Jump to content

המלצות מתוך נטפליקס

טוני

Recommended Posts

14 hours ago, Mike said:

טוב, סיימתי את דה וויצ'ר.

כל התלונות עליה לגמרי מוצדקות, וכמו כולם גם אני התחלתי להבין לגמרי מה הולך רק מפרק 7(לא קראתי אתה הספרים/שיחקתי במשחקים)

א ב ל - בגדול, לגמרי אחלה סדרה. פרקים 7-8 ברמה גבוהה מאד עם וייב של משחקי הכס, סדרה מרשימה מאד ויזואלית..הפרקים החלשים ביותר לדעתי אלה 1-2, אחרי שתצלחו אותם ההנאה מובטחת. מחכה כבר לעונה שנייה

ראיתי היום פרק ראשון ובאמת הביקורת של וואלה לא רחוקה מהמציאות. 

אבל גם לא היה כזה נורא, כלומר, במידה ולפחות מתישהו הכל יובהר בסופו של דבר. 

הויזאוליה יפה מאוד. נראה כמו משהו שיכול להתפתח לכיוונים יפים. 

4 hours ago, Omer said:

מישהו ראה המכשף? על סדרת הספרים שהפכה לסדרת משחקי הוידאו המעולה "דה וויצ׳ר". מתחיל עכשיו את הפרק הראשון.

עופיון מסריח תלמד לקרוא פוסטים לפני שאתה כותב הודעות מיותרות. 

On 21.12.2019 at 19:57, Jolly Roger said:

צודק, התבלבלתי, אבל זה לא חשוב בכלל כי העיקר עומד בעיניו. 

רגע, יודה לא תינוק שם? כי זה לא מסתדר לי כרונולוגית.

18 hours ago, Omer said:

רגע, יודה לא תינוק שם? כי זה לא מסתדר לי כרונולוגית.

הסדרה מתרחשת בין הטרילוגיה המקורית לטרילוגיה החדשה

אחרי פרק וחצי של דה וויצ׳ר - אני נהנה ממנה, אבל גם מבין לגמרי את התגובות שהיא לא מובנת. אני שיחקתי במשחק השלישי אז יש לי כבר חלקים מהעלילה שברורים בראש, ולפעמים מחפש בויקיפדיה רק לראות משהו קטן כדי שיסתדר לי טיפה בלי לעשות ספוילרים. אבל הסדרה לגמרי סובלת מחוסר אקספוזיציה בינתיים. אני כן חושב שזה לא משהו שאמור לפגום בעונות הבאות שלה, ואני בינתיים מסתדר עם מה שיודע כבר.

מה שכן, יינפר יפה במשחקים. מעניין אם יש קטע שהיא "מתקנת" את עצמה בעזרת קסם או משהו כזה. למרות שבעצם זה לא יהיה פוליטיקלי קורקט.

אגב סירי שווה רצח במשחק האחרון, ויש שמועות/תיאוריות שבטרילוגיית המשחקים הבאים היא תהיה הדמות הראשית במקום גרלט. במשחק האחרון יש חלקים ששולטים בה עם הכוחות שלה, והם כיפיים רצח.

אחרי שני פרקים של וויצ'ר - מסכים לגמרי עם מי שהשווה את זה לסדרה הרקולס משנות ה90.

איפה זה ואיפה משחקי הכס. 

20 hours ago, Omer said:

מה שכן, יינפר יפה במשחקים

אה, באמת קוראים לה יניפר? חשבתי שזה הגרמנים הדבילים שמבטאים ככה Jennifer 

33 דקות לפני, nirc2 said:

אחרי שני פרקים של וויצ'ר - מסכים לגמרי עם מי שהשווה את זה לסדרה הרקולס משנות ה90.

איפה זה ואיפה משחקי הכס. 

הרבה יותר טובה ממשחקי הכס מבחינת מוסריות/פוליטיקה, בעיקר כי גרלט מוצג לאורך כל הפרנצ׳ייז כאחד שלא לוקח צד כששומע את כל הטיעונים, ואפילו מזהה צדק בחלקם ומגיב לאחרים. הסדרה גם מתחילה מנקודת מבט מאוד צינית, הכל גרוע, אף אחד לא מלאך, וזה לא מוסר השכל אלא נקודת המוצא שלה מהרגע הראשון. השאלה היא מתי שווה להתערב, וכל עניין האיזון. תמות שחוזרות גם במשחקים, וכנראה שגם בספרים. במשחקים עצמם אתה עם החלטות שרק בעוד כמה שעות של משחק תדע את ההשלכות שלהן, ושכמעט תמיד תתחרט עליהן ברמה כזאת או אחרת, ושלא תהיה שלם איתן. אתה יכול להגיע למיליון סופים שונים, ואני עכשיו משחק שוב עם ניסיון להסתכל על דברים באופן אחר מאשר לפני שלוש וחצי שנים כששיחקתי בפעם הראשונה.

