Jump to content

המלצות מתוך נטפליקס

טוני

Recommended Posts

קשה לי עם פורטוגזית אולי השפה היחידה בעולם שאני באמת לא מסוגל לשמוע. הדבר היחיד שהצלחתי לראות בפורטוגזית זה עיר האלוהים.

וזה הסרט הכי טוב שנוצר

למהההההההההההה

קראתי את הדיווחים עכשיו, הרייטינג כמעט לא היה קיים. מקווה שזה יהפוך ללהיט בהמשך כדי שיחזור, כי אפשר לראות בנטפליקס, והבנתי שהם כן מנסים למכור את זכויות השידור של שתי העונות שצולמו. תכלס הסדרה הזאת צועקת "קאלט", ויש תקדימים בעשור האחרון לסדרות שחזרו אחרי שהמעריצים הראו שיש דרישה לעוד עונות, או שרשתות אחרות הסכימו להפיק להן המשך. להגנת הסדרה היא שודרה בערוץ די נישתי ששייך ל-NBC למיטב הבנתי. נוכח זה שיש אנשים (גם כאן בפורום) שלא רק חיבבו אלא מאוד אהבו, אני רוצה להאמין (שזה סמלי, בהתחשב בסדרה...) שיש לה פוטנציאל לחזור בעתיד.

אני באמת מופתע שזה לא הצליח יותר. לא ציפיתי שזה יעבור לפריים טיים, אבל כאמור, יש לסדרה את כל מה שקומדיה צריכה כדי להיות קאלט. עולם יצירתי בטירוף, שילוב מוצלח באופן נדיר של דרמה, אקשן (או לפחות פארודיה על אקשן) וקומדיה שחורה. לא ראיתי איך הם יכולים לעלות עם משהו מספיק טוב לעונה שנייה, אבל עשו את זה. ואז בסוף השנייה לא האמנתי שיכול להמשיך מפה לעונה שלישית טובה, אבל החלק השני של פרק הסיום חשף קצת ממה שהם תכננו לעונה הבאה ולדעתי לפחות זה נראה די מבטיח. מבאס רצח שלא המשיכו את הסדרה, אבל נקווה לטוב.

הביטול של ברוקלין 99 היה ממש שוק עבורי אבל nbc קנו מיד את הזכויות וחידשו.

ועוד ביטול-חידוש שאהבתי היה the expanse.

התבאסתי שבוטלה אבל אז מאזון קנו את הזכויות כדי לחדש.

לא בגלל רייטינג או פוטנציאל, ג'ף בזוס פשוט אמר שהוא אוהב את התוכנית ורוצה שתמשיך.

הבן אדם קנה סדרת טלויזיה כדי שיהיה לו מה לראות.

הביטול של ברוקלין 99 היה ממש שוק עבורי אבל nbc קנו מיד את הזכויות וחידשו.

ועוד ביטול-חידוש שאהבתי היה the expanse.

התבאסתי שבוטלה אבל אז מאזון קנו את הזכויות כדי לחדש.

לא בגלל רייטינג או פוטנציאל, ג'ף בזוס פשוט אמר שהוא אוהב את התוכנית ורוצה שתמשיך.

הבן אדם קנה סדרת טלויזיה כדי שיהיה לו מה לראות.

ג׳ורג׳ האריסון מימן את בריאן כוכב עליון של מונטי פייתון אחרי שהחברות הגדולות חששו מתגובת הקהל הדתי. הוא אמר שקרא את התסריט ושהוא מממן את הסרט כי רוצה לראות אותו. חברי מונטי פייתון תמיד אמרו שהוא שילם את כרטיס הקולנוע היקר בהיסטוריה.

לוציפר תעלה לעונה חמישית ואחרונה

ברוקלין 99 מעולה ומצחיקה. היא רצה בעונה 6 ובנטפליקס ישראל יש רק 4 עונות

קראתי את הדיווחים עכשיו, הרייטינג כמעט לא היה קיים. מקווה שזה יהפוך ללהיט בהמשך כדי שיחזור, כי אפשר לראות בנטפליקס, והבנתי שהם כן מנסים למכור את זכויות השידור של שתי העונות שצולמו. תכלס הסדרה הזאת צועקת "קאלט", ויש תקדימים בעשור האחרון לסדרות שחזרו אחרי שהמעריצים הראו שיש דרישה לעוד עונות, או שרשתות אחרות הסכימו להפיק להן המשך. להגנת הסדרה היא שודרה בערוץ די נישתי ששייך ל-NBC למיטב הבנתי. נוכח זה שיש אנשים (גם כאן בפורום) שלא רק חיבבו אלא מאוד אהבו, אני רוצה להאמין (שזה סמלי, בהתחשב בסדרה...) שיש לה פוטנציאל לחזור בעתיד.

