Jump to content

רוק, מטאל ומה שביניהם

orelus

Recommended Posts

On 6.2.2020 at 08:31, Yellowblood said:

לא מכיר את השיר/אלבום הזה, אבל אני מוצא לא מעט דמיון בין אופת' ל Katatonia. 

תשמע את האלבומים the great cold distance ו night is the new day, הם מצוינים. 

אגב, זו להקה שאני אישית לא מסוגל לשמוע בשום עונה חוץ מבחורף. השירים שלהם סופר חורפיים אם יש כזה דבר. 

שמעתי ואהבתי, תודה על ההמלצה!

3 דקות לפני, Bundash said:

שמעתי ואהבתי, תודה על ההמלצה!

בכיף. מה השיר שהכי אהבת?

אגב הם היו בארץ ב2010 והייתי שורה ראשונה (לא שזה היה קשה, להקה רגועה למדי). 

30 דקות לפני, Augustus said:

אתה מתכון לוואן היט בנד משנות השמונים?

מסתבר?

אם אתה מדבר על קולד אס אייס אז זה השיר היחיד שלהם שאני מכיר.

אבל ואן היט בנד משנות השמונים ממלאת את יד אליהו?

23 hours ago, Augustus said:

זה שיר חביב אבל מה שהם עשו באלבום האחרון פשוט מחליא אותי.

עד האלבום האחרון היו אחת הלהקות הכי אהובות עליי (ואני שומע אותם עוד מהאלבום הראשון שלהם), עכשיו אני כבר לא יודע איך לאכול אותם.

מזל שהייתי בהופעה שלהם עוד בתקופות הטובות.

2 hours ago, nimrodem said:

מסתבר?

אם אתה מדבר על קולד אס אייס אז זה השיר היחיד שלהם שאני מכיר.

אבל ואן היט בנד משנות השמונים ממלאת את יד אליהו?

דווקא התכוונתי ל i want to know what love is.

אנערף. יש הרבה פריקים של מוזיקת אייטיז (כמה זה גם יד אליהן מלא? כי לא משתמשים בכל היצעים במופע).

1 hour ago, Yellowblood said:

זה שיר חביב אבל מה שהם עשו באלבום האחרון פשוט מחליא אותי.

עד האלבום האחרון היו אחת הלהקות הכי אהובות עליי (ואני שומע אותם עוד מהאלבום הראשון שלהם), עכשיו אני כבר לא יודע איך לאכול אותם.

מזל שהייתי בהופעה שלהם עוד בתקופות הטובות.

אהבתי את האחרון, אבל פחות משני קודמיו. בכל מקרה, בעיני מדובר באחת הלהקות הכי מעניינות כרגע בעולם המוזיקה, דווקא בגלל הטרנספורמציה שהם עוברים בשנים האחרונות.

1 hour ago, קאוביין said:

כן

מאכזב

כשCurrents יצא אני זוכר תגובות דומות לאלו שיש עכשיו ובמבחן הזמן זה התקבע אצל רבים כאלבום האהוב עליהם, אבל הוא היה אלבום הרבה יותר אחיד שמבוסס על רעיון מרכזי של מכונות תופים וסינתיסייזרים. ביום שLet It Happen יצא היה ברור שאנחנו הולכים לשמוע מעכשיו דברים אחרים לגמרי. אני חושב שמה שבולט באלבום החדש הוא שיש מספר שירים עם חזרה לשימוש כמעט מלא בכלי נגינה ויחד עם השירי פופ-דיסקו/אלקטרונית נוצרת איזו חלוקה פנימית שפחות הורגשה בכל אחד מהאלבומים אחרים. חושב שעדיין יש כמות יפה של שירים שיש בהם את המורכבות והמעוף שמאפיינות את המוזיקה שלו כמו Tomorrow's Dust, On Track, One More Hour.

20 hours ago, Augustus said:

אהבתי את האחרון, אבל פחות משני קודמיו. בכל מקרה, בעיני מדובר באחת הלהקות הכי מעניינות כרגע בעולם המוזיקה, דווקא בגלל הטרנספורמציה שהם עוברים בשנים האחרונות.

Sempiternal זה מאסטרפיס בכל אמות מידה ולכן כש That's the Spirit יצא אחריו ידעתי שיהיה פחות טוב אבל הוא עדיין היה מעולה.

