Jump to content

המלצות מתוך נטפליקס

טוני

Recommended Posts

3 hours ago, פראנק_רייקארד said:

תיקנתי 

Hide contents

רוצחים סדרתיים בדרך כלל לא יורים במישהו מחוץ למועדון , עכשיו נניח והפגיע המוחית השפיע לו בצורה כל כך משמועתית וקיצונית  על שיקול הדעת שהוא קונה לעצמו אקדח ומסתבוב עם עבריינים וכו'  , היא השפיע עליו רק במקרים של אלימות ? איך במגרש הוא ידע לקבל שיקול דעת מדהים והיה שחקן כזה טוב כמו שהציגו בסדרה . ? 

רוב האנשים מפחדים לצאת מהארון , מפה ולירות בגיסך עקב רומן \ או זה שהוא גילה את הזהות המינית שלו לדעתי זה קצת מופרך .  

אני לא אומר שהוא מקרה של רוצח סדרתי או משהו דומה, זה סגנון שונה, רק מציין שהרקע חשוב.

הוא הסתובב עם אקדח ורצח בגלל פרנויה, שהיא דבר ש-CTE גורם לו לצד דיכאון. אם לאנשים עם רקע פחות בעייתי (והיה לו חתיכת רקע בעייתי, מספיק זרקור על זה שהוא היה בארון, תראה איך שחקן שיצא מהארון אחרי הפרישה מדבר על החיים בארון השחקן פוטבול, והוא היה הרבה פחות מפורסם ופופולרי) זה גרם לפגוע בעצמם, לו זה כנראה גרם גם לפגיעה עצמית, כי הפרנויה קיצונית יותר והוא חרדתי יותר.

לחיות עם אבא כמו שלו דופק לך את החיים בוודאות. 

אבל דווקא המוות שלו גרם לכל השדים שלו להשתחרר. עד אז הפחד שלו מאבא (גם פיזית וגם מלאכזב אותו) היה מה שהשאיר אותו שפוי כלפי העולם. אני בספק אם חצי מהדברים האלה היו קורים אם אבא שלו היה חי. 

הוא כן היה צריך ללכת לטיפול פסיכולוגי כל חייו על הנזק שאבא שלו עשה לו, אבל לפחות זה לא היה קורה לו באמצע התקופה הכי משמעותית להתפתחות הנפש שלו. 

אגב, הייתי בגיינסוויל, זה המקום הכי פרוע שאני מכיר. מסיבות קולג' טירוף, השחקנים שם כמו חצי אלים (בכל הענפים). אתה יכול למצוא שם את כל סוגי הסמים ואלכוהול בזמינות. למי שאין משמעת עצמית קשה מאוד לא להיגרר. 

*ספויילר*

אי אפשר לשפוט אותו,  אף אחד כאן לא היה במצב שלו, אנשים מגיבים אחרת. (אפשר לשפוט אותו וגם שפטו אותו, אבל לא לנתח אותו על בסיס סדרה בנטפליקס שראיתם בטלוויזיה B))

חוץ מזה שאתם לא יודעים מדוע הוא עשה את מה שהוא עשה, כולם רק מניחים. מישהו יודע שהוא ירה בו באוטו? אולי הרבה לפני? אולי החבר'ה האחרים ירו בו? יש חלקים חשובים שחסרים בפאזל.

מעניין אותי מה קרה בסוף, זאת אומרת עכשיו בשנתיים-שלוש האחרונות לאחר....מה עם הכסף למשפחתו. האם בת זוגו תבעה את החוזה מהפטריוטס ? 

Spoiler

מן הסתם שהוא רוצח בגלל נסיבות מסוימות , לכל אדם שרוצח יש נסיבות , בין אם זה אהבה נכזבת , כסף , אגו או הפרעות נפשיות . 
לי אישית הדרך שהם הציגו את הדברים בסדרה כי לא קראתי וביררתי על הסיפור מעבר לסדרה , מרגישים כמו ניסיון לקונספרציה והורדת אחריות מהרוצח . 
בלי שום קשר , למה הם לא ערערו וטענו לאי שפיות עקב הממצאים של הCTE לאחר המוות  ? 

סיימתי את שתי העונות של YOU בערך בשבוע, יופי של סדרה

יש לא מעט דימיון לדקסטר, מי שאוהב את הז'אנר אמור מאוד להתחבר. פן בדג'לי שחקן ענק ענק

מצטרף להמלצה על העונה ה2 של חינוך מיני. כמו כמעט כל עונה שניה היא לא מתעלה לרמה של הראשונה אבל בהחלט לא מאכזבת וממש מהנה לצפיה.

On 20.1.2020 at 15:00, טוריחו said:

אפצ'ה? זה על קרלוס טבז? זה היה נראה סתם סיפור דומה מאותה השכונה של קרליטוס. לא ראיתי. 

מומלצת בחום, סדרה מעולה גמרתי אותה תוך 24 שעות.

לא אהבתי את הדוקו שאתם מדברים עליו, ארון הרננדז.

