Jump to content

ג'ורדי קרויף -תודה וביי

אוהד צהוב

Recommended Posts

חלון ההזדמנויות הריאלי היחידי- היה בקיץ הזה.

בעונה הרביעית הגעת לליגת האלופות ונתת עונה מעולה(מרחק 2 גולים מדאבל). זה לא עלה על הדעת לשחרר אותו.

עונה שעברה היתה לא טובה אם כי יורדי עצמו היה סוג של נקודת אור קטנה בה.

לזהות דברים בזמן? מכיר רק אחד כזה בעולם הכדורגל- אלכס פרגוסון. וגם הוא לפעמים איחר...

זאת מהות המשחק הזה, הרנדומליות שבו.

עכשיו? המצב בהחלט לא פשוט.

איזה גניבת דעת, עזוב את זה שהינו צריכים שלושה אבל זה מה שהיה חסר לדאבל? בגלל שבטעות לא הבקענו 3 שערים אז הפסדנו את התארים? לא פלא שאתה מתחבר לג'ורדי.

ראייה פשטנית וילדותית, תירוץ להפסד בפלייסטישן לא לחוסר הצלחה של מועדון כדורגל לעמוד במטרות שלו.

לזהות דברים בזמן אתה רוצה? גם בדיעבד אתה מסרב לקבל את המציאות אז לזהות את המחדלים בזמן? עוד פעם פרגוסון? חלאס נשמה.

העברות תמוהות של ברצלונה זו הדוגמא שלך?

נראה לי שזה רק מבסס את טענת הקופון

הוא ביקש דוגמה מהכדורגל העולמי להעברה שלא מריחה טוב אז הבאתי דוגמה, בכל מקרה הדוגמה הזו באה להמחיש שיש העברות תמוהות גם בכדורגל העולמי וקשה לי להאמין שפפ חיפש לגזור קופון.

איזה גניבת דעת, עזוב את זה שהינו צריכים שלושה אבל זה מה שהיה חסר לדאבל? בגלל שבטעות לא הבקענו 3 שערים אז הפסדנו את התארים? לא פלא שאתה מתחבר לג'ורדי.

ראייה פשטנית וילדותית, תירוץ להפסד בפלייסטישן לא לחוסר הצלחה של מועדון כדורגל לעמוד במטרות שלו.

לזהות דברים בזמן אתה רוצה? גם בדיעבד אתה מסרב לקבל את המציאות אז לזהות את המחדלים בזמן? עוד פעם פרגוסון? חלאס נשמה.

העובדות הן שהיית מאד קרוב. זאת לא עונה רעה. לא כל עונה ללא תואר- שווה כישלון. היתה עונה מעולה ולפעמים זה לא מספיק. טאפ לאק. בעניין הזה אתה זה צריך להתבגר. אתה גם לא מבין מה זאת עליה לליגת האלופות. אין שום סרט שקבוצה ישראלית אמורה להגיע לשם(מלבד חיפה בפעם הראשונה והפועל). זה אחושרמוטה תואר שאולי אולי אולי- תצליח לזכות בו פעם בעשור וזה רק אם כל הכוכבים יסתדרו לטובתנו.

אין כאן שום גניבת דעת, רק ניתוח קר. אם היית שולח את יורדי הביתה אחרי עונת פאקו, אז אנחנו מבינים את המשחק אחרת לגמרי.

אני מתחבר למי שעושה טוב למכבי. כשהוא יפסיק לעשות- אני אכבד אבל פחות אתחבר.

למזלי, לא אתה ולא אני מקבלים החלטות אלא אנשים הרבה יותר מיומנים, מנוסים ומקצועים מאיתנו. אקבל כל החלטה שלהם. זה שלהם להחליט.

הוא ביקש דוגמה מהכדורגל העולמי להעברה שלא מריחה טוב אז הבאתי דוגמה, בכל מקרה הדוגמה הזו באה להמחיש שיש העברות תמוהות גם בכדורגל העולמי וקשה לי להאמין שפפ חיפש לגזור קופון.

