Jump to content

קרנבל ברזיל 2018

חבסוס

Recommended Posts

אני הולך להיות בברזיל בזמן הקרנבל, אשמח לשמוע מאנשים שהיו שם בשנים האחרונות או כאלה שמתכוונים להיות השנה, איפה הם היו, מה ההבדל בין הקרנבל בריו לבין זה שבסלבדור, או בכלל יש ערים אחרות ששווה להיות בהן בזמן הקרנבל (פלורה).

תודה :)

הייתי ברסיפה ואולינדה לפני איזה 4 שנים, שם זה נחשב אותנטי יותר כי אתה ממש יכול לצעוד איתם. סתם זבל הייתי מוותר על זה, אבל זה כי אני שונא צפיפות.

הייתי בפברואר האחרון בקרנבל בפלורה,היה ים ישראלים והרגיש כמו אילת והמרכז הישראלי היה זה שאירגן את המסיבות .

אז לא באמת חוויתי קרנבל כלכך בפלורה אם זה מה שאתה מחפש

הייתי בפברואר האחרון בקרנבל בפלורה,היה ים ישראלים והרגיש כמו אילת והמרכז הישראלי היה זה שאירגן את המסיבות .

אז לא באמת חוויתי קרנבל כלכך בפלורה אם זה מה שאתה מחפש

ממש מבאס מה שאתה רושם , עד עכשיו התכנון שלי היה הקרנבל בפלורה.

ממש מבאס מה שאתה רושם , עד עכשיו התכנון שלי היה הקרנבל בפלורה.

שמע אחי אני נהנתי , אבל לקחנו דירה שהייתה באזור עם מלא מלא ישראלים. היה לילה אחד של קרנבל ברחוב ועוד יום אחד שהלכנו למצעד המנצחות.

אבל בגדול אין יותר מידי אווירה של קרנבל ברזילאי שם.

רוב הדברים שעשיתי שם היה ללכת לים , ולמסיבות ומועדונים. בכל מיקרה אם תהיה שם ממליץ לך ללכת לגרין ואלי - 6 רחבות טכנו ולp12 שזה מסיבת בריכה ענקית ורחבה גדולה ליד .

הכל תלוי איזה חוויה בא לך, אם אתה רוצה להרגיש ממש קרנבל של ברזיל לך לריו או סלבדור(שניהם בגדול די דומות בקונספט של הקרנבל)

אם אתה רוצה מסיבות שהם יותר מיינסטרים אז פלורה (שהיא באופן כללי מקום בן זונה ללכת אליו גם לא בקרנבל)

הבנתי שבריו זה יותר קרנבל מסורתי ואקסקלוסיבי (ויקר), ובסלסדור אתה חלק מהמצעד. השאלה אם בריו ובסלבדור חוץ מהקרנבל יש מסיבות רחוב וכאלה בזמן הקרנבל? ואם תוכלו להוסיף לי בנושא הבטיחות בזמן הזה בברזיל יותר מאשמח

בלי שום קשר לקרנבל, חודש מספיק לברזיל או שזה יותר מדי? על מה אסור לוותר שם?

חודש סבבה והכל שאלה של מה אתה מחפש לעשות

אני עשיתי תקרנבל בפלורה

משם המשכתי לריו לשבוע

איליה גרנדה

מורו דה סאו פאולו

ואיטה קרה

הרבה הולכים גם לבוזיוס ולג'רי ופיפה

בלי קשר,מקווה בשבילך שאתה מגיע מתישהו לקולומביה

בלי שום קשר לקרנבל, חודש מספיק לברזיל או שזה יותר מדי? על מה אסור לוותר שם?

חודש זה פחות מדי, אני הייתי חודש או קצת יותר ועוד ויתרתי על כל הדרום כי לא הייתי בעונה...

לא לוותר - ריו, איטה קרה, מורו. רק במקומות האלה אתה יכול להיות שבוע בכל אחד מהם והזמן יעבור בלי שתרגיש בכלל. אני אישית גם ממש אהבתי את פיפה השאלה אם יהיה לך "כוח" להמשיך כזה צפון לשם ולג'רי.

את אריאל דה אג'ודה לא אהבתי בכלל והייתי מוותר עליה.

