Jump to content

קונספירציות

שולח מיייל

Recommended Posts

אפשר אמ;לק?

הוא טוען שאטלנטיס היא למעשה העין של אפריקה שזה מבנה גאולוגי מיוחד של הרים שרואים אותו מהחלל ונראה כמו עין.

כנראה מתכוון לזה שמישהו כנראה דחף אותה.

כמו בסרטים, קראו לה בחזרה לעבודה, והופ, פתאום "התאבדה" עקב לחצים של המשטרה, מריח כמו בולשיט.

טרלייר לסרט החדש על בוב לאזר , למי שמעוניין

כבר דיברת 10 פעם על אזור 51

הזריקת זין שלך בזמן האחרון לא מקובלת

כבר דיברת 10 פעם על אזור 51

הזריקת זין שלך בזמן האחרון לא מקובלת

יש היום בערוץ ההיסטוריה את הפרק האחרון של חוצנים מן העבר עונה 11 , כדאי לך לראות , מדברים על בינות מלאכותיות ובני האדם בימי קדם ובימים של היום.

אחד הפרקים המעניינים ביותר שלהם.

הוא טוען שאטלנטיס היא למעשה העין של אפריקה שזה מבנה גאולוגי מיוחד של הרים שרואים אותו מהחלל ונראה כמו עין.

זה ברמה של למצוא שלד של לטאה גדולה ולהגיד שזה הדרקון שגיאורגיוס הקדוש נלחם בו.

אם לא טרחת לראות וידאו של 10 דקות אז אין כל כך על מה לדבר

בסרט אחר שלו הוא מציג את הארכיאולוג שחקר את הפירמידות כנוכל בצורה מאוד משכנעת

הוא הראה צילומים של פתח כניסה על הראש של הספינקס ואמר שהממשלה המצרית לא נותנת לצלם מזווית שמראה את הפתח

אחד המגיבים כתב לפני חודש שהוא מצרי והולך לטפס על הספינקס ולצלם בעצמו, נכון לעכשיו הוא עדיין לא עדכן מה קרה אם זה ולא נראה שהייתה פעילות בחשבון שלו מאז

הוא הראה צילומים של פתח כניסה על הראש של הספינקס ואמר שהממשלה המצרית לא נותנת לצלם מזווית שמראה את הפתח

אחד המגיבים כתב לפני חודש שהוא מצרי והולך לטפס על הספינקס ולצלם בעצמו, נכון לעכשיו הוא עדיין לא עדכן מה קרה אם זה ולא נראה שהייתה פעילות בחשבון שלו מאז

הוא נחטף על ידי חייזרים כדי שלעולם לא נדע את האמת!

לא זוכר איפה ראיתי את ההרצאה הזאת, יש מצב שפה בנושא? שבני אדם שמחפשים סימנים כלשהם תמיד ימצאו אותם אם הם ממש רוצים.

זה טיעון אמיתי? כי תכלס לא השקעתי זמן רציני כדי לבדוק את הסיינטולוגיה ולבחון האם שליט העל זינו כלא נשמות חייזריות בתוך הר געש

גרמת לי לראות. תוך שתי דקות וקצת רציתי לשבור את המסך.

הסיבה שאני לא טורח לצפות בקליפים מטופשים כאלה היא שאני טורח לקרוא. ורק בשתי הדקות הראשונות יש כל כך הרבה שטויות.

נתחיל מהקטע של "זה סותר את אפלטון". נתחיל מזה שאפלטון השתמש במשלים באופן כללי. ואז הוא מציין גם שזה סותר את סולון.

אלוהים ישמור.