פרגי הביא את דדה ההומלס בכמה מיליונים.

בליון, דגמבה ועוד ועוד...

פרגי הביא את דדה ההומלס בכמה מיליונים.

בליון, דגמבה ועוד ועוד...

אני עד היום חושב שבבה היה עניין של יחסי ציבור ופרסום, ולא מקצועי. פרגי בעצמו הודה שמעולם לא ראה אותו.

העובדות הן שהיית מאד קרוב. זאת לא עונה רעה. לא כל עונה ללא תואר- שווה כישלון. היתה עונה מעולה ולפעמים זה לא מספיק. טאפ לאק. בעניין הזה אתה זה צריך להתבגר. אתה גם לא מבין מה זאת עליה לליגת האלופות. אין שום סרט שקבוצה ישראלית אמורה להגיע לשם(מלבד חיפה בפעם הראשונה והפועל). זה אחושרמוטה תואר שאולי אולי אולי- תצליח לזכות בו פעם בעשור וזה רק אם כל הכוכבים יסתדרו לטובתנו.

אין כאן שום גניבת דעת, רק ניתוח קר. אם היית שולח את יורדי הביתה אחרי עונת פאקו, אז אנחנו מבינים את המשחק אחרת לגמרי.

אני מתחבר למי שעושה טוב למכבי. כשהוא יפסיק לעשות- אני אכבד אבל פחות אתחבר.

למזלי, לא אתה ולא אני מקבלים החלטות אלא אנשים הרבה יותר מיומנים, מנוסים ומקצועים מאיתנו. אקבל כל החלטה שלהם. זה שלהם להחליט.

אני אמרתי עונה רעה? אני אמרתי שלא עמדנו במטרות ולזה יש סיבות שהן לא שלושה שערים, וזה שמנסה לשים אצבע או בכלל לנסות להבין למה הוא זה שצריך להתבגר? תעשה לי טובה..

איזה תואר נחמד היה להיות הסמרטוט של ליגת האלופות, שמאחרי ה"תואר" הזה היה בנאדם אחד ששמו ערן זהבי, אף אחד לא יכול לקחת קרדיט על העליה הזאת מלבדו (בניגוד לתארים האמיתיים שלקחנו). וכן, אני הייתי שולח את גורדי במקום את פאקו, קל, מי שלא הבין את זה כשראה את ורמוט במדים של מכבי טיפש מאוד כי זו כבר היתה נורה הרביעית למה כדאי לרענן.

אני אמרתי עונה רעה? אני אמרתי שלא עמדנו במטרות ולזה יש סיבות שהן לא שלושה שערים, וזה שמנסה לשים אצבע או בכלל לנסות להבין למה הוא זה שצריך להתבגר? תעשה לי טובה..

איזה תואר נחמד היה להיות הסמרטוט של ליגת האלופות, שמאחרי ה"תואר" הזה היה בנאדם אחד ששמו ערן זהבי, אף אחד לא יכול לקחת קרדיט על העליה הזאת מלבדו (בניגוד לתארים האמיתיים לקחנו). וכן, אני הייתי שולח את גורדי במקום את פאקו, קל, מי שלא הבין את זה כשראה את ורמוט במדים של מכבי טיפש מאוד כי זו כבר היתה נורה הרביעית למה כדאי לרענן.

היה לך מאמן נפלא שסיים את אותה עונה. לא הצלחנו. לא כבשנו כשהיינו צריכים.

חותם על להיות סמרטוט שם פעמיים בעשור. גם מיטש. כן, ערן העלה אותנו לבד כי כדי להגיע לשם- צריך שהכל יעבוד לטובתך. גם ניסים ובאזל היה נס משוגע. זאת לא הרמה האמיתית של הכדורגל הישראלי להיות שם בכלל.