הבנתי שבריו זה יותר קרנבל מסורתי ואקסקלוסיבי (ויקר), ובסלסדור אתה חלק מהמצעד. השאלה אם בריו ובסלבדור חוץ מהקרנבל יש מסיבות רחוב וכאלה בזמן הקרנבל? ואם תוכלו להוסיף לי בנושא הבטיחות בזמן הזה בברזיל יותר מאשמח

ריו יותר יקר זה בטוח, בכל מקום יהיה לך מסיבות זה בטוח, מבחינת בטיחות, אל תצא מהחדר שלך עם כל דבר שאתה לא מוכן שיגנבו לך, עצוב אבל נכון.

בזמן שהוא לא הקרנבל אני הסתובבתי גם בריו גם בפלורה עם דברים עליי ולא הייתה לי תחושה של חוסר ביטחון מתישהו, אל תסובב עם עצמך באמצע הלילה ברחובות לא ראשיים והכל יהיה בסדר.

אדיר, זה דיי אישי, אני עשיתי שבועיים במורו ויכלתי להשאר שם גם שנה אבל בריו הייתי רק 3 ימים וזה הספיק לי לגמרי, חודש אמור להיות סבבה אבל זה קצת לחוץ כדי להספיק הכל.

מבחינת מקומות שצריך להיות זה גם מאוד תלוי, אנחנו רצינו להגיע לצפון בזמן שרצינו היו סופות אז ויתרנו בסוף.

אל תתקע ואל תתכנן יותר מידי כי הכל נורא דינאמי, הרבה משתנים שדל מזג אוויר מסיבות אנשים וכו' יהיה לך במהלך הזמן הזה.

ותגיעו לקולומביה המדינה הכי יפה ביבשת.

לא הייתי בקרנבל, אבל בריו יש לך ברובע לאפה (LAPA) כל שבוע ביום שישי אם אני זוכר נכון מסיבות רחוב, אחלה אווירה, מלא תיירים, אלכוהול בזול. לפחות לפני 8 שנים זה היה ככה היום אני לא יודע. חוץ מזה בכלל בכל הרובע הזה יש לך ברים ומועדונים, במקרה נפלתי שם על מסיבת סטודנטים של מוזיקה מקומית וזאת הייתה אחת המסיבות הכי טובות שיצא לי להיות בהן בטיול. דרך אגב אותי ניסו לשדוד עם בקבוק בירה שבור במסיבת רחוב כשהלכתי להשתין - מיליון אנשים הסתכלו ואף אחד לא התערב. לא יודע כמה אתה עף על ערים אבל אני בתור אחד שאוהב מאוד ערים גדולות ריו הייתה העיר שהכי נהנתי בה בכל הטיול אבל שוב זה דבר שנורא אישי ומשתנה מאחד לאחד...

בעיירות הקטנות על החוף (איטה קרה, פיפה וכ'ו...) אין שום בעיה.

אני עשיתי קרנבל בסלבדור לפני 4 שנים.

היה אלוהי, מטורף מה שהולך שם.

טיפ קטן גדול לגבי סלבדור...תתרחק האיזורים של הישראלים ותהנה הרבה יותר, ההמלצה הסאת תקפה גם לכל מקום אחר בטיול אבל בעיקר לקרנבל.

יש מלא הוסטלים בעיר העתיקה של סלבדור (נמצאת במעלה ההר עליו היא בנוייה, מקום אותנטי בטירוף) שמארגנים אירוח לכל הקרנבל ומושכים אליהם הרבה אירופאים אמריקאים ואוסטרלים..יורדים כולם לקרנבל כקבוצה ומבקרים באיזורים שישראלים שמגיעים לעיר בכלל לא יודעים על קיומם..ממליץ מאוד, חשןב להירשם מראש להוסטלים כאלו.

המלצה שלי על גסטהאוס בשם Nega Maluca.

שייך לבחור ישראלי לשעבר שחי בקולומביה ובברזיל לסירוגין ומארח כל שנה אצלו, הייתי הישראלי היחיד שם (ישראלים מעדיפים לרוב לקחת דירות משום מה בקרנבל, פספוס נוראי בעיניי).

המלצה למקום נוסף אף על פי שלא עשיתי שם קרנבל..