אפלטון לא הכיר שום אטלנטיס בזמן אמת, הוא טען שמסתמך על סולון. וסולון בכלל דמות חצי-מיתית, קצת כמו סוקרטס. באמת היה קיים, אבל הרבה ממה שמיוחס לו לא ברור שבאמת אמר. ובמקרה של סולון זה יותר גרוע, כי הרבה עוד נטען הרבה לאחר מותו. סולון בכלל מת יותר ממאה שנה לפני שאפלטון נולד, ואפלטון גם טען שסולון תרגם את הכתבים על אטלנטיס ממצרית. אין לזה שום התייחסות שמצאתי ביותר ממאה שנה בין סולון לאפלטון. יודע מה? יכול להיות שיש, אבל חובת ההוכחה לא עליי כאן. יש פה כל כך הרבה שטויות, רק בשתי דקות, שאני לא מתכוון לערוך חיפוש אינטנסיבי לבדוק אם אולי יש שבריר אמת שם.

עכשיו, אחרי שהסברתי למה מלכתחילה הסרטון מבסס את עצמו על חרטא, אני באמת צריך להמשיך לצפות?

אנשים חייבים להבין שזה שבן אדם אומר ביוטיוב משהו בביטחון מלא לא עושה את זה נכון. גם זה שאני כותב דברים בצורת טקסט לא עושה אותם נכונים. אתם יכולים לשאול ולהטיל ספק ואפנה אתכם למקורות שלי ואם אני טועה אתם יכולים להעמיד אותי על טעותי. אבל בבקשה להבא אל תפנו אותי לקליפים שיגרמו לי לרצות לשבור את המסך. יש עובדות? תנו אותן בכתב. לא בפורמט שזורקים עליך כל כך הרבה שטויות ברצף שאתה צריך לעצור את הקליפ כל 5 שניות כדי לא לפספס שום שקר.

לא זוכר איפה ראיתי את ההרצאה הזאת, יש מצב שפה בנושא? שבני אדם שמחפשים סימנים כלשהם תמיד ימצאו אותם אם הם ממש רוצים.

יש מונח שנקרא god of the gaps שמגיע לתאר את הנסיון למצוא את אלוהים בכל מרווח בהבנה שלנו.

תופס גם לחייזרים.

גרמת לי לראות. תוך שתי דקות וקצת רציתי לשבור את המסך.

הסיבה שאני לא טורח לצפות בקליפים מטופשים כאלה היא שאני טורח לקרוא. ורק בשתי הדקות הראשונות יש כל כך הרבה שטויות.

נתחיל מהקטע של "זה סותר את אפלטון". נתחיל מזה שאפלטון השתמש במשלים באופן כללי. ואז הוא מציין גם שזה סותר את סולון.

אלוהים ישמור.

אפלטון לא הכיר שום אטלנטיס בזמן אמת, הוא טען שמסתמך על סולון. וסולון בכלל דמות חצי-מיתית, קצת כמו סוקרטס. באמת היה קיים, אבל הרבה ממה שמיוחס לו לא ברור שבאמת אמר. ובמקרה של סולון זה יותר גרוע, כי הרבה עוד נטען הרבה לאחר מותו. סולון בכלל מת יותר ממאה שנה לפני שאפלטון נולד, ואפלטון גם טען שסולון תרגם את הכתבים על אטלנטיס ממצרית. אין לזה שום התייחסות שמצאתי ביותר ממאה שנה בין סולון לאפלטון. יודע מה? יכול להיות שיש, אבל חובת ההוכחה לא עליי כאן. יש פה כל כך הרבה שטויות, רק בשתי דקות, שאני לא מתכוון לערוך חיפוש אינטנסיבי לבדוק אם אולי יש שבריר אמת שם.

עכשיו, אחרי שהסברתי למה מלכתחילה הסרטון מבסס את עצמו על חרטא, אני באמת צריך להמשיך לצפות?