בקשר ללשלוח אותו הביתה, כתבתי, אנחנו מבינים את המשחק אחרת וזה אחלה בחלה. אין לאף אחד מאיתנו מונופול על החוכמה ולא כל מה שאתה לא מסכים איתו נקרא גנבת דעת. רק השקפות שונות.

ובכל מקרה, הרי יש כאן תמימות דעים גורפת ביחס לפועלו של מיטש היקר. ובצדק רב. מיטש הוא מכבי, הוא המהפיכה הגדולה.ויורדי רק שכיר שלו. אז השארתו של יורדי, היא גם חלק מפועלו של מיטש.

ברגע שאתה אומר שהפסדנו דאבל בגלל 3 שערים זאת גניבת דעת ילדותית והתחמקות מכל מה שנעשה במועדון בשנה הזאת ובזאת שקדמה לה מה לעשות?

אין לי בעיה שתסתכל על המשחק ועל המועדון בכל דרך שתבחר, זה ממש לא העניין פה.

אתה מקדם בורות.

ברגע שאתה אומר שהפסדנו דאבל בגלל 3 שערים זאת גניבת דעת ילדותית והתחמקות מכל מה שנעשה במועדון בשנה הזאת ובזאת שקדמה לה מה לעשות?

אין לי בעיה שתסתכל על המשחק ועל המועדון בכל דרך שתבחר, זה ממש לא העניין פה.

אתה מקדם בורות.

זאת היתה דוגמא לעונה טובה מאד. לא יותר מזה. הפכת את זה למניפסט. כפיים על הבגרות.

עזוב מה שאני חושב שאתה מקדם. העניין פה לא אישי כי זה לא מעניין אותי. אם אתה רוצה לשמוע רק את עצמך, תפאדל. מה לי ולזה?

אני לא מבין איך אפשר לקרוא לעונה ההיא עונה טובה מאוד? מי במועדון יעיז להוציא את המילים האלה מהפה? עוד אחרי מפגן הלוזריות בגמר, אם אתה חושב שכל התקלות בעונה ההיא לא הלכו איתנו שנה קדימה והתקלות קרו גם בגלל דברים שנעשו בשנה-שנתיים אחורה אז מה נשאר להגיד? בוא ננתח באמת, בוא ננסה להבין ביחד תהליך, פשוט אף אחד לא מדבר על זה או על שרשרת זמן, הכל שיטחי ורדוד.

אני לא מבין איך אפשר לקרוא לעונה ההיא עונה טובה מאוד? מי במועדון יעיז להוציא את המילים האלה מהפה? עוד אחרי מפגן הלוזריות בגמר, אם אתה חושב שכל התקלות בעונה ההיא לא הלכו איתנו שנה קדימה והתקלות קרו גם בגלל דברים שנעשו בשנה-שנתיים אחורה אז מה נשאר להגיד? בוא ננתח באמת, בוא ננסה להבין ביחד תהליך, פשוט אף אחד לא מדבר על זה או על שרשרת זמן, הכל שיטחי ורדוד.

הגעת לסוף העונה עם הלשון בחוץ. ההפסד בגמר היה מביש והשאיר את החותם לכל העונה. אבל... האחוזים בליגה היו מאד טובים, היה לך אחלה מאמן וגם הגעת לגמר. הסטטיסטיקה בעניין של השתתפות בליגת האלופות במקביל לעונה הוא חד משמעי. זה קרה לחיפה ב03, היא היתה בערך רק 3 דרגות מעליך.

חבל שזה קרה לנו. ואם היינו לוקחים את האליפות הזאת, שבאמת הוכרע על החמצה פה וכיבוש שם.

ההתיחסות שלך היתה שונה? אתה טוען שיורדי מיצה עוד בעונת פאקו. השאלה שלי היא- האם לאחר הדאבל, למיטש יש את ההצדקה המקצועית והמוסרית לעשות את זה? נכון, הוא לא האריך לפאקו את החוזה כי יורדי(לאחר שלוש ברצף), חשב שהוא לא מתאים. עכשיו מיטש רואה שיורדי לוקח אליפות עם שלושה! מאמנים שונים. זה חסר תקדים לגמרי. האם הוא ילך עם פאקו? אדם הגיוני היה עושה דבר כזה?