בלו הוריזונטה , עיר של קולג'ים ואונברסיטאות עם מלא חבר'ה צעירים (בעיקר ברזילאים לבנים)..שמעתי מחבר ברזילאי ששם הקרנבל פחות אותנטי אבל בעל הקהל הטוב ביותר (חשוב מאוד בברזיל) והאווירה מפחידה...תחקור קצת לעומק באינטרנט.

הקרנבל בריו הוא הקרנבל הכי יוקרתי וממוסחר בברזיל. לדעתי, פחות מומלץ להגיע אליו (בהחה שאתה חייל משוחרר שרוצה להתרסק ופחות לצלם רקדניות ססגוניות), הקהל מבוגר יותר משמעותית.

מקווה שעזרתי.

אני הייתי באריאל דה אג'ודה בקרנבל ,היו משאיות עם זמרים מפורסמים אבל בחלק מהיום היה פשוט ריק.

רדוע ושקט שם , יותר מדי אפילו..

יש מלא הוסטלים בעיר העתיקה של סלבדור (נמצאת במעלה ההר עליו היא בנוייה, מקום אותנטי בטירוף) שמארגנים אירוח לכל הקרנבל ומושכים אליהם הרבה אירופאים אמריקאים ואוסטרלים..יורדים כולם לקרנבל כקבוצה ומבקרים באיזורים שישראלים שמגיעים לעיר בכלל לא יודעים על קיומם..ממליץ מאוד, חשןב להירשם מראש להוסטלים כאלו.

המלצה שלי על גסטהאוס בשם Nega Maluca.

שייך לבחור ישראלי לשעבר שחי בקולומביה ובברזיל לסירוגין ומארח כל שנה אצלו, הייתי הישראלי היחיד שם (ישראלים מעדיפים לרוב לקחת דירות משום מה בקרנבל, פספוס נוראי בעיניי).

מה המרחקים שלהם מהקרנבל עצמו? ומה ההבדל במחירים לעומת דירות ?

לא יודע מבחינת מרחקים אבל הוסטלים ודירות יצא לך בברזיל בערך אותו הדבר, אני הייתי בדירות שהיו משוגעות על הים באותו מחיר של הוסטל.

כנראה אעשה את הקרנבל בסלבדור, בעיקר כי הבנתי שבפלורה משוגע בלי קשר לקרנבל אז אני אהיה שם במילא...

הבעיה שלי עכשיו זה איפה להיות בסלבדור, לפי מה שאני רואה כרגע המחירים משוגעים בשביל תמורה לא משהו (דירות מעפנות בלא פחות מ2000$ ל5-7 לילות ל4-6 אנשים), כמובן רק בזמן של הקרנבל). בקיצור אני מתלבט על מה ללכת (מה עם מלון), ובאיזה איזור כי שמעתי שהאיזור של בארה הוא האיזור הבטוח בעיר (וקרוב לקרנבל) ושבשאר העיר מסוכן לשהות...

הקרנבל עצמו מתקיים ב3 מוקדים בעיר

יש את הטיילת המתויירת והמפורסמת שבחלקה הדרומי נמצא ריכוז הישראלים הגבוה (באיזור המגדלור), מטופיין בשגעת ואנשים מכל העולם, האיזור המרכזי

יש את העיר העתיקה ששם גם נמצאים ההוסטלים והגסטהאוסים הטובים בעיר, שם יש יותר צבע, מופעים , מוזיקה ובכללי אותנטיות ופחות בלגאן כמו בטיילת.

לדעתי חובה להגיע לשם לילה אחד כדי לראות.

ויש את האיזור השלישי שהוא של המקומיים ודי מסוכן לתיירים , אלא אם כן אתה נראה כמו בחור מהסביבה אז תגיע בכיף ולא יתקרבו אליך, הייתי שם ערב אחד ולדעתי זה האיזור הכי פחות מומלץ.

המרחק בין הטיילת לעיר העתיקה הוא באיזור העשרים דקות נסיעה כולל פקקים ואם אתה לא מפחד להסתובב ברחובות סלבדור אז 45 דקות הליכה, רק להשתדל לא להיכנס לאיזור הקרנבל של המקומיים בלילה (יש מחסומים, אי אפשר לפספס).

מבחינת מחירים זה תלוי כמובן בכמה אנשים נכנסים ולאיזו דירה, הגסט האוס קצת יותר יקר אבל התנאים מעולים הרבה יותר אשר בדירות.

