Jump to content

המלצות מתוך נטפליקס

טוני

Recommended Posts

אני דווקא אהבתי מד מן

אגב ויאטנם אם לא הומלץ, מהדוקו מלחמה הטובות שראיתי.

אחרי שני פרקים של מלחמת וייטנאם - מרתק.

כן אציין שיש היסטוריונים שביקרו את הסדרה על כך שלא ציינה כל מיני דברים, אבל מצד שני צריך לזכור שהסדרה מיועדת להדיוטות ושלא מתיימרת להיות מחקר היסטורי אקדמי, אלא לספר דברים חשובים שאנשים בקושי יודעים. אני אישית מלווה את הצפייה בחיפוש ובקריאה באינטרנט, עד עכשיו לא התרשמתי שהיא מוטה באופן מובהק אחרי הצלבה עם המידע שמצאתי, ויש לציין שהיוצרים חטפו ביקורת גם מימין וגם משמאל - ואחד מהם גם אמר עוד לפני שהביקורות הגיעו שברור לו שזה יקרה.

הצילומים עושים חלק גדול מהסדרה לדעתי, מדהים לשמוע את הקריין מדבר על קרב ולראות קטעים שצולמו באותו קרב. גם העדויות מאוד מעניינות, בעיקר עצם זה שהביאו אנשים מתחומים שונים שהיו מעורבים, כולל וייטנאמים שלחמו נגד ארה"ב, ושהלוחמים משני הצדדים מספרים על מה שהרגישו בזמן אמת ועל מה שהניע אותם.

באמת מעולה לפי שני הפרקים האלה.

ההיילייט של הפרק השני: גיסתו של נשיא דרום וייטנאם מתראיינת באנגלית לתחנת טלוויזיה זרה ומתלוננת שנזירים בודהיסטים שורפים את עצמם באמצעות דלק מיובא.

אחרי שני פרקים של מלחמת וייטנאם - מרתק.

כן אציין שיש היסטוריונים שביקרו את הסדרה על כך שלא ציינה כל מיני דברים, אבל מצד שני צריך לזכור שהסדרה מיועדת להדיוטות ושלא מתיימרת להיות מחקר היסטורי אקדמי, אלא לספר דברים חשובים שאנשים בקושי יודעים. אני אישית מלווה את הצפייה בחיפוש ובקריאה באינטרנט, עד עכשיו לא התרשמתי שהיא מוטה באופן מובהק אחרי הצלבה עם המידע שמצאתי, ויש לציין שהיוצרים חטפו ביקורת גם מימין וגם משמאל - ואחד מהם גם אמר עוד לפני שהביקורות הגיעו שברור לו שזה יקרה.

הצילומים עושים חלק גדול מהסדרה לדעתי, מדהים לשמוע את הקריין מדבר על קרב ולראות קטעים שצולמו באותו קרב. גם העדויות מאוד מעניינות, בעיקר עצם זה שהביאו אנשים מתחומים שונים שהיו מעורבים, כולל וייטנאמים שלחמו נגד ארה"ב, ושהלוחמים משני הצדדים מספרים על מה שהרגישו בזמן אמת ועל מה שהניע אותם.

באמת מעולה לפי שני הפרקים האלה.

ההיילייט של הפרק השני: גיסתו של נשיא דרום וייטנאם מתראיינת באנגלית לתחנת טלוויזיה זרה ומתלוננת שנזירים בודהיסטים שורפים את עצמם באמצעות דלק מיובא.

הדוקו הזה כיסה בצורה מעולה (יחסית לכל דוקו אחר) את נושא המלחמה ובהחלט עשה סדר (במיוחד לאנשים כמוני שמעולם לא הבינו איך המלחמה הזו בכלל החלה).

מה שהכי מרתק בנושא של וייטנאם זה עד כמה לא היה לאמריקאים מושג מה הם עושים. אומרים את זה גם על הרוסים באפגניסטן למשל.

מה שהכי מרתק בנושא של וייטנאם זה עד כמה לא היה לאמריקאים מושג מה הם עושים. אומרים את זה גם על הרוסים באפגניסטן למשל.

אף צבא בעולם לא הצליח להתמודד עם מלחמת גרילה.

אף צבא בעולם לא הצליח להתמודד עם מלחמת גרילה.

זה לא רק עניין צבאי, גם התוכנית הפוליטית המקורית היתה רעועה, ובסוף אני חושב שכבר לא היה ברור מה באמת התוכנית ומה הם עדיין מנסים להשיג. כמו שמראים בפרקים הראשונים (שלושה, ראיתי עוד אחד מאז ההודעה הקודמת) גם הנשיאים האמריקאים שברו את הראש, הם רק רצו לסיים עם החרא הזה ולא היה להם מושג איך הם אמורים לעשות את זה.

'אתר הצלילה בים האדום' סרט עלילתי של נטפליקס על מבצע העלאת יהודי אתיופיה. מאוד מומלץ.

האמת התלבטתי אם לראות.

בנוגע לויאטנם, הסדרה מכסה יותר מאת המלחמה עצמה וזה לדעתי החלק המעניין יותר, השלטון הצרפתי + המעורבות האמריקאית לפני המלחמה (זה רקע הכרחי כדי להבין את ההמשך) לאחר מכן המלחמה עצמה עם כל הצדדים הלוחמים וכל התמורות הפוליטיות שקשורות באופן ישיר או עקיף למלחמה ובסוף המלחמה והתוצאות שלה שמשפיעות עד היום (אולי יותר על ויאטנם מאשר על ארהב מהסיבות המובנות אבל עדיין)

נותן מושג גם למי שלא היה לא מושג וגם למי שידע אבל לא מספיק.

