Jump to content

המלצות מתוך נטפליקס

טוני

Recommended Posts

הודיעו בטוויטר של הסדרה שזה נכון

https://twitter.com/lacasadepapel/status/986526806617591809

בקיצור הצד הפחות יפה של נטפליקס. לקחו יצירה טובה שתוכננה לשני חלקים וסוף סגור וראו שזה הצליח, אז רוצים לשאוב ממנה עוד.

מילא פריקוול, על חלק שלישי קשה לי לחשוב.

בטח יהיה סטייל נמלטים כזה, או שירדפו אחריהם או שהם ישדדו מקום אחר עם כמה דמויות חדשות.

ספויילר: לא לקרוא!!!!

אזהרת הספויילר הכי גרועה שראיתי. באמת.

אתה מבין שרואים את כל ההודעה ולא באמת צריך לרדת למטה נכון?

אזהרת הספויילר הכי גרועה שראיתי. באמת.

אתה מבין שרואים את כל ההודעה ולא באמת צריך לרדת למטה נכון?

הייתי בנייד, מחקתי.

אני עדיין חושב שזה היה תוכנית של עומר לצאת הכי חכם והכי מבין ולחפור לנו במוח. ולהגיד שאני מכיר אותך על סמך פעם אחת שנרדמת בפאב על הרצפה והייתי צריך לעצור אנשים מלעפר עלייך ולבקש שמישהו יזמין לך צונחת הביתה אתה טועה. אנחנו מכירים קצת יותר מהאירוע הזה. אני לא חוזר במי מהטענה ולא אחזור גם לפחות עד שאסיים את עונה 1.

לא, אתה לא מכיר אותי. אלא אם ההגדרה שלך ל"היכרות" זה בן אדם שישב לידך כמה פעמים במשחקים עד שהחלטת לעשות עליו צחוקים בפורום ובאופן טבעי התרחק ממך, ומאז קראת הודעות שלו בפורום באינטרנט. לא דיברתי איתך בערך עשר שנים, תמשיך לספר לי מה קורה בראש שלי ועל תכניות העל שאני רוקם.

אנחנו לא "מכירים", אתה לא יודע שום דבר עליי. אתה לא יודע איך אני בסיטואציות יום יומיות עם אנשים. אתה לא יודע באיזה תיכון למדתי. אתה לא יודע מי היתה החברה הראשונה שלי. אתה לא מכיר שם של אף חבר שלי מנתניה. אתה לא יודע מה התחביבים שלי שאני לא כותב עליהם בפורום. אתה לא יודע מה הפוביות שלי. אתה יודע לא יודע איזה אוכל אני אוהב. אתה לא יודע מה אני עושה בתור בילויים מעבר לאותה תקופה. אתה לא יודע מה סדר היום. כי אתה יודע, אני חופר בפורום אבל תאמין או לא, יש לי גם חיים אישיים. אתה לא יודע כלום מעבר לכמה פעמים שדיברת איתי במשחקים ופעם או פעמיים בתל אביב. לא ערכתי איתך שיחות נפש (למרות שכן ניסיתי לעודד אותך כשהיית במצב רע, אבל אל תחמיא לעצמך, אני ככה עם כל בן אדם במצב כזה. משהו שהיית יודע, אם, נגיד, היית מכיר אותי). אתה לא יודע כלום על שום כישור פרקטי שלי, לא יודע כלום על שום מגבלה פרקטית שלי. אתה יודע, יש לאנשים חיים ואופי שלא מופיעים בחפירות בפורום. מה שיש לך זה תיאוריות הזויות לגבי בן אדם שכבר עשור לא רוצה שום קשר עליך, ובמקום לעזוב אותו במנוחה אתה מפתח תיאוריות עליו ודואג שכל העולם יידע מהן. תחשוב לבד מה זה אומר עליך. אתה לא יודע מה קורה איתי ביום יום. אתה לא מכיר אותי, אתה אף פעם לא הכרת, אפילו אם היה לך אותי במסנג'ר ועמדת לידי במגרש.

וכן, נרדמתי בפאב, שכחתי שלקחתי תרופות שאסור לקחת עם אלכוהול ויום אחר כך התנצלתי אישית בפני יואב שבאנו בשבילו. משהו שאולי היית יודע, כי אולי היית מספר לך, אם, נגיד, אתה יודע, היית באמת מכיר אותי ולא פשוט יודע מי אני. מאוד בוגר מצידך להעלות בפורום פתוח אירועים מביכים מלפני עשר שנים. אחרי זה תטיף לי בפורום שאני צריך להתבגר כי כתבתי שאני שיכור באיזה לילה פה בשנה האחרונה. שוב, על סמך היכרות שבעשור האחרון מסתכמת בפורום, בעיקר בהודעות אובססיביות שלך שהן איפשהו בין עקיצות בקטנה לבין מניפסטים שלמים, כשאני לרוב מתעלם. פאתטי.