אני באמת מופתע שזה לא הצליח יותר. לא ציפיתי שזה יעבור לפריים טיים, אבל כאמור, יש לסדרה את כל מה שקומדיה צריכה כדי להיות קאלט. עולם יצירתי בטירוף, שילוב מוצלח באופן נדיר של דרמה, אקשן (או לפחות פארודיה על אקשן) וקומדיה שחורה. לא ראיתי איך הם יכולים לעלות עם משהו מספיק טוב לעונה שנייה, אבל עשו את זה. ואז בסוף השנייה לא האמנתי שיכול להמשיך מפה לעונה שלישית טובה, אבל החלק השני של פרק הסיום חשף קצת ממה שהם תכננו לעונה הבאה ולדעתי לפחות זה נראה די מבטיח. מבאס רצח שלא המשיכו את הסדרה, אבל נקווה לטוב.

מסכים איתך, סדרה מטורפת

עוד לא ראיתי עונה שנייה אבל הרמת לי, אשלים בהקדם

המליצו כאן בעמוד הקודם, אבל חייב לרשום שוב - When They See Us - חובת צפייה.

מיני-סדרה על מקרה האונס המפורסם בסנטרל פארק ב-1989, שהוביל להרשעתם לשווא של 5 נערים שחורים.

המליצו כאן בעמוד הקודם, אבל חייב לרשום שוב - When They See Us - חובת צפייה.

מיני-סדרה על מקרה האונס המפורסם בסנטרל פארק ב-1989, שהוביל להרשעתם לשווא של 5 נערים שחורים.

למה הם היו חייבים לדחוף את דונאלד טראמפ לזה

למה הם היו חייבים לדחוף את דונאלד טראמפ לזה

לא 'דחפו' את טראמפ לזה, הוא דחף את עצמו לסיפור עוד ב-1989 כששילם מכספו האישי עשרות אלפי דולרים כדי לקרוא להחזרת עונש המוות וקרא בתאכלס להרוג את אותם חמישה נערים.

יש לציין שזאת שנת הלידה שלי אז אין לי מושג עד כמה זה היה משמעותי בפועל, אבל ממה שאני מבין הכותרות שהוא סיפק בזמנו סביב הסיפור היו גדולות וליבו עוד יותר את השנאה והכעס כלפי אותם נערים בעיר ניו יורק, קצת כמו שהוא עושה היום רק מהעמדה הכי בכירה שיש. אז כן, לדעתי יש הצדקה מספיק משמעותית להכניס אותו לסדרה (לבערך דקה מתוך סדרה של 5-6 שעות, כן?), במיוחד כשאותו אדם הוא היום נשיא ארה"ב. אם אתה חושב שזה 'לדחוף' אותו בכוח לסדרה אז שיהיה לך בכיף, אני חושב שזאת תמונת מראה מצמררת לעובדה שאנשים שהיו כ"כ משוכנעים בצדקתם דאז עדיין קובעים את הטון בארה"ב למרות שתרמו (חלקם יותר וחלקם פחות) להרס חייהם של חמישה נערים ששילמו את המחיר על חקירה כושלת, מוכוונת מטרה וכנראה גם כזאת שהקו המנחה שלה היה גזעני בבסיסו.

יש לציין שטראמפ עד היום (או לפחות נכון לקמפיין הבחירות שלו ב-2016) מסרב להאמין שהנערים חפים מפשע.

מאז שטראמפ נשיא, נאצים צועדים עם דגל גרמניה הנאצית ברחובות ארה"ב ושואגים סיסמאות נגד יהודים. הם עצמם אומרים שהבחירה בטראמפ כנשיא נתנה להם רוח גבית. יש בארה"ב הרגשה שגזענות בכלל ואנטישמיות בפרט זה בסדר. דיברתי על זה גם עם הבת דודה הדוסית שלי שנולדה בג׳רזי ומתחלחלת מזה שיהודים וישראלים תומכים בו בלי להבין את הרוח הגבית שהוא נותן לאנטישמים.

יש לציין שתורת הגזע הארי נולדה בארה"ב, לא בגרמניה. הנאצים הושפעו מהאמריקאים. בשנות השלושים היו גם אמריקאים שהריעו להיטלר. רבאק, בהרוואד היתה מכסת יהודים, מספר מקסימלי של יהודים שמותר לקבל בכל שנה. אבל מאז מלחמת העולם השנייה, דעת הקהל האמריקאי השתנתה. פתאום, מאז שטראמפ נבחר, נאצים שוב צועדים ברחובות. שמעתי את הרב של בית הכנסת של שארלוטסוויל מדבר על כך שלא האמין שבארה"ב זה יכול לקרות, שנאצים יצעדו מחוץ לבית הכנסת ויצעקו סיסמאות נגד יהודים. אבל זה קרה. הם אומרים בעצמם שזה "בזכות" העלייה של טראמפ לשלטון. טראמפ, בתגובה, התייחס לעימותים בין נאצים לבין מתנגדיהם וגינה את "שני הצדדים".

