Jump to content

ג'ורדי קרויף -תודה וביי

אוהד צהוב

Recommended Posts

דסה לא יפתור לנו את הבעיה בצורה מוחלטת, קודם כל הוא לא שיחק 4 חודשים ויקח לו זמן לחזור לעצמו, דבר שני אומנם הוא יתן לנו עוד מימד מאגף ימין(אגף שמאל עד להגעתו של עטר פרח) אבל האמצע דורש לקשר שיעבוד בשביל כל הקשרים היצריתיים שלנו(סוסיץ', מיכה) בשביל שהם יקבלו כדורים כבר מהאיזור של היריבה ויחלקו כדורים מהירים ויפתחו הגנות..לא כלכך מאשים את סוסיץ', למרות שהוא כן עם עודף משקל, מאשים את זה שאנחנו לא משחקים בשיטה שמתאימה לו ולא משחקים בשביל שחקן כזה..

שום דבר לא יפתור את הבעיה בצורה מוחלטת, צריך לקוות שנגיע למצב של good enough, ונקלע בול בינואר.

סושיץ יהיה הראשון לעזוב בינואר ואני מקווה שבמכבי הפיקו את הלקחים (אחרי שלא הופקו ממקרה סקאריונה שהיה מצוין אבל לא מצאו לו איפה לשחק).

ג'ורדי נקלע* למצב שהשחקנים הכשירים שלו בקישור הם ייני, פרץ,ריקן ובאטוקיו. הוא הבין את הבעיה וניסה לפתור אותה (מה שהוביל לשיפור מסוים אך יצר בעיה אחרת).

התסריט בו גם מיכה, רודריגז, גולסה ודסה שהיו אמורים להיות מייצרי המצבים העיקריים פצועים לתקופה ארוכה וגם סושיץ לא הצליח להתחבר היה נראה בקיץ כתסריט בלהות.

אף אחד לא שיער לעצמו שנגיע למצב שמעלים שחקן כנף מהנוער לפתוח במרכז הקישור במשחק חוץ נגד מקום ראשון, או שריקן מקבל הרכב קבוע.

למה זה מעודד? (i) כי ברור שזיהו את הבעיה וניסו לפתור אותה בכלים הקיימים (ii) כי חזרתם לכשירות [מלח מים מלח מים] של גולסה את רודריגז בהכרח תשפר את המצב (iii) כי אנחנו עוד במקום טוב ויש אפשרות לתקן.

*ברור שג'ורדי לא באמת נקלע לסיטואציה יש לו הרבה "מניות" ביצירתה. עם זאת בתור אוהד זה לא מנחם אותי שהוא אוכל את הדייסה שבישל.

אני באמת לא מבין איך זה משאיר אותך אופטימי.

הפיתרון של ג'ורדי לבעיה שהוא "נקלע" אליה הוא כנראה הכי גרוע שאפשר לחשוב עליו - לקחת חיסרון בקשרים דומיננטיים במרכז המגרש ולהנציח אותו. כשאתה רוצה להיות דומיננטי ואין לך דומיננטיות בקישור אתה לא מוריד ממנו מסה, להיפך.

התירוצים על הפציעות זה פשוט בלתי נסבל כבר, זה לא שאין לנו שחקנים בכלל. אם יש בעיה עם קשרי האמצע אפשר לעבור לשיטה של שלושה בלמים ושחקן אחד בכל אגף, וכך יש יותר פתח להנעת כדור במרכז המגרש, אפשר גם לשחק 4-4-2 יהלום רחב עם אותם ריקן ודסה, רק שיש עוד שחקן בקישור שידאג שהוא לא מופקר לחלוטין.

אני באמת לא מבין איך זה משאיר אותך אופטימי.

הפיתרון של ג'ורדי לבעיה שהוא "נקלע" אליה הוא כנראה הכי גרוע שאפשר לחשוב עליו - לקחת חיסרון בקשרים דומיננטיים במרכז המגרש ולהנציח אותו. כשאתה רוצה להיות דומיננטי ואין לך דומיננטיות בקישור אתה לא מוריד ממנו מסה, להיפך.