אגב, אני דווקא זוכר שיואב העלה אותי על המונית ואסף שילם עליי. אני זוכר כי הודיתי להם. מה שזכור לי ממך שיום אחרי זה, כיאה ל"חבר", פתחת נושא בפורום להשפיל אותי על זה שהייתי מאפרה או משהו כזה. תודה באמת. בערך הנקודה שבה הבנתי שטעיתי כשהנחתי שהכוונות שלך בכל זאת טובות, ושאולי בכל זאת אפשר להיות מיודד עם בן אדם כמוך שכל הזמן עוקץ כל מה שזז בניסיון להרגיש גדול. עשור אחר כך, צדקתי. רק שבמקום לנתק קשר וזהו כמו עם בן אדם נורמלי, אי אפשר להיפטר ממך. כל הודעה שלך רק מוכיחה את זה שצדקתי כשהתרחקתי ממך, ואומרת עליך הרבה יותר מאשר עליי.

לך תספור כמה הודעות שלך בשבועות האחרונים הן על האישיות שלי, של בן אדם שכבר שנים לא יוצר איתך קשר אם לא חייב, ושביקש ממך יפה שנפסיק להתייחס אחד לשני באופן סופי.

עזוב אותי במנוחה כבר, חתיכת בן אדם אומלל.

קאסה דה פאפל סדרה מעולה וכיפית. ותודה להוא שהרס לי פה ת'סוף.

סיימנו ארץ פראית מאוד אתמול פאק הייתי בשוק איזה ביצים.

מחפש עוד סדרות טובות לבינג' עם החברה. פשע וכאלה הולך. חוץ מנרקוס, אל צ'אפו וכו.

בקיצור הצד הפחות יפה של נטפליקס. לקחו יצירה טובה שתוכננה לשני חלקים וסוף סגור וראו שזה הצליח, אז רוצים לשאוב ממנה עוד.

מילא פריקוול, על חלק שלישי קשה לי לחשוב.

זה היתרון של טלוויזיה בריטית. שם לא כותבים אם אין מה ומעדיפים לעצור בשיא הרבה פעמים, ויוצרים ושחקנים לא מתלהבים מלהמשיך לעוד ועוד עונות, ובמקום זה עוברים לפרוייקט הבא ומתפתחים, בזמן שבארה"ב סדרות נוטות להימשך למוות, למרות שבמעט מאוד מקרים יש לזה הצדקה. לסאות פארק למשל יש הצדקה לדעתי, הסימפסונס לעומת זאת הצחיקה אותי בארבע העונות הראשונות ומאז בכל פעם שיצא לי לראות פרק מהעונות המתקדמות נדיר שהעלה חיוך. קראתי פעם ניתוח ב-BBC ששם הטלוויזיה היא מדיום של כותבים, ובארה"ב הטלוויזיה היא מדיום של מפיקים. יצא לי לשמוע יוצרים (למשל ריקי ג'רווייס) שנותנים את ג'ון קליז כדוגמה למישהו שידע לפרוש בשיא ולא למרוח, וגם לחכות זמן בין עונה לעונה (עד שיהיה לו מספיק חומר טוב), ואמרו שהעדיפו להמשיך הלאה במקום להעסיק צוות שיקל עליהם, או להמשיך לכתוב לנצח, מה שמבחינתם יפגע באיכות הסדרה. קליז אגב גם עזב את הקרקס המעופף של מונטי פייטון (חזר לסרטים) פשוט הרגיש שזה מיצה:

בצורה מאוד מופשטת ומכלילה, אפשר להגיד שלבריטים אכפת יותר מאומנות, ולאמריקאים אכפת יותר מכסף. לא שאין סדרות מתמשכות בבריטניה, אבל אפילו בדוקטור הו (שכן מעסיקה צוות שלם) עושים revamp מדי כמה שנים. מחליפים את השחקן של הדוקטור, לוקחים אותו לכיוון חדש, מחליפים את הדמויות הקבועות סביבו, ומחליפים showrunner שמגיע עם רעיונות וכיוון משלו.

רק תשימו לב כמה פעמים בפורום מדברים על סדרה אמריקאית שהתחילה נהדר ואז כולם מתאכזבים ממנה בעונות הבאות.

אם נחזור לשאלת אומנות לעומת כסף - אני מניח שהכל שאלה של מחיר. ערן זהבי העדיף נאמנות על כסף וסירב להצעות גבוהות יותר מאירופה כדי להישאר במכבי, אבל בסופו של דבר כן עבר לכסף של סין. ודווקא מעריך אותו על זה שהודה שזה נטו בשביל הכסף, ושהעדיף נאמנות למכבי מאשר לעבור לחו"ל כמו שציפו ממנו. גם מאט לה טיסייה אמר שהעדיף להישאר נאמן לסאותהמפטון מאשר לעבור לקבוצה גדולה, אבל סייג ואמר שאז היו פחות הבדלים כלכליים, ושלדעתו עם הכסף של היום כן היה עובר.

אז לא יודע איך עובד בספרד, אבל כנראה שברגע שחברה אמריקאית מציעה לך שקים של כסף בשביל להפיק עונה נוספת לסדרה מצליחה אתה תיקח את זה, גם אם חושש שלא יהיה באותה רמה.