אבל בסדר, זאת סתם תעמולה פוליטית שמאלנית. הוא אמר שיעביר את השגרירות לירושלים, אז העלייה שלו לשלטון טובה לנו. אז מה אם עכשיו בגללו נאצים כבר לא מתביישים להזדהות כנאצים.

תורת הגזע באופן כללי לגבי אחוזים מהמטען הגנטי שלך נולדה בספרד לדעתי. אבל לגבי אאוגניקה, למשל? התחיל בארה"ב בסוף המאה ה-19, לפני הנאצים. צריך להבין את הרקע: במקור, הספרדים השתמשו בתורת גזע כדי להצדיק אפליה נגד יהודים. ככה הכל התחיל. החשש האמיתי היה מזה שיהודים מתנצרים מסיבות פוליטיות/פרקטיות, אך במציאות שומרים על אורח חיים יהודי. כך התחיל עיקרון "טוהר הדם". זה היה במאה ה-15. בהמשך, אומרים שרוב היהודים נשארו אחרי גירוש ספרד, מה שהגביר את החשד הספרדי הקתולי. באותה שנה הם הפליגו לאמריקה (או, מבחינתם, להודו), בהנהגת קולומבוס מגנואה, שאומרים שהיה ממוצא יהודי, אבל זאת לא גאווה גדולה. הם השתמשו בעיקרון טוהר הדם כדי לסווג בהמשך אנשים שנולדו במקסיקו, למשל, ופיתחו טרמינולוגיה שמתארת פתאום מה האחוז של המטען האירופי, האפריקאי והאמריקאי שלך.

האמריקאים שתמכו בעבדות מן הסתם המשיכו את ההפרדה הזאת בין אנשים לפי המוצא שלהם, ושם התחילו תיאוריית גזע על עליונות האדם הלבן. אחרי הכל, איך עוד אפשר להצדיק את פסיקת חמש השמיניות?

זוכר שלימדו אותך שהנאצים היו שונים מהאנטישמים הקלאסיים בכך שהיה אכפת להם מגנטיקה וממוצא? אז בארה"ב החל מ-1908 ערכו את תערוכות "התינוק המושלם", לפי מדדים שבדקו טוהר גזע. עמותת רוקפלר תרמה כסף ל"מחקר" הנאצי. תכנית העיקור הנאצית הושפעה מזאת של קליפורניה, כמו שמוזכר פה:

https://en.wikipedia.org/wiki/Nazi_eugenics

אם אתה רוצה מקור למשהו ספציפי מזה תגיד, אבל באמת שעקרונות שהנאצים אימצו היו כבר קיימים ופופולריים בארה"ב הרבה לפני שמישהו באירופה העלה אותם על דעתו.

התחלתי האפי עונה 2, סדרה כזאת פשוטה וכזאת מעולה.

סוני שיין, הארנב ומעל כולם סאקס, דמויות אדירות

אגב רק אני שמתי לב שהששחקנית שמשחקת את הילדה הקטנה של סאקס מאוד אמינה יחסית לגיל שלה? תותחית

האפי אחת מהסדרות היותר הזויות שראיתי כל פרק זה נהיה יותר ויותר מוזר והזוי (בקטע טוב). עונה ראשונה תיזהרו לעשות לי ספויילרים.

סדרה שצריכה כבוד עם נושא משלה.

האפי אחת מהסדרות היותר הזויות שראיתי כל פרק זה נהיה יותר ויותר מוזר והזוי (בקטע טוב). עונה ראשונה תיזהרו לעשות לי ספויילרים.

סדרה שצריכה כבוד עם נושא משלה.

אמרתי לך שתאהב.

When they see us.

הרבה זמן לא נשאבתי לסדרה/סרט ככה.

מורט עצבים , מטלטל ומעצבן.

בפרק האחרון אי אפשר שלא להזיל דמעה.

מישהו ראה הקתדרלה ליד הים? על ספרד של ימי הביניים. אמא שלי קראה את הספר ואמרה שטוב. התחלתי את הפרק הראשון, קשה לצפייה עם כל מקרי האונס (שלא מראים, אבל גורמים לך להזדעזע מספיק).