בסופו של דבר מאשין הד מבחינתי ייצרו רק שיר אחד, אבל הוא גאוני בטירוף.

פעם האינטרו היה הצלצול שלי בטלפון.