המוטיב הזה כבר הופך את הפרנצ׳ייז הזה לנהדר לטעמי. ככל שהסדרה התקדמה היא גם השתפרה לדעתי, כי הכל היה יותר ברור. הם כן היו יכולים לעזור קצת אם היו עוזרים להבהיר מה קורה מתי, כי יש שם כמה צירי זמן שונים, אבל אני אוהב את זה שלא מאכילים את הצופים בכפית בסגנון משחקי הכס של העונות הראשונות. מראים לך את הדילמות ואת ההשפעות שלהן באמצעות ניואנסים, לא מורחים בדיאלוגים פדנטיים וצדקניים (כן, יודע, אירוני שזה בא ממני). המשחק (כלומר acting, לא משחק הוידאו, למרות שגם) מעולה. סירי עדיין ילדה מבולבלת, אבל גרלט ויינפר מעבירים דברים יותר עמוקים ומורכבים ממה שמשחקים הכס נגעו בהם, ובעונה אחת התפתחו יותר ממשחקי הכס בשמונה עונות.

פה יש מיליון ואריסים, עם מועצה, יש דמויות בעלות עוצמה שחושבות כמו טיריון ושמבקשים מהן לפתור סכסוכים ששוחקים אותם כי שוב ושוב הם מרגישים כמו בגנון, ושמבקשים מהן להיות המבוגר האחראי, או שלוקחות על עצמן.

בגלל זה המלחמות פה הרבה יותר מעניינות. לא מראים לך את האינטרסים של המלכים, אלא של הואריסים שמנסים לתאם ביניהם, ושל יינפר ושל גרלט שמבקשים מהם להשתמש בכוחות שלהם, שהם יותר קללה מברכה. עולם שבו יצרו באמצעות עינויים וסבל גיבורים שעיקרו ושנידו מהחברה, ועדיין החברה תלויה בהם, ומראים לך את הדילמות שלהם עצמם אם יש בכלל בשביל מה לטרוח.

On 23.12.2019 at 10:34, Mike said:

טוב, סיימתי את דה וויצ'ר.

כל התלונות עליה לגמרי מוצדקות, וכמו כולם גם אני התחלתי להבין לגמרי מה הולך רק מפרק 7(לא קראתי אתה הספרים/שיחקתי במשחקים)

א ב ל - בגדול, לגמרי אחלה סדרה. פרקים 7-8 ברמה גבוהה מאד עם וייב של משחקי הכס, סדרה מרשימה מאד ויזואלית..הפרקים החלשים ביותר לדעתי אלה 1-2, אחרי שתצלחו אותם ההנאה מובטחת. מחכה כבר לעונה שנייה

בכנות, ממה שהבנתי המשחק הראשון מתחיל בזה שגרלט סובל מאמנזיה, ושלאט לאט אתה לומד כשהוא נזכר בדברים. גם במשחק השלישי עטור השבחים אתה לומד עם הזמן, למרות שיש לך אפשרות לקרוא משהו על כל הדמויות שפגשת.

זה כאוטי, אבל זה דווקא נחמד שפחות מאכיל את הצופים בכפית, ויש בדיעבד יתרון בלראות סדרה עם עולם עשיר בלי אקספוזיציה מעיקה. אני חושב שבגדול לכל סצנה יש משמעות בסוף. כל עוד בכל פרק אתה יוצא עם תחושה שלמדת יותר על משהו, שימשיכו ככה. וגם יהיה קל יותר לעקוב בעונה השנייה, אפילו למי שלא היה לו רקע לפני שקרא אותה. לדעתי היה נהדר אם היו מוסיפים קטעי lore כמו שיש לדיוידי של משחקי הכס, או קטעי טקסט באינטרנט עם רקע שלא עושה ספוילרים ומסביר עניינים מרכזיים לעולם ולעלילה.

זה שחלק מהדמויות הן קריקטורות (כמו האביר במצוד אחר הדרקון, שכולם במצוד חושבים שמביך את עצמו) זה גם סבבה, ודרך הגשה נחמדה לטעמי.