התירוצים על הפציעות זה פשוט בלתי נסבל כבר, זה לא שאין לנו שחקנים בכלל. אם יש בעיה עם קשרי האמצע אפשר לעבור לשיטה של שלושה בלמים ושחקן אחד בכל אגף, וכך יש יותר פתח להנעת כדור במרכז המגרש, אפשר גם לשחק 4-4-2 יהלום רחב עם אותם ריקן ודסה, רק שיש עוד שחקן בקישור שידאג שהוא לא מופקר לחלוטין.

שיטה של 3 בלמים עדיין מצריכה 2 שחקני אמצע, ויותר דומיננטים מאשר ב-4-3-3 וכשיש לך רק את באטוקיו\דור פרץ\ייני\ריקן אתה לא באמת יכול ליצור עם זה משהו.

הפציעות שקרו לנו השנה זו סיבה רצינית ליכולת, ממש לא תירוץ.

ניתוח מדוייק, העובדה שאנחנו מקום 1 בבעיטות מחוץ לרחבה מעידה יותר מכל על הנעת כדור בעייתית, אי אפשר להחביא עובדות.

הפתרון הוא שחקנים יצירתיים באמצע, שילוב של גולסה, רודריגז ומיכה בנוסף לדסה באגף ימין ישפר בוודאות את האספקט הזה, שאלת מיליון הדולר היא כמה משחקים יעברו עד שמישהו מביניהם שוב ייפצע.

לא יודע אם אתה יודע אבל דסה פצוע

שיטה של 3 בלמים עדיין מצריכה 2 שחקני אמצע, ויותר דומיננטים מאשר ב-4-3-3 וכשיש לך רק את באטוקיו\דור פרץ\ייני\ריקן אתה לא באמת יכול ליצור עם זה משהו.

הפציעות שקרו לנו השנה זו סיבה רצינית ליכולת, ממש לא תירוץ.

זה ממש לא בהכרח אומר שני קשרי אמצע. זה כן מוריד לא מעט עול הגנתי מהקישור, וכשהקשרים שלך הם מי שהקשרים שלך זו חשיבה מתבקשת.

זה ממש לא בהכרח אומר שני קשרי אמצע. זה כן מוריד לא מעט עול הגנתי מהקישור, וכשהקשרים שלך הם מי שהקשרים שלך זו חשיבה מתבקשת.

אם היו לנו שלושה בלמים טובים הייתי מסכים.

3-5-2 אני לא חושב שמכבי שיחקה בכל ה-6 שנים שג'ורדי נמצא פה, 3-4-3 כן, והשיטה הזו כוללת 2 קשרי אמצע בנוסף ל-2 ווינגרים.

הבעיה שלך היא תרומה התקפית של הקישור, שאני לא רואה איך יכול לתרום גם עם פרץ,באטוקיו וייני ישחקו לבד.

אם היו לנו שלושה בלמים טובים הייתי מסכים.

ייני יכול להיות אחלה כבלם נוסף, למרות שבתקופה רעה. פיליפנקה בכלל מחמם את היציע והוא לא כל כך רע. בהגנה מסודרת הכל נראה יותר טוב, לנו אין.

3-5-2 אני לא חושב שמכבי שיחקה בכל ה-6 שנים שג'ורדי נמצא פה, 3-4-3 כן, והשיטה הזו כוללת 2 קשרי אמצע בנוסף ל-2 ווינגרים.

הבעיה שלך היא תרומה התקפית של הקישור, שאני לא רואה איך יכול לתרום גם עם פרץ,באטוקיו וייני ישחקו לבד.

נגיד שלא שיחקנו, למה שלא נשחק?