האלבום האחרון, זבל טהור. השירים הטובים היחידים בו זה MANTRA (שהוא קל בטופ 15-20 שלהם בכל הזמנים בעיניי), Wonderful life (כי אני חולה על דני פילת') וMedicine (שהוא קאצ'י ונדבק בטירוף, אפילו שהוא שונה מאוד מכל מה שעשו עד עכשיו).

כל השאר, באמת, לא מסוגל לשמוע.

מבחינתי זה אלבום שהוא לא קאנון לשאר האלבומים שלהם. אני גם עכשיו, ב2020, עף על Count Your Blessings, Suicide Season ו There's a Hell... 

זו להקה שהגדירה את הז'אנר ואת עולמות הרוק והמטאל במשך עשור וחצי והייתה בדיוק זו שמקדימה את זמנה ופותחת את הדלת לסגנונות הבאים, ואם זה מה שהם בוחרים לעשות, אוי ואבוי לנו.

57 דקות לפני, Yellowblood said:

Sempiternal זה מאסטרפיס בכל אמות מידה ולכן כש That's the Spirit יצא אחריו ידעתי שיהיה פחות טוב אבל הוא עדיין היה מעולה.

האלבום האחרון, זבל טהור. השירים הטובים היחידים בו זה MANTRA (שהוא קל בטופ 15-20 שלהם בכל הזמנים בעיניי), Wonderful life (כי אני חולה על דני פילת') וMedicine (שהוא קאצ'י ונדבק בטירוף, אפילו שהוא שונה מאוד מכל מה שעשו עד עכשיו).

כל השאר, באמת, לא מסוגל לשמוע.

מבחינתי זה אלבום שהוא לא קאנון לשאר האלבומים שלהם. אני גם עכשיו, ב2020, עף על Count Your Blessings, Suicide Season ו There's a Hell... 

זו להקה שהגדירה את הז'אנר ואת עולמות הרוק והמטאל במשך עשור וחצי והייתה בדיוק זו שמקדימה את זמנה ופותחת את הדלת לסגנונות הבאים, ואם זה מה שהם בוחרים לעשות, אוי ואבוי לנו.

אני עף על השינוי שלהם, וגם אמו עם נייליסט בלוז היה אחלה של אלבום בעיני. אגב, הם הוציאו EP חדש לפני חודשיים, שהוא ביי פאר הכי רחוק מוזיקלית מהאלבומים הראשונים.

בנוגע לטיים אימפלה: כנראה פחות טוב מקורנטס ולונריזם, אבל עדיין עומד יפה בסטנדרטים הגבוהים של הלהקה. פוסטמוס פורגיבנס מושלם, גם בורדרליין, בריד דיפר ו-וואן מור האור מצוינים. אני לא מאוכזב בכלל.

פרולרס (קאבר ישראלי למיידן) מופיעים ב 19.3 

הייתי בשתי הופעות שלהם, אחת FLIGHT666 (כל הפלייליסט) ואחת "הבן השביעי של הבן השביעי" (כל האלבום + להיטים) 

לא רעים בכלל, במיוחד בזמנים שהסיכוי שהדבר האמיתי יגיע לפה היה נראה לא הגיוני בכלל 

מי היה מאמין שאני אראה את מיידן פעמיים לפני גיל 30 יא אללה שלי

בקיצור 

180225883077831https://www.facebook.com/events/180225883077831/

11 hours ago, Augustus said:

אני עף על השינוי שלהם, וגם אמו עם נייליסט בלוז היה אחלה של אלבום בעיני. אגב, הם הוציאו EP חדש לפני חודשיים, שהוא ביי פאר הכי רחוק מוזיקלית מהאלבומים הראשונים.

נסכים שלא להסכים. אני רק מקווה שלהקות לא ילכו אחריהם הפעם. 

7 hours ago, orelus said:

פרולרס (קאבר ישראלי למיידן) מופיעים ב 19.3 

הייתי בשתי הופעות שלהם, אחת FLIGHT666 (כל הפלייליסט) ואחת "הבן השביעי של הבן השביעי" (כל האלבום + להיטים) 

לא רעים בכלל, במיוחד בזמנים שהסיכוי שהדבר האמיתי יגיע לפה היה נראה לא הגיוני בכלל 

מי היה מאמין שאני אראה את מיידן פעמיים לפני גיל 30 יא אללה שלי

בקיצור 

180225883077831https://www.facebook.com/events/180225883077831/

הייתי ב2 הופעות שלהם אי שם ב2008+-. הם אחלה. אבל למה ללכת להופעה כזו שעוד שניה הדבר האמיתי מגיע לארץ? 

דרך אגב, מישהו פה בא לדארק פיונרל?