Jump to content

ג'ורדי קרויף -תודה וביי

אוהד צהוב

Recommended Posts

אני חושב שהביטויים בלנדר וגניבת דעת(מאד טרנדים בעשור האחרון) בסך הכל מצביעים על עולם דימויים מוגבל של המשתמש. כל אימת שהראיון לא מספק דם או לא בא טוב למישהו באוזן- ישלפו הדימויים השחוקים האלה. עדיף באמת לשתוק כי לא תצא טוב בכל מקרה.

בוא אני אתן לך דוגמה לכמה הוא בלנדר. ברגע שהוא אמר בעבר ש״אחרי הפציעות נראה טוב יותר״, פשוט התפוצצתי מצחוק. אלה תירוצים, לא תשובה של מאמן רציני. כן פצועים לא פצועים, זה חלק מהמשחק, ועם כל הכבוד הוא בנה את הסגל הזה בין היתר שיוכל להתמודד עם הפציעות שהוא מדבר עליהן. פציעות של שחקנים מרכזיים ישפיעו לך על איכות המשחק, לא על טקטיקה, לא על עמידה על המגרש, ולא על תוכנית המשחק. הקבוצה פשוט לא מאומנת, השחקנים לא יודעים מה לעשות עם הכדור, וגם עם סגל מלא זה היה נראה אותו הדבר.

וזה הלכה למעשה. גולסה ורודריגז חזרו - same shit. היה שקוף.

בוא אני אתן לך דוגמה לכמה הוא בלנדר. ברגע שהוא אמר בעבר ש״אחרי הפציעות נראה טוב יותר״, פשוט התפוצצתי מצחוק. אלה תירוצים, לא תשובה של מאמן רציני. כן פצועים לא פצועים, זה חלק מהמשחק, ועם כל הכבוד הוא בנה את הסגל הזה בין היתר שיוכל להתמודד עם הפציעות שהוא מדבר עליהן. פציעות של שחקנים מרכזיים ישפיעו לך על איכות המשחק, לא על טקטיקה, לא על עמידה על המגרש, ולא על תוכנית המשחק. הקבוצה פשוט לא מאומנת, השחקנים לא יודעים מה לעשות עם הכדור, וגם עם סגל מלא זה היה נראה אותו הדבר.

וזה הלכה למעשה. גולסה ורודריגז חזרו - same shit. היה שקוף.

הוא קיווה כמוך וכמוני שהפצועים ישפרו את הקבוצה. לא מעבר.

מגוון הקלישאות של מאמן כדורגל בעוד ראיון משמים, ידוע.

אני לא מדבר על איכות האימון שלו כרגע, אני פשוט לא מוצא שום טעם לפגם בראיונות. מבחינתי שידבר ג'יבריש בראיונות.

לכן אני חולק עליך.

בכר צודק, היינו אגרסיביים ונחושים אבל תכלס הם הגיעו למצבים הרבה יותר מאיתנו, מצבים טובים.

יורדי נשמע כמו בראיון פרישה..

רק מצבים נייחים חוץ מזה הם לא עשו כלום.

אל תהיה פרימו.

רק מצבים נייחים חוץ מזה הם לא עשו כלום.

אל תהיה פרימו.

נו ומצבים נייחים זה לא כדורגל ?

לא פרימו ואני מבסוט אש אבל באמת שמבחינת כדורגל נטו לא היינו כאלה טובים.

לא זכור לי איזה החמצות מטורפות שהגענו אליהן,ההבדל באמת שאנחנו שטפנו את המגרש ורצינו יותר.

לא זכור לי איזה החמצות מטורפות שהגענו אליהן,ההבדל באמת שאנחנו שטפנו את המגרש ורצינו יותר.

עטר מ2 מטר החטיא, רודריגז רק בועט לפינה של חיימוב וזה 2-0, ועוד חצאי מצבים מצויינים שהגענו אליהם, בש חוץ מ2 נגיחות מהרמות לא סיכנו תשער בשום צורה

מכבי שיחקה טוב. המון לחץ ואגרסיביות. ב"ש בטרנר ניצחה בגלל לחץ ואגרסיביות, היא כבשה שני שערים ולא הגיעה כמעט למצבים.

אם למכבי היה קצת יותר בטחון אתמול (זה יבוא עם הנצחונות) היינו כובשים יותר. הפס האחרון והנעת הכדור הייתה עם המון לחץ ומשקל על הכתפיים..כשיהיה קצת יותר בטחון אז החטיפות כדור והאגרסיביות יהפכו לשערים קלים.

יש סיבה שאני נותן (קצת יותר) קרדיט לגו'רדי ובכתבה הזאת אפשר למצוא גם למה.

ברור שכל אחד מוצא מה שהוא רוצה, אבל לדעתי זה צועק ובולט.

מי שלא רוצה לא ימצא שום דבר חיובי.

קראתי והסכמתי עם כל מילה.

הוא רק מוכיח שהוא אישיות מיוחדת שיודע לפרגן ליריבות ולשחקנים שעזבו.

ג'נטלמן אמיתי שמכבד את הכדורגל והיריבות שלו בדיוק הפוך ממה שהתקשורת מנסה למכור לנו שהוא שחצן ומתנשא.