אנשים חייבים להבין שזה שבן אדם אומר ביוטיוב משהו בביטחון מלא לא עושה את זה נכון. גם זה שאני כותב דברים בצורת טקסט לא עושה אותם נכונים. אתם יכולים לשאול ולהטיל ספק ואפנה אתכם למקורות שלי ואם אני טועה אתם יכולים להעמיד אותי על טעותי. אבל בבקשה להבא אל תפנו אותי לקליפים שיגרמו לי לרצות לשבור את המסך. יש עובדות? תנו אותן בכתב. לא בפורמט שזורקים עליך כל כך הרבה שטויות ברצף שאתה צריך לעצור את הקליפ כל 5 שניות כדי לא לפספס שום שקר.

אם אתה לא רוצה לראות אף אחד לא מכריח אותך

אבל אם אתה מתווכח לפחות תטרח להקשיב לטענות מהצד השני כי להגיד שהכל שטויות בלי שהקשבת למילה לא הופך אותך לצודק

הטענה העיקרית שלו היא שהמידות של המבנה שהוא מציג מקבילות לתיאור של אפלטון לעיר

אם אתה לא רוצה לראות אף אחד לא מכריח אותך

אבל אם אתה מתווכח לפחות תטרח להקשיב לטענות מהצד השני כי להגיד שהכל שטויות בלי שהקשבת למילה לא הופך אותך לצודק

הטענה העיקרית שלו היא שהמידות של המבנה שהוא מציג מקבילות לתיאור של אפלטון לעיר

אבל מה שאני כתבתי בתגובה למה שהספקתי לראות הוא שאפלטון לא תיאר עיר. אפלטון (שנהג להשתמש במשלים, וסיפור שלו על עיר עתיקה שווה ערך ל"מספרים על רב בעכו ש...") סיפר על עיר שסורון (שמת יותר ממאה שנה לפני שאפלטון נולד) קרא עליה בכתבים מצריים.

אז אתה רוצה להגיד לי שאתה מאמין שהיתה עיר שסורון קרא עליה במצרית, שנכחדה לפני סורון, אבל אין שום תיעוד מצרי עליה, ואין שום תיעוד יווני עליה (מימי סורון, או לפני כן), וההתייחסות היחידה אליה היא בכתבי אפלטון, שנולד יותר ממאה שנה אחרי שסורון מת - וכשידוע שהרבה ממה שמיוחס לסורון נכתב הרבה לאחר מותו, ולא מבוסס באמת על מה שאמר/כתב, אלא על שמועות - וכשמקובל שלא כל דבר שאפלטון כתב אמור להיקרא באופן מילולי?

בכללי, "סורון" זה לא מקור. בטח לא כשמסופר על משהו שסורון כביכול קרא, ואפילו לא ראה בעצמו. אין שום עדות בגוף ראשון שאני מכיר בנוגע לאטלנטיס, יש שמועות על אנשים שנתקלו בהתייחסות כתובה.

ראיתי שתי דקות שמסבירות מה המקור שלו. הסברתי למה המקור שלו הוא חרטא. מה בשאר 8 הדקות יסביר לי איך זה שאין שום התייחסות לאטלנטיס חוץ מאשר במשל של בן אדם שמפורסם בזה שכתב משלים, ושהכביכול מקור שלו מת 100 שנה לפני שנולד, ושאין שום התייחסות לעיר הזאת בטווח מאה השנים האלה, ושאין לפני סורון שום התייחסות לעיר העתיקה שלכאורה הוכחדה הרבה לפני סורון?

אם אני אפרסם קליפ של 10 דקות שמסביר איך הופכים מטבע של 10 אגורות לשיח ורדים, ומתחיל עם המשפט "כולנו יודעים שהירח עשוי מגבינה, ולכן מה שאני אגיד עכשיו יהיה מאוד ברור, אם ניקח בחשבון שגבינה היא מוצר חלבי, ולכן גם הירח, כלומר פשוט לא השתמשנו בטכניקה הנכונה כדי להפוך מתכת לצמח" אתה תראה את כל 10 הדקות לפני שתהיה מוכן להתווכח עם השטות הזאת? אתה תטרח להמשיך לראות קטע שבכל 10 שניות בו אתה מוצא לפחות שתי שטויות?