היו יכולים לקצר את זה, סתם טחנו מים 3 שעות ומעלה, היה משעמם, מתחרט שראיתי עד הסוף, לא ממליץ.

לא יודע אם דיברו על זה פה או לא

הסדרה בייטס מוטל. פסיכי לגמרי. פריקוול לסרט "פסיכו" של היצ'קוק. 

בניית הדמות של נורמן בייטס. לא מומלץ לראות לפני השינה

On 23.1.2020 at 23:25, antonio_margheriti2 said:

לא אהבתי את הדוקו שאתם מדברים עליו, ארון הרננדז.

היו יכולים לקצר את זה, סתם טחנו מים 3 שעות ומעלה, היה משעמם, מתחרט שראיתי עד הסוף, לא ממליץ.

בתור אחד שהכיר את הסיפור יחסית טוב עוד לפני הדוקו עצמו - מבחינתי הייתה צפייה מיותרת לחלוטין. לא הרגשתי שנתנו לי איזשהו מידע חדש או שאפילו ראיינו אנשים שהיו ממש קרובים אליו בשנים האחרונות לחייו. כל המעורבים בדוקו היו כאלה שהרננדז היה איתם בקשר ממזמן או לחילופין כאלה שאף פעם לא באמת היו קרובים אליו ברמה האישית (כמו הראיון עם הבחור ששיחק איתו בפטריוטס). גם בהיבט הפסיכולוגי מרגיש לי שלא ממש שמו דגש על ה-CTE אלא יותר הזכירו את זה כאנקדוטה. אני התאכזבתי.

7 hours ago, Mario said:

מישהו ראה העותמאנים? תכלס תקופה וסיפור מעניינים רצח 

התחלתי לראות אבל ביאס אותי שזה חצי דוקומנטרי כזה. חשבתי זה סדרה רגילה 

12 hours ago, Krishi said:

התחלתי לראות אבל ביאס אותי שזה חצי דוקומנטרי כזה. חשבתי זה סדרה רגילה 

באמת מבאס.

לא ראיתי שאלתי כדי לשמוע מה הדעות פה. עכשיו מתלבט אם לראות. תעדכן אם המשכת..

חבר'ה זה לא דוקו על CTE, הדוקו על ארון הרננדז.

ראיינו גם אנשים שגדלו איתו וגם אחד שעשה איתו משגל  זכר בימי התיכון.

דוקו מעניין, הכרתי את הסיפור ולא ציפיתי לסוף כמו הג'ינקס. זה בסדר גם לא לצאת עם "וואו" בסוף.

מי שאוהב את הז'אנר - ממליץ. 

19 hours ago, Barksdale said:

Giri\Haji - המאבק של קנזו

ראיתי כמה פרקים ראשונים ולא התחברתי. עלילה ילדותית משהו, לא הרגשתי שזה מתרומם לאנשהו בכלל.

19 hours ago, טוריחו said:

חבר'ה זה לא דוקו על CTE, הדוקו על ארון הרננדז.

ראיינו גם אנשים שגדלו איתו וגם אחד שעשה איתו משגל  זכר בימי התיכון.

דוקו מעניין, הכרתי את הסיפור ולא ציפיתי לסוף כמו הג'ינקס. זה בסדר גם לא לצאת עם "וואו" בסוף.

מי שאוהב את הז'אנר - ממליץ. 

אוקי ו...? לא היה אחד שראיינו והכיר את הרננדז מקרוב בשנים האחרונות לחייו. כמו שיבואו ויראיינו מישהי ששכבתי איתה כשהייתי בתיכון ועוד איזה מישהו שהיה חבר שלי בחטיבת ביניים ומאז נותק הקשר. אף אחד מהם לא באמת מכיר אותי היום ואיזה בן אדם הפכתי להיות, הם יכולים במקסימום לשער שאני X או Y על סמך אירועי עבר מאוד ספציפיים. הראיונות עם האנשים שציינת היו נחמדים בשביל לקבל איזשהי פרספקטיבה מאוד שטחית על העבר שלו, אבל אין לזה יותר מדי רלוונטיות ומידע קונקרטי על איזה אדם הוא היה בשנים האחרונות.

לא אומר שהדוקו לא מעניין/משעמם וזה עדיין בהחלט שווה צפייה - בעיקר למי שלא מכיר את הסיפור - אבל ציפיתי לקצת יותר גם בהיבט האישי של הרננדז וגם בהיבט הרפואי/פסיכולוגי (CTE, קרימינולוגיה וכו'...).

On 1.2.2020 at 20:43, חבסוס said:

יהלום לא מלוטש של סנדלר מעניין

הפסקול מחריד בעיניי. אבל העלילה עצמה מעניינת, אם סנדלר רוצה להיות רלוונטי שימשיך עם דרמה. 

On 1.2.2020 at 20:43, חבסוס said:

יהלום לא מלוטש של סנדלר מעניין

סרט טוב , אבל מאוד מבולגן, הרגיש כאילו אני רואה פרק אחרון בסדרה כלשהיא מבלי לראות את כל תחילת העונה.