כנראה אעשה את הקרנבל בסלבדור, בעיקר כי הבנתי שבפלורה משוגע בלי קשר לקרנבל אז אני אהיה שם במילא...

הבעיה שלי עכשיו זה איפה להיות בסלבדור, לפי מה שאני רואה כרגע המחירים משוגעים בשביל תמורה לא משהו (דירות מעפנות בלא פחות מ2000$ ל5-7 לילות ל4-6 אנשים), כמובן רק בזמן של הקרנבל). בקיצור אני מתלבט על מה ללכת (מה עם מלון), ובאיזה איזור כי שמעתי שהאיזור של בארה הוא האיזור הבטוח בעיר (וקרוב לקרנבל) ושבשאר העיר מסוכן לשהות...

העיר העתיקה המקום הכי בטוח שיש..

בכלל ישראלים ממציאים מלא מיתוסים על סלבדור המסוכנת....היא לא יותר מסוכנת משאר המקומות המתויירים בברזיל ובטח לא בזמן הקרנבל עםכמות המשטרה שיש ברחובות.

הברזילאים כעם לא מגלים סבלנות לזרים שבאים להם רע בעין ובולטים באופן שלישי יתר על המידה...אבל אם תתנהג כמו תייר נורמלי, ולא כמו ישראלי ממוצע בחול שחושב שמגיע לו הכל והכל שייך לו, אף אחד לא יתעסק איתך.

אני טיילתי חודש וחצי בברזיל לבד והסתובבתי במקומות צפופים ולא מתויירים בסלבדור עם בגד ים וכפכפים שבוע שלם ואף אחד לא התקרב אליי..לא גנבו לי כלום ולא חטפתי מכות, להפך..כשאתה מכבד אותם

הם יתנו לך כבוד של מלכים.

אל תחשוש מסלבדור

תודה רבה רבה לך על התשובות! אני כנראה אהיה באיזור המגדלור (בארה).. יש לך מטשג איך זה לסגור דירה בairbnb? המחירים בסלבדור משוגעים

אין לי מושג...כשהייתי שם Airbnb עוד לא היה קיים..

אני מאמין שלא תמצא ביותר זול שם.

אם אתה הולך לשם תנסה להתחבר לקבוצות אחרות של אנשים, ככל שתכנסו יותר זה יוזיל את המחיר..על התנאים בדירה אפשר להתפשר מהסיבה שחוץ מלישון 4-5 שעות ביום, אין לך מה לחפש בה..

העיר העתיקה המקום הכי בטוח שיש..

בכלל ישראלים ממציאים מלא מיתוסים על סלבדור המסוכנת....היא לא יותר מסוכנת משאר המקומות המתויירים בברזיל ובטח לא בזמן הקרנבל עםכמות המשטרה שיש ברחובות.

הברזילאים כעם לא מגלים סבלנות לזרים שבאים להם רע בעין ובולטים באופן שלישי יתר על המידה...אבל אם תתנהג כמו תייר נורמלי, ולא כמו ישראלי ממוצע בחול שחושב שמגיע לו הכל והכל שייך לו, אף אחד לא יתעסק איתך.

אני טיילתי חודש וחצי בברזיל לבד והסתובבתי במקומות צפופים ולא מתויירים בסלבדור עם בגד ים וכפכפים שבוע שלם ואף אחד לא התקרב אליי..לא גנבו לי כלום ולא חטפתי מכות, להפך..כשאתה מכבד אותם

הם יתנו לך כבוד של מלכים.

אל תחשוש מסלבדור

וואלה לא יודע איך אתה להגדיר את זה מיתוס, בהגרדרה ברזיל מסוכנת, רוב הערים בה הם כאלה וזה לא מיתוס, העניין הוא שכנראה אף אחד לא ירצח אותך שם אלה יותר יגנבו ממך ארנק פלאפון תכשיטים וכאלה, דווקא בזמן הקרנבל המשטרות עוד פחות מרתיעות אותם, יש כל כך הרבה אנשים באזור וכל כך הרבה המולה שהמשטרה לא יכולה לשים לב להכל, בטח רחובות יותר צדדיים.

לגבי ריו, לא הייתי בקרנבל אבל האזור של קופקבנה הוא האזור הכי טוב להיות בו לדעתי