התרומה ההתקפית של הקישור היא הרבה בגלל צורת המשחק. בין כל הריטואלים המוזרים שלנו (כמו זה שלא לוחצים אלא נסוגים לאחור, חוץ מאחד הקשרים שלוחץ בכאילו על מוביל הכדור של היריבה, מה שגם לא אפקטיבי מן הסתם, וגם יוצר לך חיסרון של שחקן קישור בהגנה בטווח מהיר של התקפה, כי לא ממש מחפים על זה), יש לנו מן קטע כזה שבהתקפה או שכל השלושה בקישור קרובים מידי אחד לשני ומחליפים עמדות, או שבאטוקיו עם הכדור במרכז המגרש בהתקפה עומדת ואז קורה מה שקופר תיאר - ריקן ודסה רצים קדימה ללא מחשבה לעבר קו ה-16, ואז אין לו שום דבר נורמלי לעשות. בפועל זה לא 4-3-3, אלא 4-1-0-4-1.

האמת שהיה לי רעיון לעלות עם ייני מגן שמאלי (שהופך לבלם שלישי כשאנחנו יוצאים להתקפה) ודור מיכה מגן ימני.

ככה מיכה יפסיק לפקוק את האמצע, יקבל יותר חופש להכניס כדורים פנימה. ואנחנו לא מפסידים מאוד את דוידזאדה כי גם ככה עטר מפריע לו לפרוץ.

משהו שהיה מאוד מעצבן במשחק האחרון ובמשחקים שלפניו:

כל שחקני הקישור היו בקו אחד על ה16 שהכדור בכלל נמצא בחצי שלנו אצל הבלמים.

איפה השכל של השחקנים? דורכים אחד על השני ב16 איך וידאר יקבל כדור? מי ימסור לו ? טיבי?

היחידי שבא לקבל כדור זה באטוקיו מאז שנכנס, ומיכה עשה את זה פעם פעמים וגם סתמי ושלח כדורי רוחב.

3-5-2 ידועה כשיטה קשה שדורשת המון תרגול, לקבוצה יש בסיס של 4-3-3 ש-3-4-3 זו ורסיה אחת שלה,

וכאמור יש לנו מאמן שלא יודע לאמן, ככה שאין תרגול. זורקים 11 למגרש ומתפללים שהאיכות האישית שלהם תביא גולים. אחלה שיטה.

אורי קופר די אומר את מה שאני חושב

לא חושב שההתקפה וההגנה שלנו כאלה רעות כמו שעשינו אותם

אופיר כבר נראה פחות פעיל באגף בגלל שעטר נמצא שם לרוב ולפני עטר גם אופיר היה משחק באגף הזה

מה שכן אני די בטוח שהשיתוף ביניהם יהיה טוב בהמשך

לגבי הקישור

אמרתי את זה הרבה שהקשרים שלנו בהיעדר גולסה רודריגז וסושיץ שלא התאקלם הוא קשר די אפור וגם לא כזה חזק

למעשה השלושה האלה היחידים שיצליחו לעבור שחקן וגם לתת איזה מסירה טובה

את באטוקיו אני אוהב אבל אני עדין לא סגור לגבי העמדה שלו

וכתבו כאן שקיבלנו השנה תסריט בלהות וזה נכון

אפחד פה לא חשב שרוב העונה חצי סגל שרובו מיועד להרכב הפתוח פצוע

שסושיץ לא יהיה בעיינים ואצילי שהיה המוציא לפועל העיקרי גם נפצע לנו

שאורן זריף יוציא לנו עין הרע

אם היה לנו קשר אמצע איכותי, אפילו כמו רובן מיקאל, היה אפשר לשחק עם באטוקיו וגולסה מאחוריו עד שרודריגס יחזור. זה היה מספיק טוב, כי כשבאטוקיו משחק קדמי הוא נעלם לגמרי.

נפלנו חזק עם סושיץ'.

כשהפצועים יחזרו נראה קבוצה שונה לגמרי.

עדיין יש מישהו בפורום שמסוגל לחזור על המנטרה האידיוטית הזאת?

משחק אחד טוב מכבי לא הציגה מתחילת העונה, הביתה.

כשהפצועים יחזרו נראה קבוצה שונה לגמרי.

עדיין יש מישהו בפורום שמסוגל לחזור על המנטרה האידיוטית הזאת?

משחק אחד טוב מכבי לא הציגה מתחילת העונה, הביתה.