יותר מזה הוא יודע לזהות נכון את הבעיות ולא מתבייש להגיד אותם .

הוא לא מנסה לחרטט ואומר שאם הוא היה אוהד הוא גם היה שורק בוז ומתעצבן.

*מתי שמענו מאמן ישראלי מדבר ככה?!*, אבל עליו אומרים שהוא שחצן ומתנשא שמסתכל על הכדורגל ההישראלי מלמעלה.

אני מאוד מקווה שהוא יצליח בתור מאמן במכבי.

אבל גם אם לא, צריך לכבד אותו , *זה לא אומר שיש לו קרדיט בלתי מוגבל*.

אבל מגיע לו קצת קרדיט לפחות כמו שהוא נתן למאמנים תחתיו.

מי שאמר שגו'רדי המנהל כבר היה מפטר את גו'רדי המאמן אז אפשר להיזכר ששותא ויוקאנוביץ לא הצליחו וקיבלו ממנו קרדיט גדול עד שכבר לא היה ברירה.

יש עליו ביקורת מוצדקת והוא מודע לזה, אבל בפרספקטיבה רחבה הוא תרם לנו הרבה יותר ממה שהוא פגע.

בעיקר אהבתי שהוא לא מתבייש להגיד שב"ש נהנים מיתרון הבית ומהעובדה ששחקנים שהצליחו שם לא יצאו לאירופה , במילים שלו - שמרו על הסגל.

ברור שיש מי שיגיד שזה תירוצים, לדעתי אלו טיעונים אוביקטיבים שצריך להתמודד איתם וזה לא קל בכלל גם כשאתה מכבי ת"א.

הטובים במכבי הצליחו מאוד ויצאו לחול, בב"ש הצליחו פחות וזה שיחק לטובתם.

דאבור, עטר בקנדנציה הראשונה, זהבי, אניימה, פריצה , ובן חיים, ואני מוסיף את החיסרון של אצילי שאמור היה להיות השחקן שיכנס למשבצת הזאת.

כולם שחקני מפתח שיצרו בעיות גדולות במכבי.

אני חושב שזה לא נכון להתעלם מכל זה (+ חוסר ביתיות) ולספר רק על התקציב הגדול.

זה לא עובד ככה.

מכבי מנוהלת נכון, וכל קבוצה גדולה ככל שתיהי'ה היתה עוברת משבר מסוים לאור אותם דברים שקרו.

מכבי בשנתיים ללא אליפות הצליחה לשמור על סף גבוה למשבר , אי אפשר להגיד שהייתה התרסקות ("עיתונאים" אוהבים להקצין).

סיימנו פעמיים במקום השני , ליגה אירופית ו2 גמרי גביע שיחד עם 3 האליפויות שהיו לפני כן יצרו את הקבוצה הכי עוצמתית שהיתה פה מאז פ"ת בשנות ה50.

כל זה מראה שנק' השפל שלנו היא במקום מאוד מאוד גבוה.

*זה מעיד על עוצמה של מועדון לא פחות מאשר שהוא בשיאו.*

החוכמה להישאר למעלה גם כשאתה בתקופת שפל ואי אפשר להגיד שמכבי לא עושה את זה.

למי שחושב שזה מובן מאליו שילך לראות קבוצות ענקיות שחוו ירידה אחרי שהיו בפיסגה - ריאל, מילאן, דורטמונד, יונייטד, צ'לסי (גם חיפה בקנה מידה ישראלי) כולם חוו משברים שהורידו אותם נמוך יותר ממה שמכבי ירדה בשתיים האחרונות כמובן שהכל ביחס לליגה, אבל זה מדד שמלמד.

ואת זה צריך לדעת להעריך.

מעניין אותי לראות איך ב"ש יראו ביום שאחרי אוגו נאווקמה , ויטור ומליקסון, ואז באמת נוכל להשוות בין הקבוצות בפרספקטיבה רחבה.

מה שבטוח שבשיא שלנו לעומת השיא שלהם אנחנו הרבה יותר טובים, לראיה היציאה של שחקנים גדולים לאירופה וכמובן ליגת האלופות והמספרים בליגה ובאירופית שהם הרבה יותר מוצלחים מב"ש.

ב"ש נהנת מיתרונות (כרגע) בדיוק איפה שהתורפות של מכבי, מועדון שבא מלמטה עם (1) רעב להצליח, התלהבות ענקית מ (2) אצטדיון ביתי וחדש וכמובן (3) שלד שחקנים שנשמר .

ועדיין הם רק טיפ טיפה נראים יותר טוב בשלב הזה של העונה , אני מאמין שבסופו של דבר מכבי תתעלה ותיבנה מחדש ונחזור למקום שלנו. בעזרת ה' עוד העונה.

צריך סבלנות ולסמוך על גולדהר וההנהלה שיעשו את העבודה, גם אם זה אומר שיצטרכו להחליף מאמן.

הכל יעשה ממקום נקי ומקצועי בדיוק כמו שגו'רדי הנחיל.

קיצר, אחלה גו'רדי ולא משנה אם הוא ישאר או לא.

• 4 months later...