מקווה שייצרו דוקו בסגנון על קמבודיה מהשלטון הצרפתי דרך הקמר רוז' ועד ימינו.

זה דוקו סטייל התוכניות בערוץ ההיסטוריה או שיש איזה משהו מרענן?

דרך אגב בז'אנר יש גם את מדליה של כבוד על לוחמים אמריקאיים שקיבלו את העיטור, סיפורים מטורפים.

זה כי יש למדינות בעיה בלהגדיר מה זה הצלחה בלחימה נגד גרילה.

קודם כל, מסכים. דבר שני, לא חושב שהבעיה היתה רק גרילה. מלחמות גרילה זה לא דבר חדש, הן היו קיימות גם בעת העתיקה. לא צריך ללכת רחוק מבחינה גיאוגרפית - המלחמות שלנו ביוונים וברומאים היו מלחמות גרילה.

אני כן חושב שהעניין הוא באמת פחות הצבאי, ויותר הסיבה שלחימת הגרילה קיימת מלכתחילה. בגלל זה אסטרטגיות ה-hearts and minds קיימות כיום. בעבר זה היה סיפור אחר. ולא רק בתקופה הרומית, כן? העותמאנים השתמשו ברצח עם יותר מפעם אחת, וזה היה מאוד אפקטיבי. מבחינה צבאית האמריקאים יכלו להשתלט על כל וייטנאם, הבעיה היתה התגובה הבינלאומית ולא פחות מכך התגובה בבית, וגם יש את השאלה מה אתה מנסה להשיג. אם הם היו רוצים את השטח לעצמם זה אולי היה דבר אחד, אבל הם התיימרו להקים ממשלה שתייצג את העם בוייטנאם ושתהיה חופשית. זה בעייתי כשהמנהיגים המקומיים שאתה מפקיד בידיהם את השלטון מחליטים פתאום לטבוח בבודהיסטים (שהם הדת השלטת במדינה, כן?), או כשאתה מפציץ אזרחים שאתה מתיימר להגן עליהם. הבעיה היתה פוליטית יותר מצבאית ממה שאני מבין.

זה דוקו סטייל התוכניות בערוץ ההיסטוריה או שיש איזה משהו מרענן?

דרך אגב בז'אנר יש גם את מדליה של כבוד על לוחמים אמריקאיים שקיבלו את העיטור, סיפורים מטורפים.

ערוץ ההיסטוריה לא עוסק בהיסטוריה, הוא עוסק בתיאוריות קונספירציה ובסנסציונליזם... זאת סדרה של 18 שעות, היא כוללת פחות או יותר את הרקע ואת השתלשלות העניינים, מנסה לשים דברים בקונטקסט, וכוללת הרבה ריאיונות עם אנשים שהיו שם או שהיו קשורים למלחמה באופן כזה או אחר, כולל וייטנאמים משני הצדדים.

ראיתי בית הנייר, מהנה מאוד. אבל מה? הכי מוגזםםםםם אברררר.

הכי אני אוהב שהפרופסור הוא חצי אל, קורא מחשבות ומנבא את העתיד ותמיד הוא נופל על שטויות.

'בהמה טיבטית? שתי אותיות?' וואיי הפלתם אותי, אין לי תשובה לזה.

• 2 weeks later...
On 7.8.2019 at 18:19, Omer said:
On 7.8.2019 at 18:08, avielmaccabi4 said:

ערוץ ההיסטוריה לא עוסק בהיסטוריה, הוא עוסק בתיאוריות קונספירציה ובסנסציונליזם... זאת סדרה של 18 שעות, היא כוללת פחות או יותר את הרקע ואת השתלשלות העניינים, מנסה לשים דברים בקונטקסט, וכוללת הרבה ריאיונות עם אנשים שהיו שם או שהיו קשורים למלחמה באופן כזה או אחר, כולל וייטנאמים משני הצדדים.

למה אתה משחיר את ערוץ ההיסטוריה בפייק ניוז?

3 minutes ago, VI-KING #22 said:

אתם מדברים על הדוקו מלפני שנה+- שיצא? של הערוץ הציבורי האמריקאי? או שיש דוקו חדש על ויאטנם

.

הערוץ הציבורי האמריקאי

זה.

On 17.8.2019 at 20:50, Mike said:

13 סיבות חוזרת לעונה שלישית(ואחרונה?) עוד פחות משבוע..לפי הטריילר נראה שיהיה אותו קונספט של העונה הראשונה

התחלתי לראות את הפרק הראשון וסגרתי אחרי 10 דקות. מרגיש קצת טלנובלה, מאכזב.

אולי אתן עוד צ'אנס.

2 hours ago, סלבה said:

אולי אתן עוד צ'אנס.

כנל, הקונספט של הסדרה כבר נגמר עכשיו זה סתם סדרה על נוער בלי משהו מיוחד

On 18.8.2019 at 12:54, העכבר הצהוב said:

למה אתה משחיר את ערוץ ההיסטוריה בפייק ניוז?

תשמע, באמת שזו הודעה גדולה ואני רציני לגמרי. 

צחקתי אבל לגמרי צחוק של חיבה וחיוביות. 

9 hours ago, סלבה said:

אולי אתן עוד צ'אנס.

גם אני, פרשתי איזה 20 דקות לתחילת הפרק. 

היו צריכים לעצור אחרי עונה אחת שהיתה נהדרת עם קונספט מצוין