אני לא מסכים עם וואלה שגרלט הוא קלישאה מאצ׳ואית, הוא פשוט קר כי הוא מנודה. וגם הוא מתאהב בסוף, ו:

הקטע שבמשך עשורים לא ברור להם אם באמת מאוהבים או שזה רק הכישוף הוא מוטיב חוזר ביחסים ביניהם בכל פעם שנפגשים, גם במשחקים.

סירי תישאר לא מובנת לדעתי, כי היא בעצמה לא מבינה את עצמה, שזה גם חלק מהסיפור שלה. בסיום המשחק השלישי היא כבר לא קטינה, ורק אז מגיע השלב שבו ברור שהיא מרכז הסיפור. זה לא כמו ג׳ון סנואו, היא יודעת שהיא המפתח.

זה שהסדרה הציגה צדדים מכוערים של יינפר - מה הבעיה בזה? זה לא הרבה פחות קלישאתי מסדרה שבה הגיבור הוא טוב מובהק? על שלוש דמויות יש נטל. את גרלט אנחנו מקבלים עם הנטל כשמקבל את המצב שלו כי זה מה שיש, את יינפר נאבקת במה שיש ומנסה להוציא יותר, ואת סירי מנסה להבין מה בכלל הנטל, כשכולם רודפים אותה/אחריה והיא לא מבינה בכלל למה.

9 דקות לפני, nirc2 said:

עומר, מה שאמרת לא רלווטני לשני הפרקים הראשונים, נכון?

רלוונטי לסדרה ככלל. אני מבין לגמרי למה בהתחלה היא תיראה ככה, אבל עדיין עניתי לביקורת הכללית והסברתי למה לדעתי, אחרי צפייה בשאר הפרקים, המצב לא כמו שהסברת. חושב שנותן גם קונטקסט לזה שהעניין הוא המכלול, ושפרק כזה או אחר לבדו אולי באמת יזכיר את אותה "הרקולס", שאגב אהבתי כילד - אבל למה בכל זאת לדעתי כדאי להמשיך לצפות.

1 hour ago, Omer said:

רלוונטי לסדרה ככלל. אני מבין לגמרי למה בהתחלה היא תיראה ככה, אבל עדיין עניתי לביקורת הכללית והסברתי למה לדעתי, אחרי צפייה בשאר הפרקים, המצב לא כמו שהסברת. חושב שנותן גם קונטקסט לזה שהעניין הוא המכלול, ושפרק כזה או אחר לבדו אולי באמת יזכיר את אותה "הרקולס", שאגב אהבתי כילד - אבל למה בכל זאת לדעתי כדאי להמשיך לצפות.

לא לא, זו שאלה חשובה, אל תענה בניתוח עמוק, אלא הכי פשוט וישר לעניין. 

מה שאמרת רלוונטי לשני הפרקים הראשונים, או שרק בהמשך מגלים את זה?

38 דקות לפני, nirc2 said:

אני שואל כדי לדעת אם זה אני המטומטם שלא הבנתי את זה מתוך שני הפרקים הראשונים שלטעמי היו די שטחיים, או שזה בסדר ורק בהמשך יתגלה 

1 hour ago, nirc2 said:

אני שואל כדי לדעת אם זה אני המטומטם שלא הבנתי את זה מתוך שני הפרקים הראשונים שלטעמי היו די שטחיים, או שזה בסדר ורק בהמשך יתגלה 

לא היתה לך שום דרך להבין את זה, כי קשה להבין מה קורה, בטח אם אין לך רקע. ואז זה סצנות רנדומליות. אבל אני חושב שלאט לאט דברים מתחילים להסתדר יותר, ואני הרגשתי שנהיה יותר קוהרנטי בהמשך. שוב, לי מראש היה פחות בלבול, ראיתי את זה כפריקוול שהשתלב נהדר עם מה שאני יודע שיקרה.

זה לא האמן ומרגריטה, כן? אבל עם כל האהבה שלי לעולם של משחקי הכס, בוא, גם שם היתה הרבה שטחיות. וויצ׳ר פשוט בפורמט אחר. שילוב של Monster-of-the-Week עם "בניית עולם". רק שאתה צונח לעולם שכבר קיים, ומבין לאט לאט.

7 hours ago, nirc2 said:

ביקשת ממנו משהו שהוא פשוט לא מתוכנת לעשות. 

זה כמו לבקש משוינפלד להיות 9 אכזר או מהפועל להכניס גול.