ג'ק, אני לא מבין איך אפשר לקרוא לעונה עם ליגת אלופות, התמודדות עד השנייה האחרונה על האליפות והפסד (מאכזב) עם הלשון בחוץ בגמר הגביע עונה לא טובה. בפרט שהעונה הזאת הגיעה אחרי שלוש אליפויות ברצף, כולל טרבל.

זאת הייתה העונה הראשונה בעידן יורדי בה שיחקנו על אדי הדלק וזהבי ענק אחד. עדיין היינו שם, עד השנייה האחרונה (מכבי יאללה מלחמה), התמודדנו על כל התארים ובכל הגזרות.

הבעיה, לטעמי, היא שבסיום עונת ליגת האלופות, כשאנחנו עם לשון בחוץ, זהבי עזב, לא הייתה פגרה אמיתית לשחקנים ובעיקר לא הגיע הרענון הכל כך מתבקש.

כתבתי בזמנו בנושא של גמר הגביע מול בני יהודה, שהחשיבות היא מבחינתי לעונה הבאה, כי ההפסד המיותר בגמר הגביע גזל מאיתנו שבועיים נחוצים ביותר של פגרה. לפעמים הדברים הקטנים האלה עושים הבדל עצום (בלי קשר, עם או בלי ההפסד הזה, הרענון המתבקש לא הגיע).

האסיפה היום של יורדי שבה הוא אומר לשחקנים "נמצא זמן לדבר על בש ,כרגע יש לנו רצף משחקים שצריך לעבור" מזכירה לי עוד נקודה.

הוא פשוט יותר מדי טוב עם השחקנים כדי לאמן אותם.

במשך 5 שנים הוא היה הגו טו גאיי שלהם, למי שהיה כאסח עם המאמן או מישהו מהצוות הוא היה פונה ליורדי כדי שיסדר לו את הדברים, הוא מדי סחבק איתם ואין לשחקנים יראת כבוד ממנו, לכן המשמעת כל כך רופפת.

אני ממש לא מקבל את התפיסה הזו ,לדעתי צריך לנער את השחקנים אחד אחד אחרי צמד המשחקים האחרון, שיבינו שדבר כזה לא יכול לעבור לסדר היום, שצריך להזדעזע, שהם נראו כמו המיץ של הזבל.

לומר ש"נמצא את הזמן לדבר על בש" זה משרה אווירה שנחליק אותה, שנמשיך הלאה ויהיה בסדר,

אולי לדעתו זו הדרך אבל אני רואה את זה כמבוא לאפתיות..

יואב ומעיין, לדעתי מי שנושם את הקבוצה כן, שיחקנו עם פאקו כדורגל מעפן יחסית ומאוד יעיל לתקופות וראית שהבעיה היא לא המאמן אלא הסגל שהולך ונחלש בעקביות בכל חלון, בינואר של אותה שנה היית חייב חלוץ ומגן שמאלי לפחות במקום זה מועדון החברים מכבי הנחית את גילי ורמוט (מהסיבות העיקריות להפסד האליפות) בסכום מופקע. את אותה העונה כבר סיימנו עם הלשון בחוץ, אפילו חגיגות לא היו מרוב שכולם היו יהירים, ראדי לבש איינבינדר לביתר, בדש לרעננה, הכל הולך, השחצנות והיוהרה בשיאה.

פאקו מבחינתו עשה ביה"ס לכולם ועמד בכל המשימות של המועדון, בפעם הראשונה בהיסטוריה, מניח שהתלונן על איכות השחקנים וג'ורדי לא אהב את זה, מיץ' העדיף לתת את הקרדיט לג'ורדי וזו זכותו ואולי אפילו הדבר ההגיוני לעשות כמו שאתה אומר, במבחן המציאות לדעתי ההחלטה הזאת היתה ממש לא נכונה.