תשמע, מבחינת נטפליקס זו הסדרה הכי מצליחה שלהם אי פעם שלא מדברים בה אנגלית (מניח שלא מחשיבים את נרקוס, אבל אם הבנתי נכון זה עבר את אל צ'אפו). אני יכול להבין את הרצון שלהם להמשיך עם זה, כי הסדרה המקורית מאוד קצרה (הם הרי שיחקו עם מספר הפרקים, קיצרו אותם).

אני לא הייתי דואג ליוצרים, החלק השלישי בלעדי לנטפליקס, מה שאומר שהם שכרו אותם ויתנו להם הרבה מאוד כסף. מעריך שיש להם רעיון איך להמשיך את זה, רק מקווה שלא ירד ברמה. זה שלי אישית אין מושג איך אפשר להמשיך את זה (סוף אדיר, מהגדולים שראיתי, בלי להגזים. בכלל, לא יודע איך להשוות לסדרות ארוכות בהרבה, אבל זה בהחלט בטופ של סדרות שראיתי בחיים שלי, מאסטרפיס)., לא אומר שאי אפשר להמשיך בצורה טובה, אני הרי גם לא הייתי חושב על התסריט מלכתחילה...

בגדול אני מסכים איתך. רק אומר שמבחינת הספרדים אני גם מבין שהכסף הגדול יכול להיות שיקול, ושאחרת היו אומרים "לא". ג׳ון קלוז היה אגדה בעל שם עולמי כשפרש מהקרקס המעופף (ועדיין היה ביקוש לסרטים בכיכוכם, שבהם השתתף), וכשסיים את פולטי טאוורס הוא גם היה כבר די מסודר. גם לגבי ג׳רוייס, לדעתי הוא אמנם לקח הימור בסוף המשרד, אבל אני מניח שבאותה תקופה כבר היו דיבורים על למכור את הסדרה לחו"ל, והיה לו את היתרון שאת ניצבים ואת שאר הפרוייקטים שלו כבר יוכל לשווק לעולם (ובמיוחד לארה"ב שבה הכסף הגדול באמת) באמצעות מילות הקסם "מהיוצרים של המשרד המקורי". פשוט כי המופעים והתוכניות שלו באנגלית.

אצל היוצרים של קאסה דה פאפל ההימור הוא יותר גדול מבחינתי אם מחליטים לסרב. בספרד יקבלו הזדמנויות, אולי גם בדרום אמריקה, ועדיין אם הפרוייקט הבא שלהם יהיה פלופ יהיה קשה להם לקום מזה. אשער שאולי גם קשור לזה שלג׳רוייס ולקליז תמיד קל לשווק את עצמם כקומיקאים. אין פרוייקט? או שיש וצריך יח"צ? כל תכנית אירוח אמריקאית תשמח לתת להם במה ולספר כמה בדיחות.

בקיצור (וזה עוד לפני שסיימתי את העונה, מדבר על העיקרון) - כיוצר מקומי הייתי נזהר שלא לחרב את הסדרה, אבל כיוצר שמקבל הזדמנות לפנות לשוק זר - הייתי נוטה יותר לכיוון קבלת ההצעה, גם אם אומר לתת לאנשים מבחוץ להתערב. בגלל זה אני גם מבין למה הגשר המשיך לעונה רביעית בניגוד לסטנדרט של שלוש עונות, למרות ביקורות פושרות על העונה השלישית, ולמרות שמרטין בודני (ששיחק את החוקר הדני) עזב. שוב, זה קצת כמו לשחק בסין. אתה תעשה את הכי טוב שתוכל וזה עדיין יהיה פחות מרשים או מרגש מאשר בבית שלך (מכבי, שיקול נאמנות) או אירופה (שיקול אתגר מקצועי), אבל זאת הזדמנות חד פעמית, או כמעט חד פעמית.

ג׳רוייס מופיע גם בארה"ב ומשתתף בתפקידי אורח בסדרות אמריקאיות, סטיבן מרצ׳נט קיבל סדרה ב-HBO - כמה הזדמנויות היוצרים של הגשר ושל בית הנייר יקבלו כמו זאת?

(כמה שחקנים דניים קיבלו הופעות ספורות במשחקי הכס, אבל זהו ממה שידוע לי. וקוסטר-ולדאו לא נקרא, הוא מיצב את עצמו השחקן בינלאומי)

מה שכן, זה מגניב לגמרי שעם הזמן גם סדרות שלא באנגלית מצליחות בחו"ל.

לא מבין מה התלהבתם מהסדרה המייגעת הזו, נשבע לכם שניסיתי.

יש כ"כ הרבה סדרות וסרטים הקשורים לשוד בנק שלא רואים את היצירה הזאת, שאחרי שרואים אותם קשה להתלהב מפחות.

סדרה מומלצת-סמים/dope

2 עונות של 4 פרקים כל אחד

מסופר שם על תופעת הסמים בארצות הברית מנקודת מבט של סוחרי סמים/משתמשים/שוטרים.