בקיץ הלכו ראדי שרן בדש פריצה ואיינבינדר, המחליף של שרן היה דסה(סביר) של ראדי איגיבור למרות שכבר היה בסגל שנה קודם אבל הוא לקח את עמדת הקשר עם מס הגדול ביותר של דק'(גרוע מאוד) במקום פריצה הגיע ראדוניץ' כחיזוק הנוצץ להתקפה(פחחח) כשבבסט עדיין דוגר על הספסל, במקום איינבינדר הגיע ריקן שאישית אני מאוד אוהב אבל לדעתי איינבינדר הרבה יותר טוב. כשבמשך שנה וחצי מחכים לאדון יצחקי שיחזור מהפציעה (במקום בדש) נגד באזל מעונת סוזה (שנה וחצי) ובונים עליו כלק משמעותי (טעות על שנמשכת עד היום) ודור פרץ שהיה סביר אבל כנראה לא היה רואה דק אם היה לנו קישור הגיוני. ראקוביץ' הגיע במקום חואן פאבלו ועלה לנו בנקודות חשובות ובמשחקים קריטיים מאוד עם המון קרמה רעה מהמהלך.

העונה היתה יחסית "מוצלחת" כי העוגנים נשארו, קרלוס, אלברמן וזהבי, אבל זה כבר היה לא מספיק, כמעט מספיק, בכדורגל זה לא שווה כלום בעיני האוהד, התחלנו את העונה כמחזיקי כל התארים ולא הצלחנו לשמר אף אחד מהם.

• מנהלים ראשיים

אתה לא מדייק. כי באמת היינו מרחק נגיעה מתואר.

יצחקי בסכנין, או רעננה בנתניה והכל נראה שונה לגמרי.

לגבי הגמר גביע.. זה משחק נתון שאי אפשר באמת להגיד עליו שנראנו רע כי מכבי היו טובים יותר - הכדור לא נכנס.

יאמר לזכות ג'ורדי שבעונה ההיא הוא באמת פספס במילימטר לפחות את אחד התארים.

אם אנחנו רוצים לספור לג'ורדי "עונות רעות" אז לפחות בוא נהיה הוגנים.

אתה לא מדייק. כי באמת היינו מרחק נגיעה מתואר.

יצחקי בסכנין, או רעננה בנתניה והכל נראה שונה לגמרי.

לגבי הגמר גביע.. זה משחק נתון שאי אפשר באמת להגיד עליו שנראנו רע כי מכבי היו טובים יותר - הכדור לא נכנס.

יאמר לזכות ג'ורדי שבעונה ההיא הוא באמת פספס במילימטר לפחות את אחד התארים.

אם אנחנו רוצים לספור לג'ורדי "עונות רעות" אז לפחות בוא נהיה הוגנים.

אני ממש הוגן, פירטתי כאן המון סיבות שהם קצת מעבר ללהבקיע שער לפה או לשם, רעננה בנתניה היה לפרוטוקול בלבד, בסכנין איבדנו את האליפות כשכולם עצבניים על כל הבלגאן ואני עם הראש בחולצה גמור. אתה חייב להבין שלדעתי אם ג'ורדי לא היה עושה טעויות קריטיות ומביכות לא היה שום מילימטר חסר, הינו ממשיכים לשלוט, העונה ההיא היתה טרגדיה.

ושוב, לא אמרתי שהעונה היתה רעה, בזיון או משהו דומה, לדעתי היא לא היתה מוצלחת ובטח לא עונה שמצריכה קרדיט חיובי למישהו עליה מלבד זהבי.

יואב ומעיין, לדעתי מי שנושם את הקבוצה כן, שיחקנו עם פאקו כדורגל מעפן יחסית ומאוד יעיל לתקופות וראית שהבעיה היא לא המאמן אלא הסגל שהולך ונחלש בעקביות בכל חלון, בינואר של אותה שנה היית חייב חלוץ ומגן שמאלי לפחות במקום זה מועדון החברים מכבי הנחית את גילי ורמוט (מהסיבות העיקריות להפסד האליפות) בסכום מופקע. את אותה העונה כבר סיימנו עם הלשון בחוץ, אפילו חגיגות לא היו מרוב שכולם היו יהירים, ראדי לבש איינבינדר לביתר, בדש לרעננה, הכל הולך, השחצנות והיוהרה בשיאה.

פאקו מבחינתו עשה ביה"ס לכולם ועמד בכל המשימות של המועדון, בפעם הראשונה בהיסטוריה, מניח שהתלונן על איכות השחקנים וג'ורדי לא אהב את זה, מיץ' העדיף לתת את הקרדיט לג'ורדי וזו זכותו ואולי אפילו הדבר ההגיוני לעשות כמו שאתה אומר, במבחן המציאות לדעתי ההחלטה הזאת היתה ממש לא נכונה.

בקיץ הלכו ראדי שרן בדש פריצה ואיינבינדר, המחליף של שרן היה דסה(סביר) של ראדי איגיבור למרות שכבר היה בסגל שנה קודם אבל הוא לקח את עמדת הקשר עם מס הגדול ביותר של דק'(גרוע מאוד) במקום פריצה הגיע ראדוניץ' כחיזוק הנוצץ להתקפה(פחחח) כשבבסט עדיין דוגר על הספסל, במקום איינבינדר הגיע ריקן שאישית אני מאוד אוהב אבל לדעתי איינבינדר הרבה יותר טוב. כשבמשך שנה וחצי מחכים לאדון יצחקי שיחזור מהפציעה (במקום בדש) נגד באזל מעונת סוזה (שנה וחצי) ובונים עליו כלק משמעותי (טעות על שנמשכת עד היום) ודור פרץ שהיה סביר אבל כנראה לא היה רואה דק אם היה לנו קישור הגיוני. ראקוביץ' הגיע במקום חואן פאבלו ועלה לנו בנקודות חשובות ובמשחקים קריטיים מאוד עם המון קרמה רעה מהמהלך.

העונה היתה יחסית "מוצלחת" כי העוגנים נשארו, קרלוס, אלברמן וזהבי, אבל זה כבר היה לא מספיק, כמעט מספיק, בכדורגל זה לא שווה כלום בעיני האוהד, התחלנו את העונה כמחזיקי כל התארים ולא הצלחנו לשמר אף אחד מהם.

מדוייק.

אני ממש הוגן, פירטתי כאן המון סיבות שהם קצת מעבר ללהבקיע שער לפה או לשם, רעננה בנתניה היה לפרוטוקול בלבד, בסכנין איבדנו את האליפות כשכולם עצבניים על כל הבלגאן ואני עם הראש בחולצה גמור. אתה חייב להבין שלדעתי אם ג'ורדי לא היה עושה טעויות קריטיות ומביכות לא היה שום מילימטר חסר, הינו ממשיכים לשלוט, העונה ההיא היתה טרגדיה.

ושוב, לא אמרתי שהעונה היתה רעה, בזיון או משהו דומה, לדעתי היא לא היתה מוצלחת ובטח לא עונה שמצריכה קרדיט חיובי למישהו עליה מלבד זהבי.

יש לי הרגשה ששום מילימטר לא היה חסר אם יורדי היה בארץ. כמובן שאין בו אשמה והאיש עבר טרגדיה אבל מאורעות סכנין בחצי גמר פגעו בנו ועוד הבייביסיטר

לא בארץ.

ניתן לתת ליורדי קרדיט על יוקאן(בעיני לפחות) אבל גם אם לא, על המינוי היחסית מהיר של בוס.

אבל בסופו של יום הוא צודק הייתה קבוצה מספיק טובה (גם אם על אדי הדלק האחרונים) בשביל לקחת לפחות תואר אחד, כי היינו קבוצה טובה יותר מחיפה גם באופן כללי וגם במשחק הגמר בפרט, הם הכניסו גול מזליקי ואנחנו לא הפסקנו להחמיץ, לפחות לגבי גמר הגביע זה לא היה רחוק מלהיות שלנו.

לגביי העונה של האלופות: היא הייתה מאכזבת מבינת תארים אבל מבחינה מקצועית אם בוחנים את העונה לאורכה אני חושב שהיינו טובים בה מהעונה של פאקו. הבעיה הייתה שבעונה ההיא הייחתה לנו יריבה עם אחוזים נפלאים שלא הייתה בעונה שלפני כן. מה שהספיק בעונת פאקו לאליפות 2 מחזורים לסוף, היה רחוק מאוד מלהספיק לאליפות שנה אחרי זה.

לצורך העניין, אני חושב שמקצועית מכבי של 1994 הייתה אולי טובה מזו שלקחה את האליפות ב-1995. הבעיה היא שאתה לא משחק לבד ולפעמים יש לך יריבות מעולות.

• מנהלים ראשיים

אם אנחנו רוצים לדרג את הטעויות של ג'ורדי בצורה נכונה הן:

1. ראדי לב"ש

2. וואקמה

3. וורמוט

4. צדק

כמובן שיש עוד בין לבין. אבל צריך לשים את הדברים על כנם ובמבט אובייקטיבי אתה פשוט לא משחרר שחקן שלך לקבוצה ששניה קודם נלחמה איתך על האליפות ובטח לא בחינם.

ראדי של אותה עונה הסריח את הדשא וכנראה שבחדר הלבשה דברים לא הסתדרו (רוצה להאמין שהסיפור עם זהבי והבעיטות החופשיות היה התחלה של משהו קצת יותר גדול).

ובקטנה לגבי השאר

וואקמה זו בושה שלא היינו בתמונה.

וורמוט היה בזבוז משווע של כסף וברמה המקצועית היה ברור לכולם שהוא הרבה מעבר לשיא שלו.

צדק לא באמת באשמתו הוא לא היה בא למכבי כי הוא שחקן של מאמן. אבל עדיין...

יואב ומעיין, לדעתי מי שנושם את הקבוצה כן, שיחקנו עם פאקו כדורגל מעפן יחסית ומאוד יעיל לתקופות וראית שהבעיה היא לא המאמן אלא הסגל שהולך ונחלש בעקביות בכל חלון, בינואר של אותה שנה היית חייב חלוץ ומגן שמאלי לפחות במקום זה מועדון החברים מכבי הנחית את גילי ורמוט (מהסיבות העיקריות להפסד האליפות) בסכום מופקע. את אותה העונה כבר סיימנו עם הלשון בחוץ, אפילו חגיגות לא היו מרוב שכולם היו יהירים, ראדי לבש איינבינדר לביתר, הכל הולך, השחצנות והיוהרה בשיאה.

בקיץ הלכו ראדי שרן פריצה ואיינבינדר, המחליף של שרן היה דסה(סביר) של ראדי איגיבור למרות שכבר היה בסגל שנה קודם אבל הוא לקח את עמדת הקשר עם מס הגדול ביותר של דק'(גרוע מאוד) במקום פריצה הגיע ראדוניץ' כחיזוק הנוצץ להתקפה(פחחח) כשבבסט עדיין דוגר על הספסל, במקום איינבינדר הגיע ריקן שאישית אני מאוד אוהב אבל לדעתי איינבינדר הרבה יותר טוב. כשבמשך שנה וחצי מחכים לאדון יצחקי שיחזור מהפציעה נגד באזל מעונת סוזה (שנה וחצי) ובונים עליו כלק משמעותי (טעות על שנמשכת עד היום) ודור פרץ שהיה סביר אבל כנראה לא היה רואה דק אם היה לנו קישור הגיוני. ראקוביץ' הגיע במקום חואן פאבלו ועלה לנו בנקודות חשובות ובמשחקים קריטיים מאוד עם המון קרמה רעה מהמהלך.

אנחנו מתקדמים.

הכדורגל עם פאקו היה עבודת דוקטורט למיצוי סגל מוגבל וסחיטת הלימון. כדורגל יעיל ולא יפה לעין. אני מניח שפאקו התבטא בצורה דומה לזו שלך, ודרש רענון בסגל. יורדי האמין בסגל שלו (ואיזה סיבה הייתה לו לחשוב אחרת - בפרט אחרי ההעפלה לליגת האלופות וניצחון קליל מול באר שבע "בחוץ" בטדי). יהירות וזחיחות? חוכמה בדיעבד אבל כן. בזמן אמת היה כל בסיס ליהירות הזאת. נראינו בלתי עצירים. אני כותב את זה אפילו שבזמנו העליתי ספקות לגבי הרכישות של ורמוט וראדוניץ'.

שרן וראדי עזבו מסיבותיהם המוצדקות. איינבינדר היה שעיר לעזאזל בפורום לפני שעזב ופתאום כולם כאן התהתפכו. ריקן נראה כמו שדרוג לעומת כל מה שהיה לנו בקישור בעונה של פאקו (יואב ואני לא חסכנו בשבחים ובציפיות ובהתלהבות מההחתמה הזאת, ומסתבר למרבה הצער שטעינו), דור פרץ נראה כמו תוצר מחלקת הנוער הראשון שסוף סוף משתלב (מזכיר את השער שלו בסמי עופר ובכלל הפתיחה שלו הייתה מרשימה והוא דעך ככל שהזמן התקדם). בזמן אמת אפשר היה להצדיק כמעט כל אחת מההחלטות שהתקבלו.

העזיבה של העוגנים משמעותית ואני שמח שהעלית את זה. זאת הייתה הזדמנות לעשות את החריש והרענון המתבקש בסגל. במקום זה, המשכנו לשחק באותה שיטה כאילו יש זהבי וקרלוס, במקום לנסות להמציא את עצמנו מחדש ולבנות שושלת חדשה. די בטוח שכתבתי אינספור הודעות לגבי הצורך ברענון. מעבר לזה, נוצר מכתש (לא בור, אלא מכתש) מבחינת מנהיגות. זהבי, קרלוס, פריצה, אלברמן ואפילו ראדי (כשלצידם ייני על תקן המנהיג השקט שנותן דוגמה אישית) היו כולם מנהיגים. זה משהו מעבר ליכולת על המגרש (ולטעמי היכולת על המגרש משקפת את היעדר המנהיגות). יש לנו יותר מדי שחקנים "נחמדים" בסגל. אין לנו אף אחד "רע" שיעיר את השחקנים, אין לנו אף אחד שירוץ לכדור המשחק ב-2:2 מול בני יהודה ויטיס את כולם לחצי כדי לחדש את המשחק ולנצח.

העונה הנוכחית ממחישה את זה שיורדי מחפש את המוכר והטוב וככל הנראה שקע באזור הנוחות שלו. יותר מדי ניסויים, יותר מדי התעקשות על 4:3:3 גם אם הסגל לא מתאים לזה (זאת נקודה לחובת המנהל המקצועי יורדי שבנה סגל לא מתאים). החזרה של עטר וההשארה של יצחקי הן שני הסממנים הכי בולטים בעיניי. במקומם היינו צריכים לקבל דם חדש וצעיר של שחקנים שרק מחכים להזדמנות להוכיח שמקומם במכבי. יונתן כהן היה חייב להיות השחקן הזה. מאוד התאכזבתי שהוא לא קיבל הזדמנות אחרי שעשה כל מה שאפשר לעשות כדי להראות שיש לו מקום בסגל שלנו. לגבי יצחקי, לטעמי זאת טעות נגררת ואולי הטעות הכי גדולה וכואבת בעידן יורדי. אנחנו יודעים מה נקבל ממנו ובעיקר יודעים מה לא נקבל ממנו.